AkcesoriaGame Boy Player

Uważa się że Game Boy Player do konsoli Nintendo Gamecube to jedno z najpraktyczniejszych akcesoriów jakie wydano do konsoli stacjonarnej. Dzięki niemu biblioteka gier na fioletową kostkę wzbogaciła się o tytuły dostępne na konsolach przenośnych linii Game Boy, Game Boy Color i Game Boy Advance.  Przyjrzyjmy się nieco bliżej temu sprzętowemu „DLC”.

StormS 22 lipca 2017 brak komentarzy 23 odsłon

NewsyRaport z pola boju - czerwiec'17

Zapraszamy do kolejnego comiesięcznego "Raportu z pola boju" - tym razem podsumujemy zbiórkę na opłaty za serwer oraz domenę RetroAge, zakończymy pewien etap przeprowadzki ze "starego RetroAge" oraz zaprezentujemy nowości jakie pojawiły się w "Encyklopedii."

Redakcja 07 lipca 2017 1 komentarz 32 odsłon

ArtykułyCarrera Mario Kart 7 RC

Od chwili premiery w 1992r. seria gier „Mario Kart” cieszy się niesłabnącą popularnością a kolejne jej odsłony ukazały się na wszystkich stacjonarnych konsolach Nintendo począwszy od SNES’a oraz konsolach przenośnych począwszy od Game Boy Advance. Dzięki producentowi zabawek „Carrera” część emocji ze świata wirtualnego możemy przenieść do rzeczywistości.

tbxx 03 lipca 2017 5 komentarzy 71 odsłon

RecenzjeUrban Champion

Drogi graczu! Czy chciałeś kiedyś zakosztować ulicznej bijatyki, ale za bardzo obawiałeś się o swoje zdrowie i stan uzębienia? Nic straconego! W 1984 roku programista z firmy Nintendo, Shigeru Miyamoto, stworzył grę pozwalającą wcielić się w osiedlowego rozrabiakę i stłuc na kwaśne jabłko rzesze osiedlowych chojraków. Mowa o Urban Champion, będący duchowym spadkobiercą, wydanego na Game & Watch, Boxing. Czy jednak warto ustawić się z Miejskim Mistrzem na solo? Sprawdźcie poniższą recenzję!

Jedah 14 czerwca 2017 brak komentarzy 79 odsłon

ArtykułyPlanszomania III

Trzecia edycja „Planszomanii” nie miała szans w starciu z „ładną pogodą”, mimo wszystko nieliczni odwiedzający wydarzenie na brak atrakcji narzekać nie mogli.

tbxx 08 czerwca 2017 brak komentarzy 20 odsłon

NewsyRaport z pola boju - maj '17

Zupełnie niespodziewanie maj okazał się bardzo dobrym miesiącem na przenoszenie artykułów...

tbxx, kolo 05 czerwca 2017 brak komentarzy 18 odsłon

KonsoleCasio PV-1000

Swojego czasu na łamach RetroAge prezentowałem wam już moje dogłębne oględziny nietypowej japońskiej konsoli – Casio Loopy. Pora przyjrzeć się nieco bliżej pierwszej konsoli wydanej przez japońskiego potentata zegarków, czyli PV-1000.

StormS, tbxx 04 czerwca 2017 1 komentarz 100 odsłon

RecenzjePostal 2: Apocalypse Weekend

Postal 2 dobrą grą raczej nie był, co jednak nie przeszkodziło jej to stać się pozycją kultową. Czy dodatek Apocalypse Weekend naprawił część błędów pierwowzoru? A może twórcy ostatecznie przegięli pałę ekspresji artystycznej i zasługują na rzucenie jeżom na pożarcie? Zapraszam do recenzji.

kolo 27 maja 2017 3 komentarze 74 odsłon

NewsyGry i Komputery Minionej Ery

We Wrocławiu na terenach Dworca Świebodzkiego powstaje muzeum Gry i Komputery Minionej Ery. Pomysłodawcami i organizatorami miejsca są założyciele inicjatywy RetroGralnia, dobrze znanej w środowisku retro graczy – prowadzą kanał Youtube, mają na swoim koncie organizację i udział w wielu retro wydarzeniach – często wspólnie z ekipą RetroAge.

Frabi 24 maja 2017 brak komentarzy 57 odsłon

ArtykułyPociąg do planszówek (z retro niespodzianką)

Tegoroczna Międzynarodowa Noc Muzeów już za nami. Wspominamy o tym wydarzeniu ze względu na fakt malutkiej obecności RetroAge na jednej z wystaw.

tbxx 23 maja 2017 1 komentarz 51 odsłon
Ładowanie