HomebrewVilq

Człowiek, człowiekowi wilkiem a im dalej w las tym więcej drzew. Nie owijając w bawełnę do lasu dotarł krwiożerczy kapitalizm, a wraz z nim, stosująca mafijne metody nieuczciwa konkurencja.

tbxx 28 września 2016 brak komentarzy 45 odsłon

NewsyZapraszamy na Koszalin Retro Games Show 2016

Grupa Koszalińskie Retro Komputery i Konsole organizuje trzecią już edycję imprezy Koszalin Retro Games Show. Wydarzenie warte zainteresowania ze względu na to, że jest to największa impreza tego typu w naszym kraju. Organizatorzy zaprezentują ponad 200 eksponatów komputerów i konsol z ostatnich czterech dekad, z czego 150 to stanowiska interaktywne na których będzie można pograć w najbardziej kultowe tytuły.

ramzes64 27 września 2016 1 komentarz 22 odsłon

RecenzjeF-1 Race

Uwielbiam pisać o grach, które darzę sporym sentymentem, zwłaszcza jeśli mowa o jednej z pierwszych, w jaką grałem na Pegasusie. F-1 Race wielokrotnie gościł na dołączanych do podróby Famicoma składanek, chwalących się setkami, a nawet tysiącami tytułów na jednym cartridge’u, których to tak naprawdę było kilka. Także i mój Pegasus IQ-502 posiadał karta z m.in. tą grą, dostarczając mi w dzieciństwie sporo rozrywki. Co ciekawe, mimo sporej popularności w Polsce, F-1 Race oficjalnie nigdy nie ukazał się poza Japonią. Nintendo stwierdziło, że ich twór nie poradzi sobie na Zachodzie zdominowanym wówczas przez bardzo podobną grę Pole Position. Czy mieli rację? Na torze zapaliło się już zielone światło. Czas rozpocząć recenzję F-1 Race na konsolę Famicom.

Jedah 27 września 2016 brak komentarzy 31 odsłon

RecenzjeCrash Bandicoot

Debiutujące na rynku Sony wraz z pierwszym PlayStation starało się zdobyć jak najwięcej tytułów na start konsoli jak to tylko możliwe. Firmie szło sprawnie, ale brakowało jednego – świetnej platformówki będącej w stanie konkurować z Mario od wielkiego Nintendo. Na ratunek, więc przybył nikomu niespodziewający się uwielbiający jabłka rudzielec dziwnego pochodzenia. Zapraszam do recenzji Crash Bandicoot.

Chrno 17 września 2016 11 komentarzy 155 odsłon

RecenzjeNightmare Creatures

Londyn, 1834 rok, miasto po raz kolejny w swojej historii trawi wielka pożoga, a ulice spływają krwią przez wyzwolone z czeluści piekielnych bestie. Prowodyrem zaistniałej sytuacji jest szalony alchemik, którego mroczne aspiracje chce pokrzyżować dwójka bohaterów. Oto krótka recenzja Nightmare Creatures na Nintendo 64.

StormS 11 września 2016 2 komentarzy 100 odsłon

ArtykułyinteGRAcja

Festiwal Starych Gier Video „inteGRAcja” już za nami. Dzięki pomocy Wronka z DKiG (10 telewizorów) ponad 100 uczestników wydarzenia mogło bawić się na 30 stanowiskach z grami.

Redakcja 06 września 2016 3 komentarzy 99 odsłon

RecenzjeBatman

Pierwszy kinowy film o Batmanie był wielkim sukcesem. Obraz wyreżyserowany przez Tima Burtona był utrzymany w zdecydowanie poważniejszym tonie niż wcześniejsze produkcje o człowieku-nietoperzu. Podobnie jak w przypadku większości wysokobudżetowych filmów z lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych, kinowej premierze Batmana towarzyszyło wydanie gry o tym samym tytule, między innymi na Sega Mega Drive.

Ufix 30 sierpnia 2016 brak komentarzy 70 odsłon

RecenzjeNettou King of Fighters ’96

  Kiedy szukałem jakiejś dobrej bijatyki na Gameboy‚a spotkało mnie spore rozczarowanie. Mimo że dwie najpopularniejsze serie wypuściły handheldowe porty swoich stacjonarnych hitów, to trudno nazwać je udanymi. Twórcy Street Fighter 2 i Mortal Kombat zwyczajnie nie poradzili sobie z przeniesieniem mechaniki owych gier (a niektóre elementy okroili), przez co na Gameboy‚u gra się w nie zdecydowanie gorzej. W co zatem powinien zaopatrzyć się fan bijatyk, posiadający owy sprzęt, by nie poczuć się zniesmaczony? Nagle natrafiłem na grę z serii, z którą nigdy jakoś szczególnie długo nie obcowałem. Po stoczeniu kilku walk przekonałem się, że tam gdzie Capcom i Midway nie dało rady, SNK poradziło sobie bardzo dobrze. Nad Street Fighterem i Mortalem króluje Nettou King of Fighters ‘96. 

Jedah 20 sierpnia 2016 2 komentarzy 88 odsłon

NewsyinteGRAcja w Tarnowie

„inteGRAcja” – czyli nasz mały wyjątkowy event. Wyjątkowy, bo skierowany przede wszystkim do dzieciaków.

tbxx 09 sierpnia 2016 1 komentarz 66 odsłon

RecenzjeShadow Hearts: From the New World

Choć rynek dobrych, przystępnych i tanich japońskich gier RPG na PlayStation 2 jest zdominowany przez produkcje Square Enix to wcale nie znaczy, że jesteśmy na nie skazani. Dobrą alternatywą od zakupu kolejnego Final Fantasy może okazać się Shadow Hearts: From The New World, o którym to jest poniższa recenzja.

kolo 08 sierpnia 2016 1 komentarz 64 odsłon
Ładowanie