ArtykułyWiiWare - zanim zgaśnie światło. Część druga.

Zapraszamy na kolejną piątkę gier z cyfrowego sklepiku Nintendo na konsoli Wii, w które warto zagrać "Zanim zgaśnie światło."

ramzes64 18 lutego 2018 3 komentarze 49 odsłon

RecenzjeMoonstone: A Hard Days Knight

Taki chłop w polu to ma jednak dobrze. Pomacha trochę grabiami, świni żreć da, jajka pozbiera i na bekonie sobie usmaży. Beztrosko leży w słońcu i przeżuwa słomkę. A taki rycerz to ma przechlapane na każdym kroku. Co chwile z kimś się trzeba pojedynkować, bunty tłumić, barbarzyńców i potwory przepędzać z okolicznych włości, a na koniec zamiast podziękowania to ci łeb odrąbią w pierwszej lepszej bitwie, a jutro o tobie nikt już nie będzie pamiętał. Aby zapisać się złotymi zgłoskami na kartach historii trzeba mieć głowę nie od parady lub nie lada szczęście. Taki Jurek zza rzeki to ubił smoka, za co plebs okrzyknął go świętym. Rysiek całą łapę wetknął do paszczy lwa i wyrwał mu serce. Nawet taki Artur ze swoją ekipą od stołu bez kantów znaleźli świętego Graala. To nic, że w czasie jak ten się szlajał to Lancelot pukał mu jego żonę Ginewrę. Liczy się efekt końcowy, bo ludzie pamiętają wybitne dokonania. I bądź tu mądry, wymyśl coś żeby być tym rycerzem z pierwszych stron gazet. Ehhh, ciężki jest dzień rycerza...

Axi0maT 10 lutego 2018 1 komentarz 56 odsłon

NewsyRetro Granie #0

Góra Góra Dół Dół Lewo Prawo Lewo Prawo B A START, tzw. “Kod Konami” da Ci w grze Contra TRZYDZIEŚCI żyć zamiast startowych TRZECH! Tę informację możesz wykorzystać już 15 lutego w pubie Haunted Haus w Tarnowie, gdzie na oryginalnych konsolach Nintendo Famicom, SNES, Sega Saturn i pierwszej generacji Sony PlayStation stoczycie prawdziwą walkę!

08 lutego 2018 brak komentarzy 25 odsłon

ArtykułyWiiWare - zanim zgaśnie światło. Część pierwsza.

Nintendo postanowiło wywołać najstraszniejszego demona cyfrowej dystrybucji – planując odciąć ponad 100 milionową rzeszę potencjalnych klientów od możliwości zakupu, oraz pobrania zakupionych pozycji z obecnego na konsolach Wii oraz WiiU „Wii Shop Channel”. W związku z powyższym redakcja RetroAge przedstawia pierwsze pięć tytułów, z którymi warto zapoznać się „Zanim zgaśnie światło”.

ramzes64, tbxx 02 lutego 2018 4 komentarze 146 odsłon

RecenzjeFar Cry Instincts

Jeśli w roku 2004 byłeś drogi czytelniku w wieku na tyle wystarczającym, aby zyskać pewną samoświadomość to na pewno pamiętasz, iż był to rok, w którym odbyła się mała rewolucja, albo przynajmniej coś na kształt przewrotu, który na zawsze odmienił oblicze gier FPS. Z początku wszystko było zaplanowane niczym walka wrestlingowa w federacji WWE. W lewym narożniku w zielonych portkach stanął Doom Marine reprezentujący studio ID Software ze swoim nowym dzieckiem, DOOM 3. W prawym narożniku, po stronie przeciwnej stanął milczący Gordon Freemam odziany w pomarańczowy spandeks ze znaczkiem lambda na klacie, który to pod barwami Valve reprezentuje kontynuację znakomitego HALF-LIFE. I tak naprawdę walka była by poprawna i wyrównana, ale nagle na ring wskoczył nikomu nieznany wtedy Jack Carver w hawajskiej koszuli pod banderą CryTek promującego wówczas swój debiut pod tytułem FAR CRY. Powiem Wam tyle, drodzy gracze/czytelnicy: chłopina namieszał i to nieźle, do tego stopnia, iż rok 2004 będzie pamiętany jeszcze długo.

Misza 21 stycznia 2018 2 komentarze 119 odsłon

ArtykułyKoszalin Retro Games Show 2017 - Relacja

W dniach 18-19 listopada odbyło się Koszalin Retro Games Show 2017, czyli IV już edycja imprezy z retro konsolami i komputerami. W tym roku zmieniło się miejsce wydarzenia, które tym razem odbyło się na Politechnice Koszalińskiej. Zapraszam do spóźnionej relacji.

ramzes64 14 stycznia 2018 brak komentarzy 59 odsłon

NewsyRetro Szczecinek Games 2018

Oldchoolowa impreza w Szczecinku na stałe już wpisała się do kalendarza polskich imprez więc wraz z początkiem nowego roku organizatorzy przygotowali kolejną jej edycję.

09 stycznia 2018 1 komentarz 48 odsłon

NewsyRaport z pola boju (z końca roku)

Pod koniec roku adminowe lenistwo osiągnęło stan maksymalny, dzięki czemu w ostatnich miesiącach pojawiały się jedynie wpisy w encyklopedii.

tbxx 07 stycznia 2018 1 komentarz 21 odsłon

RecenzjeRockman 5

Choć seria Rockman ( na Zachodzie Mega Man) nie zmieniała się jakoś drastycznie z części na część, Capcom zawsze potrafiło znaleźć nowe pomysły i wyzwania, by przyciągnąć graczy do odpalenia kolejnej gry.

Jedah 30 grudnia 2017 brak komentarzy 65 odsłon

Recenzje[eShop] 80's Overdrive

W latach dziewięćdziesiątych po szkole w podstawówce szliśmy do kolegi pograć na Amidze. Odpalaliśmy wtedy North & South, Mortal Kombat, Street Fighter'a i Lotus'a. To właśnie ten ostatni tytuł będzie dla mnie punktem zaczepienia w dzisiejszej recenzji. Na Nintendo 3DS ukazała się właśnie nowa gra w starym stylu - 80's OVERDRIVE.

ramzes64 13 grudnia 2017 3 komentarze 141 odsłon
Ładowanie