RecenzjeCrash Bandicoot

Debiutujące na rynku Sony wraz z pierwszym PlayStation starało się zdobyć jak najwięcej tytułów na start konsoli jak to tylko możliwe. Firmie szło sprawnie, ale brakowało jednego – świetnej platformówki będącej w stanie konkurować z Mario od wielkiego Nintendo. Na ratunek, więc przybył nikomu niespodziewający się uwielbiający jabłka rudzielec dziwnego pochodzenia. Zapraszam do recenzji Crash Bandicoot.

Chrno 17 września 2016 11 komentarzy 145 odsłon

RecenzjeNightmare Creatures

Londyn, 1834 rok, miasto po raz kolejny w swojej historii trawi wielka pożoga, a ulice spływają krwią przez wyzwolone z czeluści piekielnych bestie. Prowodyrem zaistniałej sytuacji jest szalony alchemik, którego mroczne aspiracje chce pokrzyżować dwójka bohaterów. Oto krótka recenzja Nightmare Creatures na Nintendo 64.

StormS 11 września 2016 2 komentarzy 97 odsłon

ArtykułyinteGRAcja

Festiwal Starych Gier Video „inteGRAcja” już za nami. Dzięki pomocy Wronka z DKiG (10 telewizorów) ponad 100 uczestników wydarzenia mogło bawić się na 30 stanowiskach z grami.

Redakcja 06 września 2016 3 komentarzy 98 odsłon

RecenzjeBatman

Pierwszy kinowy film o Batmanie był wielkim sukcesem. Obraz wyreżyserowany przez Tima Burtona był utrzymany w zdecydowanie poważniejszym tonie niż wcześniejsze produkcje o człowieku-nietoperzu. Podobnie jak w przypadku większości wysokobudżetowych filmów z lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych, kinowej premierze Batmana towarzyszyło wydanie gry o tym samym tytule, między innymi na Sega Mega Drive.

Ufix 30 sierpnia 2016 brak komentarzy 69 odsłon

RecenzjeNettou King of Fighters ’96

  Kiedy szukałem jakiejś dobrej bijatyki na Gameboy‚a spotkało mnie spore rozczarowanie. Mimo że dwie najpopularniejsze serie wypuściły handheldowe porty swoich stacjonarnych hitów, to trudno nazwać je udanymi. Twórcy Street Fighter 2 i Mortal Kombat zwyczajnie nie poradzili sobie z przeniesieniem mechaniki owych gier (a niektóre elementy okroili), przez co na Gameboy‚u gra się w nie zdecydowanie gorzej. W co zatem powinien zaopatrzyć się fan bijatyk, posiadający owy sprzęt, by nie poczuć się zniesmaczony? Nagle natrafiłem na grę z serii, z którą nigdy jakoś szczególnie długo nie obcowałem. Po stoczeniu kilku walk przekonałem się, że tam gdzie Capcom i Midway nie dało rady, SNK poradziło sobie bardzo dobrze. Nad Street Fighterem i Mortalem króluje Nettou King of Fighters ‘96. 

Jedah 20 sierpnia 2016 2 komentarzy 87 odsłon

NewsyinteGRAcja w Tarnowie

„inteGRAcja” – czyli nasz mały wyjątkowy event. Wyjątkowy, bo skierowany przede wszystkim do dzieciaków.

tbxx 09 sierpnia 2016 1 komentarz 66 odsłon

RecenzjeShadow Hearts: From the New World

Choć rynek dobrych, przystępnych i tanich japońskich gier RPG na PlayStation 2 jest zdominowany przez produkcje Square Enix to wcale nie znaczy, że jesteśmy na nie skazani. Dobrą alternatywą od zakupu kolejnego Final Fantasy może okazać się Shadow Hearts: From The New World, o którym to jest poniższa recenzja.

kolo 08 sierpnia 2016 1 komentarz 63 odsłon

ArtykułyNa poligonie

Sega Saturn, Sony PlayStation, Nintendo 64. Która z tych konsol jest najlepsza? Z drugiej strony, co to znaczy „najlepsza”? Wiadomo, najważniejsze są gry – a każda z tych konsol posiada sporą ilość tytułów, obok których nie można przejść obojętnym. Oceniając jakość grafiki, siląc się na obiektywizm, w dzisiejszych czasach można stwierdzić, że na wszystkich trzech konsolach jest ona okropna, a nasze subiektywne oceny uzależnione są od tego, do czego przyzwyczailiśmy oczy w czasach piątej generacji. Zaryzykuje stwierdzenie, że dla retro gracza urodzonego po roku 2000, bardziej strawne dla oczu będą gry ze SNES’a i MegaDrive niż to, co oferują pierwsze konsole z grafiką „3D”. A ponieważ grafika „3D” stała się motorem napędowym piątej generacji konsol, przyjrzyjmy się zagadnieniu jej generowania przez każdą z trzech konsol – ponieważ każda z nich, podchodzi do tego tematu na trochę inny sposób. Zapraszam na poligon doświadczalny.

tbxx 01 sierpnia 2016 20 komentarzy 13212 odsłon

Recenzje[Virtual Console] Metroid Fusion

„Metroid” to wspaniały przykład z czasów NES’a, gdzie potrzeba wypełnienia luki w gatunku gier akcji, bardzo szybko przeistoczyła się w jedną z najważniejszych marek Nintendo. Niestety za każdym razem fani zmuszeni byli do anielskiej cierpliwości, aby posmakować kolejnych przygód Samus Aran. Nie inaczej było z Metroid Fusion, który zadebiutował 8 lat po ostatniej odsłonie (Super Metroid). Czy warto było tak długo czekać? Zapraszam do świata Metroid Fusion.

Chrno 25 lipca 2016 1 komentarz 122 odsłon

NewsyNintendo Classic Mini: Nintendo Entertainment System – Zapowiedź nowej konsoli Nintendo

11 listopada 2016r. odbędzie się premiera najnowszej konsoli ze stajni Nintendo. Oczywiście nie ma mowy o przyspieszonej premierze NX’a – dysponujące refleksem szachisty Nintendo, na fali rosnącej popularności „retro-gamingu” postanowiło wypuścić na rynek „reedycję” klasyka nad klasykami – czyli poczciwego NES’a.

tbxx 17 lipca 2016 5 komentarzy 164 odsłon
Ładowanie