NewsyReedycje gier na Atari 8bit już dostępne!

Zapowiadane od dłuższego czasu reedycje klasycznych polskich gier na 8 bitowe komputery Atari, w wersji kasetowej są już dostępne. Po raz pierwszy prezentujemy udostępnione przez wydawnictwo rzeczywiste zdjęcia kolekcji.

tbxx 19 października 2016 4 komentarze 82 odsłon

RecenzjeHey, You Pikachu!

Całkowicie bez związku z powracającą ostatnio Pokemanią, w moje ręce trafił osobliwy tytuł, który w swoim czasie ominął kontynent europejski szerokim łukiem. Mowa tu o Hey, You Pikachu! na Nintendo64. Produkt gdzie za pomocą dołączonego do zestawu mikrofonu można było z najsłynniejszym z pokemonów porozmawiać. Oto moje refleksje na temat produktu.

StormS 19 października 2016 brak komentarzy 18 odsłon

RecenzjeAssassin’s Creed Revelations

Po wydaniu Assassin’s Creed 2 i Assassin’s Creed Brotherhood, Ubisoft Montreal ostatecznie postanowił zakończyć historię włoskiego asasyna Ezio Auditore, wydając ostatnią grę z jego przygodami. Po urokliwej Florencji, ślicznej Wenecji, a także wspaniałym Rzymie, Assassin’s Creed Revelations zabrał naszego bohatera do Istambułu. Czy jednak wizyta Ezia na bliskim wschodzie okazała się tytułową rewelacją, dowiecie się z recenzji.

Jedah 10 października 2016 4 komentarze 65 odsłon

RecenzjeDōbutsu no Mori

Dōbutsu no Mori (Animal Forest) to znany szerzej reszcie świata tytuł protoplasty serii „Animal Crossing” wydanego tylko w Japonii na Nintendo 64. Zapraszam do artykułu prawiącego na temat początków tego przeuroczego symulatora społeczności.

StormS 03 października 2016 1 komentarz 49 odsłon

HomebrewVilq

Człowiek, człowiekowi wilkiem a im dalej w las tym więcej drzew. Nie owijając w bawełnę do lasu dotarł krwiożerczy kapitalizm, a wraz z nim, stosująca mafijne metody nieuczciwa konkurencja.

tbxx 28 września 2016 brak komentarzy 91 odsłon

NewsyZapraszamy na Koszalin Retro Games Show 2016

Grupa Koszalińskie Retro Komputery i Konsole organizuje trzecią już edycję imprezy Koszalin Retro Games Show. Wydarzenie warte zainteresowania ze względu na to, że jest to największa impreza tego typu w naszym kraju. Organizatorzy zaprezentują ponad 200 eksponatów komputerów i konsol z ostatnich czterech dekad, z czego 150 to stanowiska interaktywne na których będzie można pograć w najbardziej kultowe tytuły.

ramzes64 27 września 2016 1 komentarz 46 odsłon

RecenzjeF-1 Race

Uwielbiam pisać o grach, które darzę sporym sentymentem, zwłaszcza jeśli mowa o jednej z pierwszych, w jaką grałem na Pegasusie. F-1 Race wielokrotnie gościł na dołączanych do podróby Famicoma składanek, chwalących się setkami, a nawet tysiącami tytułów na jednym cartridge’u, których to tak naprawdę było kilka. Także i mój Pegasus IQ-502 posiadał karta z m.in. tą grą, dostarczając mi w dzieciństwie sporo rozrywki. Co ciekawe, mimo sporej popularności w Polsce, F-1 Race oficjalnie nigdy nie ukazał się poza Japonią. Nintendo stwierdziło, że ich twór nie poradzi sobie na Zachodzie zdominowanym wówczas przez bardzo podobną grę Pole Position. Czy mieli rację? Na torze zapaliło się już zielone światło. Czas rozpocząć recenzję F-1 Race na konsolę Famicom.

Jedah 27 września 2016 brak komentarzy 69 odsłon

RecenzjeCrash Bandicoot

Debiutujące na rynku Sony wraz z pierwszym PlayStation starało się zdobyć jak najwięcej tytułów na start konsoli jak to tylko możliwe. Firmie szło sprawnie, ale brakowało jednego – świetnej platformówki będącej w stanie konkurować z Mario od wielkiego Nintendo. Na ratunek, więc przybył nikomu niespodziewający się uwielbiający jabłka rudzielec dziwnego pochodzenia. Zapraszam do recenzji Crash Bandicoot.

Chrno 17 września 2016 11 komentarzy 178 odsłon

RecenzjeNightmare Creatures

Londyn, 1834 rok, miasto po raz kolejny w swojej historii trawi wielka pożoga, a ulice spływają krwią przez wyzwolone z czeluści piekielnych bestie. Prowodyrem zaistniałej sytuacji jest szalony alchemik, którego mroczne aspiracje chce pokrzyżować dwójka bohaterów. Oto krótka recenzja Nightmare Creatures na Nintendo 64.

StormS 11 września 2016 2 komentarze 120 odsłon

ArtykułyinteGRAcja

Festiwal Starych Gier Video „inteGRAcja” już za nami. Dzięki pomocy Wronka z DKiG (10 telewizorów) ponad 100 uczestników wydarzenia mogło bawić się na 30 stanowiskach z grami.

Redakcja 06 września 2016 3 komentarze 113 odsłon
Ładowanie