RecenzjeBatman

Pierwszy kinowy film o Batmanie był wielkim sukcesem. Obraz wyreżyserowany przez Tima Burtona był utrzymany w zdecydowanie poważniejszym tonie niż wcześniejsze produkcje o człowieku-nietoperzu. Podobnie jak w przypadku większości wysokobudżetowych filmów z lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych, kinowej premierze Batmana towarzyszyło wydanie gry o tym samym tytule, między innymi na Sega Mega Drive.

Ufix 30 sierpnia 2016 brak komentarzy 20 odsłon

RecenzjeNettou King of Fighters ’96

  Kiedy szukałem jakiejś dobrej bijatyki na Gameboy‚a spotkało mnie spore rozczarowanie. Mimo że dwie najpopularniejsze serie wypuściły handheldowe porty swoich stacjonarnych hitów, to trudno nazwać je udanymi. Twórcy Street Fighter 2 i Mortal Kombat zwyczajnie nie poradzili sobie z przeniesieniem mechaniki owych gier (a niektóre elementy okroili), przez co na Gameboy‚u gra się w nie zdecydowanie gorzej. W co zatem powinien zaopatrzyć się fan bijatyk, posiadający owy sprzęt, by nie poczuć się zniesmaczony? Nagle natrafiłem na grę z serii, z którą nigdy jakoś szczególnie długo nie obcowałem. Po stoczeniu kilku walk przekonałem się, że tam gdzie Capcom i Midway nie dało rady, SNK poradziło sobie bardzo dobrze. Nad Street Fighterem i Mortalem króluje Nettou King of Fighters ‘96. 

Jedah 20 sierpnia 2016 brak komentarzy 57 odsłon

NewsyinteGRAcja w Tarnowie

„inteGRAcja” – czyli nasz mały wyjątkowy event. Wyjątkowy, bo skierowany przede wszystkim do dzieciaków.

tbxx 09 sierpnia 2016 1 komentarz 44 odsłon

RecenzjeShadow Hearts: From the New World

Choć rynek dobrych, przystępnych i tanich japońskich gier RPG na PlayStation 2 jest zdominowany przez produkcje Square Enix to wcale nie znaczy, że jesteśmy na nie skazani. Dobrą alternatywą od zakupu kolejnego Final Fantasy może okazać się Shadow Hearts: From The New World, o którym to jest poniższa recenzja.

kolo 08 sierpnia 2016 1 komentarz 50 odsłon

ArtykułyNa poligonie

Sega Saturn, Sony PlayStation, Nintendo 64. Która z tych konsol jest najlepsza? Z drugiej strony, co to znaczy „najlepsza”? Wiadomo, najważniejsze są gry – a każda z tych konsol posiada sporą ilość tytułów, obok których nie można przejść obojętnym. Oceniając jakość grafiki, siląc się na obiektywizm, w dzisiejszych czasach można stwierdzić, że na wszystkich trzech konsolach jest ona okropna, a nasze subiektywne oceny uzależnione są od tego, do czego przyzwyczailiśmy oczy w czasach piątej generacji. Zaryzykuje stwierdzenie, że dla retro gracza urodzonego po roku 2000, bardziej strawne dla oczu będą gry ze SNES’a i MegaDrive niż to, co oferują pierwsze konsole z grafiką „3D”. A ponieważ grafika „3D” stała się motorem napędowym piątej generacji konsol, przyjrzyjmy się zagadnieniu jej generowania przez każdą z trzech konsol – ponieważ każda z nich, podchodzi do tego tematu na trochę inny sposób. Zapraszam na poligon doświadczalny.

tbxx 01 sierpnia 2016 20 komentarzy 13013 odsłon

Recenzje[Virtual Console] Metroid Fusion

„Metroid” to wspaniały przykład z czasów NES’a, gdzie potrzeba wypełnienia luki w gatunku gier akcji, bardzo szybko przeistoczyła się w jedną z najważniejszych marek Nintendo. Niestety za każdym razem fani zmuszeni byli do anielskiej cierpliwości, aby posmakować kolejnych przygód Samus Aran. Nie inaczej było z Metroid Fusion, który zadebiutował 8 lat po ostatniej odsłonie (Super Metroid). Czy warto było tak długo czekać? Zapraszam do świata Metroid Fusion.

Chrno 25 lipca 2016 1 komentarz 104 odsłon

NewsyNintendo Classic Mini: Nintendo Entertainment System – Zapowiedź nowej konsoli Nintendo

11 listopada 2016r. odbędzie się premiera najnowszej konsoli ze stajni Nintendo. Oczywiście nie ma mowy o przyspieszonej premierze NX’a – dysponujące refleksem szachisty Nintendo, na fali rosnącej popularności „retro-gamingu” postanowiło wypuścić na rynek „reedycję” klasyka nad klasykami – czyli poczciwego NES’a.

tbxx 17 lipca 2016 5 komentarzy 139 odsłon

NewsyReedycje gier na Atari 8bit cd(n).

Z powodu niezadowalającej jakości wydruku opakowań, na pierwszą serię reedycji gier na 8 bitowe komputery Atari jeszcze trochę poczekamy…

tbxx 17 lipca 2016 3 komentarzy 102 odsłon

KonsoleMicrosoft Xbox

Początek nowego milenium zaprezentował nam lidera na rynku konsol stacjonarnych, jakim stało się Sony ze swoim flagowym produktem – PlayStation 2. Jednak sielanka nie trwała zbyt długo gdyż szósta generacja przyniosła nowego rywala w postaci Microsoftu. Czy kompletny nowicjusz niemający nic wspólnego z konsolami, mógł cokolwiek zawojować na tym rynku?

Chrno 17 lipca 2016 14 komentarzy 322 odsłon

RecenzjeMario Kart 8

Każda szanująca się platforma Nintendo prędzej czy później musi otrzymać nową odsłonę z serii Mario Kart. Nie inaczej jest tym razem i użytkownicy Wii U mogą mieć powody do radości z posiadania tak zacnej gry w swojej bibliotece. Zapraszam do recenzji Mario Kart 8.

Chrno 09 lipca 2016 1 komentarz 132 odsłon
Ładowanie