RecenzjeDonkey Kong Jr

Donkey Kong jest jedną z kluczowych postaci Nintendo. Jeszcze nim znakomity Mario został najważniejszą postacią wśród gier wideo, głupkowaty małpiszon zdominował salony we wczesnych latach 80 – tych. Jednak gdy włoski hydraulik otrzymał własny tytuł, blask Donkey Konga zaczął słabnąć na tyle, że po serii trzech produkcji arcade nie doczekał się żadnej gry aż do lat 90-tych.  Dziś przyjrzę się sequelowi tego klasyka. Zapraszam do recenzji Donkey Kong Jr.

Jedah 28 listopada 2017 brak komentarzy 50 odsłon

RecenzjeDeadly Premoniton: Director's Cut

Słyszałeś Zach? Na Retroage pojawiła się recenzja gry, w wersji na Playstation 3 opisująca nasze przygody. Może powinniśmy rzucić na nią okiem, klikając w odnośnik do artykułu.  

StormS 22 listopada 2017 1 komentarz 73 odsłon

RecenzjeDonkey Kong Jr. Math

Tytuły z gatunku edutainment są dziwne. Zazwyczaj stanowią kiepskie próby nauczenia czegoś dzieci za pośrednictwem gier wideo, chcąc pokazać, że nie jest to tylko marnotrawienie ich czasu. Donkey Kong Jr Math nie jest wyjątkiem w tej kwestii.

Jedah 12 listopada 2017 brak komentarzy 54 odsłon

NewsyZapraszamy na Koszalin Retro Games Show 2017

W dniach 18-19 listopada 2017 roku po raz kolejny odbędzie się Koszalin Retro Games Show. To czwarta edycja koszalińskiej imprezy, na której zaprezentowane zostaną komputery i konsole z ostatnich 40 lat. Ponad 100 interaktywnych stanowisk, mnóstwo gier, ciekawe prelekcje i wykłady oraz oczywiście konkursy z nagrodami!

Axi0maT 12 listopada 2017 brak komentarzy 33 odsłon

RecenzjeWiedźmin 3: Dziki Gon

Bardzo niewiele twórców gier ma dość jaj by rzucić wyzwanie grom z sagi The Elder Scrolls na ich własnym terytorium a jeszcze mniej ma dość umiejętności i pieniędzy, aby stworzyć tytuł, który z tego starcia wyjdzie, jeśli nie zwycięsko to, chociaż bez plamy na honorze. Jednym z tych najbardziej nielicznych okazał się CD-Projekt RED wraz z ich Wiedźminem 3: Dziki Gon, o którym w wersji na PS4 jest poniższa recenzja.

kolo 03 listopada 2017 7 komentarzy 120 odsłon

RecenzjeThe Legend of Zelda - Tri Force Heroes

Nintendo już kilka razy próbowało przenieść przygody Link'a w świat gry wieloosobowej, a The Legend of Zelda Tri Force Heroes na konsole Nintendo 3DS/2DS jest jak dotąd najnowszym takim przedsięwzięciem. Moim zdaniem zadanie udało się, ale nie wszystko wyszło idealnie. Zapraszam do recenzji.

ramzes64 17 października 2017 brak komentarzy 80 odsłon

NewsyRaport z pola boju - Wrzesień 2017

Przeczytałem we wczorajszej gazecie, że wrzesień dawno się skończył. W związku z czym najwyższy pora na spóźnione podsumowanie ubiegłego miesiąca...

Naczelne dowództwo 11 października 2017 brak komentarzy 33 odsłon

NewsyFestiwal Dawnych Komputerów i Gier Kraków 2017

Festiwal Dawnych Komputerów i Gier - impreza już w przyszły weekend powraca do Krakowa! 14 i 15 października będzie okazją do nostalgicznej podróży do gier sprzed kilkunastu-kilkudziesięciu lat. Na wydarzenie tradycyjnie składa się w pełni interaktywna wystawa retro sprzętu komputerowego, prelekcje, konkursy oraz turnieje. Tradycyjne będzie to również okazja do spotkania się i swobodnego porozmawiania z innymi retromaniakami.

Wronek 09 października 2017 brak komentarzy 30 odsłon

RecenzjeZippy Race

Nigdy nie byłem wielkim fanem gier wyścigowych. Jako dziecko zawsze bardziej ciągnęło mnie do filmów popularnonaukowych niż do motoryzacji. Toteż nigdy nie sądziłem, że jakakolwiek gra o tej tematyce mnie zainteresuje. Gdy jednak odpaliłem Zippy Race na moim Pegasusie, zmieniłem zdanie. Ludziom z Irem udało się podejść do tematu w taki sposób, że ich produkt potrafił pochłonąć mnie bez reszty.

Jedah 01 października 2017 4 komentarze 108 odsłon

ArtykułyNa progu rewolucji - część 1

Po rewolucji związanej z przejściem w grafikę 3D na konsolach Sega Saturn, Sony PlayStation oraz Nintendo 64 od kolejnej generacji konsol oczekiwaliśmy, że wszystkiego będzie więcej oraz wszystko będzie lepsze. Ponieważ wszyscy czterej producenci (Sega, Sony, Nintendo oraz Microsoft) zaprezentowali troszeczkę inne podejście do tematu, dlatego też, w poniższym artykule postaram się pokrótce zaprezentować jak to „więcej” i „lepiej” zostało zrealizowane.

tbxx 17 września 2017 2 komentarze 498 odsłon
Ładowanie