ArtykułyNa progu rewolucji - część 3

"Prawdziwa" szósta generacja - czyli Gamecube oraz Xbox.

tbxx 19 sierpnia 2018 1 komentarz 275 odsłon

AkcesoriaManta MM303 8MB

W czasach swojej świetności wielostronicowe karty pamięci do PlayStation były niemal oczywistym wyborem, jednak dziś, przy niskich cenach oryginalnego sprzętu oraz świadomi wysokiej śmiertelności wśród zamienników dość oczywistym wyborem jest karta oryginalna. Mimo to zapraszam do opisu karty Manta MM303 8MB.

kolo 14 sierpnia 2018 4 komentarze 90 odsłon

ArtykułyRetro-gry na Tarnów Polskiej Piosenki Festiwal

Namnożyło się ostatnio w Polsce imprez, na których możemy pograć w (stare)gry, w tym również organizowane lub współorganizowane między innymi przez RetroAge - „Koszalin Reto Games Show” i  „InteGracja”. Pojawiamy się także w mniej spodziewanych miejscach jak „Targi Edukacyjne” w Opolu gdzie odwiedziliśmy ekipę Retrogralni. Ostatnio, dzięki znajomym z fundacji Aspiranci retro-granie było obecne podczas (przygotowań) festiwalu „Tarnów Polskiej Piosenki”. A już za niedługo RetroAge w każdej lodówce.

tbxx 08 sierpnia 2018 brak komentarzy 28 odsłon

RecenzjeCastlevania

Dobry wieczór Państwu – tbxx i „Galeria Osobowości”. W dzisiejszym programie do studio zaprosiłem Księcia Karpat – Vlada „Drakulę” Tepesa. Zapraszam.

tbxx 04 sierpnia 2018 1 komentarz 117 odsłon

NewsyRaport z pola boju - lipiec 2018

Sezon ogórkowy w pełni. Mimo wszystko na RetroAge coś się jednak działo.

tbxx 02 sierpnia 2018 brak komentarzy 22 odsłon

RecenzjeThe Queen of Duellists

Każda szanująca się konsola powinna mieć w swojej bibliotece porządne wyścigi, strzelaninę, platformówkę oraz mordobicie. A skoro już jesteśmy przy mordobiciu – Królowa Pojedynków zaprasza na pokład FM Towns Marty.

tbxx 31 lipca 2018 3 komentarze 88 odsłon

RecenzjeAsteroids

Bohaterowie zimnej wojny – pionierzy podboju kosmosu, zapisali się złotymi zgłoskami w historii współczesnego świata. Nie wyobrażam sobie, aby wykształcona osoba nie miała pojęcia o tym, kim byli Jurij Gagarin i Walentina Tierieszkowa, nie pomijając oczywiście uczestników misji Apollo 11 -  Neila Amstronga, Buzza Aldrina i tego trzeciego*. A dziś kolejna grupa śmiałków otrzymała swoją szansę na nieprzemijającą sławę…  

tbxx 14 lipca 2018 4 komentarze 151 odsłon

NewsyRaport z pola boju - czerwiec 2018

Sezon ogórkowy na RetroAge uważam za oficjalnie rozpoczęty - co oczywiście nie oznacza totalnego lenistwa ze strony redakcji.

tbxx 06 lipca 2018 1 komentarz 47 odsłon

RecenzjeKirby Tilt'n'Tumble (Koro Koro Kirby)

Kirby Tilt ‘n’ Tumble to jedno z bardziej oryginalnych przeżyć, jakie możemy znaleźć wśród biblioteki gier na Nintendo Game Boy Color. Gra markowana różową pianką wyróżnia się nie tylko z serii o Kirbym, ale również wyglądem kartridża. Dlaczego? Opowiem w artykule.

Storms 24 czerwca 2018 3 komentarze 85 odsłon

RecenzjeNinja Ryukenden (Ninja Gaiden)

Pojedynek na trawiastej łące w świetle księżyca. Dwóch ninja starło się w powietrzu, zadając tylko jedno cięcie. Jeden z nich pada na ziemie pokonany – Ken Hayabusa. Syn Kena, Ryu następnego dnia znajduję list, zostawiony przez pokonanego ojca. Każe mu zabrać legendarny miecz, należący do jego klanu, a następnie wyruszyć w podróż do Ameryki. Tak zaczyna się jego historia.

Jedah 11 czerwca 2018 4 komentarze 115 odsłon
Ładowanie