NewsyRaport z pola boju - czerwiec'17

Zapraszamy do kolejnego comiesięcznego "Raportu z pola boju" - tym razem podsumujemy zbiórkę na opłaty za serwer oraz domenę RetroAge, zakończymy pewien etap przeprowadzki ze "starego RetroAge" oraz zaprezentujemy nowości jakie pojawiły się w "Encyklopedii."

Redakcja 07 lipca 2017 1 komentarz 40 odsłon

ArtykułyCarrera Mario Kart 7 RC

Od chwili premiery w 1992r. seria gier „Mario Kart” cieszy się niesłabnącą popularnością a kolejne jej odsłony ukazały się na wszystkich stacjonarnych konsolach Nintendo począwszy od SNES’a oraz konsolach przenośnych począwszy od Game Boy Advance. Dzięki producentowi zabawek „Carrera” część emocji ze świata wirtualnego możemy przenieść do rzeczywistości.

tbxx 03 lipca 2017 5 komentarzy 89 odsłon

RecenzjeUrban Champion

Drogi graczu! Czy chciałeś kiedyś zakosztować ulicznej bijatyki, ale za bardzo obawiałeś się o swoje zdrowie i stan uzębienia? Nic straconego! W 1984 roku programista z firmy Nintendo, Shigeru Miyamoto, stworzył grę pozwalającą wcielić się w osiedlowego rozrabiakę i stłuc na kwaśne jabłko rzesze osiedlowych chojraków. Mowa o Urban Champion, będący duchowym spadkobiercą, wydanego na Game & Watch, Boxing. Czy jednak warto ustawić się z Miejskim Mistrzem na solo? Sprawdźcie poniższą recenzję!

Jedah 14 czerwca 2017 brak komentarzy 104 odsłon

ArtykułyPlanszomania III

Trzecia edycja „Planszomanii” nie miała szans w starciu z „ładną pogodą”, mimo wszystko nieliczni odwiedzający wydarzenie na brak atrakcji narzekać nie mogli.

tbxx 08 czerwca 2017 brak komentarzy 27 odsłon

NewsyRaport z pola boju - maj '17

Zupełnie niespodziewanie maj okazał się bardzo dobrym miesiącem na przenoszenie artykułów...

tbxx, kolo 05 czerwca 2017 brak komentarzy 25 odsłon

KonsoleCasio PV-1000

Swojego czasu na łamach RetroAge prezentowałem wam już moje dogłębne oględziny nietypowej japońskiej konsoli – Casio Loopy. Pora przyjrzeć się nieco bliżej pierwszej konsoli wydanej przez japońskiego potentata zegarków, czyli PV-1000.

StormS, tbxx 04 czerwca 2017 1 komentarz 121 odsłon

RecenzjePostal 2: Apocalypse Weekend

Postal 2 dobrą grą raczej nie był, co jednak nie przeszkodziło jej to stać się pozycją kultową. Czy dodatek Apocalypse Weekend naprawił część błędów pierwowzoru? A może twórcy ostatecznie przegięli pałę ekspresji artystycznej i zasługują na rzucenie jeżom na pożarcie? Zapraszam do recenzji.

kolo 27 maja 2017 3 komentarze 89 odsłon

NewsyGry i Komputery Minionej Ery

We Wrocławiu na terenach Dworca Świebodzkiego powstaje muzeum Gry i Komputery Minionej Ery. Pomysłodawcami i organizatorami miejsca są założyciele inicjatywy RetroGralnia, dobrze znanej w środowisku retro graczy – prowadzą kanał Youtube, mają na swoim koncie organizację i udział w wielu retro wydarzeniach – często wspólnie z ekipą RetroAge.

Frabi 24 maja 2017 brak komentarzy 62 odsłon

ArtykułyPociąg do planszówek (z retro niespodzianką)

Tegoroczna Międzynarodowa Noc Muzeów już za nami. Wspominamy o tym wydarzeniu ze względu na fakt malutkiej obecności RetroAge na jednej z wystaw.

tbxx 23 maja 2017 1 komentarz 53 odsłon

RecenzjeDragon Ball Z- Shin Saiyajin Zetsumetsu Keikaku Chikyuu-Hen

Słoneczny wrzesień 1999r. godzina 17:00 pustoszeją okoliczne podwórka okupowane do tej pory przez miejscową młodzież. Na kanale RTL7 rozpoczyna się emisja serialu „Dragon Ball”.

tbxx 21 maja 2017 5 komentarzy 93 odsłon
Ładowanie