ArtykułyNa progu rewolucji - część 1

Po rewolucji związanej z przejściem w grafikę 3D na konsolach Sega Saturn, Sony PlayStation oraz Nintendo 64 od kolejnej generacji konsol oczekiwaliśmy, że wszystkiego będzie więcej oraz wszystko będzie lepsze. Ponieważ wszyscy czterej producenci (Sega, Sony, Nintendo oraz Microsoft) zaprezentowali troszeczkę inne podejście do tematu, dlatego też, w poniższym artykule postaram się pokrótce zaprezentować jak to „więcej” i „lepiej” zostało zrealizowane.

tbxx 17 września 2017 2 komentarze 462 odsłon

NewsyRaport z pola boju - Sierpień 2017

Podsumowanie miesiąca sierpnia, w którym nie byłoby o czym pisać, gdyby nie wytrwała praca redaktora 'kolo'.

tbxx 16 września 2017 brak komentarzy 14 odsłon

RecenzjeOstrich Runner

Jest gdzieś w kosmosie pewna planeta, na której strusie żyją sobie w ładzie i harmonii, do czasu, gdy pewien szalony naukowiec postanowił ukraść ptakom jaja by stworzyć armię nielotów. Dlatego też strusie postanowiły zorganizować wielkie mistrzostwa, które mają wyłonić najlepszego i najszybszego, który odzyska jaja.

LukegaX 13 września 2017 3 komentarze 111 odsłon

NewsyTarcon 2017

Po kilku latach przerwy do Tarnowa wraca konwent! Od fanów dla fanów.

Aspiranci 01 września 2017 brak komentarzy 28 odsłon

ArtykułyPomysłowy Tata - Magnetyczny Mario

W 1989r. zakończył się w Polsce okres „realnego socjalizmu”, czyli czasów, w których nie było niczego, więc wszyscy (teoretycznie) mieli po równo. W sklepach najczęściej widywało się puste półki, (których jednak nie dało się kupić) a lepszy towar załatwiało się po znajomości „z pod lady”. Dorastające w tych czasach dzieciaki mogły pomarzyć o szerokim wyborze zabawek (a o konsolach nawet nie śniły, nie wiedząc nawet o ich istnieniu), a jeśli już udało się jakąś kupić, to jakościowo przypominała chińską tandetę sprzedawaną na kramach w miejscowościach turystycznych, z tą różnicą, że produkowaliśmy je na miejscu.  Dlatego też, większość zabawek była wykonywana przez rodziców, a następnie przez same dzieci – co rozwijało wyobraźnię twórczą oraz sprawność manualną.

tbxx 01 września 2017 3 komentarze 105 odsłon

AkcesoriaPSOne LCD Screen

Arcyważny mecz o mistrzostwo trzeciej ligi hokeja na lodzie, czy kolejny odcinek serialu „M jak mdłości” ? Podczas walki rodziców o władzę na pilotem do TV konsolowy gracz był bez szans. W dużo lepszym położeniu były zastępy grzybiarzy, których maszyny do pasjansa i sapera były wyposażone w dedykowane monitory (PC Master Race rulez). Na szczęście z pomocą dla konsolowców przyszła firma Sony wypuszczając niewielki ekranik LCD podpinany do PSOne (4thePlayers).

tbxx 13 sierpnia 2017 1 komentarz 143 odsłon

NewsyRaport z pola boju - Lipiec 2017

Sezon ogórkowy w pełni, ale redakcja RetroAge nie próżnuje.

Redakcja 11 sierpnia 2017 brak komentarzy 17 odsłon

RecenzjeWRC 5

Kiedy pobierałem WRC 5 na moje PlayStation 3 nie spodziewałem się zbyt wiele, pomimo że opinie o wersji na nowszy sprzęt były jak najbardziej pozytywne. Multiplatformowy tytuł wydany dwa lata po wersji na PS4? Ogólna jakość produktu musiała na tym ucierpieć, pytanie brzmi jak bardzo i czy nadal da się z tej gry czerpać przyjemność?

kolo 05 sierpnia 2017 1 komentarz 55 odsłon

ArtykułyŚrodowe GRAalowanie vol. 5 - Relacja

26.07.2017r w Koszalinie, pub Graal mieszczący się w piwnicach kamienicy przy ul. Piłsudskiego 11-15 zorganizował kolejną edycję spotkań dla graczy pod nazwą Środowe GRAalowanie.

ramzes64 29 lipca 2017 brak komentarzy 155 odsłon

AkcesoriaGame Boy Player

Uważa się że Game Boy Player do konsoli Nintendo Gamecube to jedno z najpraktyczniejszych akcesoriów jakie wydano do konsoli stacjonarnej. Dzięki niemu biblioteka gier na fioletową kostkę wzbogaciła się o tytuły dostępne na konsolach przenośnych linii Game Boy, Game Boy Color i Game Boy Advance.  Przyjrzyjmy się nieco bliżej temu sprzętowemu „DLC”.

StormS 22 lipca 2017 1 komentarz 146 odsłon
Ładowanie