RecenzjeThe Queen of Duellists

Każda szanująca się konsola powinna mieć w swojej bibliotece porządne wyścigi, strzelaninę, platformówkę oraz mordobicie. A skoro już jesteśmy przy mordobiciu – Królowa Pojedynków zaprasza na pokład FM Towns Marty.

tbxx 31 lipca 2018 3 komentarze 80 odsłon

RecenzjeAsteroids

Bohaterowie zimnej wojny – pionierzy podboju kosmosu, zapisali się złotymi zgłoskami w historii współczesnego świata. Nie wyobrażam sobie, aby wykształcona osoba nie miała pojęcia o tym, kim byli Jurij Gagarin i Walentina Tierieszkowa, nie pomijając oczywiście uczestników misji Apollo 11 -  Neila Amstronga, Buzza Aldrina i tego trzeciego*. A dziś kolejna grupa śmiałków otrzymała swoją szansę na nieprzemijającą sławę…  

tbxx 14 lipca 2018 4 komentarze 146 odsłon

NewsyRaport z pola boju - czerwiec 2018

Sezon ogórkowy na RetroAge uważam za oficjalnie rozpoczęty - co oczywiście nie oznacza totalnego lenistwa ze strony redakcji.

tbxx 06 lipca 2018 1 komentarz 47 odsłon

RecenzjeKirby Tilt'n'Tumble (Koro Koro Kirby)

Kirby Tilt ‘n’ Tumble to jedno z bardziej oryginalnych przeżyć, jakie możemy znaleźć wśród biblioteki gier na Nintendo Game Boy Color. Gra markowana różową pianką wyróżnia się nie tylko z serii o Kirbym, ale również wyglądem kartridża. Dlaczego? Opowiem w artykule.

Storms 24 czerwca 2018 3 komentarze 84 odsłon

RecenzjeNinja Ryukenden (Ninja Gaiden)

Pojedynek na trawiastej łące w świetle księżyca. Dwóch ninja starło się w powietrzu, zadając tylko jedno cięcie. Jeden z nich pada na ziemie pokonany – Ken Hayabusa. Syn Kena, Ryu następnego dnia znajduję list, zostawiony przez pokonanego ojca. Każe mu zabrać legendarny miecz, należący do jego klanu, a następnie wyruszyć w podróż do Ameryki. Tak zaczyna się jego historia.

Jedah 11 czerwca 2018 4 komentarze 114 odsłon

NewsyRaport z pola boju - maj 2018

Nie taki maj straszny jak się go pomaluje...

tbxx. kolo 06 czerwca 2018 brak komentarzy 28 odsłon

ArtykułyPyrkon 2018

Największym krajowym wydarzeniem związanym z fantastyką jest bezsprzecznie poznański Prykon. W 2018 roku festiwal obchodzi swoją osiemnastą, pełnoletnią edycje i w pełni dojrzał by wieść prym na festiwalowej mapie Polski. Zapraszam do mojej relacji z imprezy.

Storms 28 maja 2018 brak komentarzy 96 odsłon

RecenzjeSuper Mario Bros. 2

Nie jest to żadna tajemnica, więc wyjaśnijmy to na samym początku. Tak, Super Mario Bros. 2, jakie większość z nas zna oryginalnie, nie było grą z Mario. Pierwotnie grę wydano w Japonii, jako Yume Kojo: Doki Doki Panic i została zaprojektowana przez Shigeru Miyamoto. Traktowała o czteroosobowej arabskiej rodzinie, a nie o bohaterach, których wszyscy znamy.

Jedah 26 maja 2018 6 komentarzy 170 odsłon

ArtykułyIII Środkowopomorska Wystawa Starych Komputerów - relacja

19 maja 2018 w Kobylnicy pod Słupskiem odbyła się III Środkowopomorska Wystawa Starych Komputerów. Wydarzenie to nie bez powodu zbiega się w czasie z Nocą Muzeów, albowiem słowo „wystawa” jest tu kluczowe. Zachęcony odwiedzinami w zeszłym roku na poprzedniej edycji, postanowiłem wybrać się tam ponownie i zdać Wam relację z tego wydarzenia.

Axi0maT 22 maja 2018 2 komentarze 66 odsłon

ArtykułyRobbo.Solucja

„Robbo. Solucja”, czyli opis przejścia gry „Robbo”. Aczkolwiek już po pierwszej linijce tekstu widzimy, że coś jest nie tak. Dowcip autora? Perfidne oszustwo? Nie oceniaj książki po okładce…

tbxx 14 maja 2018 5 komentarzy 182 odsłon
Ładowanie