ArtykułyWiiWare - zanim zgaśnie światło. Część pierwsza.

Nintendo postanowiło wywołać najstraszniejszego demona cyfrowej dystrybucji – planując odciąć ponad 100 milionową rzeszę potencjalnych klientów od możliwości zakupu, oraz pobrania zakupionych pozycji z obecnego na konsolach Wii oraz WiiU „Wii Shop Channel”. W związku z powyższym redakcja RetroAge przedstawia pierwsze pięć tytułów, z którymi warto zapoznać się „Zanim zgaśnie światło”.

ramzes64, tbxx 02 lutego 2018 4 komentarze 165 odsłon

RecenzjeFar Cry Instincts

Jeśli w roku 2004 byłeś drogi czytelniku w wieku na tyle wystarczającym, aby zyskać pewną samoświadomość to na pewno pamiętasz, iż był to rok, w którym odbyła się mała rewolucja, albo przynajmniej coś na kształt przewrotu, który na zawsze odmienił oblicze gier FPS. Z początku wszystko było zaplanowane niczym walka wrestlingowa w federacji WWE. W lewym narożniku w zielonych portkach stanął Doom Marine reprezentujący studio ID Software ze swoim nowym dzieckiem, DOOM 3. W prawym narożniku, po stronie przeciwnej stanął milczący Gordon Freemam odziany w pomarańczowy spandeks ze znaczkiem lambda na klacie, który to pod barwami Valve reprezentuje kontynuację znakomitego HALF-LIFE. I tak naprawdę walka była by poprawna i wyrównana, ale nagle na ring wskoczył nikomu nieznany wtedy Jack Carver w hawajskiej koszuli pod banderą CryTek promującego wówczas swój debiut pod tytułem FAR CRY. Powiem Wam tyle, drodzy gracze/czytelnicy: chłopina namieszał i to nieźle, do tego stopnia, iż rok 2004 będzie pamiętany jeszcze długo.

Misza 21 stycznia 2018 2 komentarze 146 odsłon

ArtykułyKoszalin Retro Games Show 2017 - Relacja

W dniach 18-19 listopada odbyło się Koszalin Retro Games Show 2017, czyli IV już edycja imprezy z retro konsolami i komputerami. W tym roku zmieniło się miejsce wydarzenia, które tym razem odbyło się na Politechnice Koszalińskiej. Zapraszam do spóźnionej relacji.

ramzes64 14 stycznia 2018 brak komentarzy 67 odsłon

NewsyRetro Szczecinek Games 2018

Oldchoolowa impreza w Szczecinku na stałe już wpisała się do kalendarza polskich imprez więc wraz z początkiem nowego roku organizatorzy przygotowali kolejną jej edycję.

09 stycznia 2018 1 komentarz 49 odsłon

NewsyRaport z pola boju (z końca roku)

Pod koniec roku adminowe lenistwo osiągnęło stan maksymalny, dzięki czemu w ostatnich miesiącach pojawiały się jedynie wpisy w encyklopedii.

tbxx 07 stycznia 2018 1 komentarz 23 odsłon

RecenzjeRockman 5

Choć seria Rockman ( na Zachodzie Mega Man) nie zmieniała się jakoś drastycznie z części na część, Capcom zawsze potrafiło znaleźć nowe pomysły i wyzwania, by przyciągnąć graczy do odpalenia kolejnej gry.

Jedah 30 grudnia 2017 brak komentarzy 72 odsłon

Recenzje[eShop] 80's Overdrive

W latach dziewięćdziesiątych po szkole w podstawówce szliśmy do kolegi pograć na Amidze. Odpalaliśmy wtedy North & South, Mortal Kombat, Street Fighter'a i Lotus'a. To właśnie ten ostatni tytuł będzie dla mnie punktem zaczepienia w dzisiejszej recenzji. Na Nintendo 3DS ukazała się właśnie nowa gra w starym stylu - 80's OVERDRIVE.

ramzes64 13 grudnia 2017 5 komentarzy 186 odsłon

RecenzjeDonkey Kong Jr

Donkey Kong jest jedną z kluczowych postaci Nintendo. Jeszcze nim znakomity Mario został najważniejszą postacią wśród gier wideo, głupkowaty małpiszon zdominował salony we wczesnych latach 80 – tych. Jednak gdy włoski hydraulik otrzymał własny tytuł, blask Donkey Konga zaczął słabnąć na tyle, że po serii trzech produkcji arcade nie doczekał się żadnej gry aż do lat 90-tych.  Dziś przyjrzę się sequelowi tego klasyka. Zapraszam do recenzji Donkey Kong Jr.

Jedah 28 listopada 2017 brak komentarzy 58 odsłon

RecenzjeDeadly Premoniton: Director's Cut

Słyszałeś Zach? Na Retroage pojawiła się recenzja gry, w wersji na Playstation 3 opisująca nasze przygody. Może powinniśmy rzucić na nią okiem, klikając w odnośnik do artykułu.  

StormS 22 listopada 2017 1 komentarz 90 odsłon

RecenzjeDonkey Kong Jr. Math

Tytuły z gatunku edutainment są dziwne. Zazwyczaj stanowią kiepskie próby nauczenia czegoś dzieci za pośrednictwem gier wideo, chcąc pokazać, że nie jest to tylko marnotrawienie ich czasu. Donkey Kong Jr Math nie jest wyjątkiem w tej kwestii.

Jedah 12 listopada 2017 brak komentarzy 60 odsłon
Ładowanie