RecenzjeConception II: Children of the Seven Stars

Recenzja dla czytelników dojrzalszych, co by oglądalność podkręcić. (Dopisek Admina)

kolo 10 marca 2018 1 komentarz 102 odsłon

NewsyRaport z pola boju - luty 2018

Niespodziewanie w lutym na RetroAge działo się więcej niż planowaliśmy...

tbxx. kolo 08 marca 2018 brak komentarzy 31 odsłon

ArtykułyWii Ware - zanim zgaśnie światło. Część trzecia.

Zapraszamy na kolejną piątkę gier z cyfrowego sklepiku Nintendo na konsoli Wii, w które warto zagrać "Zanim zgaśnie światło." Pozostały jeszcze tylko trzy tygodnie, aby zakupić punkty, które są jedyną walutą obowiązującą w cyfrowym sklepie Wii.

tbxx 03 marca 2018 1 komentarz 81 odsłon

RecenzjeStar Wars: Return of the Jedi: Death Star Battle

Hasło Star Wars rozpala na nowo umysły wielbicieli fantastyki wraz z premierą każdej kolejnej części gwiezdnej sagi. Dla producenta filmu to oczywiście okazja do tego, aby zarobić na licencji, więc w 1983 roku, wraz z wejściem do kin Powrotu Jedi, standardowo kuto żelazo póki gorące. Prócz zalewu figurek, koszulek i całej masy innego tałatajstwa, zwrócono również uwagę na rosnące przychody z świetnie rozwijającej się branży gier. Postanowiono wydoić fanów do cna i na samo Atari 2600 zaplanowano aż cztery gry osadzone w realiach najnowszej wówczas części Gwiezdnych Wojen. Ostatecznie na rynek trafiły trzy pozycje, spośród których najbardziej wartą uwagi jest Star Wars: Return of the Jedi: Death Star Battle.

Axi0maT 24 lutego 2018 brak komentarzy 91 odsłon

NewsyRaport z pola boju - styczeń 2018

Podobno nowy rok, to nowe możliwości. Zaczynamy!

tbxx, kolo 24 lutego 2018 brak komentarzy 34 odsłon

ArtykułyWiiWare - zanim zgaśnie światło. Część druga.

Zapraszamy na kolejną piątkę gier z cyfrowego sklepiku Nintendo na konsoli Wii, w które warto zagrać "Zanim zgaśnie światło."

ramzes64 18 lutego 2018 4 komentarze 110 odsłon

RecenzjeMoonstone: A Hard Days Knight

Taki chłop w polu to ma jednak dobrze. Pomacha trochę grabiami, świni żreć da, jajka pozbiera i na bekonie sobie usmaży. Beztrosko leży w słońcu i przeżuwa słomkę. A taki rycerz to ma przechlapane na każdym kroku. Co chwile z kimś się trzeba pojedynkować, bunty tłumić, barbarzyńców i potwory przepędzać z okolicznych włości, a na koniec zamiast podziękowania to ci łeb odrąbią w pierwszej lepszej bitwie, a jutro o tobie nikt już nie będzie pamiętał. Aby zapisać się złotymi zgłoskami na kartach historii trzeba mieć głowę nie od parady lub nie lada szczęście. Taki Jurek zza rzeki to ubił smoka, za co plebs okrzyknął go świętym. Rysiek całą łapę wetknął do paszczy lwa i wyrwał mu serce. Nawet taki Artur ze swoją ekipą od stołu bez kantów znaleźli świętego Graala. To nic, że w czasie jak ten się szlajał to Lancelot pukał mu jego żonę Ginewrę. Liczy się efekt końcowy, bo ludzie pamiętają wybitne dokonania. I bądź tu mądry, wymyśl coś żeby być tym rycerzem z pierwszych stron gazet. Ehhh, ciężki jest dzień rycerza...

Axi0maT 10 lutego 2018 1 komentarz 105 odsłon

NewsyRetro Granie #0

Góra Góra Dół Dół Lewo Prawo Lewo Prawo B A START, tzw. “Kod Konami” da Ci w grze Contra TRZYDZIEŚCI żyć zamiast startowych TRZECH! Tę informację możesz wykorzystać już 15 lutego w pubie Haunted Haus w Tarnowie, gdzie na oryginalnych konsolach Nintendo Famicom, SNES, Sega Saturn i pierwszej generacji Sony PlayStation stoczycie prawdziwą walkę!

08 lutego 2018 brak komentarzy 43 odsłon

ArtykułyWiiWare - zanim zgaśnie światło. Część pierwsza.

Nintendo postanowiło wywołać najstraszniejszego demona cyfrowej dystrybucji – planując odciąć ponad 100 milionową rzeszę potencjalnych klientów od możliwości zakupu, oraz pobrania zakupionych pozycji z obecnego na konsolach Wii oraz WiiU „Wii Shop Channel”. W związku z powyższym redakcja RetroAge przedstawia pierwsze pięć tytułów, z którymi warto zapoznać się „Zanim zgaśnie światło”.

ramzes64, tbxx 02 lutego 2018 4 komentarze 170 odsłon

RecenzjeFar Cry Instincts

Jeśli w roku 2004 byłeś drogi czytelniku w wieku na tyle wystarczającym, aby zyskać pewną samoświadomość to na pewno pamiętasz, iż był to rok, w którym odbyła się mała rewolucja, albo przynajmniej coś na kształt przewrotu, który na zawsze odmienił oblicze gier FPS. Z początku wszystko było zaplanowane niczym walka wrestlingowa w federacji WWE. W lewym narożniku w zielonych portkach stanął Doom Marine reprezentujący studio ID Software ze swoim nowym dzieckiem, DOOM 3. W prawym narożniku, po stronie przeciwnej stanął milczący Gordon Freemam odziany w pomarańczowy spandeks ze znaczkiem lambda na klacie, który to pod barwami Valve reprezentuje kontynuację znakomitego HALF-LIFE. I tak naprawdę walka była by poprawna i wyrównana, ale nagle na ring wskoczył nikomu nieznany wtedy Jack Carver w hawajskiej koszuli pod banderą CryTek promującego wówczas swój debiut pod tytułem FAR CRY. Powiem Wam tyle, drodzy gracze/czytelnicy: chłopina namieszał i to nieźle, do tego stopnia, iż rok 2004 będzie pamiętany jeszcze długo.

Misza 21 stycznia 2018 2 komentarze 150 odsłon
Ładowanie