RecenzjeNinja Ryukenden (Ninja Gaiden)

Pojedynek na trawiastej łące w świetle księżyca. Dwóch ninja starło się w powietrzu, zadając tylko jedno cięcie. Jeden z nich pada na ziemie pokonany – Ken Hayabusa. Syn Kena, Ryu następnego dnia znajduję list, zostawiony przez pokonanego ojca. Każe mu zabrać legendarny miecz, należący do jego klanu, a następnie wyruszyć w podróż do Ameryki. Tak zaczyna się jego historia.

Jedah 11 czerwca 2018 4 komentarze 122 odsłon

NewsyRaport z pola boju - maj 2018

Nie taki maj straszny jak się go pomaluje...

tbxx. kolo 06 czerwca 2018 brak komentarzy 28 odsłon

ArtykułyPyrkon 2018

Największym krajowym wydarzeniem związanym z fantastyką jest bezsprzecznie poznański Prykon. W 2018 roku festiwal obchodzi swoją osiemnastą, pełnoletnią edycje i w pełni dojrzał by wieść prym na festiwalowej mapie Polski. Zapraszam do mojej relacji z imprezy.

Storms 28 maja 2018 brak komentarzy 98 odsłon

RecenzjeSuper Mario Bros. 2

Nie jest to żadna tajemnica, więc wyjaśnijmy to na samym początku. Tak, Super Mario Bros. 2, jakie większość z nas zna oryginalnie, nie było grą z Mario. Pierwotnie grę wydano w Japonii, jako Yume Kojo: Doki Doki Panic i została zaprojektowana przez Shigeru Miyamoto. Traktowała o czteroosobowej arabskiej rodzinie, a nie o bohaterach, których wszyscy znamy.

Jedah 26 maja 2018 6 komentarzy 187 odsłon

ArtykułyIII Środkowopomorska Wystawa Starych Komputerów - relacja

19 maja 2018 w Kobylnicy pod Słupskiem odbyła się III Środkowopomorska Wystawa Starych Komputerów. Wydarzenie to nie bez powodu zbiega się w czasie z Nocą Muzeów, albowiem słowo „wystawa” jest tu kluczowe. Zachęcony odwiedzinami w zeszłym roku na poprzedniej edycji, postanowiłem wybrać się tam ponownie i zdać Wam relację z tego wydarzenia.

Axi0maT 22 maja 2018 2 komentarze 69 odsłon

ArtykułyRobbo.Solucja

„Robbo. Solucja”, czyli opis przejścia gry „Robbo”. Aczkolwiek już po pierwszej linijce tekstu widzimy, że coś jest nie tak. Dowcip autora? Perfidne oszustwo? Nie oceniaj książki po okładce…

tbxx 14 maja 2018 5 komentarzy 195 odsłon

NewsyŚwinka skarbonka dziękuje!

Zaledwie tydzień temu rozpoczęliśmy coroczną zbiórkę na opłaty związane z utrzymaniem RetroAge. Mimo iż zakończenie zbiórki planowaliśmy na koniec miesiąca, nie będziemy trzymali Was w niepewności, ogłaszając wysokość zebranej kwoty już dziś.

tbxx 07 maja 2018 6 komentarzy 154 odsłon

ArtykułyRetronics - kolekcjonerskie reedycje gier na Atari. Podejście drugie.

W ciągle powiększającej się ofercie wydawnictwa Retronics obok zrecenzowanych już na RetroAge reedycjach klasycznych polskich gier na 8bitowe komputery Atari znajdziemy także gry na Commodore 64, reedycje książek wydawnictwa SOETO, trafopowielacze do starych monitorów oraz pokrywy anty-kurzowe do starych komputerów. W poniższym teście przyglądniemy się drugiemu podejściu do reedycji gier na Atari w wersji kolekcjonerskiej na dyskietkach 5'25".

tbxx 06 maja 2018 2 komentarze 159 odsłon

NewsyRaport z pola boju - kwiecień 2018

W ubiegłym miesiącu imprezowaliśmy urodzinowo. Na szczęście udało się przeprowadzić drobne prace przeprowadzkowo-encyklopedyczne.

tbxx, kolo 02 maja 2018 brak komentarzy 22 odsłon

RecenzjeWiedźmin 3: Krew i Wino

Poniżej krótka recenzja drugiego DLC do Wiedźmina III: Dziki Gon o nazwie Krew i Wino w wersji na PlayStation 4.

kolo 01 maja 2018 1 komentarz 48 odsłon
Ładowanie