ArtykułyOj będzie się grało - relacja

13 maja 2017 w koszalińskim centrum handlowym Atrium odbył się event pod dumnie brzmiącą nazwą "Oj będzie się grało". Impreza szumnie reklamowana na lokalnym rynku w mediach, miała przyciągnąć odwiedzających do obiektu głównie starymi grami jak również obecnością youtuberów Mamiko oraz Naruciaka. Postanowiliśmy tam zajrzeć i sprawdzić, co też organizatorzy zaserwowali fanom retrogrania.

Axi0maT, ramzes64 16 maja 2017 1 komentarz 107 odsłon

RecenzjeNeed for Speed: Underground

Need For Speed, jak każda inna seria składająca się z tylu części miała swoje wzloty i upadki, poniżej znajdziecie recenzję odsłony, która nie tylko zalicza się do wzlotów, ale także zdefiniowała kształt kolejnych NFSów i jej naśladowców na dobre kilka lat. Pewnie większość z was już domyśliła się, że chodzi mi tutaj o Need For Speed: Underground, w tym wypadku na konsolę PlayStation 2.

kolo 13 maja 2017 brak komentarzy 103 odsłon

Recenzje[eShop] My Nintendo Picross: The Legend of Zelda - Twilight Princess

Jeszcze rok temu słowo “Picross” było dla mnie zagadką. Dopiero, gdy poznałem szanownego naczelnego RetroAge, który zaprezentował mi na festiwalu Dawne Komputery i Gry swoją grę na małe Atari Antic Picross 2 dowiedziałem się, że są to po prostu obrazki logiczne. Znałem ten rodzaj rozrywki z dawnych czasów w wersji analogowej, czyli obsługiwanej ołówkiem na papierze. Pomysł przeniesienia do cyfrowego świata tego rodzaju łamigłówki, znacząco zwiększa przyjemność płynącą z rozwiązywania kolejnych zadań.

Bob8bit 09 maja 2017 5 komentarzy 93 odsłon

NewsyRetro-turniej #1

Portal RETROAGE.net zaprasza do wspólnej zabawy. Postanowiliśmy organizować niecykliczne turnieje w kultowe gry, czyli "retro-TURNIEJ". W maju 2017 proponujemy retro-TURNIEJ: Pac-Man.

Redakcja 08 maja 2017 3 komentarze 71 odsłon

NewsyŚwinka skarbonka

Po raz kolejny ogłaszamy zbiórkę (pieniężną)  na opłatę za serwer oraz domenę RetroAge. Termin płatności przypada na pierwszy tydzień czerwca.

Redakcja 04 maja 2017 3 komentarze 71 odsłon

RecenzjeNier

Czarna plaga pustoszy ludzkość i zmienia oblicze świata, w którym przyszło żyć głównemu bohaterowi gry Nier. Zdeterminowany poszukiwaniem lekarstwa na chorobę córki postanawia przeczesać cały świat, który jest niebezpiecznie najeżony wrogimi istotami, by uratować jedyną i najdroższą dla niego osobę. Oto moja recenzja wersji gry na Playstation 3.

StormS 03 maja 2017 brak komentarzy 72 odsłon

NewsyRaport z pola boju - kwiecień

Kwiecień plecień, co przeplatał - trochę encyklopedii i trochę encyklopedii...

Redakcja 03 maja 2017 brak komentarzy 11 odsłon

RecenzjePac-Man

Obudziłem się w ciemnym korytarzu otoczonym granatowymi ścianami. Przez moment w uszach rozbrzmiewała mi sympatyczna melodyjka, a może to jakieś omamy? Czułem potworny głód. Dookoła mnie leżały żółte kulki. Wyglądały bardzo smakowicie, więc natychmiast ruszyłem jednym z korytarzy, żeby zjeść ich jak najwięcej. Gdy wystartowałem, nie potrafiłem się już zatrzymać, jakby jakaś siła ciągle pchała mnie naprzód. Tylko uderzenie w ścianę zatrzymywało mnie w miejscu. Po dłuższym przebywaniu tutaj zdałem sobie sprawę, że trafiłem do jakiegoś labiryntu, w całości wypełnionego żółtymi kulkami. Jak się szybko okazało, nie byłem w nim sam...

Jedah 26 kwietnia 2017 6 komentarzy 105 odsłon

ArtykułyinteGRAcja^2 - foto/video relacja

Druga edycja „inteGRAcji” już za nami. Trzyosobowa ekipa RetroAge oraz Paweł z Amiga-kocham, przygotowali moc retro-growych atrakcji dla odwiedzających w ubiegłą sobotę Szkołę Podstawową Integracyjną nr. 11 w Tarnowie.

tbxx, Master, Joosh 24 kwietnia 2017 4 komentarze 140 odsłon

RecenzjeEpic Mickey

Epic Mickey to tytuł bazujący na bajkowym świecie autorstwa Walta Disneya. Czy istnieje ktoś kto nie zna poczciwej myszki Miki odzianej w czerwone gatki? Pewnie takich osób jest niewiele. Inne pytanie z kategorii „ikony Disneya”, czy znacie królika imieniem Oswald? Tu pewnie również pojawiła by się garstka zorientowanych. Epic Mickey to nie tylko podróż do krainy Disneya, to również podróż do jej historii.

StormS 17 kwietnia 2017 1 komentarz 110 odsłon
Ładowanie