Recenzje[eShop] Oddworld: New'n'Tasty

W latach 90-tych wielu posiadaczy PlayStation miało swoją maskotkę reklamującą tą platformę. Dla jednego był to Crash, dla kogoś innego Spyro lub Solid Snake z Metal Gear Solid. Dla mnie PlayStation kojarzy się przede wszystkim z Mudokonem Abem w Oddworld Abe’s Oddysee. Jakaż była moja radość, gdy Lorne Lanning zapowiedział stworzenie remake pierwszej części, pod nazwą New’N’Tasty Oddworld Abe’s Oddysee.

Chrno 25 marca 2017 1 komentarz 97 odsłon

RecenzjeAntarctic Adventure

Sięgając nostalgicznie w odmęty czasów minionych, przypomniała mi się pewna gra, której prosta rozgrywka idealnie skomponowała się z oprawą dźwiękową. Oto recenzja gry o pingwinie przemierzającym skuty lodem kontynent – Antarctic Adventure na NES/Famicom.

StormS 18 marca 2017 2 komentarze 116 odsłon

RecenzjeThe Battle of Olympus

Nigdy nie byłem fanem mitologii greckiej. Lekcje polskiego traktujące o tym okresie literackim były dla mnie straszliwie nudne, a samo czytanie jej to dla mnie droga przez mękę. Losy Ikara, Heraklesa, Ariadny czy Odysa specjalnie mnie nie obchodziły. Marzyłem tylko, by skończyć tę nudną książkę i nareszcie mieć z głowy. Jakiś czas temu zakupiłem za śmieszne pieniądze The Battle of Olympus na NES’a. Nigdy nie planowałem jakoś szczególnie w to grać z racji mitologicznych realiów, w jakich tytuł został osadzony. Ot tak kupiłem aby posiadać w kolekcji. Gdy jednak przysiadłem do „Bitwy o Olimp” na dłużej, zaczynałem wkręcać się coraz bardziej, stwierdzając, że to całkiem ciekawa produkcja, której lekceważenie może być sporym błędem.

Jedah 11 marca 2017 brak komentarzy 88 odsłon

NewsyRaport z pola boju - luty

Kolejny miesiąc i kolejny raport z pola boju. Tym razem obok informacji o przeniesionych artykułach oraz dodanych pozycjach w encyklopedii, wyjątkowo znajdziecie również informację o nowym ciekawym tekście opublikowanym na naszym serwisie...

Redakcja 09 marca 2017 5 komentarzy 73 odsłon

RecenzjeUltimate Mortal Kombat 3

Po dwóch smoczych turniejach, w których gracze mogli wziąć udział aby ocalić ziemię przed cesarzem zaświatów, w końcu następuje zmiana formuły. Widać Shao Kahn’owi gul skoczył od tego, że jeden z ostatnich światów wciąż stawia mu opór. Postanawia, więc ze swoim koniowatym kumplem Motarko dokonać inwazji na Ziemię i przejąć panowanie nad nią wbrew ogólnie przyjętym zasadom. Ostatni obrońcy stają do walki z armią cesarza, tyle że tym razem z żałosnym roosterem postaci, który nijak się ma do poprzednich odsłon Mortal Kombat. Nowy efektowny system walki nie jest w stanie osłodzić graczom bugów oraz braku ulubionych zawodników. Firma Midway szybko wypuszcza więc poprawioną wersje gry pod nazwą Ultimate Mortal Kombat 3, aby wszyscy jak najszybciej zapomnieli o poprzedniej wpadce producenta. Król bijatyk znów jest tylko jeden.

Axi0maT 05 marca 2017 2 komentarze 110 odsłon

RecenzjePrince of Persia Warrior Within

Jeśli jakaś gra, film lub książka doczekała się kontynuacji, jednej lub kilka, to zazwyczaj mówi się, że pierwsza część jest najlepsza, pozostałe w najlepszym przypadku są dobre/średnie/słabe (niepotrzebne skreślić). Jednakże od każdej reguły istnieją wyjątki, znane chociażby w pop-kulturze, np. Terminator 2, Obcy - Decydujące Starcie. Jeśli idzie o gry to także znajdzie się kilka przykładów, np. Alien vs Predator 2, Mortal Kombat II i tak można by jeszcze wymieniać.

Michał „Misza” Ogniewski 25 lutego 2017 2 komentarze 100 odsłon

RecenzjeDonkey Kong Country Tropical Freeze

Wielki małpiszon powrócił na rynek gier w wielkim stylu dzięki DKC Returns. Czas na encore w postaci Donkey Kong Country Tropical Freeze.

Chrno 18 lutego 2017 5 komentarzy 122 odsłon

RecenzjeRayman

Chodzi Rayman koło drogi, nie ma ręki ani nogi, biega, fruwa, podskakuje, na jaguarze poluje.

tbxx 12 lutego 2017 4 komentarze 153 odsłon

NewsyinteGRAcja^2

Redacja RetroAge oraz Dyrekcja Szkoły Podstawowej Integracyjnej nr. 11 w Tarnowie zapraszają na drugi festiwal starych gier video "inteGRAcja^2".

Redakcja 05 lutego 2017 3 komentarze 58 odsłon

RecenzjeNatsuiro High School Seishun Hakusho

W życiu każdego recenzenta, nawet na takim portalu jak RetroAge, przychodzi taka chwila, że musi stanąć na wysokości zadania i zrecenzować tytuł, który na pierwszy rzut oka mógłby określić słowami „dziwny”, „obleśny” lub „Japonia to stan umysłu”. Tylko, że takie spojrzenie było by zbyt banalne i koniecznie należy stanąć nieco z dystansu oraz chociaż przez chwilę próbować zrozumieć prezentowaną sztukę. Skąd ten wywód? Przedstawiam recenzje japońskiej gry o lekkim zabarwieniu erotycznym Natsuiro High School Seishun Hakusho na PlayStation 4.

StormS 04 lutego 2017 2 komentarze 109 odsłon
Ładowanie