ArtykułyGrę napiszę sobie...

Nie tylko Święci garnki lepią i nie tylko programiści gry piszą. Programista ze mnie żaden, a kilka gier na „małe” Atari już stworzyłem.  Dziś pokażę Wam jak taką małą prostą grę można stworzyć sobie samemu, nawet nie posiadając komputera Atari (wystarczy PC).

tbxx 01 września 2018 3 komentarze 359 odsłon

RecenzjeMario Kart 64

   Powiedzieć, że oryginalny Super Mario Kart był olbrzymim hitem na Super Nintendo, to o wiele za mało. Tytuł wziął graczy z zaskoczenia i stał się na tyle silną marką, że kolejne jej części produkowane są do dziś. Gdy Nintendo wypuściło Nintendo 64, gracze wiedzieli, że jest tylko kwestią czasu, gdy nowe wyścigi z gokartami pojawią się na tej platformie. Mario Kart 64 bierze wszystko to, co było najlepsze z jego 16 – bitowego poprzednika i wzbogaca go o nowe możliwości. To sprawiło, że wielu fanów serii uważa tę część za najlepszą.

Jedah 27 sierpnia 2018 7 komentarzy 164 odsłon

ArtykułyNa progu rewolucji - część 3

"Prawdziwa" szósta generacja - czyli Gamecube oraz Xbox.

tbxx 19 sierpnia 2018 1 komentarz 311 odsłon

AkcesoriaManta MM303 8MB

W czasach swojej świetności wielostronicowe karty pamięci do PlayStation były niemal oczywistym wyborem, jednak dziś, przy niskich cenach oryginalnego sprzętu oraz świadomi wysokiej śmiertelności wśród zamienników dość oczywistym wyborem jest karta oryginalna. Mimo to zapraszam do opisu karty Manta MM303 8MB.

kolo 14 sierpnia 2018 4 komentarze 104 odsłon

ArtykułyRetro-gry na Tarnów Polskiej Piosenki Festiwal

Namnożyło się ostatnio w Polsce imprez, na których możemy pograć w (stare)gry, w tym również organizowane lub współorganizowane między innymi przez RetroAge - „Koszalin Reto Games Show” i  „InteGracja”. Pojawiamy się także w mniej spodziewanych miejscach jak „Targi Edukacyjne” w Opolu gdzie odwiedziliśmy ekipę Retrogralni. Ostatnio, dzięki znajomym z fundacji Aspiranci retro-granie było obecne podczas (przygotowań) festiwalu „Tarnów Polskiej Piosenki”. A już za niedługo RetroAge w każdej lodówce.

tbxx 08 sierpnia 2018 brak komentarzy 33 odsłon

RecenzjeCastlevania

Dobry wieczór Państwu – tbxx i „Galeria Osobowości”. W dzisiejszym programie do studio zaprosiłem Księcia Karpat – Vlada „Drakulę” Tepesa. Zapraszam.

tbxx 04 sierpnia 2018 1 komentarz 150 odsłon

NewsyRaport z pola boju - lipiec 2018

Sezon ogórkowy w pełni. Mimo wszystko na RetroAge coś się jednak działo.

tbxx 02 sierpnia 2018 brak komentarzy 22 odsłon

RecenzjeThe Queen of Duellists

Każda szanująca się konsola powinna mieć w swojej bibliotece porządne wyścigi, strzelaninę, platformówkę oraz mordobicie. A skoro już jesteśmy przy mordobiciu – Królowa Pojedynków zaprasza na pokład FM Towns Marty.

tbxx 31 lipca 2018 3 komentarze 103 odsłon

RecenzjeAsteroids

Bohaterowie zimnej wojny – pionierzy podboju kosmosu, zapisali się złotymi zgłoskami w historii współczesnego świata. Nie wyobrażam sobie, aby wykształcona osoba nie miała pojęcia o tym, kim byli Jurij Gagarin i Walentina Tierieszkowa, nie pomijając oczywiście uczestników misji Apollo 11 -  Neila Amstronga, Buzza Aldrina i tego trzeciego*. A dziś kolejna grupa śmiałków otrzymała swoją szansę na nieprzemijającą sławę…  

tbxx 14 lipca 2018 4 komentarze 204 odsłon

NewsyRaport z pola boju - czerwiec 2018

Sezon ogórkowy na RetroAge uważam za oficjalnie rozpoczęty - co oczywiście nie oznacza totalnego lenistwa ze strony redakcji.

tbxx 06 lipca 2018 1 komentarz 47 odsłon
Ładowanie