NewsyRaport z pola boju - lipiec 2018

Sezon ogórkowy w pełni. Mimo wszystko na RetroAge coś się jednak działo.

tbxx 02 sierpnia 2018 brak komentarzy 22 odsłon

RecenzjeThe Queen of Duellists

Każda szanująca się konsola powinna mieć w swojej bibliotece porządne wyścigi, strzelaninę, platformówkę oraz mordobicie. A skoro już jesteśmy przy mordobiciu – Królowa Pojedynków zaprasza na pokład FM Towns Marty.

tbxx 31 lipca 2018 3 komentarze 103 odsłon

RecenzjeAsteroids

Bohaterowie zimnej wojny – pionierzy podboju kosmosu, zapisali się złotymi zgłoskami w historii współczesnego świata. Nie wyobrażam sobie, aby wykształcona osoba nie miała pojęcia o tym, kim byli Jurij Gagarin i Walentina Tierieszkowa, nie pomijając oczywiście uczestników misji Apollo 11 -  Neila Amstronga, Buzza Aldrina i tego trzeciego*. A dziś kolejna grupa śmiałków otrzymała swoją szansę na nieprzemijającą sławę…  

tbxx 14 lipca 2018 4 komentarze 195 odsłon

NewsyRaport z pola boju - czerwiec 2018

Sezon ogórkowy na RetroAge uważam za oficjalnie rozpoczęty - co oczywiście nie oznacza totalnego lenistwa ze strony redakcji.

tbxx 06 lipca 2018 1 komentarz 47 odsłon

RecenzjeKirby Tilt'n'Tumble (Koro Koro Kirby)

Kirby Tilt ‘n’ Tumble to jedno z bardziej oryginalnych przeżyć, jakie możemy znaleźć wśród biblioteki gier na Nintendo Game Boy Color. Gra markowana różową pianką wyróżnia się nie tylko z serii o Kirbym, ale również wyglądem kartridża. Dlaczego? Opowiem w artykule.

Storms 24 czerwca 2018 3 komentarze 96 odsłon

RecenzjeNinja Ryukenden (Ninja Gaiden)

Pojedynek na trawiastej łące w świetle księżyca. Dwóch ninja starło się w powietrzu, zadając tylko jedno cięcie. Jeden z nich pada na ziemie pokonany – Ken Hayabusa. Syn Kena, Ryu następnego dnia znajduję list, zostawiony przez pokonanego ojca. Każe mu zabrać legendarny miecz, należący do jego klanu, a następnie wyruszyć w podróż do Ameryki. Tak zaczyna się jego historia.

Jedah 11 czerwca 2018 4 komentarze 129 odsłon

NewsyRaport z pola boju - maj 2018

Nie taki maj straszny jak się go pomaluje...

tbxx. kolo 06 czerwca 2018 brak komentarzy 28 odsłon

ArtykułyPyrkon 2018

Największym krajowym wydarzeniem związanym z fantastyką jest bezsprzecznie poznański Prykon. W 2018 roku festiwal obchodzi swoją osiemnastą, pełnoletnią edycje i w pełni dojrzał by wieść prym na festiwalowej mapie Polski. Zapraszam do mojej relacji z imprezy.

Storms 28 maja 2018 brak komentarzy 100 odsłon

RecenzjeSuper Mario Bros. 2

Nie jest to żadna tajemnica, więc wyjaśnijmy to na samym początku. Tak, Super Mario Bros. 2, jakie większość z nas zna oryginalnie, nie było grą z Mario. Pierwotnie grę wydano w Japonii, jako Yume Kojo: Doki Doki Panic i została zaprojektowana przez Shigeru Miyamoto. Traktowała o czteroosobowej arabskiej rodzinie, a nie o bohaterach, których wszyscy znamy.

Jedah 26 maja 2018 6 komentarzy 208 odsłon

ArtykułyIII Środkowopomorska Wystawa Starych Komputerów - relacja

19 maja 2018 w Kobylnicy pod Słupskiem odbyła się III Środkowopomorska Wystawa Starych Komputerów. Wydarzenie to nie bez powodu zbiega się w czasie z Nocą Muzeów, albowiem słowo „wystawa” jest tu kluczowe. Zachęcony odwiedzinami w zeszłym roku na poprzedniej edycji, postanowiłem wybrać się tam ponownie i zdać Wam relację z tego wydarzenia.

Axi0maT 22 maja 2018 2 komentarze 77 odsłon
Ładowanie