RecenzjeDisney's Chip'n Dale: Rescue Rangers

Część z was z pewnością kojarzy postacie Chipa i Dale’a z kreskówek Disneya. Te przesympatyczne gryzonie swoją karierę rozpoczęły w sadzie kaczora Donalda, gdzie były prawdziwym utrapieniem dla sadownika. Mimo iż powstało stosunkowo niewiele odcinków z ich udziałem to osiągnęły niezwykła popularność. Zaowocowało to stworzeniem pod koniec lat 80-tych XX wieku nowej serii animowanej (liczącej 65 odcinków) pod tytułem Chip'n Dale: Rescue Rangers (Chip i Dale Brygada RR). Nie trzeba było długo czekać aby na fali sukcesu powstała gra na motywach bajki. Szczęśliwcami okazali się być posiadacze konsoli NES, których w 1990 roku Capcom obdarował jedną z najlepszych platformówek jakie ukazały się kiedykolwiek na tą platformę

Axi0maT 02 maja 2009 brak komentarzy 4126 odsłon

SolucjeHarvest Moon 64

Nadeszła wiosna, czas wysiewów. Dlatego w wasze ręce oddajemy poradnik do Harvest Moon 64. Dzięki niemu dowiecie się jak zarządzać swoją własną farmą i stworzyć z niej prosperujące gospodarstwo. Poradnik powstał dzięki połączeniu moich sił i Axi0mat'a, a data jego publikacji opóźniała się przez problemy jakie serwowało nam życie. Zapraszam zatem do ukończonego artykułu.

StormS 15 kwietnia 2009 brak komentarzy 2336 odsłon

AkcesoriaWii Wheel

Wii Wheel (oznaczenie RVL-024) to plastikowy uchwyt na Wii Remote , który swoim kształtem przypomina kierownice samochodową.

ramzes64 12 kwietnia 2009 brak komentarzy 1775 odsłon

ArtykułyUrodziny retroage.net

W dzisiejszym dniu mija kolejny rok istnienia retoage.net. Zobacz krótki artykuł podsumowujący rok istnienia naszego serwisu. Zapraszam do komentowania.

Gimiak 10 kwietnia 2009 brak komentarzy 2228 odsłon

RecenzjeFlag Capture

Dziś wracamy niemal do korzeni elektronicznej rozrywki. Końcówka lat 70tych przyniosła nam rozwój branży konsolowej i bardzo mocne ugruntowanie pozycji Atari 2600. Chciałbym wam przedstawić jedną z gier wspomnianego okresu, która nie weszła do kanonu hitów i zaginęła gdzieś w odmętach historii. Flag Capture, bo o nim mowa, mimo swojego tytułu nie jest jednak protoplastą Unreal Tournament. Z czym wiec się to je? Zapraszam do zapoznania się z tym jakże elektryzującym tytułem.

Axi0maT 02 kwietnia 2009 brak komentarzy 2629 odsłon

RecenzjeStreet Fighter IV

Na nową, pełnoprawną odsłonę Ulicznego Wojownika Capcom kazał czekać nam prawie 10 lat, gdyż ostatnia część - Street Fighter III 3rd Strike ukazała się w 1999 roku. Legendarna firma postanowiła powrócić do korzeni serii i czerpiąc inspiracje z ubóstwianej po dzień dzisiejszy "dwójki" stworzyła kompletnie nową, czwartą część znakomitej bijatyki. Czy jednak bazowanie na sentymentach graczy przyniosło oczekiwany efekt?

Blackie 12 marca 2009 brak komentarzy 4461 odsłon

RecenzjeAlone in the Dark

Alone in the Dark wydany w roku 2008 jest piątą częścią serii, która swoje początki miała w 1992 roku na komputerach stacjonarnych. Następne części wydawane były na różnych platformach do grania, z przewagą jednak na PC. Dziś na retroage trafia recenzja piątej części tej gry w wersji na konsolę Nintendo Wii

ramzes64 10 marca 2009 brak komentarzy 2788 odsłon

RecenzjeWario World

Wario to paskudny typ. Nie ratuje mało rozgarniętych księżniczek, nie przyjaźni się z podejrzanymi grzybami zaś idea altruizmu zupełnie do niego nie przemawia. Kuzyn najbardziej znanego pupila Nintendo jest doskonałym przykładem antybohatera, któremu nikt przy zdrowych zmysłach nie powinien poświęcać gry... a jednak powstało Wario World.

mrSin 08 marca 2009 brak komentarzy 3087 odsłon

KonsoleNintendo Wii

Dziś serwis retroage zostanie wzbogacony o artykuł dotyczący konsoli mającej niewiele wspólnego z retro. Mimo że istnieje dział o konsoli Nintendo Wii przez dłuższy czas brakowało prostego artykułu na jej temat. Pozwoliłem sobie wypełnić tą lukę.

StormS 23 lutego 2009 brak komentarzy 2735 odsłon

RecenzjeAdvance Wars

Ostatnimi czasy co niektórym (w tym także i mi) zaczęło brakować czasu dla retroage. Dziś nadrabiam swoją długą nieobecność recenzją gry Advance Wars na konsolę Game Boy Advance. Tytuł przez wielu uważany za kultowy. Prosta, ale idealnie pasująca do typu gry grafika i muzyka oraz genialna grywalność, to atuty tejże pozycji, która wciąga jak diabli. Strategie turowe, choć do najpopularniejszych nie należą, wcale nie gryzą! Wszystkich tych, którzy jeszcze nie mieli okazji się z nią zapoznać, zapraszam do przeczytania recenzji oraz do nadrobienia zaległości.

Gimiak 17 lutego 2009 1 komentarz 2163 odsłon
Ładowanie