RecenzjeDiddy Kong Racing

Pod koniec listopada 1997 roku do sprzedaży trafiła gra o nazwie Diddy Kong Racing. W niecały miesiąc rozeszła się w 800 tys. kopii co uczyniło ją najszybciej sprzedającą się grą w ówczesnym czasie i dzięki temu trafiła do księgi rekordów Guinessa. Co odpowiada za sukces? O tym dowiecie się z recenzji.

StormS 25 grudnia 2008 1 komentarz 3244 odsłon

AkcesoriaControler Model 2

Dział Sega Saturn jakoś nie może poszczycić się zbyt wieloma aktualizacjami, dlatego tym bardziej cieszy każdy nowy materiał który do niego trafia. Dziś pora na oficjalny pad do tej konsoli. 

tbxx 19 grudnia 2008 brak komentarzy 1611 odsłon

AkcesoriaRemote Jacket

Wii Remote Jacket (oznaczenie RVL-022) to silikonowa osłonka na Wii Remote, której zadaniem jest chronić „Wiilota” w razie upadku, a przy okazji spełnia również inną funkcję – umożliwia wygodniejsze trzymanie „nietypowego kontrolera” w ręku.

ramzes64 04 grudnia 2008 brak komentarzy 2408 odsłon

RecenzjeQuake

W 1996 roku firma Id Software, znana dotychczas głównie z fenomenalnej gry Doom, wydała pierwszą grę FPP w pełnym 3D. Quake, bo o nim mowa, odniósł ogromy sukces i niespełna dwa lata po premierze zawitał również na Nintendo 64. Konwersja w pełni udana, choć w międzyczasie na rynku zdążyło pojawić się mnóstwo innych gier tego typu i niestety okazało się, że „100% killer” nie miał łatwego startu na tej konsoli. Czy wśród licznych gier FPP na Nintendo 64 warto wciąż zwrócić uwagę na Quake’a 64 ? O tym dowiecie się z recenzji.

Axi0maT 04 grudnia 2008 brak komentarzy 3042 odsłon

ArtykułyRelacja z Poznań Game Arena 2008

W dniach 22 – 23 listopada 2008 roku odbyły się w Poznaniu po raz kolejny Poznań Game Arena - Targi Multimediów i Rozrywki, które połączone zostały jednocześnie z turniejem gier bitewnych (Warhammer Fantasy Battle, Warhammer 40000, Warmachines, Hordes i karcianych (Magic: The Gathering, Dual Masters) oraz Golden Demon, najbardziej znany na świecie konkurs malowania figurek. W strefie fantasy można było podpatrzeć jak malują najlepsi, a także samemu spróbować swoich sił w tej trudnej, aczkolwiek bardzo ciekawej dyscyplinie.

Gimiak 24 listopada 2008 brak komentarzy 3160 odsłon

RecenzjeYie Ar Kung-Fu

Yie Ar Kung-Fu to pozycja wręcz kultowa. Tytuł ten pojawił się w 1985 roku na automatach i uznawany jest za pierwszą prawdziwą bijatykę. Gra wprowadziła miłośników wschodnich sztuk walki w istny szał karmienia automatów monetami bez opamiętania. Szybko pojawiły się konwersje owej gry na najróżniejsze platformy. Niestety posiadacze handheldów musieli czekać aż do roku 2000, bowiem dopiero wtedy firma Konami wydała wersję gry dla Game Boy Color na składance Konami GB Collection vol. 4. Czy po 15 latach gra miała szanse konkurować z innymi podobnymi tytułami na tę konsolę? Czy dzisiaj jest to nadal pozycja na którą warto zwrócić uwagę? O tym dowiecie się czytając recenzję Yie Ar Kung-Fu.

Axi0maT 22 listopada 2008 1 komentarz 2562 odsłon

RecenzjeSuper Mario Galaxy

Super Mario Galaxy od dnia premiery okrzyknięty został jako jedna z najlepszych pozycji na Nintendo Wii, ale czy faktycznie tak jest? Zaraz po uruchomieniu gry pierwszym elementem, który się pojawia w grze jest – po raz kolejny – udane porwanie księżniczki Peach przez Bowsera. Ludzie, ileż można! Przecież ta historia była już przerabiana dziesiątki razy. Czy naprawdę nie da się wymyślić już nic atrakcyjnego? A może nie warto sobie w ogóle zawracać głowy tym tytułem, w którym znowu przyjdzie nam stoczyć bitwę z siłami zła tylko po to, aby Peach odzyskała wolność? Zapraszam.

Gimiak 21 listopada 2008 brak komentarzy 2861 odsłon

AkcesoriaNintendo DS Browser

Minęły już czasy, kiedy przenośne konsole służyły tylko do grania. Dodatkowe akcesoria pozwalają na coś więcej, jak chociażby kamerka do Game Boya. PSP to już zabawka prawie do wszystkiego, a jak ma się sprawa z najpopularniejszym handheldem? Przyjrzyjmy się bliżej Nintendo DS Browser – przeglądarce internetowej dla DS’a, która na chwilę zmieni jego główne zastosowanie.

ramzes64 16 listopada 2008 brak komentarzy 6136 odsłon

SolucjeLylat Wars (Star Fox 64)

Wielu posiadaczy konsoli Nintendo 64 miało zapewe przyjemność grać w Star Fox 64 znanej również jako Laylat Wars. Ale czy odkryliście wszystkie jego sekrety? Przedstawiam wam w pełni ilustrowany poradnik, możliwe że poznacie tę grę od nowa. Zapraszam do przejrzenia solucji.

StormS 15 listopada 2008 brak komentarzy 1883 odsłon

RecenzjeMetal Gear Solid

Dawno, dawno temu, w 1998 roku światło dzienne ujrzała produkcja, która do dziś jest uważana za jedno z największych osiągnięć w dziedzinie gier wideo. Szokowała grafiką, dźwiękiem, świetnymi cut-scenkami oraz masą genialnych rozwiązań. O jakim to tytule mowa? Oczywiście o Metal Gear Solid na PlayStation - epopei za którą odpowiedzialny jest Hideo Kojima. W dniu dzisiejszym na retroage trafia recenzja tej właśnie genialnej gry. "Czy przypadkiem na retroage nie ma już takiej recenzji" - co niektórzy pewnie zadali sobie to pytanie. Spieszę z wyjaśnieniami. Specjalnie na rzecz MGS postanowiłem wykorzystać nowo nabyte umiejętności i po raz kolejny zabrać się za opisanie tej genialnej gry. Nowy materiał prezentuje zupełnie inny poziom w stosunku do poprzednika i jeszcze lepiej oddaje "ducha" tego kultowego tytułu. Zachęcam wszystkich aby zacisnęli zęby i po raz kolejny zapoznali się z dziełem ze stajni Konami. Zapraszam.

Snake 03 listopada 2008 brak komentarzy 3688 odsłon
Ładowanie