Wszystko mi poszlo z karty pamieci

ODPOWIEDZ
wakos
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 16
Rejestracja: 2007-06-30, 22:52

Wszystko mi poszlo z karty pamieci

Post autor: wakos » 2007-07-07, 11:59

Niewiem co sie dzieje bo z karty poszly mi zapisy.Najdziwniejsze jest to ze to sie sdarzylo dzisiaj w sobote i tydzien temu w sobote niewiem czy to wina karty czy czegos innego.Prosze o pomoc.

EDYCJA: Wakos, twoich postow nie da sie czytac. Albo nie wiesz jak, albo nie chcesz z tym nic zrobic. Jesli nie wiesz, to odsylam cie tutaj, a jesli nie chcesz, to kolejne posty nie noszace sladu poszanowania zasad pisowni ani ortografii beda usuwane. [I.s.]
Ostatnio zmieniony 2007-08-12, 15:34 przez wakos, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
barman
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 450
Rejestracja: 2005-12-21, 10:42
Lokalizacja: Łukow
Kontakt:

Re: Wszystko mi poszlo z karty pamieci

Post autor: barman » 2007-07-07, 12:35

Peszunio :sarcasm: Widzisz te Soboty takie juz sa 8) Kup sobie oryginalna karte to nic nie zniknie (nawet w sobote) :D

Morden
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1231
Rejestracja: 2006-08-11, 12:06
Lokalizacja: ŠŠ‡ƒƒƒ‡ƒŠƒƒƒŠŠƒ‡ŠŠŠ‡ƒƒƒ‡ƒŠƒƒƒŠŠƒ‡Š║║█│││█│║│││║║│█║
Kontakt:

Re: Wszystko mi poszlo z karty pamieci

Post autor: Morden » 2007-07-07, 17:57

wakos pisze:Zauwazylem ze lubicie sie pszypierdalac o wszystko znajc se jakiegos gangstera na osiedlu i mu wypominajcie jak jest nie nauczony a nie mnie wkurwiacie pszez internet.
Hehehehe post tygodnia jak nic. Kozak jestes stary ze w dziewiatym z kolei poscie juz ciskasz miesem w ludzi ktorych nawet nie znasz. I wiesz... Kazdy byka kiedys walnie, ale sa pewne granice. Jesli ktos cie nie zna, czytajac mysli ze masz 10 latek lub jestes totalnym cepem w dresie. Albo i jedno i drugie.

Wracajac do tematu karty. Jesli karta jest nieoryginalna, mozna podejrzewac ze tu lezy problem. Nielicencjonowane akcesoria produkowane sa przy uzyciu tanich rozwiazan i stad problemy. Zapytam sie jeszcze czy w GameCube masz chipa.
Obrazek

Awatar użytkownika
setezer
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 654
Rejestracja: 2005-12-22, 13:59
Lokalizacja: Borzymin
Kontakt:

Re: Wszystko mi poszlo z karty pamieci

Post autor: setezer » 2007-07-07, 18:01

Jeszcze pszypiepierdalac.
Po zatym dzieki moze dzieki wam zaczne normalenie pisac ale dotej pory nikt nie byl tak natrentny i nie krytykowal mnie wiec cos z tymi maniakami konsol jest nie tak.
I to jest pozadany efekt wszelkiego typu czepiania sie. "Pszypieprzamy" sie, bysmy mogli zrozumiec co piszesz.

Jest kilka nieoryginalnych kart, ktore dobrze trzymaja - np. Logic3, a moze to ja mam taki dobry egzemplarz? Mam dwa lata i wszystko ladnie dziala. Ale juz Sunflex padl po 6 miesiacach.

Morden
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1231
Rejestracja: 2006-08-11, 12:06
Lokalizacja: ŠŠ‡ƒƒƒ‡ƒŠƒƒƒŠŠƒ‡ŠŠŠ‡ƒƒƒ‡ƒŠƒƒƒŠŠƒ‡Š║║█│││█│║│││║║│█║
Kontakt:

Re: Wszystko mi poszlo z karty pamieci

Post autor: Morden » 2007-07-07, 18:12

Jesli masz chipa i sciagasz pirackie gry z sieci [co tak przy okazji jest szmaciarstwem], sprawa jest prosta. Prawdopodobnie zassales jakis japonski tytul. Japonskie i europejskie save'y nie moga wspolistniec na tej samej karcie. Jesli zwykle grasz w gry PAL i odpalisz sobie jakiegos japonca [czy to importa czy tez pirata], gra sformatuje ci karte. Tak to sobie Nintendo wymyslilo. Jesli chcesz grac w japonskie i europejskie tytuly na przemian, musisz zaopatrzyc sie w druga karte.

Jesli kogos to ciekawi, rozchodzi sie o typ formatu karty a nie plikow save. Mozna "na sile" wrzucic na karte pamieci japonski plik save. Menu go pokaze ale japonska gra go nie zobaczy i sformatuje calosc i tak.

Edycja: W temacie zrobil sie balagan, wiec pozwolilem sobie przywrocic mu czytelnosc usuwajac wszystko, co nie dotyczylo kart pamieci. Uzytkownikow (a w szczegolnosci Wakosa) prosze o pisanie poprawna polszczyzna i na temat. [I.s.]
Ostatnio zmieniony 2007-08-12, 15:35 przez Morden, łącznie zmieniany 2 razy.
Obrazek

Gimiak
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 2120
Rejestracja: 2005-12-18, 22:55
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Wszystko mi poszlo z karty pamieci

Post autor: Gimiak » 2007-07-07, 18:45

Wakos dostales ostrzezenie za nieczytanie regulaminu, ktory zabrania uzywania wulgarnych slow. Mam nadzieje, ze sie to nie pojawi. Ostatecznie rozstaniemy sie z twoim kontem.

Tronnk
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 3
Rejestracja: 2007-07-05, 17:22

Re: Wszystko mi poszlo z karty pamieci

Post autor: Tronnk » 2007-07-08, 08:14

zaraz zaraz z tego co rozumiem Morden, to jak chce grac na konsoli w gry ntsc i pal (z czipem) to musze miec 2 karty pamieci ?? pozdrawiam 8)

Morden
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1231
Rejestracja: 2006-08-11, 12:06
Lokalizacja: ŠŠ‡ƒƒƒ‡ƒŠƒƒƒŠŠƒ‡ŠŠŠ‡ƒƒƒ‡ƒŠƒƒƒŠŠƒ‡Š║║█│││█│║│││║║│█║
Kontakt:

Re: Wszystko mi poszlo z karty pamieci

Post autor: Morden » 2007-07-08, 08:22

Tronnk pisze:zaraz zaraz z tego co rozumiem Morden, to jak chce grac na konsoli w gry ntsc i pal (z czipem) to musze miec 2 karty pamieci ?? pozdrawiam 8)
W moim wczesniejszym poscie napisalem:

"Jesli chcesz grac w japonskie i europejskie tytuly na przemian, musisz zaopatrzyc sie w druga karte."

Wychodzilo by na to, ze potrzebujesz przynajmniej dwoch kart. Jedna sformatowana pod japonskie gry, druga pod europejskie.

P.S. - Powyzszy post napisalo mi sie bed logowania [to mozna teraz?]. Prosze ktoregos z modow o skasowanie go.

Edycja: Skasowany. [I.s.]
Ostatnio zmieniony 2007-08-12, 15:36 przez Morden, łącznie zmieniany 2 razy.
Obrazek

Hiki
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 93
Rejestracja: 2006-04-27, 08:22

Re: Wszystko mi poszlo z karty pamieci

Post autor: Hiki » 2007-07-08, 10:10

A gry z USA tez sformatuja mi karte z PALowskimi sejwami?

Morden
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1231
Rejestracja: 2006-08-11, 12:06
Lokalizacja: ŠŠ‡ƒƒƒ‡ƒŠƒƒƒŠŠƒ‡ŠŠŠ‡ƒƒƒ‡ƒŠƒƒƒŠŠƒ‡Š║║█│││█│║│││║║│█║
Kontakt:

Re: Wszystko mi poszlo z karty pamieci

Post autor: Morden » 2007-07-08, 10:27

Nie. Format karty dla gier US jest taki sam, jak ten dla gier PAL. A wiec raz jeszcze, co by nie bylo watpliwosci.

Jesli posiadasz konsole PAL [Europejska] i odpalisz na niej gre NTSC JP [Japonia], gra sformatuje twoja karte pamieci by moc zapisac na niej swoje pliki. Zapisanie plikow japonskich bez formatowania jest niemozliwe poniewaz konsola nie widzi karty poprawnie.

To samo tyczy sie konsol NTSC US/C. Jesli odpalasz na niej gry PAL, nic sie nie stanie. Jesli na konsoli PAL odpalasz gry US/C, rowniez nic sie nie stanie. Format karty jest ten sam. Jesli jednak na konsoli US/C odpalisz gre z Japonii, karta zostanie sformatowana tak jak w przypadku kart europejskich. Amen.

No to teraz wszyscy wiedza co moze sie stac jesli importujemy japonski tytul a nie mamy dwoch kart.
Obrazek

wakos
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 16
Rejestracja: 2007-06-30, 22:52

Re: Wszystko mi poszlo z karty pamieci

Post autor: wakos » 2007-07-08, 19:37

Ale ja nie importowalem gier tylko mam piraty ktore kupilem na takim malym stadionie u typa ktory handluje konsoliami.Jezeli mam przerobione gc to ten problem bedzie nawet jezeli bede uzywal orginalnych gier?.To moze byc tak jak pisales w innym poscie ze ''zassalem''jakiegos japonsca z netu?Teraz sie przerzucam na orginaly. Staralem sie tak napisac posta by inni mnie rozczytali. :D

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Wszystko mi poszlo z karty pamieci

Post autor: Axi0maT » 2007-07-09, 12:19

wakos pisze: Staralem sie tak napisac posta by inni mnie rozczytali. :D
No widzisz... Mozna czytelnie? Mozna! Beda jeszcze z ciebie ludzie. Osobiscie nie mialem jeszcze do czynienia ze znikajacymi savami, choc mam trzy karty pamieci i zadna nie jest oryginalna Nintendo... wszystkie jakichs blizej nieokreslonych producentow.
Jesli ulecialy ci savy, a tym bardziej 2 razy, to znaczy ze najprawdopodobniej cos jest nie tak z karta. Z tego co pamietam to w kartach pamieci znajduja sie baterie ktore po jakims czasie padaja - zupelnie jak w zegarku - wystarczy ja wymienic na nowa i masz problem z glowy na kilka najblizszych lat :D

wakos
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 16
Rejestracja: 2007-06-30, 22:52

Re: Wszystko mi poszlo z karty pamieci

Post autor: wakos » 2007-07-09, 16:53

To jest tak jak pisze Morden karta cos tam zle czyta i pyta sie czy ja sformatowac ale juz teraz nie bede uzywal kopji zapasowych i nie bedzie mnie sie pytala.

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Wszystko mi poszlo z karty pamieci

Post autor: Axi0maT » 2007-07-10, 06:27

chyba ze wrzucisz do GameCube jakiegos Japonca :D ... prawde powiedziawszy tez o tym nie wiedzialem. Przyda sie to na przyszlosc, zeby czasem nie obudzic sie z reka w nocniku :P

ODPOWIEDZ