Wave Race

ODPOWIEDZ
Kurt
'jeszcze jeden stopien i...'
'jeszcze jeden stopien i...'
Posty: 902
Rejestracja: 2007-04-14, 09:09

Wave Race

Post autor: Kurt » 2008-04-19, 17:13

Chcialbym sie dowiedziec co sadzicie o grze Wave Race. Warto ja miec w swojej kolekcji ?
Potrafi ona wciagnac gracza ? Czy ten tytul jest dla ludzi nerwowych ? Jak duza jest grywalnosc ?


Ps. Trudno mi uwierzyc

Ostatnio odwiedziles nas 2007-08-25, 13:37

Odwiedzilem Was ostatnio w sierpniu, to bylo tak nie dawno, ale tyle sie wydarzylo

Morden
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1231
Rejestracja: 2006-08-11, 12:06
Lokalizacja: ŠŠ‡ƒƒƒ‡ƒŠƒƒƒŠŠƒ‡ŠŠŠ‡ƒƒƒ‡ƒŠƒƒƒŠŠƒ‡Š║║█│││█│║│││║║│█║
Kontakt:

Re: Wave Race

Post autor: Morden » 2008-04-19, 17:20

Na Panthergames.pl masz recenzje, wiec nie bede powtarzal tego, co tam napisano bo zdanie mam podobne - > KLIK.

Podkresle tylko kwestie sterowania. To cos do czego trzeba sie przyzwyczaic / opanowac. Podobnie jak Daytona USA na Saturnie, ta gra to swietna zabawa kiedy juz przelamiemy te pierwsza zapore.
Obrazek

ramzes64
Redaktor
Redaktor
Posty: 4174
Rejestracja: 2006-02-26, 01:50
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Wave Race

Post autor: ramzes64 » 2008-04-19, 20:12

od razu mowie - ze screeny z tej recenzji nie oddaja gry - bo jest o wiele ladniejsza (ale tak jest z kazdymi screenami)

Gra fajna, choc spodziewalem sie czegos lepszego ... a gralem z sentymentu do czesci pierwszej z N64. Ale nie narzekam.

Gre przeszedlem w calosci jakis rok temu, wiec wiele juz powiedziec nie moge, ale jazda na fali, podczas burzy - fajna sprawa i smiganie miedzy bojami ;)

Czasem fala moze wybic gdzies na mostek i wtedy lipa ;/ - no ale jak sie rozpracuje gre / sterowanie to milusio. Sterowanie fajne, woda najlepsza, krople na ekranie...

No moze tras malo i wiele sie nie zmienilo, grafika polepszona, nawet niektore trasy wydawaly sie podobne. Jesli nie grales w pierwsza czesc to zagraj! Jesli grales - to tez zagraj!

Ja tam milo wspominam!
Professional N I N T E N D O Game Tester - od 1998r.

Kurt
'jeszcze jeden stopien i...'
'jeszcze jeden stopien i...'
Posty: 902
Rejestracja: 2007-04-14, 09:09

Re: Wave Race

Post autor: Kurt » 2008-04-19, 20:29

W piersza czesc nie mialem przyjemnosci grac. Ta gra mnie kusi, bo fajnie jest w okresie
letnim pograc z padem w reku, w gre, ktorej akcja sie dzieje nad morzem, jednak
ja naleze do ludzi nerwowych i nie wiem czy wytrzymam kiedy po 20 minutowym wyscigu
uderze o jakas belke ... wtedy moglbym zwariowac i narobic wiele szkod. Jak wiec
jest z mozliwoscia dostania szalu przez ten tytul ? :)

ramzes64
Redaktor
Redaktor
Posty: 4174
Rejestracja: 2006-02-26, 01:50
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Wave Race

Post autor: ramzes64 » 2008-04-19, 20:33

kurde przeiez to jest spokojna gra, nie wiem o co chodzi w tej recenzji ... ja sie denerwuje przy shooterach itd, a Wave Race to scigalka - no nie wiem, jak mozna sie denerwowac, moze jeszcze przy Mario Sunshine.

Gra jest spoko - no chyba ze masz powaznie ADHD ;D
Professional N I N T E N D O Game Tester - od 1998r.

Kurt
'jeszcze jeden stopien i...'
'jeszcze jeden stopien i...'
Posty: 902
Rejestracja: 2007-04-14, 09:09

Re: Wave Race

Post autor: Kurt » 2008-04-19, 20:37

Spokojna gierka, bo plyniesz sobie i nic sie nowego nie dzieje, ale mniemam
ze denerwujace byloby uderzenie w belke tuz przed meta, takie cos moze
doprowadzic do szalu. Ja czesto sie denerwuje przy grach, kiedy cos ugralem
i kusze, to w perspektywnie przegrania wyscigu po 10 minutowym prowadzeniu
nie zaciekawie to wyglada. Chyba ze recenzent mocno przesadzil takie zmiany
sytuacji. Grajac w NFSU1 czesto mialem ze przed meta cos mi wyjechalo zza rogu, denerwowalem sie bardzo, bardzo ... Nie chcialbym aby nerwy powtorzyly sie
z NFSU.

ramzes64
Redaktor
Redaktor
Posty: 4174
Rejestracja: 2006-02-26, 01:50
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Wave Race

Post autor: ramzes64 » 2008-04-19, 20:50

To nie graj w Mario Kart Double Dash! ;) - tam dostaniesz grzybem przed meta ... a w Wave race, to tylko twoje bledy - jesli opanujesz gre, sterowanie, fale to nie powinno byc problemu.
Professional N I N T E N D O Game Tester - od 1998r.

Kurt
'jeszcze jeden stopien i...'
'jeszcze jeden stopien i...'
Posty: 902
Rejestracja: 2007-04-14, 09:09

Re: Wave Race

Post autor: Kurt » 2008-04-19, 20:52

Ja nie cierpeie, nie lubie, nie trawie przegrywac nie z mojej winy, kiedy robie wszystko
dobrze, ale przegrywam bo cos gra wymyslila ... Ale tego nie uswiadcze w Wave Race ?

A jak ma sie sprawa ze sterowaniem ? Ile trzeba poswiecic czasu na nauke ?
Gra oferuje tryb trening ?

ramzes64
Redaktor
Redaktor
Posty: 4174
Rejestracja: 2006-02-26, 01:50
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Wave Race

Post autor: ramzes64 » 2008-04-19, 20:59

Gra jak gra - chyba byl tam tutorial, ale raczej do trikow (bo skrec w lewo i prawo) to nie bedzie mowic jak.

Skuter opanujesz, jak go wyczujesz, mi sie podobala zawsze w tej serii (n64 lub GC) jazda na fali jak sie unosi, galka do tylu i fanie mozna lawirowac.

Fakt, mozesz przegrac, rypniesz w jakis glaz, albo rypniesz w boje. Moze bedziesz chcial poplynac skrotem, przeskakujac pod lub nad mostkiem (zalezy czy przyplyw, czy odplyw) i ci nie wyjdzie i spadniesz. Moze skrotem, przez kanalizacje - tu mi ten skrot czesto nie wychodzil, bo fala za niska (trzeba wymierzyc) - uda sie nie uda.

Zalezy tez od poziomu trudnosci - na trudniejszych juz bylo bosko ;)

Ale mozesz poplynac normalnie, ale wtedy wiadomo, rywalizacja, po to sa skroty, aby z nich korzystac - jestem zdania ze prawie do wszystkiego idzie sie przyzwyczaic - dac trzeba tylko szanse grze.

Oj nie badz jak to mowia az takim casualem ;)

Gra jest raczej normalna i nie ma tam jakichs konkretnie psujacego zabawe.
Professional N I N T E N D O Game Tester - od 1998r.

Morden
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1231
Rejestracja: 2006-08-11, 12:06
Lokalizacja: ŠŠ‡ƒƒƒ‡ƒŠƒƒƒŠŠƒ‡ŠŠŠ‡ƒƒƒ‡ƒŠƒƒƒŠŠƒ‡Š║║█│││█│║│││║║│█║
Kontakt:

Re: Wave Race

Post autor: Morden » 2008-04-19, 21:29

ramzes64 pisze:Oj nie badz jak to mowia az takim casualem
Hehe. Kto tak mowi?
Obrazek

ramzes64
Redaktor
Redaktor
Posty: 4174
Rejestracja: 2006-02-26, 01:50
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Wave Race

Post autor: ramzes64 » 2008-04-20, 01:00

Morden pisze:
ramzes64 pisze:Oj nie badz jak to mowia az takim casualem
Hehe. Kto tak mowi?
HC Gracze - nie wskazuje konkretnej osoby, a domniemam, po jego postach, ze granie go meczy i potrzebuje lekkich gier, wiec aby nie byl Casualem

Do mnie to slowo raczej nie dociera, wiec ja go (staram sie nie uzywac - bo zaraz gdzies pewnie znajdziesz na forum), wiec pisze ze tak mowia, ze tak sie mowi ostatnio bardzo czesto. Juz nie ma graczy, juz sa Gracze HC i Casuale ;).

Koniec offtopu Morden! - bo sie czepiasz jak za moich poczatkow na Forum, w dziale Pchli targ (ze sie nie udzielam na Forum)
Professional N I N T E N D O Game Tester - od 1998r.

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8536
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Wave Race

Post autor: Axi0maT » 2008-04-20, 10:24

Wave Race jest bardzo fajny. Choc pojawili sie juz tacy ktorzy nie trawili pierwszej wersji na N64 (ale zostali juz publicznie zlinczowani ;) ) Moim zdaniem nie ma co sie zastanawiac nad zakupem, tym bardziej ze mozna ta gierke kupic w kwocie do 20pln... Nawet jak ci sie nie spodoba to zawsze mozesz ja potem sprzedac - 5pln za wysylke najwyzej stracisz, a gierke zobaczysz na wlasne oczy i sie przekonasz czy bylo warto.

Morden
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1231
Rejestracja: 2006-08-11, 12:06
Lokalizacja: ŠŠ‡ƒƒƒ‡ƒŠƒƒƒŠŠƒ‡ŠŠŠ‡ƒƒƒ‡ƒŠƒƒƒŠŠƒ‡Š║║█│││█│║│││║║│█║
Kontakt:

Re: Wave Race

Post autor: Morden » 2008-04-20, 10:35

Jedyne co zawsze bolalo mnie w wersji PAL to brak mozliwosci wyboru trybu 60Hz. Po prostu wstyd, by gra wydana w 2002 roku na konsole taka jak GameCube takiej opcji nie posiadala.

Mialem nadzieje, ze czasy "50Hz Only" skoncza sie wraz z PlayStation. Niestety. W przypadku PSX mozna bylo w latwy sposob stworzyc kod AR wymuszajacy tryb 60Hz, lub spatchowac sama gre. W przypadku GC mozna probowac wymuszac tryb 60Hz przez GCOS ale rzadko dziala.
Obrazek

ODPOWIEDZ