Jakie gry na GC...

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Spyro1993
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 2184
Rejestracja: 2008-06-29, 16:49
Lokalizacja: Knurów
Kontakt:

Re: Jakie gry na GC...

Post autor: Spyro1993 » 2011-01-20, 11:55

Również polecam Mario Kart Double Dash (choć grałem niedługo u znajomych). Ciekawe też jest Crash Nitro Kart. Jeśli jesteś fanem Lary Croft to koniecznie zagraj w Tomb Raider Legend. Jeśli lubisz grać w kilka osób to śmiało weź Mario Party (moim zdaniem najlepsza była 7).
Mój friendcode:
Nintendo 3DS: 1075-0891-4847
Nintendo Switch: SW-7223-6894-3313

(2b v ~2b) - Szekspir

wolny
Sponsor
Sponsor
Posty: 227
Rejestracja: 2010-12-11, 22:45

Re: Jakie gry na GC...

Post autor: wolny » 2011-01-20, 13:21

Koniecznie muszę sprawdzić Mario Kart Double Dash. Crash Nitro Kart grałem na PS2 i nie spodobało mi się tak jak Crash Team Racing, które najbardziej mi się podoba z tego typu gier. Nie ukrywam, że GameCube'a kupiłem ze względu na Metroida. W ogóle jeśli chodzi o kostkę to najbardziej zależy mi na grach, które nie ukazały się na innych platformach.

funditto
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 137
Rejestracja: 2010-02-09, 21:51

Re: Jakie gry na GC...

Post autor: funditto » 2011-01-20, 13:39

Skoro najbardziej zależy Ci na exach to oprócz rzeczy oczywistych - już wymienionych polecam przede wszystkim: Mario Smash Football (nawet jeśli nie lubisz piłki nożnej), Paper Mario: Thousand Years Door (ale to ciężko dostać), 1080 Avalanche (jeśli lubisz snowboard, a nie przeszkadza krótki czas na ukończenie), jest też pare tytułów, których jeszcze nie sprawdziłem, ale myślę że będą tego warte (Pikminy, Mario Power Tennis).....

I na Twoim miejscu nei skreślałbym F-zero..mi np Wipeout też nie leży a F-zero GX uważam za zdecydowanie najlepszą grę na Gacka..

Rafi
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1404
Rejestracja: 2010-06-29, 14:28
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Jakie gry na GC...

Post autor: Rafi » 2011-01-20, 14:49

Byle by nie było takie jak Diddy Kong na N64, bo kiedyś naczytałem się pochlebnych recenzji i kupiłem grę, ale w ogóle nie przypadła mi do gustu i leży w kącie jako egzemplarz w kolekcji.
Miałem podobnie. Przeglądając aukcje z grami na N64 natrafiłem na Diddiego i postanowiłem go zalicytować, bo lubię gry tego typu. Kiedy gra już do mnie dotarła, pograłem trochę i byłem trochę zniesmaczony. Teraz gierka leży na półce :lol: Grałem już w wiele takich gierek i najlepiej w tym zestawieniu wypada CTR z Psxa i Mario Kart. Jeśli lubisz gry muzyczne to polecam zakupić sobie bongosy z jakąś grą. Zabawa gwarantowana :smile:

ramzes64
Redaktor
Redaktor
Posty: 4174
Rejestracja: 2006-02-26, 01:50
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Jakie gry na GC...

Post autor: ramzes64 » 2011-01-20, 19:56

Professional N I N T E N D O Game Tester - od 1998r.

kawka
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 511
Rejestracja: 2007-08-29, 15:43
Lokalizacja: Perła Mazur
Kontakt:

Re: Jakie gry na GC...

Post autor: kawka » 2011-01-21, 12:52

wolny pisze:Koniecznie muszę sprawdzić Mario Kart Double Dash.
Koniecznie :)
wolny pisze:Nie ukrywam, że GameCube'a kupiłem ze względu na Metroida. W ogóle jeśli chodzi o kostkę to najbardziej zależy mi na grach, które nie ukazały się na innych platformach.
I słusznie!!! Metroid Prime to jeden z najlepszych tytułów w historii elektronicznej rozrywki (i prawdopodobnie najbardziej udane zaadaptowanie rozrywki do trzeciego wymiaru). Coś pięknego. Metroid Prime Echoes również niewiele ustępuje poprzedniej części. Także polecam :grin:

mushroom
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 193
Rejestracja: 2010-09-02, 18:16
Kontakt:

Re: Jakie gry na GC...

Post autor: mushroom » 2011-01-21, 13:45

Ja ze swojej strony polecam z gier na wyłączność:

Metroidy - wiadomo
Pikminy - naprawdę niezłe - trzeba się przełamać bo początki mogą być dziwne ale jak się zajarzy wszystkie zasady to gry są świetne.
F-Zero GX - żeby była jasność nie lubię ścigałek a już future racerów w szczególności ;) ale ta gra jest naprawdę godna uwagi
Geist - świetna gra mieć GC i nie spróbować to grzech
Star Wars Rogue Squadron II i III - naprawdę niezłe

Poza tym na Gacka jest wiele świetnych multiplatform - często wersje na gacka były lepsze niż na platformy konkurencji.

Jedyną wadą Gacka jest to, że najtrudniej kupić na niego gry i są zdecydowanie najdroższe ;(
Ostatnio zmieniony 2011-01-21, 14:39 przez mushroom, łącznie zmieniany 1 raz.

kamimak
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 64
Rejestracja: 2008-06-23, 11:55
Lokalizacja: Sieradz

Re: Jakie gry na GC...

Post autor: kamimak » 2011-01-21, 13:57

@mushroom

Co do multiplatform, to które gry były lepsze na GaCku niż u konkurencji?
MOJA KOLEKCJA:
Gamespot
Playfire
3DS~Wii~PS3~X360~PSP~DS~PS2~GBA~GBC~GB

wolny
Sponsor
Sponsor
Posty: 227
Rejestracja: 2010-12-11, 22:45

Re: Jakie gry na GC...

Post autor: wolny » 2011-01-21, 14:05

Bardzo serdecznie dziękuję za odzew :smile: Nie umiem się przełamać do tego F-Zero mimo, że Wipeout na PSX'a mi się podobał. Grałem też w wersję F-Zero na SNES'a i N64, ale jakoś nie odnalazłem się w tej grze. Ciekawi mnie to Star Wars mimo, że nie jestem fanem sagi o Gwiezdnych Wojnach. Podobał mi sie KOTOR na Xbox'a. Czy ta gra jest coś podobna?

Awatar użytkownika
Bijman
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 608
Rejestracja: 2007-05-18, 22:07
Kontakt:

Re: Jakie gry na GC...

Post autor: Bijman » 2011-01-21, 14:43

Rogue Squadron II (Rogue Leader) różni się od KOTOR'a tym, że w tym pierwszym wypełniasz różnorodne lotne misje jak niezapomniany moment z przelatywania przez tunel X-Wing'iem w celu zniszczenia Gwiazdy Śmierci albo bitwą na planecie Hoth, gdzie linką związuje się nogi mechów Imperium. Do każdej misji masz szeroki wybór pojazdów rebeliantów jak wspomniany X-Wing, Millennium Falcon, a nawet TIE Fighter. Kapitalna gra z dużą ilością ciekawych misji do wykonania i odblokowywania sekretów, a zarazem wchłania cię w świat Gwiezdnych Wojen.

mushroom
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 193
Rejestracja: 2010-09-02, 18:16
Kontakt:

Re: Jakie gry na GC...

Post autor: mushroom » 2011-01-21, 14:59

mateusz9876 pisze:@mushroom

Co do multiplatform, to które gry były lepsze na GaCku niż u konkurencji?
Te o których od razu sobie pomyślałem:
RE4 - no ale ta gra była robiona na Gacka i później portowana.
Timesplitters - wersja trochę lepsza niż na PS2
NBA Street 2 i 3 były wg mnie najlepsze na Gacku
Tomb Raider Legend jest ładniejszy niż na PS2

I pewnie co najmniej kilkanaście innych.

Ogólnie większość multiplatform ciut lepiej wygląda niż na PS2. Trudno mi porównać z Xboxem bo nie miałem nigdy swojego. Grałem tylko na "gościnnych występach".

Poza tym uwielbiam pada od Gacka. Uważam że to jeden z najlepszych i najwygodniejszych padów w historii więc jak mam zagrać w grę, która jest na GC i na PS2 to zazwyczaj kupuję na GC.

Ukukuki
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 3400
Rejestracja: 2008-01-25, 19:20
Lokalizacja: okolice Mielca

Re: Jakie gry na GC...

Post autor: Ukukuki » 2011-01-21, 16:44

Timesplitters wyszło tylko na PS2.
mushroom pisze: Ogólnie większość multiplatform ciut lepiej wygląda niż na PS2. Trudno mi porównać z Xboxem bo nie miałem nigdy swojego. Grałem tylko na "gościnnych występach".
Większość gier wygląda lepiej na Xboxie ale z drobnymi wyjątkami jak MGS2. Na pewno takich wyjątków jest więcej. Do tego wszystkie części Splinter Cell są dużo lepsze na klocka niż na pozostałe konsole. Ale ogólnie multiplatformy kupuj na swój ulubiony sprzęt, generalnie nei ma większych różnic.
Famicom!

mushroom
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 193
Rejestracja: 2010-09-02, 18:16
Kontakt:

Re: Jakie gry na GC...

Post autor: mushroom » 2011-01-21, 22:45

Ukukuki pisze:Timesplitters wyszło tylko na PS2.
mushroom pisze: Ogólnie większość multiplatform ciut lepiej wygląda niż na PS2. Trudno mi porównać z Xboxem bo nie miałem nigdy swojego. Grałem tylko na "gościnnych występach".
Większość gier wygląda lepiej na Xboxie ale z drobnymi wyjątkami jak MGS2. Na pewno takich wyjątków jest więcej. Do tego wszystkie części Splinter Cell są dużo lepsze na klocka niż na pozostałe konsole. Ale ogólnie multiplatformy kupuj na swój ulubiony sprzęt, generalnie nei ma większych różnic.
Chodziło mi ogólnie o Timesplitters (dwójkę i trójkę)
W jedynkę nie grałem.

Awatar użytkownika
Bijman
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 608
Rejestracja: 2007-05-18, 22:07
Kontakt:

Re: Jakie gry na GC...

Post autor: Bijman » 2011-01-21, 23:33

To żeby wyjaśnić, TimeSplitters 1 nie ukazał się na Gacka, ale dwójka i trójka tak.

Do listy dorzuciłbym Billy Hatcher & the Giant Egg, fajna i niedoceniona platformówka od twórców Sonic'a.
Wario World też warto obczaić, mimo że gierka za krótka, to dawanie piąchopiryną i rzucanie paskudami jest bardzo grywalne.

funditto
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 137
Rejestracja: 2010-02-09, 21:51

Re: Jakie gry na GC...

Post autor: funditto » 2011-02-16, 22:22

Zastanawiam się nad Starfox Adventures.. czytałem recenzję ramzesa.. Zeldy to dla mnie synonim świetnego gameplaya..ale jakoś nie mogę się przekonać do tej gry..jakoś nie mogę sobie wyobrazić "Zeldy w kosmosie" mimo tego, że oglądałem filmiki na youtubie...co sądzicie o tej grze? są tam jakieś elementy magii?..bo gdzieś coś takiego czytałem..

ODPOWIEDZ