Kondycja maskotek Nintendo

Awatar użytkownika
Storms
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1433
Rejestracja: 2007-06-23, 08:42
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Kondycja maskotek Nintendo

Post autor: Storms » 2009-01-17, 12:55

Mały offtop za przeproszeniem, ale co do GTA to SA wypadło najlepiej moim skromnym zdaniem. Po testowaniu GTA4 zarówno na XBOX360 jak i PC, dostałem lekkie zniesmaczenie. W jednej rozmowie na gg z Axiomatem zgodnie w tej samej chwili, czy nawet setnej sekundzie napisaliśmy że to jest max. wtórność do GTA3. Koniec offtopa.

Mario64 był dobry przez szmat czasu, na N64 praktycznie do jej upadku. Co innego gry takie jak Mario Golf, Mario Tennis i Mario robiący różne inne rzeczy. Chyba żadna inna firma tak nie magluje swojej ekskluzywnej postaci jak właśnie Nintendo.

Zelda pozwala trochę pogłówkować ale nie należy grać w nią tytuł za tytułem, rozwiązywanie zagadek może trochę wyprać chęć do grania. Najlepszy tytuł to dla mnie Ocarina of Time, czysta perfekcja, zaraz za nią Twilight Princess (tu szczególnie ostatnia walka, tak epickiego starcia nie ma w żadnej Zeldzie, przynajmniej narazie). Majora Mask to numer 3 trochę krótka ale daje rade, i Oracles of Seasons/Ages również należy jej się wyróżnienie. Czekam cierpliwie na nową zelde. :)

ramzes64
Redaktor
Redaktor
Posty: 4174
Rejestracja: 2006-02-26, 01:50
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Kondycja maskotek Nintendo

Post autor: ramzes64 » 2009-01-17, 12:55

no i wszystko jasne - grales najpierw w nowsza cesc, a dopiero pozniej chciales zobaczyc o co kaman w tym calym SM64 - i niepodeszlo. Tak jak mowilem, jak zaczynasz teraz od PS3 to kurde nie ma rady, aby ci jakas gra z PSX podeszla, albo przynajmniej z PS2 .... a jak jeszcze zaczniesz na PS3 na jakims LCD, a pozniej podlaczysz do niego starsza konsole - to tez bedzie DUPA

dziekuje :angel:
Professional N I N T E N D O Game Tester - od 1998r.

Awatar użytkownika
artemis
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 554
Rejestracja: 2008-07-17, 11:40

Re: Kondycja maskotek Nintendo

Post autor: artemis » 2009-01-17, 13:21

Stwierdzenie, że N64 sie wypaliło a PSX nie to to samo co stwierdzenie: " nie lubie Nintendo za to Soniaczek jest już ok" :P . Ja mam ten komfort, że jedyna firma , która mnie naprawde odrzuca to Microsoft :P .

PS. Polecam kupno teraz gierek na PS2... Ja ostatnio złapałem bakcyla na slasherki i w MM i Emipiku mam większość w folii za 50 zł około :smile: .... Niedługo już to zniknie z półek :P

ramzes64
Redaktor
Redaktor
Posty: 4174
Rejestracja: 2006-02-26, 01:50
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Kondycja maskotek Nintendo

Post autor: ramzes64 » 2009-01-17, 14:21

ja mam podobnie jak artemis, z tym że jedyna firma , która mnie naprawde odrzuca to Sony - całkowicie, na każdej możliwej ich platformie -no może PSP chcialbym zobaczyc we wlasnych rekach co to TO potrafi - pobawilbym sie i porzucił.

Co do Kondycji maskotek Nintendo to jest ona dobra - ale wydaje mi sie ze na Wii coraz wiecej innych gier (w podobnych marianowi gatunkach) bardziej mnie ciekawi - taki De Blob np dosyc fajny sie wydaje.
Professional N I N T E N D O Game Tester - od 1998r.

Awatar użytkownika
artemis
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 554
Rejestracja: 2008-07-17, 11:40

Re: Kondycja maskotek Nintendo

Post autor: artemis » 2009-01-17, 14:35

Ja bym kondycje z maskotek porównywał do przychodów ze sprzedaży Nintendo, bo na pewno występuje tutaj bardzo duża korelacja :P . A ta patrząc na wyniki ze sprzedaży jest raczej całkiem niezła... Nie będzie Mario, Wario itd nie będzie i Nintendo :P


Ja na innych platformach od Nintendo szukam po prostu innych gier... Niestety takie pozycje jak GoW, DMC, Onimusha na Gamecubie nie znajde:/.

Awatar użytkownika
Spyro1993
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 2184
Rejestracja: 2008-06-29, 16:49
Lokalizacja: Knurów
Kontakt:

Re: Kondycja maskotek Nintendo

Post autor: Spyro1993 » 2009-01-17, 16:23

Nintendo robi dobre gry to fakt. Nie widziałem lepszych platformówek 2D niż Marianowe. Zeldy - to bardzo dobre gry przygodowe, w które warto zagrać, ale większości ludzi co znam to Nintendo kojarzy się tylko z grami dla dzieci...
Mój friendcode:
Nintendo 3DS: 1075-0891-4847
Nintendo Switch: SW-7223-6894-3313

(2b v ~2b) - Szekspir

Kurt
'jeszcze jeden stopien i...'
'jeszcze jeden stopien i...'
Posty: 902
Rejestracja: 2007-04-14, 09:09

Re: Kondycja maskotek Nintendo

Post autor: Kurt » 2009-01-17, 16:48

Kondycja maskotek Nintendo ... w sumie Wii sprzedaje się najlepiej, aczkolwiek
gracze "niedzielni" stanowią większość użytkowników konsoli Nintendo, natomiast
"poważni" ludzie, kochający gry nie zjadą tytułów typu Gta, GOW ...
To co miało być hitem na Wii już zostało wydane ... Metroid 3, Mario Galaxy itp od N
Maskotki Nintendo, zrobiły swoje na najnowszym dziecku N, jednak żadne inne chyba
nie zostaną zrobione na tę konsolę.

Snake
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 387
Rejestracja: 2008-01-22, 22:17
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Kondycja maskotek Nintendo

Post autor: Snake » 2009-01-17, 17:01

A ja poprostu kocham gry, i tyle - nie ma dla mnie znaczenia na jakiej gram platformie. Jedyne co mnie odrzuce to nowe gry i ich wtórność - zero innowacji, tylko ta grafika. Moim zdaniem pomysłowość wyczerpała się wraz z erą PS2 i wszystkich innych konsol poprzedniej generacji. PS3 i X360 to multimedialne kombajny, gdzie producenci softu nieco zapominają o idei tej rozrywki - a mianowicie zabawie. Ładują w stronę wizualną całkowicie zapominając o gamplayu (świetnym przykładem jest właśnie przywołane GTA4). Co prawda trafiają się wyjątki ale wg mnie naprawdę rzadko (spokojnie wymienie na palcach wartościowe gry obecnej generacji).
Kurt pisze:Nie imputujcie mi, że nie lubię retro, ponieważ lubie odpalać gry PSX i przypominać
sobie lata 90 ... N64 wypaliło się.
Ehh, kolego, ja wogóle Cię nie rozumiem. Po czym stwierdziłeś, że owa platforma się wypaliła? Ogromne grono entuzjastów N64 (na forum mamy tu takich wielu :wink: ) potwierdza, że platforma ma się świetnie.
Axi0maT pisze:Odnosze wrazenie ze nie zdajesz sobie sprawy do jakiego mrowiska wlasnie wsadziles kijek. Przeciez gry na PSXa sa gorzej wykonane niz te na N64 pod wzgledem oprawy - szczegolnie graficznej... i co do tego chyba nie ma najmniejszych watpliwosci (moze Tekken 3 nieco nie pasuje do tego, bo nie ma porownywalnego odpowiednika gatunkowego na N64).
Oj Axiu, przecież grafa nie jest wyznacznikiem grywalności, co sam bardzo dobrze wiesz.
Axi0maT pisze:Kurt - nie zgadzam sie z ANI JEDNYM twoim zdaniem. To ze gra brzydko wyglada wcale nie sprawia ze jest gorsza. Idac twoim tokiem rozumowania Giana Sisters z C64 powinna byc dla ciebie do dupy. Tak samo pewnie jak Tetris, Sonic, Street Fighter, Boulder Dash czy Rick Dangeorous. Sorry, ale jak dla mnie... nie rozumiesz pojecia retro
No jak widać pojęcie retro dla Kurta ma dość małe granice (PSX i reszta ówczesnej generacji to zaledwie wierzchołek góry lodowej). Ale faktycznie, jeśli odpalisz Sonica na SMD Kurt, i grafa Cię odrzuci, to nie bardzo rozumiesz ideę retro grania.
ramzes64 pisze:no po tym zdaniu zo napisal Kurt: "Nie imputujcie mi, że nie lubię retro, ponieważ lubie odpalać gry PSX i przypominać sobie lata 90 ... N64 wypaliło się." - moze to swiadczy o czyms innym - wychowal sie na PSXie, jak kazdy polaczek (nie swiadomy potęgi Nintendo). Fanboya Sony tu wyczuwam (sam wole Nintendo ) - może być ostro
Ludzie, dajcie spokój. Chcecie tu jakieś wojny fanboy'ów urządzać?
A Ty ramzes64 nie sugeruj, że PSX jest bee, ponieważ to nieprawda. Sony wraz z Szarakiem dało śwatu masę dobrych gier i temu nikt nie zaprzeczy.

Proszę aby nikt nie oczerniał jedenej konsoli przed drugą gdyż jest to bez sensu - każda platforma ma śwetne gry, a my powinniśmy się cieszyć, że mamy wybór na której chcemy grać.
Ukukuki pisze:Siła gry leży w grywalności, grafika jest tylko jednym z wielu czynników składającym się na nią
Dokładnie :smile:
A man chooses, a slave obeys.

ThisIsHardcore

ramzes64
Redaktor
Redaktor
Posty: 4174
Rejestracja: 2006-02-26, 01:50
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Kondycja maskotek Nintendo

Post autor: ramzes64 » 2009-01-17, 17:12

w NEO+ przeczytalem jakas recenzje gry na X360 i PS3 no i byla tez wzmianaka o wersjach na PS2 bo tez wydana - autor recenzji napisal, ze szkoda ze nia ma tam opcji Wide 16:9 - wiec wiem, ze w gazetach stare konsole (jesli juz cos na nie jeszcze wychodzi - traca na tym, bo recenzent oczekuje - aby mozna bylo stara konsole z nowa gra podlaczyc juz do noewego TV - wiec ta ERA HD jest bez sensu - oni ciagle pisza o grach na PS3 i X360, a o wersjach na PS2 i Wii pisza ze sa "oczywiscie z gorsza grafika" i tyle.

* temat wogole zjechal chyba z tematu maskotek, a co do tego - znalazl sie w dziale GAME CUBE - wiec jakis taki oftop ogolnie
Professional N I N T E N D O Game Tester - od 1998r.

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8536
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Kondycja maskotek Nintendo

Post autor: Axi0maT » 2009-01-17, 18:21

Snake pisze: Oj Axiu, przecież grafa nie jest wyznacznikiem grywalności, co sam bardzo dobrze wiesz.
Szkoda ze nie zacytowales kolejnych zdan... Tam wspomnialem o grywalnosci.

Zgadzam sie z ramzesem ze w nowych czasopismach za malo poswieca sie wersjom innym niz PS3 i x360. Zazwyczaj sprowadza sie to do informacji ze taka wersja na Wii czy PS2 istnieje... i tyle.
ramzes64 pisze: * temat wogole zjechal chyba z tematu maskotek, a co do tego - znalazl sie w dziale GAME CUBE - wiec jakis taki oftop ogolnie
Offtop sie zrobil ale zalkiem ciekawy. Userzy przebudzili sie z zimowego snu ;)

Snake
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 387
Rejestracja: 2008-01-22, 22:17
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Kondycja maskotek Nintendo

Post autor: Snake » 2009-01-17, 19:34

Axi0maT pisze:Szkoda ze nie zacytowales kolejnych zdan... Tam wspomnialem o grywalnosci
No tak, wybacz :wink:
A man chooses, a slave obeys.

ThisIsHardcore

Awatar użytkownika
mrSin
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 723
Rejestracja: 2007-07-01, 11:54
Lokalizacja: 3miasto
Kontakt:

Re: Kondycja maskotek Nintendo

Post autor: mrSin » 2009-01-17, 20:17

Off top faktycznie malutki jest aczkolwiek tak jak mówi Axi0maT - przynajmniej coś się ruszyło. Nie będę odnosił się do tego co napisał Kurt, chłopina kompletnie nie rozumie o co chodzi w retro ale miejmy nadzieję, iż z czasem to się zmieni.
Wróćmy jednak do tematu, to jak z tymi maskotkami Nintendo na kostce było?

Ukukuki
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 3400
Rejestracja: 2008-01-25, 19:20
Lokalizacja: okolice Mielca

Re: Kondycja maskotek Nintendo

Post autor: Ukukuki » 2009-01-17, 20:57

Sie czepiacie tego GTA4, dla mnie najlepsza część to Vice City. W najnowszej części GTA zrezygnowano z pierdułek typu jedzenie i tycie czy siłownia na rzecz fabuły i grafiki. Tak grafiki przecież takiego miasta jeszcze w żadnej grze nie widzieliśmy, tyle szczegółów i zakamarków, do tego jeszcze zmiany pory dnia czy pogody to wszystko wygląda obłędnie. Nie raz robiłem sobie przerwe od misji pobocznych czy wątku głównego by pospacerować, pozwiedzać i widać ile pary poszło na dopracowanie tego świata ludzie spacerują, kupują coś do zjedzenia/picia , przystaną w parku podziwiając jezioro, czekają na metro, rozmawiają, gdzieś dzwonią, komentują różne wydarzenia, śmiecą :wink: .
System zniszczeń pojazdów już nie jest tak durny jak w poprzednich częściach, można dachować i samochód się nie zapali :P, model zniszczeń bardzo dobry tam gdzie uderzymy tam się niszczy, zniekształca świetnie to wygląda. Moja pierwsza śmierć w GTA4, jade samochodem, ładnie wszystko mijam a tu bęć na skrzyżowaniu wyjechał suv, Niko wylatuje przez przednią szybe uderza głową o słup obraz staje się czarno biały i ciemnieje. Coś pięknego.
Kolejna nowość to internet, mamy spam (powiększ sobie penisa!), mamy przedstawicieli najpopularniejszych serwisów(np. randkowe) . To jest nowość która moim zdaniem zostanie już z tą serią.
Wtórność wobec GTA3? Tak, bo co ma być nowego w grze gangsterskiej? Napad na bank musi być, pościgi równierz, strzelaniny rzecz oczywista, porwania też. GTA4 ma świetny klimat, mnie historia o słowiańskim renegacie urzekła swoją filmowością.
W skrócie dwie wielkie zalety fabuła i sposób jej prowadzenia/przedstawienia, miasto rozbudowane, śliczne i klimatyczne.
Wady, miasto aż się prosi o większą interaktywność, więcej możliwości (taki salon gier z starszymi tytułami ), brak samolotów i tu moim zdaniem największy minus brak wojska. Widze to oczami wyobraźni wojsko w GTA4=armagedon na ulicach. Ale tu R* poszedł w innym kierunku, większy realizm. Z policją jest już lepiej niż w poprzednich częściach, ale dalej zgubienie gwiazdek równa się czyste papiery.

Ogólnie zdecydowany krok na przód i mocne fundamenty pod następną część.


Co by offtopa nie robić;p Nintendo Mariana krzywdzi moim zdaniem, mają potencjał niech wymyślą nowe maskotki, do tego mają stare których potencjał nie jest wykorzystywany. Pomyślcie gdyby tak Link był szmacony, Link Party, Link Song itp.
Ciesze się ,że nie wybrałem Wii z tej generacji, bo co tak naprawde ta konsolka dostała w 2008 Super Smash Bros. Brawl (świetna gra :grin: ), Okami który już dawno ograny, de Blob, No More Heroes. Dla mnie zdecydowanie za mało, wymieniłem tytuły które mnie interesują. Ale i tak po stronie Nintendo dla mnie istnieją tylko dwie serie Zelda i Metroid. Gdybym tak chociaż dostał Samus na X360 :wink: .
Famicom!

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8536
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Kondycja maskotek Nintendo

Post autor: Axi0maT » 2009-01-18, 08:03

Ukukuki pisze:Z policją jest już lepiej niż w poprzednich częściach, ale dalej zgubienie gwiazdek równa się czyste papiery.
To mnie wlasnie najbardziej boli w GTA 4. Sztuczna intelignecja jest na poziomie psa. Walisz z automatu albo wyrzutni do policjantow, a oni mimo to uporczywie pra na ciebie z pistoletami. Debile jakies czy co? Poza tym przechodnie. Fakt. Maja wiecej skryptow niz w San Andreas, ale to wciaz sie sprowadza do robienia pewnych rzeczy, a nie interakcji z otoczeniem. Koles siada na lawce w parku, ty wyciagasz bron i zaczynasz rozpierduche. Ludzie uciekaja, ale ten jeden pacjent siedzi na laweczce i rozglada sie wokol podziwiajac krajobraz... mimo ze ty nasuwasz ze wszystkiego co masz w kieszeni. Pod tym wzgledem nie ruszylismy sie od GTA 3 nawet o krok (to mielismy ze StormSem na mysli). Moze komus sie to podoba, ale mnie zniechecilo po okolo 30-45 minutach. To miala byc gra dla ktorej kupie xboxa360, a okazala sie zawodem roku. Nie przecze... to wciaz jest dobra gra, ale zawod jaki mi sprawila deklasuje ja do stanow srednich. Nie zaskoczyla niczym nowym. To kolejny kotlet bez powiewu swiezosci. Zalety o ktorych wspomniales to juz standard w obecnych grach, a ta nie wybija sie niczym poza tym ze obszar gry jest ogromny i mamy spora swobode dzialania.. no ale to juz bylo w wielu grach przedtem.
Ukukuki pisze:Co by offtopa nie robić;p Nintendo Mariana krzywdzi moim zdaniem, mają potencjał niech wymyślą nowe maskotki
Z tym sie zgodze. Mogli by cos nowego w koncu wymyslec, bo ostatnia postacia jaka wprowadzili byl chyba Waluigi (tez takitroche na sile dorobiony). Moze jakas gra z jego udzialem inna niz Mario Party?
Ukukuki pisze:do tego mają stare których potencjał nie jest wykorzystywany.
Zgodze sie rowniez. Ostatnio moje dwie ulubione postacie od Nintendo: Donkey Kong i Yoshi przezywaja gleboki kryzys... a przeciez ostatnie gry w ktorych byli glownymi bohaterami zostaly wydane bardzo dawno temu - na N64. Gierki odniosly ogromny sukces i szkoda ze jakos teraz ich nie eksploatuja.
Ukukuki pisze:Ciesze się ,że nie wybrałem Wii z tej generacji, bo co tak naprawde ta konsolka dostała w 2008 Super Smash Bros. Brawl (świetna gra :grin: ), Okami który już dawno ograny, de Blob, No More Heroes. Dla mnie zdecydowanie za mało, wymieniłem tytuły które mnie interesują.
No to moze jeszcze dorzuce Mario Kart Wii, World of Goo, Resident Evil Umbrela, Guitar Hero World Tour, Onechanbara: Bikini Zombie Slayers, The King of Fighters Collection: The Orochi Saga, Skate It, Call of Duty: World at War, FIFA Soccer 09,0 NBA Live 09, Naruto: Clash of Ninja Revolution 2, Wario Land: Shake It!, Lego Indiana Jones, The House of the Dead 2 & 3, Bully: Scholarship Edition... to gry ktore mi przyszly na mysl do glowy od razu, a pewnie wiele pominalem. Zagraj chociaz w 1/4 tego co wymienilem to masz zabawy na caly rok... niesposob zagrac we wszystko tyle tego jest... a ten mi tu sugeruje ze nie ma w co grac... To ze mna jest cos nie tak czy z wami?

Awatar użytkownika
Spyro1993
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 2184
Rejestracja: 2008-06-29, 16:49
Lokalizacja: Knurów
Kontakt:

Re: Kondycja maskotek Nintendo

Post autor: Spyro1993 » 2009-01-18, 08:41

Axi0maT pisze:
Ukukuki pisze:do tego mają stare których potencjał nie jest wykorzystywany.
Zgodze sie rowniez. Ostatnio moje dwie ulubione postacie od Nintendo: Donkey Kong i Yoshi przezywaja gleboki kryzys... a przeciez ostatnie gry w ktorych byli glownymi bohaterami zostaly wydane bardzo dawno temu - na N64. Gierki odniosly ogromny sukces i szkoda ze jakos teraz ich nie eksploatuja.
Kurczę, mogliby zrobić gry, w których Yoshi i Donkey Kong są głównymi postaciami gry. Yoshi jest fajną, ciekawą postacią. Gry z jego udziałem były udane - np. Yoshi's Island. :smile:
Mój friendcode:
Nintendo 3DS: 1075-0891-4847
Nintendo Switch: SW-7223-6894-3313

(2b v ~2b) - Szekspir

ODPOWIEDZ