Czym najlepiej podłączyć GameCube'a do LCD?

ODPOWIEDZ
kawka
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 511
Rejestracja: 2007-08-29, 15:43
Lokalizacja: Perła Mazur
Kontakt:

Czym najlepiej podłączyć GameCube'a do LCD?

Post autor: kawka » 2009-02-22, 18:46

Zakupiłem GC ostatnio. Jeszcze nie doszedł ale już zaczynam sie zastanawiać nad ważną kwestią, mianowicie - jakim kablem można uzyskać najlepszą jakość obrazu na 32-calowym lcd LG :???: Mam jakiś wybór czy pozostaje mi standardowy cinch? Słyszałem o componencie dla GC ale podobno tylko gry NTSC go wykorzystują a i sam kabel to wydatek rzędu 150zł :cry: Nie wiem jeszcze czy moja konsola będzie posiadać wyjście Digital AV Out, które przecież zlikwidowano w nowszych modelach. Brałem pod uwagę również grę na 17-calowym lcd od PieCa, ale nie wiem jaki vga box byłby najlepszy i na jakiej zasadzie to przebiega - czy sygnał od GC musi iść componentem, czy cinchem? Czy jest na forum ktoś, kto może osiągnął wysokiej jakości obraz w grach PAL GC na lcd (480p, Progressive Scan)?

Awatar użytkownika
mrSin
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 723
Rejestracja: 2007-07-01, 11:54
Lokalizacja: 3miasto
Kontakt:

Re: Czym najlepiej podłączyć GameCube'a do LCD?

Post autor: mrSin » 2009-02-22, 19:37

Najlepszym i najtańszym rozwiązaniem to dobrej jakości kabel RGB ( końcówka euro ), próbowałem wielu różnych patentów ale okazuje się że u mnie ( lcd 32 cale Sharp ) ta opcja sprawdza się najlepiej.

Vga Box - daruj sobie, próbowałem tego typu zabaw i efekt jest nędzny.

Sławetny kabel - hmmm nigdy nie miałem możliwości testowania tego więc się nie wypowiem.

ramzes64
Redaktor
Redaktor
Posty: 4174
Rejestracja: 2006-02-26, 01:50
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Czym najlepiej podłączyć GameCube'a do LCD?

Post autor: ramzes64 » 2009-02-22, 19:56

a ja powiem tak ... do GC nie mam zadnego komponenta tylko kabel z zestawu z konsolą, wiec lipa, na moim 26LCD ... chcialem grac w gry z Gacka na Wii (Wii podpiete componentem), no ale tez nie jestem zadowolony.

Fakt ze w grach typu Zelda: Four Swords Adventures, Viewtiful Joe, Resident Evil Zero - gdzie nie ma duzo grafiki 3D da sie grac ... ale inne gry mnie rażą ... no i jeszcze rozciągnięcie ekranu na "szerokim telewizorze".

Postanowilem ze sobie bede gral na starszych konsolach na malym kineskopowym telewizorku - i tak jest wlasnie najlepiej.
Professional N I N T E N D O Game Tester - od 1998r.

Ukukuki
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 3400
Rejestracja: 2008-01-25, 19:20
Lokalizacja: okolice Mielca

Re: Czym najlepiej podłączyć GameCube'a do LCD?

Post autor: Ukukuki » 2009-02-22, 21:37

Ja rozwiązałem problem z wyglądem starych gier na nowych telewizorach HD za pomocą ustawień ostrości :wink: .
W przypadku pegasusa czy xboxa efekt końcowy mnie zadowala, mam zapisane dwa ustawienia jedno dla xboxa 360 drugie głównie dla pegasusa .
Zmieniałem ostrość, odcienie kolorów i pare innych suwaków ale nie pamiętam dokładnie co :P , jeszcze z czernią coś kombinowałem. Efekt końcowy zadowolił mnie na tyle ,że kineskopowca wyniosłem z pokoju a wystarczyło jakieś 1-1,5h godziny bawienia się.
Famicom!

kawka
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 511
Rejestracja: 2007-08-29, 15:43
Lokalizacja: Perła Mazur
Kontakt:

Re: Czym najlepiej podłączyć GameCube'a do LCD?

Post autor: kawka » 2009-02-22, 23:03

mrSin pisze:Najlepszym i najtańszym rozwiązaniem to dobrej jakości kabel RGB ( końcówka euro )
Ok. W takim razie czy jest jakaś zauważalna w obrazie różnica między RGB Euro a dołączanym standardowo do kostek cinchem?
Ukukuki pisze:Ja rozwiązałem problem z wyglądem starych gier na nowych telewizorach HD za pomocą ustawień ostrości :wink: .
Nom to już swoją drogą, ale fundamenty jakieś być muszą (w sensie odpowiedniego kabla GC-TV) :wink:

Awatar użytkownika
mrSin
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 723
Rejestracja: 2007-07-01, 11:54
Lokalizacja: 3miasto
Kontakt:

Re: Czym najlepiej podłączyć GameCube'a do LCD?

Post autor: mrSin » 2009-02-23, 08:46

kawka pisze:
mrSin pisze:Najlepszym i najtańszym rozwiązaniem to dobrej jakości kabel RGB ( końcówka euro )
Ok. W takim razie czy jest jakaś zauważalna w obrazie różnica między RGB Euro a dołączanym standardowo do kostek cinchem?
Połącz GC na oba sposoby a zobaczysz różnicę, która jest zauważalna. Warto pobawić się "suwaczkami" w tv można sporo tu wywalczyć.

ODPOWIEDZ