Xbox kontra Gamecube.

ODPOWIEDZ
emet96
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1084
Rejestracja: 2011-05-23, 19:30
Lokalizacja: Płońsk

Xbox kontra Gamecube.

Post autor: emet96 » 2011-09-22, 11:37

Witam. W ostatnim czasie jestem obrażony na PS2 (gó%@!&a jakość wykonania). I zastanawiam się nad kupnem sprzętu z innego obozu ;). Z jednej strony Xklocek- nieoficjalny spadkobierca dreama, a z kolejnej strony gacek. Obie konsole sa ponoć bardzo wytrzymałe niewiem jak gacek... Ale znam przypadek z xboxem gdzie nadal od 3 lat jest zaiste katowany przez badziewne płytki oraz stoi w dosyć wilgotnym i zakurzonym miejscu. No i teraz czas na gry z jedej strony mamy produkcje od Segi i nie tylko (Halo, Panzer dragoon orta, shenmue II) a z innej (metroid prime, Super Mario Sunshine, Resident Evil: 4, remake, zero). Może ktoś podać mi plusy tych konsolek oraz minusy.

Chcę przeprosić za chaotyczność postu, ale jestem chory i ledwo co mogę myśleć.
/PSX/N64/X360/

Woland_D
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 463
Rejestracja: 2010-08-10, 13:53

Re: Xbox kontra Gamecube.

Post autor: Woland_D » 2011-09-22, 12:59

Ja ostatnio nabyłem kompletnego GameCube za 30 zł i jestem bardzo zadowolony.
Jakoś nie trawię "Klocowatego" XBOX'a dla mnie to zwykły blaszak w innej obudowie.

Miałem u siebie w firmie możliwość kupna Xbox'ów 360 za 190 zł i nie tykałem się tego.

W XBOX'ach często siadają układy BGA, łatwo to naprawić ale trzeba się liczyć z częstymi wizytami w serwisie po tym :P

Mario_77
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 69
Rejestracja: 2011-08-10, 14:20

Re: Xbox kontra Gamecube.

Post autor: Mario_77 » 2011-09-22, 13:00

Gacek, mam ta konsolę, oto jej plusy i minusy:

PLUSY:

- ładnie wygląda,
- jest wytrzymała,
- płyty gier są małe,
- może mieć 4 kontrolery na raz,
- zajmuje mało miejsca,
- pad jest wytrzymały i wygodny,
- wiele produkcji wartych uwagi,
- ładna grafika, choć ja na to uwagi nie zwracam,
- "trzymak" (nie wiem jak to nazwać) z tyłu konsoli, tzn. taki chwytak, za który konsole można trzymać,
- lekka.


MINUSY:

- oryginalne kontrolery są drogie,
- gry W MOIM PRZYPADKU mnie nie wciągnęły.


Mam zamiar sprzedać srebrnego Gacuśa, z oryginalnym padem, kartą pamięci 64mb, GameCube przerobiony chipem Xeno 2.0 do odczytywania "kopi zapasowych" + gratis. Napisz mi na PW to napisze Ci co jest gratisem i mogę wysłać Ci zdjęcia.Konsola ładna i zadbana, sprawna.

Awatar użytkownika
hat
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1718
Rejestracja: 2009-03-14, 22:03
Lokalizacja: miasto biznesu i seksu

Re: Xbox kontra Gamecube.

Post autor: hat » 2011-09-22, 13:07

Odpowiedź jest prosta, kup obie konsole :smile: . Na GC masz gry od N i kilka innych fajnych tytułów ekskluzywnych, na klocku Halo, Shenmue 2, Panzer Dragona i do tego wszystkie multiplatformy do kupienia za drobniaki. Jak dobrze poszukasz to pewnie obie konsolki kupisz za jakieś 250-300 zł w sumie.
Co do awaryjności to nie mam zastrzeżeń do żadnej z nich, sprawują się bez najmniejszego zarzutu o ładnych kilku lat.
Jak dla mnie jedynym minusem GC jest dziwaczny i niewygodny pad, ten od iksa jest o kilka długości lepszy :) (ale mi sie zaraz dostanie :grin: ).
Obrazek

Mario_77
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 69
Rejestracja: 2011-08-10, 14:20

Re: Xbox kontra Gamecube.

Post autor: Mario_77 » 2011-09-22, 13:12

Tu masz X'a taniego

Co do Gacka, mam jeszcze kompletne okablowanie oczywiście. :)

Awatar użytkownika
Spyro1993
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 2184
Rejestracja: 2008-06-29, 16:49
Lokalizacja: Knurów
Kontakt:

Re: Xbox kontra Gamecube.

Post autor: Spyro1993 » 2011-09-22, 14:06

emet96 pisze:Obie konsole sa ponoć bardzo wytrzymałe niewiem jak gacek...
Jeśli chodzi o wytrzymałość, to zachęcam do obejrzenia tego filmiku (uwaga - nieodpowiednie dla ludzi o słabych nerwach). :P

Jestem posiadaczem Nintendo GameCube i muszę przyznać, że jest to bardzo niezawodna konsola, ciekawe gry na nią są oraz pad jest bardzo wygodny. Miałem przyjemność grać na Xboxie u znajomego i również dobrze się gra, lecz zajmuje zdecydowanie dużo miejsca. Xbox kolegi kilka razy był w serwisie i obecnie już nie działa, a mój GameCube działa wyśmienicie - od czasu gdy go mam (3-4 lata), to jedynie 2-3 razy gra zawiesiła się, ale później po restarcie wszystko działało jak należy. :smile:
Mój friendcode:
Nintendo 3DS: 1075-0891-4847
Nintendo Switch: SW-7223-6894-3313

(2b v ~2b) - Szekspir

Woland_D
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 463
Rejestracja: 2010-08-10, 13:53

Re: Xbox kontra Gamecube.

Post autor: Woland_D » 2011-09-22, 14:24

Jak już pisałem X-BOX'y strasznie się grzeją, co powoduje że chipsety graficzne odklejają się od płyty głównej.
Naprawić można to na 2 sposoby:
Podgrzać płytę docisnąć grafikę i liczyć że kulki cyny załapią ponownie.
Postawić na nowo chipset.

Z doświadczenia wiem że w obu przypadkach konsola w 70 % wróci do serwisu przy częstym używanie :P

emet96
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1084
Rejestracja: 2011-05-23, 19:30
Lokalizacja: Płońsk

Re: Xbox kontra Gamecube.

Post autor: emet96 » 2011-09-22, 15:22

Aha czyli Xboxy nie są tak wytrzymałe jak mi się wydawało... A co do filmiku to właśnie leże pod biurkiem z przerażenia :D.
/PSX/N64/X360/

Mario_77
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 69
Rejestracja: 2011-08-10, 14:20

Re: Xbox kontra Gamecube.

Post autor: Mario_77 » 2011-09-22, 15:37

Emet, to kupujesz Gacka? ;P

Awatar użytkownika
marek7_ak
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 245
Rejestracja: 2011-07-26, 20:19

Re: Xbox kontra Gamecube.

Post autor: marek7_ak » 2011-09-22, 16:07

Woland_D pisze:Jak już pisałem X-BOX'y strasznie się grzeją, co powoduje że chipsety graficzne odklejają się od płyty głównej.
Nie wprowadzaj ludzi w błąd, takie rzeczy nigdy się nie zdarzają. Ja osobiście polecam XBOX'a, mam już go od wielu lat i mogę powiedzieć że jest to w 100% bez awaryjny sprzęt nawet przy graniu po 14h dzień w dzień cały czas. Mam ps2 i xbox'a i bez wachanie powiem że xbox jest DUŻO lepszy, przy gamecube klocek też wypada na plus choć tutaj już nie ma takiej przewagi. Ludzie się nie znają, piszą głupoty o awaryjności chociaż wszystko to jest nieprawdą :sarcasm:

Woland_D
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 463
Rejestracja: 2010-08-10, 13:53

Re: Xbox kontra Gamecube.

Post autor: Woland_D » 2011-09-22, 16:16

Pracuje w serwisie więc wiem jak grzeję się układ graficzny od XBOX'a, a zresztą Microsoft sam przyznał że konsola ma problem z chłodzeniem
Nie mówię że każdy się szybko zepsuje, ale awaryjność jest bardzo duża, przez zastosowaną mocną grafikę zintegrowaną z płytą.
Ten sam problem występuje w laptopach z mocną grafiką, układy się grzeją i odklejają od płyty, co może powodować od lekkich artefaktów, aż do nie uruchamiania się urządzenia.

Zapraszam do artykułu (dotyczy konsol najnowszej generacji):
http://arstechnica.com/gaming/news/2008 ... ornics.ars

Awatar użytkownika
marek7_ak
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 245
Rejestracja: 2011-07-26, 20:19

Re: Xbox kontra Gamecube.

Post autor: marek7_ak » 2011-09-22, 16:26

Woland_D pisze:Pracuje w serwisie więc wiem jak grzeję się układ graficzny od XBOX'a, a zresztą Microsoft sam przyznał że konsola ma problem z chłodzeniem
Nie mówię że każdy się szybko zepsuje, ale awaryjność jest bardzo duża, przez zastosowaną mocną grafikę zintegrowaną z płytą.
Ten sam problem występuje w laptopach z mocną grafiką, układy się grzeją i odklejają od płyty, co może powodować od lekkich artefaktów, aż do nie uruchamiania się urządzenia.

Zapraszam do artykułu (dotyczy konsol najnowszej generacji):
http://arstechnica.com/gaming/news/2008 ... ornics.ars
Przeczytaj dokładnie pierwszy post, tutaj nie chodzi o Xbox'a 360 a o Xbox'a. Przecież to są dwie całkowicie inne konsole :shock:
Obrazek
Widzisz między nimi różnice?

wolny
Sponsor
Sponsor
Posty: 227
Rejestracja: 2010-12-11, 22:45

Re: Xbox kontra Gamecube.

Post autor: wolny » 2011-09-22, 16:35

Mam kilka Xboxów. Wersję 1.1, 1.4, 1.6 chyba ze 3 sztuki. Wszystkie działają. Sprzedałem też kilka takich Xboxów. Wg mnie jest to bardzo dobry sprzęt. Mniej awaryjny niż PS2 aczkolwiek PS2 też lubię, bo łatwo jest w domu naprawić.
Xbox ma wygodnego pada w wersji S, Duke nie każdemu przypadnie do gustu. Na pewno jest lepszy od pada z GC, który ma niewygodny krzyżak i wsuwane niby spusty z takim kliknięciem oraz trgiczny przycisk Z. Dodatkowo analog w GaCku nie robi obrotu po okręgu a po wielokącie. Bardzo mnie to denerwuje, ale pewno to indywidualna sprawa. Do Xboxa jest dostępny bardzo dobry bezprzewodowy pad Logitecha.
Ważne jest też jaki jest napęd jeżeli chcesz zamienić Xboxa w centrum multimedialne. W moich klockach mam Xbox Media Center, który służy mi jako odtwarzacz filmów i odpala chyba wszystko. Dodatkowo można połączyć kablem crossowanym z komputerem X'a i przesyłać pliki. Oczywiście jak się przerobi konsolę.
Jeśli chodzi o gry to zależy co tam lubisz. Mi nie przypadły do gustu gry na GC. Może skuszę się na Eternal Darkness i to będzie szansa dla tej konsoli. Dla mnie gry na to są zbyt drogie w stosunku do grywalności. Na X'a jest sporo dobrych strzelanek i wyścigów. Gry nie są drogie, dodatkowo jest w czym wybierać.
Jeżeli chodzi jeszcze o te układy BGA, to awarię tego typu występują często w Xboxie 360. W starym Xboxie prawie nic się nie psuje oprócz napędów, które nie chcą się wysuwać, ewentualnie czytać płyt. Da się to jednak łatwo naprawić.
Jeżeli chodzi o mnie zdecydowanie wolę Xboxa. GC to raczej dla mnie ciekawostka. Do Xboxa też podłączysz 4 pady, a jak kupisz przejściówkę to pendrive też podłączysz, bo wejście w Xboxie na pady to zwykłe USB ze zmodyfikowaną wtyczką. Można też dorobić gniazdoxD
Decyzja należy do Ciebie. Konsolę można kupić z padem do 50 zł. Kupiłem kilka razy do 30 zł z padem i okablowaniem. Cena więc nie poraża.

Woland_D
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 463
Rejestracja: 2010-08-10, 13:53

Re: Xbox kontra Gamecube.

Post autor: Woland_D » 2011-09-22, 16:36

Wiem :)
Dlatego napisałem że zestawienie dotyczy najnowszej generacji.

wolny
Sponsor
Sponsor
Posty: 227
Rejestracja: 2010-12-11, 22:45

Re: Xbox kontra Gamecube.

Post autor: wolny » 2011-09-22, 16:39

Woland pracuje w serwisie więc na pewno zna dyrektywę UE z 2002 roku, która weszła w życie od lata 2006 roku. Niektórzy mówią, że lepiej byłoby jak terroryści opanowaliby dolinę krzemową w Kaliforni niż ta dyrektywa weszła w życie...
Przez to cierpią użytkownicy konsol. laptopów, telefonów itp., itd....

ODPOWIEDZ