Metroid Prime

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
setezer
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 654
Rejestracja: 2005-12-22, 13:59
Lokalizacja: Borzymin
Kontakt:

Metroid Prime

Post autor: setezer » 2006-08-16, 09:33

Z cala pewnoscia moja ulubiona gra na GameCube i chyba tez najlepszy tytul w moim rankingu z grafika 3D. W prasie i internecie oceny bliskie 10/10 (tudziez 100/100).

Kontynuacja wspanialej serii, ktora swoj poczatek miala na NESie (potem genialny Super Metroid, i wersje na handheldy). Przeskok w 3D udal sie zaskakujaco dobrze, widok fpp, rozbudowany hud z masa "wykresikow", wskakujac w zbroje Samus mozna naprawde sie wczuc. Jedna giwera z kilkoma upgrade'ami, rozne wizjery, ktore pozwalaja nam widziec w ciemnosci czy niewidzialne platformy. Do tego itemy w stylu "buty, podwojny skok", zmiana w kulke - morph ball, potem bomby i super bomby, boost czy wyrzutnik rakiet oraz oczywiscie nakladki na zbroje pozwalajace przebywac pod woda czy w miejscu z wysoka temperatura. Jest tego sporo i to wszystko bedzie nam potrzebne do dokladnego zbadania planety pelnej niebezpiecznych stworow i zagadek.

Duzo tutaj kluczenia po lokacjach, po zdobyciu nowego przedmiotu kolejne drzwi sa zamkniete, musimy wrac by szukac miejsca gdzie mozna wykorzystac nowa zabawke w celu pchniecia akcji do przodu. Planeta podzielona jest na kilka sekcji, kazda na kilkadziesiat komnat.

Przeciwnicy to glownie zmutowane robale i kosmiczni piraci czy roboty. Sa niezle, a najlepsze jest to, ze jest ich piekelnie duzo. W menu mozemy sobie je poogladac i poczytac info, slabe punkty, o ile tylko zeskanowalismy je specjalnym wizjerem (genialna sprawa).

Gra jest dosyc trudna, o ile zginac przez zbyt male ilosci HP jest dosyc latwo (sa trudne momenty), tak zaciac sie "gdzie pojsc" naprawde mozna bez zadnego problemu. Trzeba dokladnie badac kazda lokacje i zapamietywac te w ktorych jest cos szczegolnego, ale poki co nie mozemy tego ruszyc.

O oprawie nie ma co gadac, bo jest to gra ktora zrobila na mnie najwieksze wrazenie (chyba) w calym moim zyciu. KOSMOS.

Screens shot:
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek

Morden
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1231
Rejestracja: 2006-08-11, 12:06
Lokalizacja: ŠŠ‡ƒƒƒ‡ƒŠƒƒƒŠŠƒ‡ŠŠŠ‡ƒƒƒ‡ƒŠƒƒƒŠŠƒ‡Š║║█│││█│║│││║║│█║
Kontakt:

Re: Metroid Prime

Post autor: Morden » 2006-08-16, 10:05

Metroid Prime ma u mnie mistrza swiata jesli chodzi o gry FPP skupiajace sie na rozgrywce dla jednego gracza. Nie mam pojecia czym kierowalo sie Nintendo wybierajac Retro Studios jako developera dla tak powaznej pozycji, ale najwyrazniej wyczuli potezny potencjal i zaangazowanie ze strony zespolu i z odpowiednim wsparciem, Retro dalo rade stworzyc jedna z najbardziej imponujacych gier w historii.

Gier na GameCube wyszlo juz wiele ale zadna nie serwuje tak sugestywnego klimatu, jakim raczy nas Metroid Prime. Nie do opisania jest uczucie ktore buduje sie we mnie gdy po raz pierwszy eksploruje mistrzowsko zaprojektowane swiaty. System broni, wizorow, czy przemiana i fizyka z nia zwiazana sa towarem z jak najwyzszej polki.

Znam wielu ludzi, ktorzy trzymaja sie jednej tylko platformy z powodow takich czy innych. Posiadacze Xbox czesto chwala sie tym, jak swietne sa gry FPP na te konsole. Owszem, Halo sprawdzilo sie po sieci. Chronicles of Riddick pojawilo sie znikad i zszokowalo wszystkich, w tym mnie, jakoscia rozgrywki i pomyslami. Ale tego co pokazal nowy Metroid nie spodziewal sie nikt. A szczegolnie nie spodziewaly sie tego osoby ktore zawsze uwazaly ze Nintendo to tylko slodkie gry bez wiekszych fajerwerkow.

Obok Prime'a nie mozna przejsc obojetnie. To samo tyczy sie Metroid Prime 2: Echoes w ktorym wszystko to, co uznane zostalo za genialne w czesci pierwszej, stalo sie jeszcze lepsze. Pamietam dzien w ktorym upolowalem grywalne demo Echoes odpalone na standzie z GameCube. Nie odkleilem sie od dema zanim go nie ukonczylem ze trzy razy. Gdy w koncu puscilem kontroler i odwrocilem sie, zobaczylem tlum siegajacych mi do pasa dzieciakow czekajacych na swoja kolej [na tym samym krazku demonstracyjnym byly Pikmin 2, Harry Potter [nie wiem ktory. Pewnie Harry Potter and the Whores of Babylon] i kilka innych tytulow.

Jesli jeszcze nie grales w Metroid Prime i jest to swiadomy wybor, powinienes sie wstydzic. Co najmniej.
Obrazek

Awatar użytkownika
Blackie
'normalnie deBesciak'
'normalnie deBesciak'
Posty: 887
Rejestracja: 2006-02-06, 12:36

Re: Metroid Prime

Post autor: Blackie » 2006-08-16, 10:16

Wg mnie zdecydowanie najlepsza pozycja na GameCube. Swietny przeskok 2D w 3D, genialna muzyka, rewelacyjna grafika, sterowanie rozwiazane swietnie. Gra bardzo klimatyczna, duzo bonusow, sequence break'i itp. Szkoda, ze nie mozna tego powiedziec o Prime 2. Bardzo oczekiwalem na MP2, zlozylem preordera a gdy w koncu go dostalem to sie dosc mocno rozczarowalem. W ogole nie przemawia za mna motyw Dark/Light World, lokacje byly jakies takie nijakie (na poczatku znienawidzilem Sanctuary Fortress, teraz sie troszke przekonalem). Fatalny motyw ze skonczonymi nabojami do trzech broni (stanelo na tym, ze korzystalo sie tylko z Power Beam, czyli standardowej broni), multi wrzucony na sile no i jeszcze kilka innych rzeczy mi nie przypasowalo. Co bylo na plus to przede wszystkim Dark Samus i potyczki z nia, muzyka, walki ze swietnie zaprojektowanymi bossami i nieco poprawiona grafika.
He only went so far as the subconscious.

Morden
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1231
Rejestracja: 2006-08-11, 12:06
Lokalizacja: ŠŠ‡ƒƒƒ‡ƒŠƒƒƒŠŠƒ‡ŠŠŠ‡ƒƒƒ‡ƒŠƒƒƒŠŠƒ‡Š║║█│││█│║│││║║│█║
Kontakt:

Re: Metroid Prime

Post autor: Morden » 2006-08-16, 12:10

Niskorozdzielczosciowy Morden gra sobie przedpremierowo w wysokorozdzielczosciowe Metroid Prime 2: Echoes.

http://www.republika.pl/zero3/echo.jpg
Obrazek

soberpl
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1984
Rejestracja: 2005-12-20, 23:41
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: Metroid Prime

Post autor: soberpl » 2006-08-16, 17:14

To jest wlasnie gra ,dla ktorej chce kupic GC ,ale niestety ciagle jest cos innego...

Gimiak
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 2120
Rejestracja: 2005-12-18, 22:55
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Metroid Prime

Post autor: Gimiak » 2006-08-16, 19:47

Z przykroscia musze sie przyznac, ze nie gralem w pierwsza czesc, zaczalem od 2 i gierka wzbudzila we mnie bardzo pozytywne emocje. Metroid Prime ofkoz tez chce miec. :P

Awatar użytkownika
Mejs
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 498
Rejestracja: 2006-08-09, 17:52
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: Metroid Prime

Post autor: Mejs » 2006-08-18, 17:41

Hmm nigdy nie gralem kolega ma, bardzo sie podnieca. Kiedys u niego pogram...
Hha pochwale sie niedlugo w moje lapy wpada Super Metroid 8) (I lemingi :twisted: )

Snes-Rules :lol:

Awatar użytkownika
3bik_z
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 108
Rejestracja: 2008-04-05, 21:03

Re: Metroid Prime

Post autor: 3bik_z » 2008-05-15, 16:38

Wczoraj odpalilem pierwszy raz Metroid Prime. Gra jest cudowna, dopiero zaczalem grac a juz mi sie podoba. Wlaze gdzie sie da i skanuje jak glupi, staram sie niczego nie omijac. Szpila na prawde dobra, i ma fajne bakterie w menu xD. Grafika jest piekna, po prostu kopara w dol, ale najwieksze wrazenie robi na mnie design lokacji. swietny klimat w Chozo Ruins i wielu innych miejscach, oraz masa sekretow. Podobal mi sie motyw z rozpoczeciem: pierwszy boss pojawia sie po 5 minutach. swietnie rozwiazana jest tez mapa, ale czasem ciezko sie polapac. Wracam do gry xD

ramzes64
Redaktor
Redaktor
Posty: 4174
Rejestracja: 2006-02-26, 01:50
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Metroid Prime

Post autor: ramzes64 » 2008-05-15, 19:16

Chozo Ruins wyglada rewelacyjnie - dam ci porade - graj na sluchawkach!

Nie lubie strzelanek, bo mnie stresuja ;D - w Metroida sie wczulem na sluchawkach i tak pol gry gralem, pozniej juz pojawili sie wrog i stresik, suchawki zdjalem. Ale gra nie jest naszczescie strzelanka i mi sie spodobala.

Hmm jaki boss ;D - pozniej bedzie takich wiecej, dobrze ze nauczylem sie omijac te "duchy" bo niechcialo mi sie z nimi walczyc, ale to chyba dopiero po pokonaniu, bo zawsze sie w kilku lokacjach pojawiaja. Fajny Boss jest ze skal

graj w ta gre i czerp z niej ile sie da.
Professional N I N T E N D O Game Tester - od 1998r.

Awatar użytkownika
3bik_z
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 108
Rejestracja: 2008-04-05, 21:03

Re: Metroid Prime

Post autor: 3bik_z » 2008-05-15, 20:58

Gdzies, chyba na s.p. SwiecieN pisales juz, ze na sluchawkach sie fajnie gra, wiec juz gram na sluchawkach. A boss to takie wielkie spasione bydle w tej stacji przy TaloonIV, po pokonaniu ktorego masz 6 minut na ewakuacje. Teraz juz jestem dalej, laze po lokacjach i szukam czegos co by ruszylo gre do przodu. Jeszcze raz musze pochwalic mape - jest swietna.

ramzes64
Redaktor
Redaktor
Posty: 4174
Rejestracja: 2006-02-26, 01:50
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Metroid Prime

Post autor: ramzes64 » 2008-05-15, 21:04

pierwszy boss byl chyba w Chozo ten kwiat (czy cos takiego), a tych wczesniejszych ja przynajmniej jako boss'a nie uwazalem, ow taki sobie po prostu wrog szwendajacy sie po stacji (no albo niepamietam) .... chociaz wiem, ze nawet takie roboty, w Chozo tez sa nazywane jako Boss w poradnikach, kilka takich jest (ja to nazywalem miotacz ognia) ;D
Professional N I N T E N D O Game Tester - od 1998r.

Awatar użytkownika
3bik_z
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 108
Rejestracja: 2008-04-05, 21:03

Re: Metroid Prime

Post autor: 3bik_z » 2008-05-15, 21:37

Ja to sobie okreslilem jako boss, bo bylo duze, przed nim byl zapis, nie szlo go pokonac "normalnie" tylko trzeba bylo go zeskanowac i przeczytac co jest grane, a po pokonaniu go nastapilo wazne wydarzenie (stacja badawcza poszla z dymem) i dopiero wtredy Samus poleciala na TaloonIV za Ridleyem.

ramzes64
Redaktor
Redaktor
Posty: 4174
Rejestracja: 2006-02-26, 01:50
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Metroid Prime

Post autor: ramzes64 » 2008-05-15, 22:59

aaaaaaa, wiem juz - oddaje honor ;) - taka "larwa w sloiku" ;D, co trzeba naokolo tego bylo latac, wokol krecilo sie pole ochronne z luka w ktora nalezalo wystrzelic 8)
Professional N I N T E N D O Game Tester - od 1998r.

N-FETT
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 1
Rejestracja: 2008-07-09, 21:53
Kontakt:

Re: Metroid Prime

Post autor: N-FETT » 2008-07-09, 23:08

Metroid Prime to dla mnie najlepsza gra jaka gralem(no oprocz mgsow)
Zamieszanie gra robi juz po wlaczeniu jej...powoli slychac jakies zgrzyty szelesty(tzw. Glitch'e) i pokazuje sie obraz z mikroskopijnymi bakteriami w kolorze czerwonym. Na mnie zrobilo to ogromne wrazenie bo nigdy nie widzialem tak orginalengo menu w grze..porostu bomba co niestety nie moge powiedziec o mp2 i mp3. Wiec zaczynamy gre i sie zaczyna......(choc nie lube gier z pierwszej osoby to tu baardzo szybko polubilem)jakies nie wiadomo co wygladajace jak czlowiek w kombinezonie albo robot wyskakuje ze statku i jesli ktos gra poraz pierwszy w serie metroid to raczej mysli ze to widac twarz faceta przez wizjer chelma i nie dopuszcza mysli ze moze to byc kobieta a jak to wyjdzie na jaw to gra sie sie staje jeszcze bardziej lepsza .... wiec patrzymy co w ogole widac na telewizorze.... ahh te wykresy a najlepsze to ze po bokach widac wnetrze helmu (co daje niezlyyy efekt gdy pada deszcz i splywaja krople po wizjerze)co zawyczaj zadko sie zdarza w innych grach gdzie mamy poprostu widok brioni i tyle. To jest wielki plus dla tworcow gry. Potem zaczynamy wciskac guziki pada aby sprawdzic co sie kryje za tym czy tamtym przyciskiem...a tu masz nagle zamianaw kule aka pilke.....no poprostu masakra....potem przechodzimi do broni i tu juz sie zastanawiamy czy beda jakies inne ale co sie dalej okazuje mamy tylko upgradowanie jej co jest tez niezlym plusem i zastanawiamy co bedzie oprocz skanera(co jest tez orignalnym pomyslem).
Lokacje na poczatku robia niesamowite wrazenie a w dalszej czesci gry sa jeszcze bardziej super. Najbardziej do gustu przypadlo mi Chozo ruins i Phazon mines.
Grafika jest naparwde na wysokim poziome jak na tamte czasy choc dlamnie jest naparwde super nawet gdy gram teraz. Ale jednak najbardziej zapamientalem ta gre poprzez klimat ktory tworzyla muzyka i te nieziemskie lokacje. Muzyka to mistrzostwo swiata np Main menu...a puzniej przy chozo ruins albo tallon overworld czy phazon.....tworca odbiegl od wsztkich norm bo zrobil muzyke w ciezko do sklasyfikowania gatunku(idm, glitch. Experimental, ambient) rowniez to ze stworzyl wsztko uzywajac komputera a na nim masy syntezatorow itp. nigdzie indziej nie usylyszmy takiej muzyki w innych grach.

Mozna by sie tu rozpisywac o swietnosci i tej gry np rodzaje beama jak np wave beam, ice beam badz rodzaje suitow albo rodzaje wizjera...to z pewnoscia jest to najlpesza gra na GC i szkoda ze tylko na gc ale traz tak mysle ze gdyby nie byla na gc to bysmy jej tak niezachwalali....

Jesli chodzi o metroid prime 2 to jak ktos wczesniej pisal tez sie rozczarowalem...a ogladajc wczesniej trailery itp mialem juz wizje tej gry i naparwde baardzo ubolewalem ze nie mam juz gc....dopiero rok temu kupilem znow gc specjlanie pod mp1 i mp2. cuz nie wiem czemu ale jakos tak nie tak wspaniala jak jedynka....fakt ze np dochodza nowe umiejetosci jak screw attack(naparwde super) czy strzelanie 5 rakietami naraz. Rodzaje beam tez mnie rozczarowyaly choc dark beam jest fajne to light beam do bani bo uzywane gdy byla potrzeba i na koncowym bosie a w w jedynce ice beam bylo naparwde uzyteczne i anihilator beam a to dlatego ze dodano limitowanie strzalow...co baaardzo zniechecilo mnie (a bardzo mnie intrygwalo na sreenach i trailerach co ta sa te dwa paski) dzieki czemu uzywalem tylko charge beama. Suity byle tez gorsze a w zasadzie to tylko jeden suit DArk siut...niepodobal misie bo byl on przez parwie cala gre a light siut pod koniec i przygnebialo mnie jak sie dowiedzialem ze pol gry to zdobywanie light situ. Rodzaje wizjera byly takie sobie ale tez tylko echo visour bo dark byl clakiem spoko to echo nie bylo jakims super fajerwerkiem jak np. X-ray visour(no mistrzostwo swiata) Jednak duzy plus za pomysl darkowej strony planety ather gdzie byla ciezka atmosfera dla samus i musielismy pobudzac te krysztalki aby nas chronily(bardzo fjany effekt napawde super). Muzyka w tej czesci nie odbiega jakosciowo od jedynki bo nie majac jescze mp2 zalatwilem sobie sound tracki i baaardzo mi sie spodobaly.
Niestety ale nie odczulem w dwujece tego klimatu co w jedynce..moze oto chodzilo..nie wiem ale posumowujac nie to samo co jedynka(z reszta gadalem z osoba ktora ukonczyla mp3 to mowi to samo ze mp1 najlepsza czesc mimo ze mp3 ma super grafike)


A teraz maly bonusik.

Nie zauwalyl ktos tego co ja w jedynce ze:
na poczatku gry jestesmy na tej stacji, ona potem wybucha itp ale mniejwiecej pamietamy jak ona wygladala . I gdy juz jestesmy na palnacie i dochodzimi do momentu ze musimy isc przed dalsze czesci TALLON overworld to spotykamy sie z ta ze stacja ale zanuzona w wodzie(dokladnie te same drzwi i te same ponisczone platformy ) wiec oco chodzi? czyz by stacja spadla na tallon???(wtf??????)

ramzes64
Redaktor
Redaktor
Posty: 4174
Rejestracja: 2006-02-26, 01:50
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Metroid Prime

Post autor: ramzes64 » 2008-07-10, 06:46

No ja tez to zauwazylem - stacja spadla (tak mysle) ;) gra rzadzi i tez (domniemam ze ty tez) z Metroiem mialem pierwsze spotkanie w Prime.

Pogralem troche w Metroida na DSa i tez jest ciekawy - inny, ale jak na DSa spelnia sie wysmienicie, choc stacjonarny jest graficznie, dzwiekowo najlepszy
Professional N I N T E N D O Game Tester - od 1998r.

ODPOWIEDZ