Gamecube vs PS2

wakos
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 16
Rejestracja: 2007-06-30, 22:52

Re: Gamecube vs PS2

Post autor: wakos » 2007-07-06, 21:34

Setezer ja nie lubie bijatyk ale na gc jest jeszcze def jam obydwie czescii te wresltlemanie.
Bijatyk nie lubie ale def jam jest tak dobry ze asz se go na allegro zamuwilem:P

Awatar użytkownika
Shen
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 10
Rejestracja: 2007-09-11, 21:38

Re: Gamecube vs PS2

Post autor: Shen » 2007-09-11, 22:07

Axi0maT pisze:
Moze ktos uswiadomi mi co ciekawego mozna znalezc w PS2 ze ludzie to kupuja, bo ja sie w tym niczego dopatrzyc sie nie moge.
gry , ktorych na GaCka brak

Awatar użytkownika
mrSin
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 723
Rejestracja: 2007-07-01, 11:54
Lokalizacja: 3miasto
Kontakt:

Re: Gamecube vs PS2

Post autor: mrSin » 2007-10-15, 11:57

Uwielbiam GC, fantastyczna konsola calkiem sporo mocnych tytulow ale mowienie ze jest lepszy od PS2 - chm niestety lekka bzdura. Nie mam bynajmniej tutaj na mysli bebechow konsoli bo to marginalna sprawa, kluczem do zwyciestwa kazdej konsoli sa gry. Sytuacja wyglada nastepujaco: Na PS2 mozna przebierac i wybrzydzac w tytulach, na GC bierze sie to co jest, gdyz nie ma wiekszego wyboru. Najlepszym rozwiazaniem jest posiadanie obu konsol, teraz to calkiem dobry pomysl. Obie maszynki kosztuja mniej niz powiedzmy X360 w wersji Core, ktory nadal mocnych tytulow ma niewiele.
Wspomne o jednej malej kwesti - ciekawym jest to, iz mimo posiadania o wiele wiekszej kolekcji gier na PS2 najlepiej wspominam jednak chwile z tosterem, chm ta maszynka ma w sobie to "cos" :smile:

soberpl
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1984
Rejestracja: 2005-12-20, 23:41
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: Gamecube vs PS2

Post autor: soberpl » 2007-10-15, 13:34

Hmm, powiem szczerze, ze od jakis 2 miesiecy (no moze nieco krocej) zastanawiam sie nad zakupem PS2. I co z tego zapytacie? Ano to, ze przegladajac 73 strony allegro w kategorii PS2 znalazlem mniej lub porownywalna ilosc interesujacych mnie gier co na GC... Co kto lubi. PS2 zakupilbym dla eye toy, singstar, maty do tanczenia, buzz no i moze dla tak wielce chwalonego God of War... Inna kwestia, ze te same tytuly ze wzgledu na dostepnosc sa tansze na PS2 i moze jeszcze to mnie sklania do jej zakupu... Moze juz jestem tak zepsuty na punkcie nintendo? :angry:

PS.
Blagam o inne emotki!!!

Awatar użytkownika
mrSin
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 723
Rejestracja: 2007-07-01, 11:54
Lokalizacja: 3miasto
Kontakt:

Re: Gamecube vs PS2

Post autor: mrSin » 2007-10-16, 07:50

Zwroc jednak uwage na jedna ciekawa rzecz - na allegro masz 73 strony dotyczace gier na PS2 natomiast GC ma ich 5, z czego wiekszosc to multiplatformy. Znalezienie zelaznych tytulow graniczy niemalze z cudem. Jestem tego najlepszym przykladem, szukam i szukam a tu cisza, ech ciezkie jest zycie fana kostki.

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Gamecube vs PS2

Post autor: Axi0maT » 2007-10-16, 10:06

Ja poszedlem po rozum do glowy i zamontowalem w moim GameCube chip Viper... wielu uzywa tego do odpalania piratow, ale ja mam go po to aby miec 100% zgodnosci (rzedne tam FreeLoadery czy cos tam) przy odpalaniu importowanych gier z USA. Ceny tam sa wrecz smieszne... Przyklady? Moje ostatnie zakupy: Fight Night Round 2 za 25pln (w Polsce ok 60pln), Resident Evil 4 za 45pln (w Polsce ok 80pln), Metal Gear Solid - Twin Snakes za 55 pln (w polsce niebardzo sie orientuje ile kosztuje ale napewno wiecej)... o grach na N64 nie wspomne (po jednym dolarku). Ceny juz z wysylka wiec mysle ze jak najbardziej spoko... I do tego nie ma problemow ze znalezieniem wiekszosci tytulow bo gier na ebay jest po prostu mnostwo!!!

Morden
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1231
Rejestracja: 2006-08-11, 12:06
Lokalizacja: ŠŠ‡ƒƒƒ‡ƒŠƒƒƒŠŠƒ‡ŠŠŠ‡ƒƒƒ‡ƒŠƒƒƒŠŠƒ‡Š║║█│││█│║│││║║│█║
Kontakt:

Re: Gamecube vs PS2

Post autor: Morden » 2007-10-16, 11:28

Axi0maT pisze:(...) przy odpalaniu importowanych gier z USA. Ceny tam sa wrecz smieszne...
Jesli w USA sa smieszne, nie wiem co powiedziec o Japonii. Tam ceny po prostu miazdza. Jeszcze w tym miesiacu zamawiam taki oto zestaw:

http://img512.imageshack.us/img512/218/mgsannivlt4.jpg

Ile bedzie mnie to kosztowac? Okolo 100 PLN plus przesylka. Na dodatek leje na clo dzieki "ukladom". Nie ma to jak japonia jesli chodzi o zakup tanich gier.
Obrazek

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Gamecube vs PS2

Post autor: Axi0maT » 2007-10-16, 12:16

Morden pisze: Jesli w USA sa smieszne, nie wiem co powiedziec o Japonii. Tam ceny po prostu miazdza.
Wyobraz sobie ze Japonia ma to do siebie ze maja jezyk na tyle oryginalny ze niekazdy u nas go zna. Nie widze za bardzo na tej fotce w jakiej wersji jezykowej jest ten Metal Gear Solid, ale wyglada na angielski.. jesli tak, to cena faktycznie przyzwoita (choc pomijam fakt ze ceny gier na Playstation sa o wiele nizsze niz na GameCube... wiec moja okazja za Twin Snakes przy cenie podobnych gier na PS2 moze wydawac sie zawyzona)
Ostatnio zmieniony 2007-10-16, 12:32 przez Axi0maT, łącznie zmieniany 1 raz.

Inlagd sill
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1384
Rejestracja: 2006-02-25, 07:56

Re: Gamecube vs PS2

Post autor: Inlagd sill » 2007-10-16, 12:20

Axi0maT pisze:Wyobraz sobie ze Japonia ma to do siebie ze maja jezyk na tyle oryginalny ze niekazdy u nas go zna.
Ale tez maja mnostwo swietnych gier, ktore nie ukazaly sie w innym jezyku. :wink:
Dla bardziej wymagających: Serwis i forum Syzygia.pl

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Gamecube vs PS2

Post autor: Axi0maT » 2007-10-16, 12:34

Inlagd sill pisze: Ale tez maja mnostwo swietnych gier, ktore nie ukazaly sie w innym jezyku. :wink:
Wystarczy mi tych gier w normalnym... "ludzkim" jezyku :P Poki co na wishlist mam tylko 1 gre ktora ukazala sie tylko w japonii i jest nia Sin&Punishment

Awatar użytkownika
mrSin
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 723
Rejestracja: 2007-07-01, 11:54
Lokalizacja: 3miasto
Kontakt:

Re: Gamecube vs PS2

Post autor: mrSin » 2007-10-16, 12:57

Axi0maT pisze:Ja poszedlem po rozum do glowy i zamontowalem w moim GameCube chip Viper... wielu uzywa tego do odpalania piratow, ale ja mam go po to aby miec 100% zgodnosci
Ja jednak jestem dziwakiem i jakos nie moge zmusic sie do przerobienia konsoli, lubie posiadac sprzet w takiej formie w jakiej wyszedl z fabryki. Oczywiscie najwieksza ofiara tego jest moj portfel.

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Gamecube vs PS2

Post autor: Axi0maT » 2007-10-16, 13:42

mrSin pisze: Ja jednak jestem dziwakiem i jakos nie moge zmusic sie do przerobienia konsoli, lubie posiadac sprzet w takiej formie w jakiej wyszedl z fabryki.
Ja tez... dlatego wciaz sie waham nad zmiana w moim Gacku obudowy na wieksza tak aby miescila duze plyty DVD... a przydaloby sie bo poki co omija mnie Linux i Homebrew :cry:

Awatar użytkownika
setezer
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 654
Rejestracja: 2005-12-22, 13:59
Lokalizacja: Borzymin
Kontakt:

Re: Gamecube vs PS2

Post autor: setezer » 2007-10-16, 14:15

Ja jednak jestem dziwakiem i jakos nie moge zmusic sie do przerobienia konsoli, lubie posiadac sprzet w takiej formie w jakiej wyszedl z fabryki. Oczywiscie najwieksza ofiara tego jest moj portfel.
W takim razie ja tez jestem dziwakiem. Nie zamierzam zadnych konsol przerabiac, aby grac w gry zza oceanu czy Uralu. Jezeli bede mial taka potrzebe, to po prostu kupie odpowiednie konsole, ew. uzyje konwerterow, ktorych nie brakuje.

Slusznie Monsieur Sin napisal, ze to w dziale PS2 sa 73 strony, a w dziale GameCube 5. Na ktora platforme jest wiekszy wybor?

Morden
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1231
Rejestracja: 2006-08-11, 12:06
Lokalizacja: ŠŠ‡ƒƒƒ‡ƒŠƒƒƒŠŠƒ‡ŠŠŠ‡ƒƒƒ‡ƒŠƒƒƒŠŠƒ‡Š║║█│││█│║│││║║│█║
Kontakt:

Re: Gamecube vs PS2

Post autor: Morden » 2007-10-16, 14:33

Axi0maT pisze:Poki co na wishlist mam tylko 1 gre ktora ukazala sie tylko w japonii i jest nia Sin&Punishment
Ktora to kosztuje niecale 40 [35 ~ 37. Uzywana mozna dostac za pol darmo] zlotych w TANICH japonskich sklepach [wiadomo ze jest cala masa sklepow ktora sprzedaje to drozej]. Ceny gier na GameCube tez nie sa wysokie, ale wiadomo. Bez jezyka w RPG sobie nie pograsz. Jednak wszystkie bitki i platformery mozna zapodawac smialo. Plus, jak wspomnial Inlagd, Japonia ma cala mase tytulow ktore nie wyszly w US i EU.
Obrazek

Awatar użytkownika
mrSin
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 723
Rejestracja: 2007-07-01, 11:54
Lokalizacja: 3miasto
Kontakt:

Re: Gamecube vs PS2

Post autor: mrSin » 2007-10-16, 14:39

Axi0maT pisze:
mrSin pisze: Ja jednak jestem dziwakiem i jakos nie moge zmusic sie do przerobienia konsoli, lubie posiadac sprzet w takiej formie w jakiej wyszedl z fabryki.
Ja tez... dlatego wciaz sie waham nad zmiana w moim Gacku obudowy na wieksza tak aby miescila duze plyty DVD... a przydaloby sie bo poki co omija mnie Linux i Homebrew :cry:
Co to zmieni? Konsola nadal bedzie przerobiona. Oczywiscie to nie jest zarzut z mojej strony, kazdy lubi cos innego wiec takie kwestie nie podlegaja dyskusji.

Zgadzam sie z Setezerem - chcesz grac w gry z innego regionu - lepiej kupic dedykowana im konsole ( ewentualnie niezalezne urzadzenie ). Podobnie postrzegamy istote tematu, ps2 vs GC - Dziecko Sony ma mase tytulow, praktycznie w kazdym gatunku, natomiast Niny ma kilka absolutnych szpil i niestety nic wiecej. Kostka jest super, ale jako druga konsola.

ODPOWIEDZ