DBZ : Budokai

ODPOWIEDZ
soberpl
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1984
Rejestracja: 2005-12-20, 23:41
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

DBZ : Budokai

Post autor: soberpl » 2007-05-17, 10:58

Po przeczytaniu recenzji na panthergames postanowilem nabyc owa gre, a za sprawa Gimiak'a ups raczej sklepu Retro-Studio (calkiem niezly :P) stalo sie to faktem. Nie mniej mam kilka pytan, na ktore nie znalazlem odpowiedzi [ten temat glownie kieruje do Kanku, ktorego moze sprowadzi tu na 5 min. setezer]. Wiec tak :
- ktory przycisk jest odpowiedzialny za szybsze wstawanie z ziemi...
- czy istnieje mozliwosc, aby samemu wzbic sie w powietrze?
- jakies szybsze podejscie do przeciwnika?
- jak sie odbija pociski?
- niektore special'e maja kilka kombinacji klawiszy, ale nazwe te sama, wiec czym sie roznia?

Poki co tyle. Z gory wielkie dzieki wszystkim za odpowiedzi :wink:

Awatar użytkownika
Kanku
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 7
Rejestracja: 2006-11-21, 18:33
Lokalizacja: Bialobrzegi
Kontakt:

Re: DBZ : Budokai

Post autor: Kanku » 2007-05-17, 13:33

1 za szybkie wstawanie z ziemi a raczej za szybkie wstawanie od razu po upadku lub brak upadku po ciosie odpowiedzialne jest "b" polecam uzywac tego podczas kazdego ataku przeciwnika. a jak juz mamy upasc na ziemie to szybko to b naciskac ;)
2 niestety nie udalo mi sie samemu wzbic w powietrze jeszcze :) za to bodajrze R moze wybic przeciwnika i mozemy do niego podleciec
3 2xstrzalka w prawo badz szybko 2x analog w prawo tudziez w lewo
4 w momencie jak dolatuje do Ciebie pocisk to B trzeba odpowiednio wyczuc moment bo mozna odbic pocisk w powietrze jak rowniez prosto w przeciwnika.
5 roznia sie kombinacja ataku. niektore kombinacje zabieraja wiecej zycia ale sa trudniejsze do wykonania, natomiast niektore jak np pppe jest bardzo latwo wykonac ale moze zabrac np troche mniej energii przeciwnikowi :) kwestia gustu

i taka jeszcze jedna rzecz ktora polecam robic to uniki :) B ze strzalka/analogiem w dol/gore daje dobry unik np. przed fala uderzeniowa ^^ albo przed zwyklym atakiem. daje nam to czas na kontre. nie polecam za to tego samego przeciwko pociskom ki :P
Ostatnio zmieniony 2007-05-17, 21:38 przez Kanku, łącznie zmieniany 2 razy.

soberpl
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1984
Rejestracja: 2005-12-20, 23:41
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: DBZ : Budokai

Post autor: soberpl » 2007-05-17, 13:45

Wielkie dzieki :D Co do pkt. 3 to tez tak robie, ale myslalem, ze jest moze jeszcze jakis szybszy sposob... (dla mnie to wcale ta postac szybko nie podchodzi, no chyba, ze za wolno wciskam :wink: ). I jeszcze pkt. 4 no tak, czasami uda mi sie zablokowac taki atak, ale jeszcze nie udalo mi sie go odbic gdziekolwiek... Aaa, bo sobie przypomnialem :P taki szybki lot z butem albo piescia/lokciem w strone przeciwnika to...?

Awatar użytkownika
Kanku
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 7
Rejestracja: 2006-11-21, 18:33
Lokalizacja: Bialobrzegi
Kontakt:

Re: DBZ : Budokai

Post autor: Kanku » 2007-05-17, 18:08

no 2xstrzalka w prawo i on powinien wtedy leciec tak nad ziemia szybko :) zupelnie jak w anime :D no i jak dolatujesz to przeciwnika to albo a albo chyba x (kop) albo R to bedzie wybicie :)

soberpl
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1984
Rejestracja: 2005-12-20, 23:41
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: DBZ : Budokai

Post autor: soberpl » 2007-05-17, 18:34

Problem rozwiazany; robiac to na 'grzybku' widac roznice. Ostatnia kwestia :P Skill shop. Kupuje te kapsulki np. te recommended i mam wrazenie(a czasem jestem pewien), ze niekiedy kupuje te same... Aaa no i gdy wybiore je w Change caps np. Goku - spirit bomb to w jakiej rozgrywce jest ten atak dostepny? wszedzie?, bo gdy podczas walki chce sprawdzic kombinacje to na liscie nie ma najmniejszej wzmianki... Powod moich pytan -> chce rozwalic gre na 100% :evil: :P Obecnie brakuje mi z postaci tylko The Great Saiyaman, skill'i no i smoczych kul :P

Awatar użytkownika
Kanku
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 7
Rejestracja: 2006-11-21, 18:33
Lokalizacja: Bialobrzegi
Kontakt:

Re: DBZ : Budokai

Post autor: Kanku » 2007-05-17, 19:53

kupuj tylko te ktorych wiesz na pewno ze nie masz. swocze kule chodza chyba po 8k w skill shopie. potem masz te ataki dostepne chyba wszedzie. jak go kupisz musisz mu go wybrac i na pewno jest dostepny w VS oraz wydaje mi sie ze w Tournament. :) ja juz zdobylem TGS :) Co do taktyki kupowania skilli to sprawdz jakich nie masz i zacznij od kupowania tych po 8 i po 4k. a bardzo czesto sie powtarza to recommended wiec nie ma sensu kupowac w kolo tego samego ;) tak ogolnie jak chcesz kupowac po kolei wszystkie to chyba tam na gorze ta czerwona kapsulka :) ale pewien nie jestem


ps powodzenia. i cala przyjemnosc po mojej stronie
Ostatnio zmieniony 2007-05-17, 21:38 przez Kanku, łącznie zmieniany 1 raz.

soberpl
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1984
Rejestracja: 2005-12-20, 23:41
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: DBZ : Budokai

Post autor: soberpl » 2007-05-17, 21:27

100krotne dzieki za rozwianie wszystkich moich watpliwosci :D ide walczyc dalej :evil:

ODPOWIEDZ