Advance Wars 1+2

GB, GB Pocket, GB Light, GB Color, GBA, GBA SP, GB Micro
ODPOWIEDZ
Inlagd sill
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1384
Rejestracja: 2006-02-25, 07:56

Advance Wars 1+2

Post autor: Inlagd sill » 2008-01-02, 22:17

Jakis czas temu udalo mi sie dostac japonski bundle pack obu czesci Advance Wars na jednym kartridzu. Obecnie walkuje pierwsza czesc gry i mam odnosnie niej kilka pytan:

- Czy udalo sie komus odblokowac Nell? Rozne zrodla podaja rozne wymagania.

- Czy zaliczyliscie kampanie w wersji Hard? Ja utknalem na ostatniej misji (jako pomocnikow dobralem Maxa i Drake'a).

- Czy ukonczyliscie wszystkie mapy w War Room? Nie moge zrobic tych ostatnich, gdzie jest dwoch CO przeciwko graczowi.

Najwiekszy zawod to fakt, ze Strumem (po jego odblokowaniu) mozna grac tylko na mapach do multi.

Edycja: Nell odblokowana (po przejsciu Hard Campaign)!
Dla bardziej wymagających: Serwis i forum Syzygia.pl

Awatar użytkownika
Kubek
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 8
Rejestracja: 2007-12-30, 12:11
Lokalizacja: Z Polski
Kontakt:

Re: Advance Wars 1+2

Post autor: Kubek » 2008-01-05, 10:41

jako pomocnikow dobralem Maxa i Drake'a
Wlasnie jak to sie dobiera tych pomocnikow? Bo tez utknalem na ostatniej, a ja nie umiem ich ustawiac :cry: (jak nie umiesz jakiejs misji to poszukaj w youtube "advance wars [numer misji]" ale czasem sa inne numery misji).

Ja nie przeszedlem war rom (tylko mapy spann island i moji island)

Ale jak chodzi o advance wars to polecam www advancewars vdl pl tylko zamiast spacji kropki.

kal3jdoskop
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 23
Rejestracja: 2011-08-21, 16:33

Re: Advance Wars 1+2

Post autor: kal3jdoskop » 2011-12-03, 10:44

Mega odkopanie tematu :P

Postanowiłem wreszcie skończyć kampanię w Advance Wars (pierwszej części, we wszystkich innych już udało mi się tego dokonać :P ), przeszedłem nawet kampanię od początku, żeby mieć w ostatniej walce ze Sturmem jako asystenta Eagle'a (Drake sprawdzał się średnio), w końcu się udało... Tyle że wyskoczyła dodatkowa misja w której Andy walczy z Eaglem (Rivals). Eagle ma olbrzymią przewagę-już na początku może przejąć wszystkie neutralne "wytwórnie jednostek" jakie są na mapie (dwie fabryki i lotnisko), bo ma tuż przy nich oddział piechoty. Nie mówiąc o tym, że już na starcie ma więcej wszystkiego. Przeszedł ktoś może tę misję i mógłby mnie jakoś poinstruować? Z góry dzięki za wsparcie :)

SennseJ
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 91
Rejestracja: 2013-03-18, 20:12
Lokalizacja: Wrocław

Re: Advance Wars 1+2

Post autor: SennseJ » 2013-04-17, 16:27

Ponieważ nie znalazłem nic świeższego to zapodam tutaj.

Z Advance Wars miałem przyjemność dość dawno temu i podobnie jak osoby piszące w temacie zaciąłem się na ostatniej misji (albo przedostatniej) na poziomie Advance (trudny). Później w przypływie fascynacji PS2 moja konsolka (GBA) poszła w świat. Lecz niedawno ponownie gra zagościła u mnie tym razem dzięki wstecznej kompatybilności DSi. Tym samym chciałem się Was speców zapytać o coś rozszerzając może nieco dyskusję po za części 1 i 2.

Opinie które udało mi się wyszukać i po części zweryfikować posiłkując się naprawdę fajnym artykułem na waszej stronie (dla zainteresowanych leniuchów link na samym dole) sugerują, że 1 i 2 są bardzo podobne. Dwójka jest podobno bardzo zachowawcza ale nie gorsza od pierwowzoru i tym samym ląduje na liście zakupów.

Czy waszym zdaniem warto interesować się wersjami na DS? AW: Dual Strike z wyglądu nawet niezła ale czy AW: Dark Conflict to dobry kawałek kodu? Może jakaś mała wymiana zdań? :)


Artykuł o serii na Retroage - http://www.retroage.net/index.php?optio ... 3&Itemid=1

Jak by ktoś szukał pomocy w przejściu to fajny poradnik z ilustracjami na oba poziomy trudności AW 1 i 2 -
http://awrevival.netfirms.com/

ODPOWIEDZ