[test] Oswietlenie GBA [test]

GB, GB Pocket, GB Light, GB Color, GBA, GBA SP, GB Micro
soberpl
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1984
Rejestracja: 2005-12-20, 23:41
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

[test] Oswietlenie GBA [test]

Post autor: soberpl » 2006-06-02, 23:24

Jako ,ze jestem posiadaczem kochanej konsolki GBA ,ktorej najwieksza wada jest jednak brak podswietlenia postanowilem napisac krotki poradnik odnosnie lampek dostepnych dla GBA. Przyznam szczerze ,ze dlugo szukalem czegos idealnego ksztaltem no i oczywiscie z odpowiednia moca oswietlenia i wydaje mi sie ,ze znalazlem produkt bliski idealowi :) No ,ale pomalu i po kolei :

Pierwszya lampka ,ktora wpadla w moje lapki byl Iluminator Pro (oryginalny(!) ,a nie tanie podrobki sprzedawane na allegro; firmy Joy Tech -> o ile dobrze pamietam...).

Obrazek

in "+"

- bardzo solidnie wykonany
- 2 szkielka powiekszajace (ich funkcji chyba nie musze tlumaczyc?) ,redukujace odbijanie sie promieni swiatla
- funkcja ochronna szybki GBA
- no i najwazniejsze :) bardzo mocne swiatlo ,ktore czasami sluzylo mi jako latarka w pokoju noca :P

in "-"

- zasilanie dwoma bateriami ('paluszki'; szybko konczyly zywotnosc)
- brak mozliwosci regulacji oswietlenia (jasniej/ciemniej)
- ksztalt/rozmiar -> GBA z zalozonym IP wygladal bardzo dziwnie ,zeby nie powiedziec kosmicznie...

+/- kolor fioletowy jednym bedzie odpowiadac inni woleliby np. czarny -> kwestia gustu...

Kolejnym 'super' oswietleniem ,ktore mialem przyjemnosc posiadac jest lampka zwana potocznie Worm Light :

Obrazek

in "+"

- mala, fajnie sie wyginala :P
- dostepne sa rozne kolory
- nie potrzebuje zewnetrznego zrodla zasilania
- cena ... (nie moglem nic wiecej wymyslec)

in "-"

- najwiekszy i zarazem chyba jedyny minus : tragiczne oswietlenie... zbyt slabe, nie obejmuje wiekszej powiechni, swiatlo skupia sie tylko na srodku ekranu/ stare tel. komorkowe bylyby lepszym oswietleniem niz ta lampka... (moja rada : omijac z daleka!)

PS.
To ,ze "+" jest wiecej niz "-" wcale nie oznacza ,ze ta lampka jest dobra... (to tak dla sprytnych inaczej :P)

No i na koniec moj najnowszy zakup :D Power Shield!

Obrazek

in "+"

- maly rozmiar/fajny ksztalt
- nie potrzebuje zewnetrznego zrodla zasilania
- pelni funkcje ochronna szybki GBA
- posiada lampke z regulacja nasilenia oswietlenia
- dobre wykonanie
- taki mini Iluminator Pro :wink:

in "-" (zeby nie bylo zbyt kolorowo)

- mozna by sie przyczepic co do mocy swiatelka ,nie jest zle ,bo powiedzialbym ,ze jest bardzo dobre i bez problemowo,/bardzo przyjemnie sie gra ,ale gdyby oswietlenie bylo takie jak w IP bez watpienie bylby to ideal :wink:

+/- kolor fioletowy...

PS.
dla chcacego nic trudnego :P kliknij mnie ;)

Uff... to tyle :) Moze komus sie przyda ,a tym czasem ide sobie pograc :D (sprawdz godzine pisania tego tekstu :evil: )

Awatar użytkownika
barman
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 450
Rejestracja: 2005-12-21, 10:42
Lokalizacja: Łukow
Kontakt:

Re: [test] Oswietlenie GBA [test]

Post autor: barman » 2006-06-17, 14:04

Kolejnym 'super' oswietleniem ,ktore mialem przyjemnosc posiadac jest lampka zwana potocznie Worm Light.
Mam cos takiego, szkoda gadac :? Ja mam jakies felerne, bo prawie wcale nie swieci :wink:

Q@sor
Sponsor
Sponsor
Posty: 281
Rejestracja: 2006-03-03, 09:30

Re: [test] Oswietlenie GBA [test]

Post autor: Q@sor » 2007-01-17, 22:19

Hmm szukalem dlugo na necie i niestety nie znalazlem ani Power Shield ani Illuminator Pro. Czy ktos nie wie gdzie moge je dostac/ nie ma do sprzedania? Power Shielda mialem w poprzednim GBA - nie powiem ciekawe rozwiazanie, niemniej do idealu troche mu brakuje.

soberpl
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1984
Rejestracja: 2005-12-20, 23:41
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: [test] Oswietlenie GBA [test]

Post autor: soberpl » 2007-01-18, 15:31

Swojego zakupilem w na stronie gekona mimo iz nie mieli ich wystawionych w ofercie. Napisz maila z pytaniem :wink: Wiem, ze nie jest idealny, ale najlepszy z obecnie dostepnych.

Q@sor
Sponsor
Sponsor
Posty: 281
Rejestracja: 2006-03-03, 09:30

Re: [test] Oswietlenie GBA [test]

Post autor: Q@sor » 2007-01-18, 21:25

Nie wytrzymalem nerwowo - kupilem SP-ka :lol: :lol: , klasyczny gba zaraz pojdzie pod mlotek na allegro.

Inlagd sill
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1384
Rejestracja: 2006-02-25, 07:56

Re: [test] Oswietlenie GBA [test]

Post autor: Inlagd sill » 2007-09-26, 16:19

Hubu999 pisze:Siemka! :grin:
Jestem tu nowy. Niedawno zakupilem na allegro GBA (numer nie da sie wysylac ilnkow nowym uzytkownikom numer aukcji - 247553291)
Tak czytam te tematy i mysle czy przez brak podswietlenia na GBA tak strasznie sie gra? :angry: . I czy oplaca kupic sie to oswielenie ? ( numer Allegro 244454138)
Z gory dzieki NARQA :grin:
soberpl pisze:W ciagu dnia gra sie normalnie, pod wieczor i w nocy to jest problem, gdy ma sie wylaczone swiatlo zewnetrzne w pokoju... Lepiej sobie daruj... Poszukaj jak juz to urzadzenia o nazwie Power Shield.
Przenioslem te posty z tematu "Ja i moj Game Boy". Hubu999 zastanow nastepnym razem chwile dluzej, czy temat, w ktorym akurat piszesz, nadaje sie na pytanie, ktore zadajesz, OK?

GBA ma makabrycznie ciemny ekran, widocznosc jest na nim gorsza niz na GBC. Nie zgodze sie, ze w ciagu dnia gra sie normalnie, bo trzeba szukac dobrego kata padania swiatla i samo swiatlo tez musi byc odpowiednie. Wieczorem i w nocy granie mozliwe jest tylko ze sztucznym oswietleniem, w praktyce oswietlenie to musi byc tez prostopadle do ekranu.

Moje zdanie jest takie, ze dzisiaj zupelnie nie warto inwestowac w pierwsza wersje GBA, bo wlasnie przez kiepska widocznosc mozna sie na konsoli srodze zawiesc. A to byloby bledem, bo caly problem GBA lezy w tragicznej widocznosci, a nie w samej konsoli. Podsumowujac: kazda zlotowka dolozona do GBA SP lub Micro jest tego jak najbardziej warta.
Dla bardziej wymagających: Serwis i forum Syzygia.pl

Hubu999
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 6
Rejestracja: 2007-09-26, 14:42

Re: [test] Oswietlenie GBA [test]

Post autor: Hubu999 » 2007-09-26, 17:55

Dobra sorka jestem nowy i nie bardzo sie znam. A czy warto kupic to podswietlenie? ( numer Allegro 244454138) i czy duzo da?

soberpl
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1984
Rejestracja: 2005-12-20, 23:41
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: [test] Oswietlenie GBA [test]

Post autor: soberpl » 2007-09-26, 18:25

Pisalem przeciez: "Lepiej sobie daruj" oraz "Poszukaj jak juz to urzadzenia o nazwie Power Shield."

Morden
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1231
Rejestracja: 2006-08-11, 12:06
Lokalizacja: ŠŠ‡ƒƒƒ‡ƒŠƒƒƒŠŠƒ‡ŠŠŠ‡ƒƒƒ‡ƒŠƒƒƒŠŠƒ‡Š║║█│││█│║│││║║│█║
Kontakt:

Re: [test] Oswietlenie GBA [test]

Post autor: Morden » 2007-09-26, 18:26

Ladowanie w podswietlania ogolnie mija sie z celem jesli warianty podswietlane sa na takim a nie innym poziomie cenowym. Jesli jednak koniecznie chcemy podswietlic nasza konsole zamiast kupowania nowej, worm light'y i tym podobne wynalazki nie daja zadowalajacych efektow. Osobiscie polecam Afterburner'a niezaleznie od konsoli.

Najnowsza wersje tego domowej produkcji podswietlania mozna dostac w wersji na GBA, WonderSwan oraz Neo Geo Pocket. Dziala na tej samej zasadzie co podswietlanie w GBA SP [specjalna folia rozpraszajaca swiatlo - mozna zapomniec o diodach w rogach ekranu]. Tak troche offtopowo. Nie jest to na pewno alternatywa dla poczatkujacego.
Obrazek

soberpl
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1984
Rejestracja: 2005-12-20, 23:41
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: [test] Oswietlenie GBA [test]

Post autor: soberpl » 2007-09-26, 18:48

Masz racje :twisted: afterburner jest swietny! - wiem, bo MAM :P sorry, ale musialem sie pochwalic :angel:

Inlagd sill
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1384
Rejestracja: 2006-02-25, 07:56

Re: [test] Oswietlenie GBA [test]

Post autor: Inlagd sill » 2007-09-26, 19:08

Morden pisze:Osobiscie polecam Afterburner'a niezaleznie od konsoli.
soberpl pisze:afterburner jest swietny! - wiem, bo MAM :P
Mam wobec tego najwazniejsze dla mnie w calym tym temacie pytanie: jaka jest roznica w koszcie zakupu GBA z afterburnerem a zakupu GBA SP?

Pytam, bo cala ta zabawa z bardziej zaawansowanymi podswietleniami wydaje mi sie co najmniej niewarta swieczki, a podejrzewam, ze moze byc nawet nieoplacalna.
Dla bardziej wymagających: Serwis i forum Syzygia.pl

Morden
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1231
Rejestracja: 2006-08-11, 12:06
Lokalizacja: ŠŠ‡ƒƒƒ‡ƒŠƒƒƒŠŠƒ‡ŠŠŠ‡ƒƒƒ‡ƒŠƒƒƒŠŠƒ‡Š║║█│││█│║│││║║│█║
Kontakt:

Re: [test] Oswietlenie GBA [test]

Post autor: Morden » 2007-09-26, 19:16

Inlagd sill pisze:Mam wobec tego najwazniejsze dla mnie w calym tym temacie pytanie: jaka jest roznica w koszcie zakupu GBA z afterburnerem a zakupu GBA SP?
Nie chce mi sie szukac aktualnych cen ale zapewniam, ze w przypadku GameBoy Advance sie NIE oplaca. Inna sprawa ze sa ludzie ktorzy po prostu chca mies starego Advance'a z podswietlaniem bo lubia ksztalt i design konsoli.

Zupelnie inaczej sprawa ma sie w przypadku WonderSwan i Neo Geo Pocket. Te dwie platformy z podwietlaniem i bez niego to jak niebo i ziemia. W przypadku WonderSwan Color bez silnego swiatla prosto w ekran nie dalo sie grac, bo byl on bardzo ciemny. Crystal wyglada juz o niebo lepiej, ale nadal brak podswietlania dokucza. Tu oplaca sie inwestowac w Afterburner'a jako ze podswietlane warianty nie istnieja.
Obrazek

soberpl
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1984
Rejestracja: 2005-12-20, 23:41
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: [test] Oswietlenie GBA [test]

Post autor: soberpl » 2007-09-26, 19:19

Kupic GBA z afterburnerem to jak trafic 6 w totka. Wez pod uwage, ze kiedys nie bylo GBA SP. Wydaje mi sie, ze jest odrobine jasniejszy niz zwykly GBA SP.

<chwalenie mode on>
Kupilem GBA z afterburnerem(bardzo malo uzywany; w lepszym stanie niz moj) + nagrywarke za 200 zl. podmienilem na mojego starego GBA i sprzedalem za taka sama cene... wiem moglem wiecej :angry: <chwalenie mode off>

Awatar użytkownika
WhiTe-cik
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 46
Rejestracja: 2007-12-30, 14:55
Kontakt:

Re: [test] Oswietlenie GBA [test]

Post autor: WhiTe-cik » 2008-01-01, 15:53

Gdzie to mozna kupic, lub jak to mozna zrobic??? :P
WhiTe-cik used Post ! It's super effective !

LukE
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 45
Rejestracja: 2008-04-02, 16:20

Re: [test] Oswietlenie GBA [test]

Post autor: LukE » 2008-04-02, 19:07

Widze ze na moj genialny pomysl nadszedl czas Zdjecia wam wszystko wjasnia:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Przynajmiej w domu swiatlo jak trzeba:P

ODPOWIEDZ