Ekran GB Advance

GB, GB Pocket, GB Light, GB Color, GBA, GBA SP, GB Micro
Awatar użytkownika
Dj_Anndzia
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 402
Rejestracja: 2011-08-30, 17:14
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Ekran GB Advance

Post autor: Dj_Anndzia » 2011-09-03, 18:40

Witam,

mam problem z jedna konsola, niestety trafiła się felerna :( , mianowicie ekran zmienia kolory, i to nie zależne jest od gier, wyświetla dość śmieszne kolory. Czy jest to wina taśmy czy ekranu? Da się to jakoś naprawić?

Z góry dzięki za pomoc :grin:
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
kanarekkk
Administrator forum
Administrator forum
Posty: 2512
Rejestracja: 2011-06-09, 12:51
Lokalizacja: TRN
Kontakt:

Re: Ekran GB Advance

Post autor: kanarekkk » 2011-09-03, 23:48

jak mowisz o tasmie to gba sp tak? Nie wiem dokladnie jaka on ma konstrukcje , ale jak ala laptop to proponuje ruszac ekranikiem od pozycji pol otwartej do otwartej .jak beda wariowac kolory to jest to tasma. Jak byla zmieniana obudowa to moze byc tez cos zle wpiete . Wyswietlacz sam w sobie to raczej nie .
Wnioski opieram na doswiadczeniach z laptopow i komorek,bo szczegolnie w tych drugich tasmy to zmora uzytkownikow ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8536
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Ekran GB Advance

Post autor: Axi0maT » 2011-09-04, 06:34

Tez obstawiam tasme od ekranika... Czesty przypadek w takich "otwieranych" urzadzeniach elektronicznych.

Awatar użytkownika
kanarekkk
Administrator forum
Administrator forum
Posty: 2512
Rejestracja: 2011-06-09, 12:51
Lokalizacja: TRN
Kontakt:

Re: Ekran GB Advance

Post autor: kanarekkk » 2011-09-04, 09:46

gadalem z wujkiem google. Duzo rzeczy mi powiedzial na ten temat. Tasma jest owinieta wokol zawiasu tak jak podejrzewalem, czyli latwo sie sciera . Wiec problem na 70% juz znamy . Zaistnial drugi . Sama tasme ciezko dostac ,jak juz to z wyswietlaczem. A nawet jak znajdziesz tasme to problem bedzie ze zmiana ,bo jest lutowana do wyswietlacza i domowym sposobem raczej tego nie zrobisz;) trzeba szukac uszkodzonego gba ze sprawnym wyswietlaczem ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Dj_Anndzia
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 402
Rejestracja: 2011-08-30, 17:14
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Ekran GB Advance

Post autor: Dj_Anndzia » 2011-09-04, 13:40

Chodzi o zwykłego Advance tak jak jest w temacie. No troszkę dziwne to jest że zmienia kolory.
Zapraszam na mój nowy blog poświęcony mojej kolekcji:)
http://collector-retrogame.blogspot.com/

Awatar użytkownika
kanarekkk
Administrator forum
Administrator forum
Posty: 2512
Rejestracja: 2011-06-09, 12:51
Lokalizacja: TRN
Kontakt:

Re: Ekran GB Advance

Post autor: kanarekkk » 2011-09-04, 13:59

hmmm ...to juz ciekawsze zagadnienie . A wyswietlacz ma ciemniejsze plamy?
Obrazek

Awatar użytkownika
Dj_Anndzia
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 402
Rejestracja: 2011-08-30, 17:14
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Ekran GB Advance

Post autor: Dj_Anndzia » 2011-09-04, 15:00

Nie ma właśnie nic takiego, wyświetlacz wygląda normalnie. Nie ma jak zbytnio zrobić temu zdjęcia, ale postaram się potem pstryknąć. Ogólnie wyświetla złe kolory powiedzmy że w grze powinien być czerwony a jest niebieski jasny.
Zapraszam na mój nowy blog poświęcony mojej kolekcji:)
http://collector-retrogame.blogspot.com/

pajda
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 44
Rejestracja: 2010-08-13, 11:45
Kontakt:

Re: Ekran GB Advance

Post autor: pajda » 2011-09-04, 15:43

siedze troche w wysiwetlaczach. robilem mody GBA z frontlightem od SP. ekran GBA jak i SP maja tasme na stale podlaczona do wyswietlacza... tzn nie da sie wymienic samej tasmy. trzeba wymienic od rauz caly wyswietlacz raze, z tasma. w tym moemencie dywagacje nt tego cyz to tasma cyz wyswietlacz sa po prostu zbedne. ale moge to wyjasnic w prsyt sposob. same wysiwetlacze sie nie psuly (no chyab ze bylo usazkodzenie mechaniczne). zazwyczaj i prawie zawsze byl to porblem z tasma. w SP to barodz popularna przypadlosc.... tasma to sicezki miedizane otoczone z jednej i z drugiej strony elastyczna taśmą..... w chwili gdy ekran SP jest ciagel zamykany i otwierany tasam ta sie po prostu w zawiasie rusza... jest ona zwinieta w taka jakby rolkę i podzas otiwerania sie rusza raz bardzo rozwijając a raz bardziej zwijając. wiadomo tego typu mechaniczne dzialanie powoduje ze tasma wieczna nie jest..... sciezki miedziane po prostu pękają - nic isen ie da z tym zrobic. trzeba wymienic wysiwetlacz. dla pewnosci - rozkrec konsole. i wlacz ja rozkrecona..... nastepnie ruszaj tasmą... i obserwuj w tym samym czasie wyswietlacz i sprawdzaj jak sie zachowuje... prawodpodobnie bedize co chwile dzialal dorbze a co chwile bedize wariowac... poza tym rozrkecenie konsoli czesto umozliwi wyciagniecie tasmy z gniazda i ponowne wlozenie... przedmuchanie odpowiednich podzespolow... niestety nie iwem gdzie mozna kupic takei wyswuietlacze... trzeba polowac na uszkodzone SP na serwisach aukcyjnych. w wielkim skrocie tka moge to wyjasnic. pozdrawiam.

EDIT: aha, jest jeszcz jedna sprawa. w SP da sie zmieniac palete barw podczas uruchamiania konsoli. poczytaj o tym. mzoe w tym tkwi szczegol.
Ostatnio zmieniony 2011-09-04, 16:08 przez pajda, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
kanarekkk
Administrator forum
Administrator forum
Posty: 2512
Rejestracja: 2011-06-09, 12:51
Lokalizacja: TRN
Kontakt:

Re: Ekran GB Advance

Post autor: kanarekkk » 2011-09-04, 19:27

pajda, to jest zwykly gba . Wiec to nie jest wina otwierania . Moze gba gdzies sie wody napil i stad ten objaw . Badz ktos zmienial obudowe i zle zlozyl/ uszkodzil cos .
Obrazek

kawka
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 511
Rejestracja: 2007-08-29, 15:43
Lokalizacja: Perła Mazur
Kontakt:

Re: Ekran GB Advance

Post autor: kawka » 2011-09-04, 20:06

A jak wyglądają kolorki na splash screenie gba? Tęczowe, tak jak powinny?

pajda
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 44
Rejestracja: 2010-08-13, 11:45
Kontakt:

Re: Ekran GB Advance

Post autor: pajda » 2011-09-04, 22:24

aha. jesli to zwykly GBA, to trzeba rozrkecic - nie pozostalo nic innego. trzeba wyciaganc tasme z gniazda - wsadzic ja po raz kolejny na swoje miejsce. coz jeszcze? moze upadl? uderzyl o cos mocno? dobrze byloby miec na wszelki wypadek drugiego takeigo GBA wymienic na chwile wyswietlaczami...nie ma innej mozliwosci.

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8536
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Ekran GB Advance

Post autor: Axi0maT » 2011-09-05, 05:30

Zdecydowanie najwiecej powie nam zdjecie. Poki co dyskusja przypomina diagnoze lekarska przez telefon... czyli "to moze byc wszystko - od przeziebienia po malarie".

Awatar użytkownika
Dj_Anndzia
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 402
Rejestracja: 2011-08-30, 17:14
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Ekran GB Advance

Post autor: Dj_Anndzia » 2011-09-05, 10:19

Nie wiem niestety jaka jest jego przeszłość. Splash wygląda normalnie, może ciut inne kolory są. Zdjęcia wstawię potem, bo zbytnio nie da się ich zrobić w ogolę. Ale coś mi wyszło, potem wstawię. A taśmę wyjmowałam nic nie dało. No właśnie jest to mój jedyny Advance zwykły.
Zapraszam na mój nowy blog poświęcony mojej kolekcji:)
http://collector-retrogame.blogspot.com/

Awatar użytkownika
kanarekkk
Administrator forum
Administrator forum
Posty: 2512
Rejestracja: 2011-06-09, 12:51
Lokalizacja: TRN
Kontakt:

Re: Ekran GB Advance

Post autor: kanarekkk » 2011-09-05, 21:24

jak wyjmowalas tasme to rozumiem,ze rozkrecony? To sprobuj go odpalic rozkreconego i popukac w tasme ,badz ja jakos poruszac . Jak bedzie sie cos zmieniac to bedzie prawdopodobna przyczyna
Obrazek

Awatar użytkownika
Dj_Anndzia
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 402
Rejestracja: 2011-08-30, 17:14
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Ekran GB Advance

Post autor: Dj_Anndzia » 2011-09-06, 21:55

Tak konsola rozkręcona. Dość ciężko neistety jest zrobić zdjecia. A co do taśmy ruszania podczas gry próbowałam, i dość ciężko to zrobić, ale niestety nic to nie dało.


O to zdjęcia:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Zapraszam na mój nowy blog poświęcony mojej kolekcji:)
http://collector-retrogame.blogspot.com/

ODPOWIEDZ