Kupno GB

GB, GB Pocket, GB Light, GB Color, GBA, GBA SP, GB Micro
PIOTREK
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 2
Rejestracja: 2006-06-29, 17:00
Kontakt:

Kupno GB

Post autor: PIOTREK » 2006-06-29, 17:13

Witam mam takie pytanko jako zapalony konsolowiec w niedlugim czasie mam zamiar kupic GBA i SP i micro tylko czy to jest oplacalne bo to w sumie te same konsole tylko w innym opakowaniu. :?: :?: :?:

soberpl
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1984
Rejestracja: 2005-12-20, 23:41
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: Kupno GB

Post autor: soberpl » 2006-06-29, 18:04

Jezeli masz pieniadze to bierz wszystkie :P ,a tak serio hmm GBA dobrze lezy w dloniach ,ale brak podswietlenia jest wielkim minusem... , GBA SP troche dziwnie sie go trzyma (przynajmniej dla mnie) ,ale ma podswietlenie i duzy ekranik (bierz wersje z nowym podswietleniem), GBM za maly, za maly ekran, za male przyciski... to taka moja ocena :P wygral GBA SP ,a moze tak NDS :>:P

Awatar użytkownika
froger3
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1471
Rejestracja: 2005-12-21, 00:33
Lokalizacja: 3 City / Toronto
Kontakt:

Re: Kupno GB

Post autor: froger3 » 2006-06-29, 18:31

GB SP bo nie dosc ze ma podswietlenie(ogromny plus jak dla mnie), lepije sie go trzyma i w przeciwienstwie do GB Micro odtwarza gry z GBClassic i GB Color.

jedna z 3ech moich ulubionych konsolek :)

Inlagd sill
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1384
Rejestracja: 2006-02-25, 07:56

Re: Kupno GB

Post autor: Inlagd sill » 2006-06-29, 18:49

Classica nie rozwazaj do grania. Wg. mnie nadaje sie (w porownaniu z innymi GBA) tylko do kolekcji.

SP ma ta przewage nad Micro, ze ma wiekszy ekran, a Micro ma ta przewage nad SP, ze jest mniejszy. Wybor wg. uznania. Zalezy Ci na duzym ekranie - SP. Zalezy Ci na miniaturyzacji i mozliwosci zabierania konsoli zawsze z soba - Micro. Ja bym bral Micro. Przy okazji: to, ze ekran jest w nim za maly to jakies bzdury wyssane z palca, ja na nim wszystko widzialem. :P
Dla bardziej wymagających: Serwis i forum Syzygia.pl

Awatar użytkownika
setezer
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 654
Rejestracja: 2005-12-22, 13:59
Lokalizacja: Borzymin
Kontakt:

Re: Kupno GB

Post autor: setezer » 2006-06-29, 19:52

, lepije sie go trzyma
Classica nie rozwazaj do grania. Wg. mnie nadaje sie (w porownaniu z innymi GBA) tylko do kolekcji.
Bluzniercy! GBA first edition trzyma sie ARCYGENIALNIE, najwygodniejsza reczna konsolka ever! Nawet nie ma o czym dyskutowac! Fakt, ze brak oswietlenia grzebie ten sprzet pod ziemia :[, Nintendo dalo ciala na calej linii, nigdy im tego nie wybacze! (inne firmy juz wieki temu do swoich konsol pakowaly podswietlenie, albo wystarczy spojrzec na komorki). Wstyd! :[, wybierz, wiec SP, bo ma te cholerne podswietlenie, ale o TAK DUZEJ wygodzie zapomnij. Mimo to super sprzet - Micro to zjawisko, ktore mi osobiscie sie bardzo podoba, kupie kiedys - na 100%!

Awatar użytkownika
froger3
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1471
Rejestracja: 2005-12-21, 00:33
Lokalizacja: 3 City / Toronto
Kontakt:

Re: Kupno GB

Post autor: froger3 » 2006-06-29, 20:04

setezer pisze: Bluzniercy! GBA first edition trzyma sie ARCYGENIALNIE, najwygodniejsza reczna konsolka ever! Nawet nie ma o czym dyskutowac! Fakt, ze brak oswietlenia grzebie ten sprzet pod ziemia :[,
dla ciebie, dla mnie konsolki w stylu gba i psp sa strasznie niewygodne.

Awatar użytkownika
mr oSa
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 102
Rejestracja: 2006-06-17, 20:28
Lokalizacja: Bialystok
Kontakt:

Re: Kupno GB

Post autor: mr oSa » 2006-06-29, 20:21

Plusy:
GBA- wygodne trzymanie, czyta gierki ze wszystkich GB
SP- czyta gierki ze wszystkich GB, podswietlenie, bateria, mozna dokupic przytawke, dzieki ktorej bedziesz go trzymal jak pada, maly, zabierzesz go wszedzie w prawie kazdej kieszeni, ekran przy normalnym uzytkowaniu ciezko porysowac
Micro- maly, zajebiscie ladny, podswietlenie, bateria

Minusy:
GBA- brak podswietlenia i baterii, bez futeralu ekran sie rysuje dosc latwo
SP- moze sie nie wygodnie trzymac (ale jak dla mnie zajefajnie)
Micro- nie czyta gierek ze starszych GB, latwo sie rysuje ekran, dla ludzi z wielkimi lapami odradzam

Ogolnie do kolekcji kazdy sie przyda (sam kupie jak zaczne miec wiecej kasy). Jednak do grania najlepszy bedzie SP i sie nawet nie zastanawiaj. A jesli kupisz pzystawke to w domu lub w podrozy pograsz lepiej niz na GBA (z tego co lyszalem :P )
Pozdrawiam i zycze slusznego wyboru ;)
Teraz giercuje/wymiatam/kozacze: Animal Crossing: Wild World [DS]<---


mr oSa... i wszystko jasne.

Gimiak
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 2120
Rejestracja: 2005-12-18, 22:55
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Kupno GB

Post autor: Gimiak » 2006-06-29, 20:26

Najlepiej zaproponowalbym GBA SP ale z podswietleniem GB Micro, te nowe Sp maja juz je w standardzie. :)
Optymalne rozwiazanie.

Oldschoolowy dziad
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 228
Rejestracja: 2006-06-19, 18:33

Re: Kupno GB

Post autor: Oldschoolowy dziad » 2006-06-30, 00:46

Jak i Setezer, Micro na pewno kiedys kupie. Frapuje mnie, super sprawa! Tylko troche kasy przyplynie, bedzie moj, ooocccchhh, cudny mikrusek :*

Ja tam polecam Micro, wal to co reszta mowi, jak co to oddasz mnie.

Awatar użytkownika
mr oSa
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 102
Rejestracja: 2006-06-17, 20:28
Lokalizacja: Bialystok
Kontakt:

Re: Kupno GB

Post autor: mr oSa » 2006-06-30, 12:32

Hehe Dziadu :P Nie ma lekko, gdyby czytal giery z GB/GBC to oczywiscie Micro. A jak cos to MI oddasz :D
Teraz giercuje/wymiatam/kozacze: Animal Crossing: Wild World [DS]<---


mr oSa... i wszystko jasne.

Oldschoolowy dziad
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 228
Rejestracja: 2006-06-19, 18:33

Re: Kupno GB

Post autor: Oldschoolowy dziad » 2006-06-30, 15:09

Sio oso! Gorzko, gorzko! :D
Najbardziej przyszlosciowy jest NDS, ale o GB mowa... W takim badz razie GBA SP v.2, lepsze podswietlenie, ale cena duza... Lepiej doplacic te (no nie wiem) 50 ziko i od Gimiak'a NDS'a wziasc! Praktycznie jak nowy pewno! A jak chcesz grac w gry z GB/GBC to zawsze mozna zakupic GBC tanio, smyczka i z konsola na szyi :D
A jak cos to i tak oddasz mnie Micro jak nie podpasuje, doplace trzema piwami/jabolami (wg. preferencji, moge dac nawet i 3 pustaki).

Awatar użytkownika
mr oSa
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 102
Rejestracja: 2006-06-17, 20:28
Lokalizacja: Bialystok
Kontakt:

Re: Kupno GB

Post autor: mr oSa » 2006-07-01, 14:40

Jak mi oddasz micro to to dam ci dozgonna wdziecznosc :evil:
Teraz giercuje/wymiatam/kozacze: Animal Crossing: Wild World [DS]<---


mr oSa... i wszystko jasne.

MistrzPodziemi
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 9
Rejestracja: 2006-08-17, 08:58
Lokalizacja: z kartonu
Kontakt:

Re: Kupno GB

Post autor: MistrzPodziemi » 2006-08-18, 20:26

hmmm najleprze - gba + srugokret Y + kupic gdzies za granica zestaw [shadow=red]Afterburner[/shadow] lub samemu zmontowac podswietlenie

Awatar użytkownika
edgar85
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 6
Rejestracja: 2006-11-11, 16:49
Lokalizacja: Poznan
Kontakt:

Re: Kupno GB

Post autor: edgar85 » 2006-11-12, 13:21

NDS - najbardziej przyszlosciowy - to prawda.
GBA SP wg mnie ok - zle sie go trzyma, nie ten feeling.
GBA micro ok - dobrze lezy w lapkach - co wazne - jest tanszy od spka, to ze nie ma klapki nie dyskwalifikuje go - i tak wiekszosc z nas trzyma nasze GB w jakims gustownym etui :evil:

Inlagd sill
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1384
Rejestracja: 2006-02-25, 07:56

Re: Kupno GB

Post autor: Inlagd sill » 2006-11-12, 17:09

SP2 lub Micro to wybor do roznych zastosowan. Ja chce zmiescic konsole w kieszeni, mysle, ze Micro wyglada duzo zgrabniej od SP, a do tego nie dbam o granie na nim w gry na GBC (a jesli bym o to dbal, to przeciez zawsze moge je kupic i emulowac na Micro), wiec naturalnym wyborem jest Micro.

Na dodatek kupilem swojego Micro (wlasnie do mnie leci) po poltora roku uzywania DSa. DS po prostu jest czasem za duzy i nie moglem go miec z soba zawsze kiedy chcialem. Czasem tez DS jest za duzy do uzywania go (nudne prelekcje, obowiazkowe wyklady).
Dla bardziej wymagających: Serwis i forum Syzygia.pl

ODPOWIEDZ