Oryginalnosc GB SP

GB, GB Pocket, GB Light, GB Color, GBA, GBA SP, GB Micro
Keitaro
'normalnie deBesciak'
'normalnie deBesciak'
Posty: 785
Rejestracja: 2007-11-13, 20:22

Re: Oryginalnosc GB SP

Post autor: Keitaro » 2013-09-24, 23:50

Pierwszy GBA SP v1 (ten srebrny) to pierwsza wersja konsoli z przednim podświetleniem ekranu za pomocą katody. Da się w niej wyłączyć i włączyć podświetlenie. Druga wersja zwana v2 lub Brighter ma ekrany takie jak w telefonach komórkowych i wszelkich współczesnych LCD. Czyli podświetlane od tyłu. W tej edycji konsoli masz pod przyciskiem 2 stopnie jasności ów podświetlenia.

frabi
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 561
Rejestracja: 2012-03-10, 11:08
Lokalizacja: Wrocław

Re: Oryginalnosc GB SP

Post autor: frabi » 2013-09-25, 06:51

robak123 pisze:No i wreszcie przyszła ta z Hong Konga
W oryginalnym opakowaniu, zainstalowane fabryczne 88888 in 1, kabelek tv, instrukcja
A i dlaczego podświetlenie w tym GB jest mocne lub średnie a w poprzednim mam tylko opcję z podświetleniem lub bez?
Bo ten nasladuje podswietlenie z oryginalnego v2 gdzie bylo tak samo. To podswietlenie matrycy od tylu jak we wspolczesnych lcd wiec przy wylaczonym podswietleniu prawie nic nie byloby widac. v1 poswietlal od przodu wiec mozna bylo swiatelko wylaczyc i w dobrym swietle dalo sie grac.

Jak jakosc wykonania tego klona? ma normalne gniazdko na sluchawki? ile dales?
C64C&G, A500, A2600, A7800, Videopac, Saba Channel F, SMS, SMD, NES, SNES, N64, PSX, Vectrex, PS3, 3DO, GB Classic, Color, Pocket, Advance & SP, NDS Lite, Sega GG, 3DO
wish list: Entex Adventure Vision, Magnavox Oddysey, A2600 Heavy Sixer, Metal Slug Arcade

robak123
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 10
Rejestracja: 2013-09-08, 09:34
Lokalizacja: Zory/Jastrzębie Zdrój

Re: Oryginalnosc GB SP

Post autor: robak123 » 2013-09-25, 10:13

Dziękuję wszystkim za odpowiedź.
Normalnego gniazda na słuchawki nie ma, kosztowało mnie to 180 z wysyłką.
Teraz jedynie muszę kupić jakieś oryginalne Kartridże

kchna
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 3
Rejestracja: 2014-03-31, 14:02
Lokalizacja: toruń

Re: Oryginalnosc GB SP

Post autor: kchna » 2014-04-01, 21:32

Witam, jestem właśnie w trakcie poszukiwań mojego pierwszego GBA SP i potrzebuję pomocy, bo zupełnie nie orientuję się w temacie. Otóż wiem, że zależy mi na wersji AGS-001, no i żeby nie była srebrna :roll: . Znalazłam kilka ofert, które mnie interesują, a mianowicie
http://allegro.pl/game-boy-advance-sp-d ... 56900.html
http://tablica.pl/oferta/konsola-do-gie ... c9b0c07a1c
http://tablica.pl/oferta/game-boy-advan ... c9b0c07a1c
Tak więc pytanie brzmi, czy wszystko z nimi okej? Czy brać którąś z nich czy może czekać na lepszą okazję? Muszę przyznać, że ta z allegro kusi najbardziej ze względu na cenę (jeśli uda się wylicytować) :D

jeti
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 30
Rejestracja: 2014-01-08, 22:04

Re: Oryginalnosc GB SP

Post autor: jeti » 2014-04-01, 23:18

Wszystkie obudowy wyglądają na oryginalne. Ze względu na ich stan to nie wiem czy warto się nad nimi zastanawiać. Osobiście bym ich w ogóle nie brał pod uwagę.

Te dwa GBA SP za 100 zł to lekka cenowa przesada. Warto poczekać na lepsze oferty.

kchna
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 3
Rejestracja: 2014-03-31, 14:02
Lokalizacja: toruń

Re: Oryginalnosc GB SP

Post autor: kchna » 2014-04-08, 22:45

Dzięki Jeti :) Już nawet znalazłam lepszą opcję. Też za 100 ale w naprawdę dobrym stanie i z paroma grami, a że nie mogę doczekać posiadania własnego GB.. Ten musi być mój :)

tooloudtoowide
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 13
Rejestracja: 2015-11-25, 23:28

Re: Oryginalnosc GB SP

Post autor: tooloudtoowide » 2015-11-27, 12:01

zrobię mega archeo - uzupełniając kolekcję GB po paru latach przerwy jestem w lekkim szoku z dwóch powodów:
- ceny skoczyły do góry prawie dwukrotnie w stosunku do cen sprzed 4 lat
- jest masa szczepanów z Chin nazywanych limited/custom etc. które są w rewelacyjnym stanie zewnętrznym dzięki plastikowi za 7 USD komplet z wysyłką prosto z Chin. O grach prosto z Chin bez zapisu już nie wspominam - 10 lat temu był ten sam problem tylko niższe ceny :)

Żeby nie zrobić archeolamentu tylko - podrzucam stronkę z której korzystam do wyszukiwania co jest custom a co nie jest.

http://www.consolecolors.com/nintendo.html

jeżeli ktoś zna inne miejsce w necie, gdzie są wymienione modele/nakłady/zdjęcia wyglądu modeli i się podzieli to będę przeszczęśliwy.

Swoją drogą fajnie mieć 10latka obok siebie jako pretekst do uzupełniania kolekcji :D
==

game over.

Kiriki-kun
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1042
Rejestracja: 2014-11-21, 01:48

Re: Oryginalnosc GB SP

Post autor: Kiriki-kun » 2015-11-27, 16:34

Ja niestety będę musiał na to poczekać 10 lat i przekonać córkę do gier :)
Ja zazwyczaj korzystam z google i wikipedii czy innych stron poświęconych konsolom.

ODPOWIEDZ