Wymiana szybki w GBA

GB, GB Pocket, GB Light, GB Color, GBA, GBA SP, GB Micro
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Kanku
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 7
Rejestracja: 2006-11-21, 18:33
Lokalizacja: Bialobrzegi
Kontakt:

Wymiana szybki w GBA

Post autor: Kanku » 2006-11-21, 18:39

Witam.

Mam dosyc powazne pytanie.
Jak wymienic szybke w GBA ? czy ktos wymienial juz moze i podzieli sie doswiadczeniem ?
Czy trzeba cos rozkrecac ewentualnie wycinac ?

Z gory dziekuje za pomoc :)

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
mog123
'jeszcze jeden stopien i...'
'jeszcze jeden stopien i...'
Posty: 946
Rejestracja: 2006-08-13, 00:37
Kontakt:

Re: Wymiana szybki w GBA

Post autor: mog123 » 2006-11-21, 18:47

podwazasz szybke, jakims cieniutkim nozem (najlepiej do masla, bo nie zarysujesz konsoli)
i w jej miejsce wkladasz nowa, vuoilla!

soberpl
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1984
Rejestracja: 2005-12-20, 23:41
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: Wymiana szybki w GBA

Post autor: soberpl » 2006-11-21, 20:14

Zgadza sie :wink: podpisuje sie opd tym co napisal mog123 ; prostrzej metody nie ma :evil:

Inlagd sill
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1384
Rejestracja: 2006-02-25, 07:56

Re: Wymiana szybki w GBA

Post autor: Inlagd sill » 2006-11-21, 20:24

Niektorzy jeszcze przyklejaja jakis mocny np. wieszak na przyssawe i pociagaja go szarpnieciem. Podobno szybka wychodzi elegancko. Nie mialem jednak potrzeby tego sprawdzac, wiec tylko pisze o czym slyszalem i czytalem.
Dla bardziej wymagających: Serwis i forum Syzygia.pl

Awatar użytkownika
Mejs
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 498
Rejestracja: 2006-08-09, 17:52
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: Wymiana szybki w GBA

Post autor: Mejs » 2006-11-23, 11:07

A ja mam pytanie czy po wyjeciu szybki granie jest dalej mozliwe? Mysle ze tak ale chcialem sie upewnic...

Awatar użytkownika
mog123
'jeszcze jeden stopien i...'
'jeszcze jeden stopien i...'
Posty: 946
Rejestracja: 2006-08-13, 00:37
Kontakt:

Re: Wymiana szybki w GBA

Post autor: mog123 » 2006-11-23, 13:07

czy sama szybka reprezentuje jakas elektronike? XD pewnie ze nie ;p
Da sie grac, ba gra sie lepiej, ale trzeba uwazac na konsolke lepiej niz na cokolwiek innego ;x

Awatar użytkownika
setezer
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 654
Rejestracja: 2005-12-22, 13:59
Lokalizacja: Borzymin
Kontakt:

Re: Wymiana szybki w GBA

Post autor: setezer » 2006-12-02, 21:36

Czy da sie zyc bez gaci? Da sie, ale trzeba uwazac na pewien element, podluzny.

Z ta przyssawka to jakas hardkorowa metoda, lecz najmniej inwazyjna.


Mozna by tez sprobowac pocalowac szybke ustami (bo czym innym...) i zassac sie do niej, niczym do elementow lodowych na dworze podczas 40stopni mrozu (polecam, super frajda). Nastepnie wyobrazic sobie, ze to jakis bohater M jak Milosc i gotowe*.

*- spowoduje to natychmiastowe oderwanie ust od konsoli, ale moc zassania bedzie na tyle silna, ze szybka zostanie wyjeta.

Ukukuki
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 3400
Rejestracja: 2008-01-25, 19:20
Lokalizacja: okolice Mielca

Re: Wymiana szybki w GBA

Post autor: Ukukuki » 2010-07-13, 15:10

Recenzja Zeldy przypomniała mi czasy jak śliniłem się do tej gry na jakimś włoskim/hiszpańskim kanale w całości poświęconemu grą (tak nawiasem mówiąc świetny był szkoda ,że go zdjęli z satelity). Kupiłem takie coś http://www.allegro.pl/item1119829502_ga ... warto.html

I tutaj moje pytanie czym usunąć klej? Przymierzam się do benzyny bo na zmywaczu do paznokci przejechałem się i rozpuściłem klej i obudowę;p. Mam nadzieje ,że da się to jakoś sensownie usunąć ^^
Famicom!

Awatar użytkownika
Szmek
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 24
Rejestracja: 2006-11-23, 08:29
Kontakt:

Re: Wymiana szybki w GBA

Post autor: Szmek » 2010-08-06, 18:16

Witam

Jeżeli chodzi o usunięcie kleju (Cyjanoakrylat), ja stosuje sprawdzoną metodę. Używam z pozytywnym skutkiem zwyczajnej wody po goleniu.

Świetnie również nadaje się do usunięcia śladów po markerze. Tą metodą usunąłem klej miedzy innymi z płyty CD lub obudowy. Przyznam, że do tej pory nie miałem okazji usunąć z szybki ale teoretycznie gorzej być nie może. Spróbuj wacik kosmetyczny nasączyć "wodą" i przeceierać obudowę w miejscu zabrudzenia klejem.

Obawiam się jednak że moja metoda tu nie zadziała jeżeli użyłeś benzyny lub zmywacza. Bo klej mógł na trwałe związać się z plastikiem

A co do wymiany szybki w konsoli. Ja w swoim GBA wymieniłem szybkę przy użyciu noża do tapet (ale uwaga ten nóż bardzo łatwo połamać i coś sobie zrobić :P). Aha i radzę uważać na kurz, najlepiej wymiany dokonać w jakiś wilgotnym pomieszczeniu "łazienka"


PAMIĘTAJ ! To wszystko są tylko rady, rób wszystko z głową i na swoje ryzyko. :)
http://www.kolekcjakonsol.cba.pl - Moja kolekcja konsol

Awatar użytkownika
michu40i4
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 648
Rejestracja: 2010-07-31, 14:29
Lokalizacja: D.Śląsk/Kamionki
Kontakt:

Re: Wymiana szybki w GBA

Post autor: michu40i4 » 2010-08-06, 20:51

Zmywacz do paznokci jest na bazie acetonu z dodatkami zapachowymi, jest jednym z mocniejszych rozpuszczalników i bez trudu rozpuści plastik, na pewno gameboy by stracił kolor jakbyś przez przypadek go polał. Odradzam także rozpuszczalniki do farb też są mocne. Najpierw spróbuj spirytusem salicylowym lub płynem po goleniu jak radził poprzednik ewentualnie spirytusem spożywczym jak Ci nie szkoda:P Jakby to nie podziałało to użyj benzyny ekstrakcyjnej jest stosunkowo mało aktywna, ale na swoją odpowiedzialność. Klej typu kropelka jest stosunkowo trwały i mogą zostać ślady nawet po jego usunięciu. Jeśli bardzo Ci to przeszkadza to w ostateczności musisz wymienić szybkę

DizzyX
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1233
Rejestracja: 2009-09-15, 15:25
Kontakt:

Re: Wymiana szybki w GBA

Post autor: DizzyX » 2010-08-06, 21:45

michu40i4 pisze:Klej typu kropelka jest stosunkowo trwały i mogą zostać ślady nawet po jego usunięciu.
Tu nie tyle chodzi o moc kleju, co o jego "współdziałanie chemiczne" z plastikiem.
Można by rzec, że "nadtapia" plastik podczas klejenia.
Działania takiego kleju mogą być nieodwracalne (czego efektów byłem świadkiem - np kolega kleił jakąś szybkę do jakiegoś taniego zegarka i rozpuściły mu się napisy na szybce).

Ukukuki
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 3400
Rejestracja: 2008-01-25, 19:20
Lokalizacja: okolice Mielca

Re: Wymiana szybki w GBA

Post autor: Ukukuki » 2010-08-07, 09:08

To nie tylko było pociapane w kleju ale ktoś przykleił jakąś szybkę czy folie ochroną klejem i troche jej zostało. Nie do usunięcia w grę wchodziła tylko wymiana szybki. Ale dzięki wielkie za rady na pewno się kiedyś przydadzą :smile:
Famicom!

ODPOWIEDZ