Ja i moj Game Boy

GB, GB Pocket, GB Light, GB Color, GBA, GBA SP, GB Micro
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Boodyn
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 65
Rejestracja: 2007-02-18, 23:38

Ja i moj Game Boy

Post autor: Boodyn » 2007-02-19, 01:06

Pare dni temu swojego pierwszego GameBoy'al :mrgreen:

GameBoy Color + Wave Racer (GB Classic), kupilem na Allegro za 58zl (50 towar +8 przesylka) jest w stanie tolerancyjnie mowiac dobrym. Wyswietlacz jest co prawda usiany ryskami ale sa nie znaczne i niebawem postaram sie usuna (jeszcze tylko nie wiem czy za lakierowac czy spolerowac) w pozniejszym czasie moze zamieszcze relacje z tej operacji.

Wczesniej nalezal on poniekad do jakiejs dziewczynki. Przypuszczalnie grala na nim tylko w jedna gre bo ta wyglada jak by nigdy z niego wyjmowana nie byla.

Moje wrazenia z pierwszego grania to: O! ale tu ciemno LOL no niestety GBC nie mialy podswietlenia bo i tak juz zarly szybciej niz poprzednicy swoje dwa AA (jak zeznaje Wikipedia). Ciekawie wypadlo kolorowanie gier z GB klasycznego ale jako retro fan przed rozpoczeciem gry wciskam magiczna kombinacje [ <- + B ] i oto GBC przestawia sie na palete odcieni szarosci rodem z GB :mrgreen: Niestety nie dane mi jeszcze bylo zaznanie pelnej mocy tej konsolki dlatego ze w mojej kolekcji znajduje sie, oprocz wyzej wspomnianego WR, WARIOLAND rodem z GB (notabene przybyl on do mnie o jakies 3 godziny wczesniej od konsoli :lol: )

Ponizej zamieszczam zdjecia z mojej zdobyczy i zachecam was do pokazywania swoich sprzetow oraz opowiadania o ich historii ;)

A oto i moje dziecie :mrgreen: z adopcji :lol:
Obrazek

Pod swiatlem wychodza wszystkie ryski jak na dloni ciekawe ze nikt na allegro nie robi takich ujec ;)
Obrazek

A oto cala swiezo nabyta kolekcja i glowny bohater od zadka strony.
Obrazek

Awatar użytkownika
mog123
'jeszcze jeden stopien i...'
'jeszcze jeden stopien i...'
Posty: 946
Rejestracja: 2006-08-13, 00:37
Kontakt:

Re: Ja i moj Game Boy

Post autor: mog123 » 2007-02-19, 03:10

super super, witam na forum. jak dojdzie moj advance to tez wrzuce foteczusie ;)

A tak narazie jakos nie mam ochoty robic mojemu SFC fotek ;p

Lien
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 271
Rejestracja: 2006-08-06, 13:18

Re: Ja i moj Game Boy

Post autor: Lien » 2007-02-19, 08:49

Ladnie, ladnie..

Ja swojego pierwszego Gejmboja (rozowy, Sic!) wraz z trzema grami upolowalem w komisie z elektronika. Lezal sobie niepozornie pomiedzy telefonami...Pytam sie sprzedawcy:
Ile ta "zabawka" ? :o
Sprzedawca: Jakis dzieciak przyniosl, 50zl..
Ja: Mam 45..
S: Sprzedane !

Foto zestawu:
Obrazek

Ekranik takze posiada lekkie rysy:
Obrazek
Hell was full so I came back

Awatar użytkownika
Blackie
'normalnie deBesciak'
'normalnie deBesciak'
Posty: 887
Rejestracja: 2006-02-06, 12:36

Re: Ja i moj Game Boy

Post autor: Blackie » 2007-02-19, 10:48

Ja swojego pierwszego GameBoya kupilem w Niemczech za ponad 100 marek. Pamietam dokladnie ten dzien. Pozyczylem jeszcze tego samego dnia dwie gry (w sumie to mialem 3, bo Tetris byl w zestawie) - Turtles: Back From The Sawers i Megamana 1. Grafika wtedy mnie powalala. Pozniej go sprzedalem za jakies 200zl, ale do tej pory mam wszystkie papiery i boxa od niego ; )
Ostatnio zmieniony 2007-06-28, 17:33 przez Blackie, łącznie zmieniany 1 raz.
He only went so far as the subconscious.

Awatar użytkownika
froger3
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1471
Rejestracja: 2005-12-21, 00:33
Lokalizacja: 3 City / Toronto
Kontakt:

Re: Ja i moj Game Boy

Post autor: froger3 » 2007-02-19, 11:59

Mojego pierwszego GB dostalam parenascie lat temu(bez zadnej gry, ale kupiony za grosze po drugiej stronie oceanu). Potem w moje lapki wpadly skladanka 12 in 1:D, Zelda LA(gra kosmos i moj pierwszy jRPG) i Tetris. Mialam farta bo w okolicy byla akurat wypozyczalnia gier wiec poznawalo sie to i owo.

GB(wraz z Z:LA) zostal zamieniony na pirata FF6(nei pytajcie). Ale jak oze na stale zakorzenil mi sie w glowce troche ponad rok temu kupilam GB SP i obecnie uzupelniam biblioteke gierek z tym zalozeniem ze musza byc 3XA :D)
Ostatnio zmieniony 2007-02-19, 13:00 przez froger3, łącznie zmieniany 1 raz.

Inlagd sill
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1384
Rejestracja: 2006-02-25, 07:56

Re: Ja i moj Game Boy

Post autor: Inlagd sill » 2007-02-19, 13:36

Fajny temat. :)
Ostatnio zmieniony 2009-05-10, 08:11 przez Inlagd sill, łącznie zmieniany 1 raz.
Dla bardziej wymagających: Serwis i forum Syzygia.pl

Awatar użytkownika
mog123
'jeszcze jeden stopien i...'
'jeszcze jeden stopien i...'
Posty: 946
Rejestracja: 2006-08-13, 00:37
Kontakt:

Re: Ja i moj Game Boy

Post autor: mog123 » 2007-02-19, 14:07

@froger3

frogerku, Zelda to nie jRPG a cRPG :)
a tak pozatym, to z tym piratem ff6, zamienialas sie z siudymem, mam racje?;p

Awatar użytkownika
froger3
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1471
Rejestracja: 2005-12-21, 00:33
Lokalizacja: 3 City / Toronto
Kontakt:

Re: Ja i moj Game Boy

Post autor: froger3 » 2007-02-19, 14:17

mog123 pisze:@froger3

frogerku, Zelda to nie jRPG a cRPG :)
a tak pozatym, to z tym piratem ff6, zamienialas sie z siudymem, mam racje?;p
wime ze nie rpg, ale w owczesnym czasie to kazde rpg wydane przez japoncow jawilo mi sie jako jRPG czy to byl cRPG czy jakis inny. Ale niewazne. Najwiekszy zal ze gra byla 3Xa:(

Nie, nie z siudymem. Z jakims znajomym mojego znjaomego. smieszne czasy to byly, nawet o pirata bylo trudno lol..

soberpl
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1984
Rejestracja: 2005-12-20, 23:41
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: Ja i moj Game Boy

Post autor: soberpl » 2007-02-19, 18:57

1. GB od cioci z rajchu :evil: Najwspanialszy prezent jaki moglem dostac + gra Turtles (1) wymieniona na Sachen 4 in 1. Sprzedany na rzecz GBC.

2. swieta, choinka itd. i moj GBC przezroczysto-fioletowy z gra Wario Land 3. Sprzedany na rzecz GBA.

3. Kolejne swieta nie pamietam ile lat minelo od czasu GBC i dostalem GBA z Splinterem i DKC.

4. Poczatek 2006 kupilem sobie NDS + demko Metroid.

5. Prezent urodzinowy od mojej ukochanej dziewczyny GBC :)

Wszystkie konsole z pudelkiem, ksiazeczkami i innymi reklamami.

Awatar użytkownika
Boodyn
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 65
Rejestracja: 2007-02-18, 23:38

Re: Ja i moj Game Boy

Post autor: Boodyn » 2007-02-19, 19:32

soberpl pisze:mog123 napisal/a:
@froger3

frogerku, Zelda to nie jRPG a cRPG :)
a tak pozatym, to z tym piratem ff6, zamienialas sie z siudymem, mam racje?;p


wime ze nie rpg, ale w owczesnym czasie to kazde rpg wydane przez japoncow jawilo mi sie jako jRPG czy to byl cRPG czy jakis inny. Ale niewazne. Najwiekszy zal ze gra byla 3Xa:(
Hmm mnie bardziej Zelda kwalifikuje sie do aRPG (jak action), no bo co tak w ogole rozumienie pod cRPG (computer?)

Czyz by nikt tu nie mial tej podswietlanej wersji GameBoy Light ? No coz przypuszczam ze byla by potrzebna ciocia z Japonii :lol:

Awatar użytkownika
Mejs
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 498
Rejestracja: 2006-08-09, 17:52
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: Ja i moj Game Boy

Post autor: Mejs » 2007-02-19, 19:35

Boodyn pisze:
Czyz by nikt tu nie mial tej podswietlanej wersji GameBoy Light ? No coz przypuszczam ze byla by potrzebna ciocia z Japonii :lol:
Ma Gimiak, z pewnoscia o niej opowie jezeli znajdzie czas :wink:

A ja kupilem swojego GBC w niemczech z Warioland 2 i Game & Watch Gallery 2, ostro bylem zajarany tymi grami.

Potem GBA i Super Mario Advance 2: Super Mario World. Bylo grubo, a najpiekniejsze jest to ze wciaz zagrywam sie w te tytuly (i inne).

Avoth
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 23
Rejestracja: 2007-06-12, 16:40

Re: Ja i moj Game Boy

Post autor: Avoth » 2007-06-26, 09:41

Swojego pierwszego GameBoya odkupilem od kumpla w grudniu 2006 z gra Dragonball Z: The Legalcy of Goku, za sume 100zl. I byla to milosc od pierwszego wejrzenia :p
p.s. Witam wszystkich na forum!

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8536
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Ja i moj Game Boy

Post autor: Axi0maT » 2007-06-26, 11:54

Avoth pisze:Swojego pierwszego GameBoya odkupilem od kumpla w grudniu 2006 z gra Dragonball Z: The Legalcy of Goku, za sume 100zl. I byla to milosc od pierwszego wejrzenia :p
p.s. Witam wszystkich na forum!
Od czegos trzeba zaczac... A GameBoy jest jak najbardziej ok. Spojrz np. na kolekcje Gimiaka... on tez zaczynal od GameBoya :D
Witam nowego usera na forum - zawsze milo "zobaczyc" jakas nowa twarz :smile:

Antari
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 174
Rejestracja: 2007-06-28, 13:17
Lokalizacja: gbforever.pl
Kontakt:

Re: Ja i moj Game Boy

Post autor: Antari » 2007-06-28, 17:31

Czytam tak wasze wypowiedzi i dochodze do wniosku ze grubo przeplacacie!!!! Choc z drugiej strony GB sa przeciez bezcenne :-o
Jakies 4 miesiace temu kupilem w lombardzie GBC za 20 zl!!! Brakowalo co prawda tylenej klapki ale sprzecik dzialal! Glosniczek, klawisze wszystko cacy! :D Niedawno zakupilem na allegro GBP za 5zl!!! Co prawda sprzedawany byl jako "niedzialajacy" lecz po wlozeniu do srodka baterii okazalo sie ze zastrzyk "mocy" tchnal w niego zycie. - Zaczal dzialac bez problemu. :lol: Jest to zarazem najtanszy dzialajacy GB jakiego udalo mi sie kupic. Jakies 2 tygodnie temu kupilem na allegro ladny zestawik: Oryginal (prawie nie uzywany) Super Mario Land + Oryginalny kabelek od Nintendo do GB + akumlatorek do GBC za symboliczna sume 5 zl!!! Na zyczenie moge udostepnic fotki :wink: Niedawno, jakies miesiac temu kupilem na allegro za 20 zl GB Red Zora + Super Mario Land. Wydaje mi sie ze sie oplacalo zwazywszy na fakt ze Marian byl w swietnym stanie, a sam Cart z gra mozna dostac na allegro za ok. (srednio) 25zl. Tydzien temu natomiast kupilem za 30 zl TETRISA (Bo tetrisy lubia byc blizniacze - multi wymiata) + Super Mario Land (kolejny... :mrgreen: tym razem dla kolegi) + GB Black Jack (Bez klapki, ale najwazniejsze ze grac sie da!!). Z GB jestem o wiele dluzej niz przytoczony tutaj okres czasu. Cala moja i mojego podobnie jak ja walnietego qmpla, historie mozecie podziwiac na naszej stronce >>tu bedzie link<< link zastepczy: wuwuwukropkayanokropkaovhkropkaorg
GB 4 live... :lol: and oldschool rox

Awatar użytkownika
emde
Wsparcie sprzętowe
Wsparcie sprzętowe
Posty: 1336
Rejestracja: 2007-06-25, 10:36
Kontakt:

Re: Ja i moj Game Boy

Post autor: emde » 2007-07-02, 15:18

No to tak: Zawsze marzylem o GameBoyu. Pewnego razu, a bylo to jakies 3-4 lata temu postanowilem wreszcie kupic maszynke. Udalo mi sie zdobyc GBC za 50 zlotych w dobrym stanie (to chyba niezla cena jak na 2003-2004 rok?). Przez ten czas, gralem na nim w wiele tytulow, jednak tymi niezapomnianymi pozostana James Bond 007 (wspaniala, choc niedoceniona gra!) oraz wszystkie czesci Super Mario Land. Po jakims czasie kupilem za dyszke Classica od kolezanki z gra Super Mario Land. Sprzedalem go koledze za 15 (moglem wziac duzo wiecej...;/). W tej chwilii przymierzam sie do sprzedania GBC, bo nie ma on dla mnie wilekiej wartosci jako konsola, zamierzam za to kupic DSa.

ODPOWIEDZ