Contra 4 DS

ODPOWIEDZ
Hiki
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 93
Rejestracja: 2006-04-27, 08:22

Contra 4 DS

Post autor: Hiki » 2007-06-29, 00:28

Jak juz pewnie czesc z was wie, Contra 4 zmierza na DSa.
Konami postanowilo wrocic do korzeni i stworzyc godnego nastepce kultowych, dwuwymiarowych Contr.
Ukazaly sie juz pierwsze screeny:
Obrazek

Reszte mozna zobaczyc mozna zobaczyc na 1UP.

Graficznie jest wedlug mnie ladnie, oldschoolowo. System ma byc podobny do tego z Contry III.
Mam nadzieje, ze w koncu, po 15 latach od wydania trzeciej czesci, doczekam sie dobrej Contry.

Zapowiedz: Contra 4 DS na 1UP.

Awatar użytkownika
setezer
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 654
Rejestracja: 2005-12-22, 13:59
Lokalizacja: Borzymin
Kontakt:

Re: Contra 4 DS

Post autor: setezer » 2007-06-29, 08:27

Oby tylko to nie bylo wznowienie Contry z automatow lub z NESa, byloby naprawde kiepsko. Mam nadzieje na zupelnie nowa gre, rownie dynamiczna i efektowna jak Twardzi Gliniarze. Ogolnie to grafika mi sie podoba, ale fajnie gdyby bylo duzo animowanych obiektow i efektownych wybuchow - moze jakies trojwymiarowe elementy?

Przejrzalem te zapowiedz - grafika wyglada jak z GBA, do tego brzydkie, moim zdaniem, rysunki postaci. Takie sztywne i pewnie sa sztucznie animowane (jak wersja z automatow). Ale zobaczymy - to na pewno nie bedzie remake.

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8536
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Contra 4 DS

Post autor: Axi0maT » 2007-06-29, 11:15

Mi sie podoba...i to bardzo!!! Moze faktycznie jak na DSa to grafika powinna byc lepsza, ale i tak wyglada swietnie. Mam nadzieje ze grywalnosc bedzie rownie dobra co wszystkie poprzednie czesci (kazda mi sie podobala).

PS: Ostatnio nawet pogrywam w pierwsza czesc przez EveryVideoGame. Link dla zainteresowanych:
Contra na EveryVideoGame

Awatar użytkownika
ashka
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 687
Rejestracja: 2006-08-01, 16:29
Lokalizacja: z Innej Planety
Kontakt:

Re: Contra 4 DS

Post autor: ashka » 2007-09-15, 20:19

Obejrzalam juz chyba wszystkie filmiki na youtube (uff uff). Amerykanska premiera juz 14 listopada :-)

Strasznie mi sie podoba idea rozciagniecia planszy na 2 ekrany (tak jak w King of Bura Bura DS), choc w Contre nigdy dobrze mi nie szlo, bo kolega zawsze zgarnial wszystkie power up'y :mad:

Damjen
Wsparcie sprzętowe
Wsparcie sprzętowe
Posty: 1481
Rejestracja: 2005-12-21, 02:50
Lokalizacja: Miasto Smoka
Kontakt:

Re: Contra 4 DS

Post autor: Damjen » 2007-09-16, 07:45

Wyglada na to, ze to bedzie "the next good Contra game" po Contra Hard Corps, ktora okreslana byla jako "the last good Contra game". Milo mi widziec, ze znow mordujemy w 2D, jednak sama gra jakos nie zrobila na mnie wielkiego wrazenia. Byc moze, tak jak to bylo wspomniane z powodu grafiki (to raz) ktora wyglada jak z GBA, poza tym animacja i szybkosc gry (to dwa) - gralem i wciaz gram czesto w Contra Hard Corps i gra na Genesis jest nieporownywalnie szybsza. Tutaj przeciwnicy ruszaja sie prawie jak slimaki (w porownaniu z CHC). Pomysl z podzialem ekranu gry na dwie czesci jest ok ale zauwazylem, ze nie wystepuje miedzy nimi idealne zgranie co czasem moze byc przyczyna smierci (to trzy) - przynajmniej tak wywnioskowalem z filmikow na youtube. Cos na gornym ekranie do nas strzela a my stoimy w gornej partii dolengo ekranu i nie zawsze wiadomo kiedy podskoczyc/uciec by nie zarobic kulki. Pocisk, ktory znika z gornego ekranu pojawia sie na dolnym z pewnym malym opoznieniem co moze byc w wielu momentach kluczowe... Niemniej jednak ciesze sie ze powstala nowa Contra i mam wielka nadzieje, ze kiedys uda mi sie w nia zagrac :smile:
GBC, TV POKER, BSS-01, C64, CDTV, A800XE, A2600 Jr, FC, SMS 2, GEN 2+32X, SNESx2+SGB, SATURN, PSX, N64x2, DC, NGC+AGP, PS2, XBOX, WII :roll:

"Two things that kill videogaming: piracy and TASes"

Inlagd sill
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1384
Rejestracja: 2006-02-25, 07:56

Re: Contra 4 DS

Post autor: Inlagd sill » 2007-09-16, 08:00

Bardzo kojarzy mi sie ta nowa Contra z Gunforce 2. O ile lubie gry run and gun, to Contry jakos nigdy nie lubilem, wiec teraz pewnie tez jej nie polubie. :P
Dla bardziej wymagających: Serwis i forum Syzygia.pl

Awatar użytkownika
Gosiek
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 189
Rejestracja: 2007-04-13, 19:03
Lokalizacja: Sarmatia
Kontakt:

Re: Contra 4 DS

Post autor: Gosiek » 2007-11-15, 21:58

I juz po premierze. :] Oceny jak na razie gra zbiera dobre i bardzo dobre, wiec wyglada na to, ze pojawil sie nastepny DS-owy must have. Tylko cena na razie tradycyjnie w granicach 40 $...
God of War II / Space Invaders Extreme swapzilla

Awatar użytkownika
Blackie
'normalnie deBesciak'
'normalnie deBesciak'
Posty: 887
Rejestracja: 2006-02-06, 12:36

Re: Contra 4 DS

Post autor: Blackie » 2007-11-15, 22:48

Jest strasznie trudna. Ale bardzo fajna, i ma dobre bonusy w postaci malego muzeum i portu obu czesci z NESa. Poki co tyle odkrylem.
He only went so far as the subconscious.

ODPOWIEDZ