Najciekawsze gry na DS.

Awatar użytkownika
Mejs
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 498
Rejestracja: 2006-08-09, 17:52
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Najciekawsze gry na DS.

Post autor: Mejs » 2007-07-11, 08:10

Otoz mam zamiar zakupu niesamowitego Nintendo DS Lite. Mam juz na oku pare hitow lecz chcialbym poznac gry ktore wedlug was arte sa szczegolnej uwagi.

Dla mnie zdecydowanie 3 gry ktore bardzo chce miec to:

WarioWare: Touched
New Super Mario Bros
Final Fantasy III

Awatar użytkownika
froger3
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1471
Rejestracja: 2005-12-21, 00:33
Lokalizacja: 3 City / Toronto
Kontakt:

Re: Najciekawsze gry na DS.

Post autor: froger3 » 2007-07-11, 08:36

FF III nudy, gralam na konsoli Blackiego i nie zachwycil mnie(jego, z tego co pamietam, tez nie). Prawdziwe killery to np.

Advance Wars: Dual Strike
Animal Crossing: Wild World
Castlevania: Dawn of Sorrow
Cooking MAMA :D
Elite Beat Agents :D
Hotel Dusk: Room 215
Metroid Prime Pinball

a to tylko poczatek gory lodowej:)

Awatar użytkownika
Mejs
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 498
Rejestracja: 2006-08-09, 17:52
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: Najciekawsze gry na DS.

Post autor: Mejs » 2007-07-11, 08:46

froger3 pisze:FF III nudy, gralam na konsoli Blackiego i nie zachwycil mnie(jego, z tego co pamietam, tez nie).
Powiadasz? A czemu? slamazarne? Czy po prostu takie same jak cala seria?

Elite Beat Agents :D
Czy wyszla w Europie ? Chyba niestety nie.

Inlagd sill
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1384
Rejestracja: 2006-02-25, 07:56

Re: Najciekawsze gry na DS.

Post autor: Inlagd sill » 2007-07-11, 08:48

Animal Crossing: Wild World: warto sprobowac, bo mozna miec gre na caly rok, albo i dluzej. Wiecej mozesz przeczytac w mojej recenzji.

Nintendogs: jak wyzej, czyli mozna miec swietna gre na bardzo dlugo. Po wiecej odsylam do recenzji gry.

Super Princess Peach: bo jest lepsza od przereklamowanych New Super Mario Bros. I znowu nie bede sie rozpisywal, bo polecam recenzje.

Brain Training: mozna kupic juz niedrogo, a to bardzo ciekawa gra i przy okazji ma najlepsza wersje sudoku na konsole, ktora w wygodzie bije papierowy oryginal na glowe. niedlugo zreszta wychodzi druga czesc, ktora kupie na pewno. Inne podobne gry (np. Big Brain Academy) nie sa nawet w polowie tak udane.

Lista moze byc dluga, ale wydaje mi sie, ze im dluzsza, tym wartosc umieszczenia na niej gry ma mniejsze znaczenie, pozwolilem wiec ograniczyc sie tylko do tych kilku tytulow. O innych wartych uwagi na pewno napisze ktos inny.

P.S. Zawsze zostaje tez mnostwo tytulow na GBA. :wink:
Dla bardziej wymagających: Serwis i forum Syzygia.pl

Awatar użytkownika
froger3
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1471
Rejestracja: 2005-12-21, 00:33
Lokalizacja: 3 City / Toronto
Kontakt:

Re: Najciekawsze gry na DS.

Post autor: froger3 » 2007-07-11, 08:58

Powiadasz? A czemu? slamazarne? Czy po prostu takie same jak cala seria?
niczym sie nie wyroznia. Po prostu kolejny RPG, tyle ze z duzym "szumem" wokolo bo to Fajnal.
Czy wyszla w Europie ? Chyba niestety nie.
Mozna czasem wyhaczyc na allegro. A nawet jak nie ma to mysle ze ktosz forum bez problemu pomogl by Ci ja sprowadzic(hint: ja za jakies pol roku bede ja kupowac:)

Awatar użytkownika
Mejs
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 498
Rejestracja: 2006-08-09, 17:52
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: Najciekawsze gry na DS.

Post autor: Mejs » 2007-07-11, 09:07

Inlagd sill pisze:
Super Princess Peach: bo jest lepsza od przereklamowanych New Super Mario Bros. I znowu nie bede sie rozpisywal, bo polecam recenzje.
Czemu uwazasz NSMB za przereklamowanego? Przeczytalem recenzje ksiezniczki, bardzo dobra, dopracowana gra. Jednak nie wiem w czym NSMB jest gorszy, jak seria (glowna) moze byc gorsza od tej (pobocznej) ? Dziwi mnie to i pragne argumentow.

Inlagd sill
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1384
Rejestracja: 2006-02-25, 07:56

Re: Najciekawsze gry na DS.

Post autor: Inlagd sill » 2007-07-11, 09:38

Mejs pisze:
Inlagd sill pisze:Super Princess Peach: bo jest lepsza od przereklamowanych New Super Mario Bros. I znowu nie bede sie rozpisywal, bo polecam recenzje.
Czemu uwazasz NSMB za przereklamowanego? Przeczytalem recenzje ksiezniczki, bardzo dobra, dopracowana gra. Jednak nie wiem w czym NSMB jest gorszy, jak seria (glowna) moze byc gorsza od tej (pobocznej) ? Dziwi mnie to i pragne argumentow.
Zakladam, ze skoro recenzje przeczytales, to nie musze powtarzac rzeczy tam napisanych. :wink:

Nie wiem tylko dlaczego uznales SPP za "poboczna", a NSMB za "glowna". Jak wychodzi nowy platformer z Yoshim czy z Donkey Kongiem, to tez uwazasz je za pobocze? Nie traktuj SPP jako gry pobocznej do czegokolwiek.

NSMB. Przejscie gry dlugo mi nie zajelo, skompletowanie 100% rowniez. Ukryte swiaty tez nie byly jakims szczegolnym wyzwaniem. Jest fajnie, ale jest krotko. Przerazliwie krotko. I ma sie caly czas wrazenie, ze gdzies juz to wszystko sie widzialo. Mozna bylo smialo wrzucic jeszcze raz tyle plansz, a boli to tym bardziej, ze czesc obiektow (i rozwiazan) pojawia sie raz, moze dwa i tyle. Az szkoda, ze ich nalezycie nie wykorzystano. W SPP plansz jest wiecej (i wcale nie sa krotsze), a po ukonczeniu gry pojawiaja sie nowe i jest jeszcze mnostwo do roboty.

Co najmniej rownie dobrze jak w NSMB gralo mi sie w SPP i zaluje, ze ta gra przeszla niejako w cieniu NSMB, bo wcale mu nie ustepuje. Powiem wiecej: kilka patentow w NSMB zostalo wzietych dokladnie z SPP, jak np. obracanie do gory nogami planszy (w ostatnim zamku).

Wykorzystanie ekranu dotykowego w NSMB w porownaniu do SPP jest poprostu smieszne i o ile w NSMB mogloby go smialo wcale nie byc, tak w SPP jest prosto, ale dobrze pomyslany i czesto uzywany.

NSMB wyglada oczywiscie bardzo ladnie w 3D, tylko jesli wziac pod uwage, ze ogromna wiekszosc modeli 3D byla gotowa (lub prawie gotowa) juz od dawna, to wypada troche slabo. SPP z kolei w swojej konwencji nie ustepuje NSMB, zreszta trudno bezposrednio porownywac grafike 3D i 2D. Obie gry mi sie podobaja, ale w NSMB bije po oczach, ze duzo nowych modeli 3D to nie widac, a w SPP wszystko (nawet Goombasy) jest swieze.

Co jeszcze mnie w NSMB zawiodlo? Bossowie, co dla platformowek Nintendo jest niewybaczalne. Bowser jest swietny, a kolejne spotkania z nim calkiem zaskakujace, ale pozostali bossowie sa po prostu na odwal sie. W SPP wysoki poziom roznorodnosci i zabawy z bossami jest utrzymywany przez caly czas.

Mini-gry w NSMB? Wziecie wszystkich mini-gier z Super Mario 64 DS, zamiast wymyslenia wiecej nowych to takie male oszustwo. Wiem, ze mini-gry, to tylko dodatek, ale w Super Mario 64 DS spedzilem przy nich duzo czasu i wiazalem nadzieje z mini-grami w NSMB, a tu duzy zawod. Dobrze, ze chociaz dodano w nich tryb multiplayer. W SPP sa niby tylko 3 mini-gry, ale wszystkie bardzo dobre, oryginalne, nowe i w wielu wariantach. I mimo, ze jest ich mniej, to zawodu nie bylo, bo nikt mi nie wciskal tego, co juz widzialem.

A na koniec, SPP ma swietna reklame (KLIK). :lol:
Ostatnio zmieniony 2007-07-11, 10:48 przez Inlagd sill, łącznie zmieniany 1 raz.
Dla bardziej wymagających: Serwis i forum Syzygia.pl

Awatar użytkownika
Mejs
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 498
Rejestracja: 2006-08-09, 17:52
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: Najciekawsze gry na DS.

Post autor: Mejs » 2007-07-11, 10:45

No i pieknie, Twa recenzje przeczytalem, tak jak juz zreszta mowilem. No i mimo tego ze SPP jest gra duzo lepsze, to infantylyzm totalny jaki z tej pozycji emanuje nie pozwala mi w nia zagrac. Wiec jezeli juz bede kupowal jakiegos platformera to pewnie NSMB, wiem ze zle wybieram ale caly ekranik zajety przez rozowa panienke jest nie do przyjecia.

Zaleta mini gierek z NSMB jest to ze nie mam zamiaru kupowac Super Mario 64 DS, lecz mini gierki w nim sa swietne i bede je mial wraz z NSMB.

Moze SPP kupie siostrze.

philemon
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 166
Rejestracja: 2007-03-09, 10:53
Lokalizacja: Dublin
Kontakt:

Re: Najciekawsze gry na DS.

Post autor: philemon » 2007-07-11, 11:35

Hiki pisze:Heroes of Mana
Front Mission 1st
Final Fantasy XII Revenant Wings
Final Fantasy Tactics A2: The Sealed Grimoire
Oby nie zawiodly. Oby nie zawiodly. Oby nie zawiodly. Oby nie zawio...loop.

Awatar użytkownika
ashka
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 687
Rejestracja: 2006-08-01, 16:29
Lokalizacja: z Innej Planety
Kontakt:

Re: Najciekawsze gry na DS.

Post autor: ashka » 2007-07-11, 12:37

Nie ma to jak polecanie gier, ktorej dopiero wyjda. Dobre, ze juz wiecie, ze sa/beda warte polecenia :twisted:

Wbrew pozorom nie polecam Cooking Mama, bo ... hmmm ... za 130 zl mozna kupic lepsze gry.

Ja bym to zrobila tak:
platformowe: New Super Mario Bros., Super Princess Peach
przygodowe: seria Gyakuten Saiban (Phoenix Wright), Another Code: Two Memories, Hotel Dusk 215
muzyczne: Osu! Tatakae! Ouendan albo EBA, IMHO japonska wersja lepsza, ale co kto lubi
do multiplayer'a: Mario Kart DS
inne: Brain Training, Animal Crossing, Magnetica, Tadashii Kanji KakiTori-Kun, Zoo Keeper, Meteos, Picross DS
rpg: nie wiem :grin: moze Mario & Luigi - Partners in Time
strategie: Age of Empires, Theme Park

(zrobilam aktualizacje)
Ostatnio zmieniony 2007-11-30, 00:54 przez ashka, łącznie zmieniany 4 razy.

Hiki
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 93
Rejestracja: 2006-04-27, 08:22

Re: Najciekawsze gry na DS.

Post autor: Hiki » 2007-07-11, 12:49

Po prostu swietnie sie zapowiadaja, a co z tego wyjdzie to sie oczywiscie okaze.

ogor
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 24
Rejestracja: 2007-04-14, 08:12

Re: Najciekawsze gry na DS.

Post autor: ogor » 2007-07-11, 15:09

Jesli masz mozliwosc pykniecia z kumplem lub przez net to koniecznie Metroid Prime Hunters.

Poza tym:
Castlevania Dawn of Sorrow
New Super Mario Bros
Final Fantasy III
(jesli lubisz oldskul, to na pewno Ci sie spodoba :) )
Mario Kart DS
Advance Wars Dual Strike

Tony Hawk's American Sk8land
Another Code

to z tych, ktore gleboko zapadly mi z pamieci, choc nad Tonym i AC radze sie zastanowic :)

Odradzam z kolei wynalazki pokroju Animal Crossing i Nintendogs. Przez pierwsze 2-3 tygodnie rewelacja, jednak pozniej doskwiera monotonia (przynajmniej w przypadku moim i moich znajmych tak bylo :) )

Awatar użytkownika
setezer
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 654
Rejestracja: 2005-12-22, 13:59
Lokalizacja: Borzymin
Kontakt:

Re: Najciekawsze gry na DS.

Post autor: setezer » 2007-07-11, 15:28

Przez pierwsze 2-3 tygodnie rewelacja, jednak pozniej doskwiera monotonia
O bracie, zeby gra przez 2-3 tygodnie byla "rewelacyjna", to musi byc niemalym hitem. Wiekszosc gier na te chwile odkladam na polke po 2-3 dniach (przechodzac je tym samym).

soberpl
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1984
Rejestracja: 2005-12-20, 23:41
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: Najciekawsze gry na DS.

Post autor: soberpl » 2007-07-11, 16:24

Postaram sie wymienic te gry, ktorych tytuly jeszcze nie padly:
- QuickSpot
- Asphalt Urban GT 2
- Feel the Magic
- Nervous Brickdown
- Trauma Center
- Touch the Dead
- Zoo Keeper
- Pac Pix
- Pirates Of the Caribbbean (2 i 3)
- Nanostray
- Bleach (1 i 2)
- NFS: Carbon
- Viewtiful Joe Double Trouble

tyle, wiecej grzechow tfu gier nie pamietam.

Awatar użytkownika
Gosiek
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 189
Rejestracja: 2007-04-13, 19:03
Lokalizacja: Sarmatia
Kontakt:

Re: Najciekawsze gry na DS.

Post autor: Gosiek » 2007-07-11, 18:38

Wiekszosc dobrych tytulow juz padla, ale nic to. ;)
Must have'y na sam poczatek to moim zdaniem:

Animal Crossing: Wild World
Castlevania: Dawn of Sorrow
Mario Kart DS (swietnie sie sprawdza na singlu, nie tylko na multiplayerze :))
Metroid Prime: Hunters
New Super Mario Bros.

Dobrymi grami sa tez Polarium i Children of Mana - moim zdaniem warto je kupic zaraz po zaopatrzeniu sie w must have'y.

Co do Wario Ware Touched! - nie jest zle, ale moim zdaniem sporo tej grze brakuje do pierwowzorow z GBA, wiec na poczatek bym sobie odpuscila.
God of War II / Space Invaders Extreme swapzilla

ODPOWIEDZ