Taiko no Tatsujin DS

ODPOWIEDZ
soberpl
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1984
Rejestracja: 2005-12-20, 23:41
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Taiko no Tatsujin DS

Post autor: soberpl » 2007-08-07, 22:18

Jako, ze juz przynajmniej 2 osoby maja te gre w tym jedna nie rozumiejaca japonskiego (tak ja :P) zadam pytanie: Co daja te maile? oraz czy sa jakies dodatkowe piosenki, bo easy jest za latwe, normal daje rade, a hard OMFG! Pogralem, fajna zabawa, ale juz mnie znudzila...

Edycja: Pozwole sobie dokleic do pierwszego posta w temacie dwa wazne linki: do Wikipedii oraz do oficjalnej strony gry (polecam). [I.s.]

http://en.wikipedia.org/wiki/Taiko_no_Tatsujin_DS
http://namco-ch.net/taiko_nds/index.php
Ostatnio zmieniony 2007-08-10, 10:47 przez soberpl, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Gosiek
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 189
Rejestracja: 2007-04-13, 19:03
Lokalizacja: Sarmatia
Kontakt:

Re: Taiko no Tatsujin DS

Post autor: Gosiek » 2007-08-08, 05:38

W mailach przychodza prezenty dzieki ktorym mozesz zmienic wyglad bebenka.

Po przejsciu poziomu hard (zaliczeniu 20 piosenek) odblokowujesz jeszcze jeden poziom - demon (Oni). Dodatkowe piosenki mozna tez odblokowac trenujac codziennie w Dojo (to ta druga opcja w menu glownym), ale ile trzeba trenowac tego jeszcze nie wiem. ;)

A sama gra zrobila na mnie (przynajmniej po jednym krotkim wieczorze grania) bardzo dobre wrazenie, ale ja jestem maniakiem Taiko na PSP, ta gra mi sie nigdy nie nudzi. Chociaz nie powiem, pierwsze proby obslugi DS-a dwoma stylusami niosa ze soba dziwne wrazenie. :D Ale mozna sie dosc szybko przyzwyczaic a wtedy pozostaje juz tylko grac bez przerwy. :]
God of War II / Space Invaders Extreme swapzilla

soberpl
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1984
Rejestracja: 2005-12-20, 23:41
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: Taiko no Tatsujin DS

Post autor: soberpl » 2007-08-08, 10:46

Gra sie fajnie i nie mam do tego zadnych zludzen tyle, ze jak pisalem znudzila mi sie... Mam wrazenie, ze piosenek jest ciut za malo IMO.

Inlagd sill
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1384
Rejestracja: 2006-02-25, 07:56

Re: Taiko no Tatsujin DS

Post autor: Inlagd sill » 2007-08-10, 10:48

To ja zapytam posiadaczy tej gry troche inaczej: czy warto wylozyc na nia 50 $, czy moze lepiej zaopatrzyc sie w kilka innych gier?

Z jednej strony gra mnie niezle zainteresowala (jak malo co na DSa ostatnio, moze poza Picross DS), a z drugiej wystarczyloby mi na jakies 3 ciekawe tytuly na GBA, wiec mam dylemat. :undecided:

PS Dokleilem 2 linki zw. z gra do pierwszego posta w temacie.
Dla bardziej wymagających: Serwis i forum Syzygia.pl

soberpl
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1984
Rejestracja: 2005-12-20, 23:41
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: Taiko no Tatsujin DS

Post autor: soberpl » 2007-08-10, 14:26

Teraz zauwazylem, ze jest kilka nowych piosenek :) i mozna nawet to cos ubrac inaczej :P Jezeli lubisz gry muzyczne + japonskie piesni + sterowanie inne niz w pozostalych grach to jak najbardziej :)

Awatar użytkownika
ashka
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 687
Rejestracja: 2006-08-01, 16:29
Lokalizacja: z Innej Planety
Kontakt:

Re: Taiko no Tatsujin DS

Post autor: ashka » 2007-08-10, 14:36

Czy jako swiadomy Nieposiadacz tej gry, moge sie wypowiedziec? NIE WARTO. Za 50$ mozna kupic iles znacznie lepszych tytulow, a Taiko zostawic platformom Sony.

Gra ma zenujaco malo piosenek (pierwsze Taiko na PSP mialo ich wiecej), nie oferuje zadnych opcji na poszerzenie kolekcji (nie ma opcji download'u), a na dodatek wsrod piosenek przewazaja starocie z innych serii.
Oprocz glownego trybu nie ma innych: ani mini-gier, ani story mode.
Gra przezywa zniwa, bo jest pierwszym Taiko na platforme Nintendo, ale to jest jedna z jej niewielu cech pozytywnych.

IMHO to jest cos, na co warto wydac do 20$, zeby sie ladnie w kolekcji prezentowalo. Jak ktos chce gre muzyczna na DS'a, to bierze Osu! albo zmienia platforme na Ssssssssony ;P
Zeby nie bylo: jestem wielka fanka serii Taiko no Tatsujin, zmeczylam iles tytulow na PS2, PSP i dwie generacje automatow, i moim zdaniem Taiko DS to nieporozumienie, zwlaszcza za 50$.

soberpl
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1984
Rejestracja: 2005-12-20, 23:41
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: Taiko no Tatsujin DS

Post autor: soberpl » 2007-08-10, 14:44

Gra sie przyjemnie, choc faktycznie gra do najdluzszych nie nalezy... nie oferuje zadnych opcji na poszerzenie kolekcji (nie ma opcji download'u) to raczej jest niewykonalne. Wypowiadasz sie jako osoba, ktora z seria Taiko zna sie niemal od poczatku, jednak dla osoby, ktora pierwszy raz ma stycznosc z ta gra jest to bardzo ciekawa pozycja.

Awatar użytkownika
ashka
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 687
Rejestracja: 2006-08-01, 16:29
Lokalizacja: z Innej Planety
Kontakt:

Re: Taiko no Tatsujin DS

Post autor: ashka » 2007-08-10, 15:11

soberpl pisze:Gra sie przyjemnie, choc faktycznie gra do najdluzszych nie nalezy... nie oferuje zadnych opcji na poszerzenie kolekcji (nie ma opcji download'u) to raczej jest niewykonalne.
Dlatego nalezalo od razu zaoferowac dluzsza liste. A tak to juz sie nic nie urodzi.
soberpl pisze:Wypowiadasz sie jako osoba, ktora z seria Taiko zna sie niemal od poczatku, jednak dla osoby, ktora pierwszy raz ma stycznosc z ta gra jest to bardzo ciekawa pozycja.
Dlatego napisalam o zniwach. :smile: Jesli ktos nie ma innej platformy, to wybor ma niewielki, ale nadal obstaje przy twierdzeniu, ze gra nie jest warta 50$.

Awatar użytkownika
Gosiek
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 189
Rejestracja: 2007-04-13, 19:03
Lokalizacja: Sarmatia
Kontakt:

Re: Taiko no Tatsujin DS

Post autor: Gosiek » 2007-08-10, 18:51

Ja te 50 $ wylozylam i mimo tego, ze gra jest niestety sporo slabsza od swojego odpowiednika na PSP, to nie zaluje. Chociaz pewnie gdybym miala okazje najpierw pograc kilka dni przed zakupem gry, to bym sie zastanowila i zeszla z cena zaporowa do 25-30 $. ;) Dlatego imo w tej chwili lepiej poczekac az minie pierwsza fala szalenstwa wokol DS-owego Taiko i kupic gre, gdy juz troche stanieje. Jak juz wydawac 50 $ na handheldowe bebnienie, to tylko na Taiko no Tatsujin Portable 2. :]

Gra sie przyjemnie i zabawy wystarczy spokojnie na kilka dlugich wieczorow, a replayability imo tez jest spore. Oczywiscie odpowiednio wieksze dla kogos, kto nie mial stycznosci z Taiko na inne platformy. Ale jest dokladnie tak, jak napisala ashka - za malo piosenek (nawet z tymi bonusowymi) i za malo opcji dodatkowych. Szkoda, bo mozna bylo wydac gre nieco pozniej (zwlaszcza, ze pierwsza partia okazala sie byc zabugowana...) ale za to dopracowana i po prostu lepsza, a tak to zostaje spore uczucie niedosytu.
God of War II / Space Invaders Extreme swapzilla

Inlagd sill
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1384
Rejestracja: 2006-02-25, 07:56

Re: Taiko no Tatsujin DS

Post autor: Inlagd sill » 2007-08-11, 07:35

Gosiek pisze:zwlaszcza, ze pierwsza partia okazala sie byc zabugowana...
A na czym ow bug polega, ew. w czym przeszkadza?

Chyba sie wstrzymam z gra do jakiejs obnizki ceny, ale widzac jak (przynajmniej na Play-Asia) ksztaltuje sie cena i sprzedaz innych swietnych gier, ktore nie wyszly poza Japonie, to moge jeszcze dlugo czekac. :(
Dla bardziej wymagających: Serwis i forum Syzygia.pl

Awatar użytkownika
Gosiek
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 189
Rejestracja: 2007-04-13, 19:03
Lokalizacja: Sarmatia
Kontakt:

Re: Taiko no Tatsujin DS

Post autor: Gosiek » 2007-08-11, 10:21

A na czym ow bug polega
W grze mozna zalozyc profile dla 3 graczy. Kazdy z nich jest reprezentowany przez wlasny bebenek, ktory po odblokowaniu roznych dodatkow mozna przebierac, upiekszac itp. Jezeli wszyscy trzej gracze to zrobia, to gra zawiesza sie na tyle skutecznie, ze nie da sie grac dalej. Jezeli gra sie samemu, to taki bug nie przeszkadza, ale akurat w Taiko milo jest pograc z kims i bic potem jego rekordy (albo bronic swoich). ;]

Z powodu tego buga gra zniknela ze sklepow i wroci dopiero we wrzesniu, podobno juz w poprawionej wersji. Co do zakupu - to faktycznie w przypadku popularnych gier czas oczekiwania na obnizke ceny moze byc dlugi. :/ W razie czego jestem sklonna wypozyczyc swoj egzemplarz, jak juz sie nim naciesze, zwlaszcza ze pewnie nastapi to szybciej niz spadek cen na play-asia. ;) Wtedy latwiej bedzie Ci zdecydowac czy na pewno chcesz kupic wlasna kopie.

----------------------

EDIT:

Gra po rozpakowaniu wyglada tak:
Obrazek
God of War II / Space Invaders Extreme swapzilla

Awatar użytkownika
Mosquit
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 82
Rejestracja: 2006-08-14, 17:37

Re: Taiko no Tatsujin DS

Post autor: Mosquit » 2007-09-12, 12:12

Ja, pomimo tego, ze podszedlem do tej gry po wczesniejszych dlugich partiach przy odpowiedniku na ps2, bylem bardzo milo zaskoczony. Granie na samym touch screenie jednak nie bardzo przypadl mi do gustu, jednak gra wciagnela [znow -_-']. Polecam goraco :)

philemon
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 166
Rejestracja: 2007-03-09, 10:53
Lokalizacja: Dublin
Kontakt:

Re: Taiko no Tatsujin DS

Post autor: philemon » 2008-01-14, 20:51

Lo and Behold!

Taiko no Tatsujin DS: 7tsu no Shima no Daibouken
Siliconera pisze:Year after year Namco Bandai released Taiko no Tatsujin expansion packs for the PlayStation 2, but it looks like the Nintendo DS is going to be the new home for the series.
:o

Awatar użytkownika
Gosiek
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 189
Rejestracja: 2007-04-13, 19:03
Lokalizacja: Sarmatia
Kontakt:

Re: Taiko no Tatsujin DS

Post autor: Gosiek » 2008-01-15, 00:20

Nie wiem czy sie cieszyc czy plakac. ;) Zdecydowanie wolalabym kolejna czesc na PSP, ktore daje tej grze o wiele wieksze mozliwosci, z downloadem dodatkowych piosenek i niekonczaca sie replayability, ktorej mi w wersji na konsolke Nintendo brakuje. Pomysl przeniesienia Taiko na DSa nie byl zly, ale wykonanie zdecydowanie nie wypadlo najlepiej i boje sie, ze druga czesc wypadnie pod tym wzgledem podobnie. :/ Mi sie po przejsciu dwoch pierwszych poziomow po prostu odechcialo i jakos nie moge sie przemoc, zeby wrocic do tej gry. A obie wersje na PSP mecze bez przerwy. :]
God of War II / Space Invaders Extreme swapzilla

Awatar użytkownika
Gosiek
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 189
Rejestracja: 2007-04-13, 19:03
Lokalizacja: Sarmatia
Kontakt:

Re: Taiko no Tatsujin DS

Post autor: Gosiek » 2008-03-12, 21:24

Premiera drugiego Taiko na DS-a juz niedlugo - 24 kwietnia. Tego samego dnia pojawi sie w sprzedazy zwiazany z gra gadzet - specjalny stojak, ktory ma ulatwiac bebnienie w konsolke.
Obrazek
Huh... o_O
God of War II / Space Invaders Extreme swapzilla

ODPOWIEDZ