Folie HORI na oba ekrany

kawka
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 511
Rejestracja: 2007-08-29, 15:43
Lokalizacja: Perła Mazur
Kontakt:

Folie HORI na oba ekrany

Post autor: kawka » 2007-11-18, 17:54

Mam nowego DS'a od okolo dwoch miesiecy. Na touchscreenie ledwo zauwazylem dzis pod swiatlem slonca pierwsze ryski, dwie, ledwo widziane i wyczuwalne rysikiem. Nic wielkiego, ale jednak. I tu moje pytanie czy oplaca sie [nalezy?] kupic te folie HORI? Na stronce NINTENDO w dziale DS LITE FAQ mowia ze nie jest to konieczne, ze mozna byc spokojnym jesli sie uzywa licencjonowanych przez NINTENDO stylusow (ktorych oczywiscie to ja uzywam, do konsoli byly dolaczone dwa nowe) zaprojektowanych specjalnie do TOUCHSCREENA. Zaznacze, ze konsole przechowuje normalnie w pokrowcu i regularnie czyszcze ekraniki :smile:

Morden
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1231
Rejestracja: 2006-08-11, 12:06
Lokalizacja: ŠŠ‡ƒƒƒ‡ƒŠƒƒƒŠŠƒ‡ŠŠŠ‡ƒƒƒ‡ƒŠƒƒƒŠŠƒ‡Š║║█│││█│║│││║║│█║
Kontakt:

Re: Folie HORI na oba ekrany

Post autor: Morden » 2007-11-18, 18:04

Folie ochronne zawsze warto kupic. Powod jest prosty: Gdy je posiadasz, niszczy sie folia a nie powierzchnia ekranu. Kropka. Jesli ekran jest zarysowany, przyczyna nie musi byc stylus. Na powierzchni ekranu moze znajdowac sie pyl czy malutkie ziarenko piasku ktore podczas czyszczenia pocierasz o ekranik i to moze go zarysowac. Folia rozwiazuje wszystkie tego typu problemy. Jesli nie bedziesz gral gwozdziem zamiast stylusa, folia ochroni cie przed wszystkim co ekran uszkodzic moze przy zwyklym uzytkowaniu.
Obrazek

Inlagd sill
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1384
Rejestracja: 2006-02-25, 07:56

Re: Folie HORI na oba ekrany

Post autor: Inlagd sill » 2007-11-18, 18:24

kawka pisze:I tu moje pytanie czy oplaca sie [nalezy?] kupic te folie HORI?
"Nalezy kupic" to duzo bardziej prawdziwe sformulowanie, niz "oplaca sie".

Niekoniecznie musza byc HORI (zwl., ze wiekszosc dostepnych na Allegro to podroby), ale byc musza. Bardzo duza czesc gier na DSa wymaga nie zastanawiania sie nad tym, czy jesli przycisne stylusem mocniej/szybciej, to porysuje sobie ekran. Komfort posiadania dobrej (czyli przeziernej i dobrze przenoszacej nacisk) folii jest zdecydowanie wart jej kosztow. No i w zadnym stopniu nie przeszkadza w graniu. Chyba, ze kupisz cos podajacego sie za dobra folie za pare zlotych, co obnizy kontrast wyswietlacza lub/i zostawi bable powietrza podczas zakladania (dlatego na folii nie oplaci sie oszczedzac).
Dla bardziej wymagających: Serwis i forum Syzygia.pl

kawka
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 511
Rejestracja: 2007-08-29, 15:43
Lokalizacja: Perła Mazur
Kontakt:

Re: Folie HORI na oba ekrany

Post autor: kawka » 2007-11-18, 18:44

Ok. Ale jezeli chodzi u mnie o kupno to tylko na allegro. Nie mieszkam w zadnym miescie a la Warszawa, wiec i nie ma zadnych wyspecjalizowanych sklepow w mojej skromnej miescinie. W takim razie u jakiego uzytkownika dostane oryginalne folie HORI do DS LITE? Czy wogole dostane na allegro oryginaly? Moze ROBSON?

Gimiak
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 2120
Rejestracja: 2005-12-18, 22:55
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Folie HORI na oba ekrany

Post autor: Gimiak » 2007-11-18, 19:39

Od momentu zakupu DS lite uzywam dedykowanych folii firmy 3M. Sprawuja sie bardzo dobrze, nie wiem czym sie roznia folie HORI, ale dla porownania cena jest zaporowa. Do tej pory folie zmienialem 1 raz, a konsole mam od premiery DS Lite w ktoryms tam roku. ;)

Awatar użytkownika
Gosiek
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 189
Rejestracja: 2007-04-13, 19:03
Lokalizacja: Sarmatia
Kontakt:

Re: Folie HORI na oba ekrany

Post autor: Gosiek » 2007-11-18, 21:15

Gimiak pisze:nie wiem czym sie roznia folie HORI, ale dla porownania cena jest zaporowa.
Ja wiem czy az taka zaporowa? Oryginalna folia Hori na play-asia kosztuje 7 $, czyli jakies 17-18 zl, podrabiana na allegro 15 zl. Jasne, ze po doliczeniu kosztow przesylki ta z play-asia bedzie nieco drozsza, ale bez przesady z ta zaporowa cena. No chyba, ze ktos chce sprowadzic zestaw z foliami ochronnymi na cala konsole, to wtedy faktycznie bedzie musial wydac ponad 10 $.
Ja w kazdym razie kupilam Hori na play-asia i nie zaluje - folia sprawdza sie swietnie, jest b. czula, wrazenie dotyku stylusem troche inne niz na tych "zwyklych", wydaje sie byc na poczatku jakby miekka, ale swoje zadanie spelnia idealnie.

Poza tym pozostaje mi sie zgodzic z przedmowcami - folia, zwlaszcza w przypadku ekranu dotykowego, to podstawa.
Jezeli zaczniesz kiedys grac np. w Osu! Tatakae! Ouendan albo EBA, ktore wymagaja blyskawicznego jezdzenia stylusem po calym ekraniku i zobaczysz jak po takiej sesji wyglada folia... ;) Lepiej zeby touchscreen nie byl narazony na takie slady spiral i osemek.
God of War II / Space Invaders Extreme swapzilla

Morden
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1231
Rejestracja: 2006-08-11, 12:06
Lokalizacja: ŠŠ‡ƒƒƒ‡ƒŠƒƒƒŠŠƒ‡ŠŠŠ‡ƒƒƒ‡ƒŠƒƒƒŠŠƒ‡Š║║█│││█│║│││║║│█║
Kontakt:

Re: Folie HORI na oba ekrany

Post autor: Morden » 2007-11-18, 21:33

Niestety tak to juz w grach na DSa bywa, ze wiekszosc z nich wymaga pukania w ekranik stylusem. Gram teraz w Phantom Hourglass i co? Prowadzanie Link'a po planszy to ciaganie go stylusem. Walki to stukanie w przeciwnika. Wszedzie jakies pocieranie, klikanie, stukanie, pukanie no i w mikrofon dmuchanie. Nie badz zydem i kup porzadna folie.
Obrazek

Awatar użytkownika
ashka
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 687
Rejestracja: 2006-08-01, 16:29
Lokalizacja: z Innej Planety
Kontakt:

Re: Folie HORI na oba ekrany

Post autor: ashka » 2007-11-18, 22:04

kawka pisze:W takim razie u jakiego uzytkownika dostane oryginalne folie HORI do DS LITE? Czy wogole dostane na allegro oryginaly? Moze ROBSON?
Moja folie na NDSa nabylam w Robsonie i jest to oryginal :) Bylam u nich po zasilacz, to i folie wzielam ;)
ALE podobno i Robsonowi zdarzaja sie wpadki, wiec najlepiej jest do nich zadzwonic i sie upewnic. Tak jak przy pirackich grach, pomaga podstawowa wiedza o wygladzie opakowania i zawartosci saszetki :)

Zawsze mozesz uderzyc do Play-Asia i przy okazji kupic cos jeszcze :grin: (ten sklep to zlo! ftangh ftangh :lol: )

kawka
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 511
Rejestracja: 2007-08-29, 15:43
Lokalizacja: Perła Mazur
Kontakt:

Re: Folie HORI na oba ekrany

Post autor: kawka » 2007-11-20, 22:29

Pisalem do ROBSONA czy maja licencjonowane folie HORI do DS LITE. Odpowiedzieli.
Nie mielismy innych folii i nie mozemy porownac z inna jakoscia. Polecam, naprawde sa bardzo dobre.
:undecided:

Awatar użytkownika
ashka
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 687
Rejestracja: 2006-08-01, 16:29
Lokalizacja: z Innej Planety
Kontakt:

Re: Folie HORI na oba ekrany

Post autor: ashka » 2007-11-20, 22:35

Na ilus forach ludzie margaja, ze im w Robsonie podrobki sprzedali. Skoro sklep sam nie wie, to nie ryzykuj, kup gdzies indziej.

<evil voice: on>Play-Asia, Play-Asia, Play-Asia<ev: off />

kawka
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 511
Rejestracja: 2007-08-29, 15:43
Lokalizacja: Perła Mazur
Kontakt:

Re: Folie HORI na oba ekrany

Post autor: kawka » 2007-11-27, 13:20

Zaryzykowalem :shock: kupilem (na allegro u ROBSONA).
Oryginal czy podroba HORI - dam znac. :???:

Awatar użytkownika
froger3
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1471
Rejestracja: 2005-12-21, 00:33
Lokalizacja: 3 City / Toronto
Kontakt:

Re: Folie HORI na oba ekrany

Post autor: froger3 » 2007-11-27, 15:56

Robson, z tego co slyszalam, sprzedaje jeszcze pirackie gry na GBA, wiec radze i w tym polu uwazac na ten sklep.

kawka
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 511
Rejestracja: 2007-08-29, 15:43
Lokalizacja: Perła Mazur
Kontakt:

Re: Folie HORI na oba ekrany

Post autor: kawka » 2007-11-28, 21:47

Wyslalem kolejny mail do ROBSONA z pytaniem czy sa to oryginaly HORI do DS LITE. Odpowiedz tym razem byla troche inna :undecided:
Tak.
Tak jak mowilem dam znac jak dojdzie :wink:

Awatar użytkownika
mr oSa
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 102
Rejestracja: 2006-06-17, 20:28
Lokalizacja: Bialystok
Kontakt:

Re: Folie HORI na oba ekrany

Post autor: mr oSa » 2007-12-02, 19:50

Ja od siebie napisze jedynie, ze kiedy na allegro kupilem folie HORi za 20 ziko porysowala sie po 15 minutach batalii w MEtroida. Nie wnikam czy to podroba czy nie, nastepna folia kosztowala 5zl i dziala dlugi czas;] A folia oczywiscie byc powinna.
Teraz giercuje/wymiatam/kozacze: Animal Crossing: Wild World [DS]<---


mr oSa... i wszystko jasne.

Awatar użytkownika
ashka
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 687
Rejestracja: 2006-08-01, 16:29
Lokalizacja: z Innej Planety
Kontakt:

Re: Folie HORI na oba ekrany

Post autor: ashka » 2007-12-03, 00:15

Moja folia miala sie swietnie przez 8 czy 9 miesiecy, ale potem kupilam "Meteos" i teraz na dolnym ekranie mam hordy pionowych linii :twisted:
Kiedys bedzie ja trzeba wymienic....

ODPOWIEDZ