Metroid Dread?

ODPOWIEDZ
kawka
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 511
Rejestracja: 2007-08-29, 15:43
Lokalizacja: Perła Mazur
Kontakt:

Metroid Dread?

Post autor: kawka » 2007-11-19, 12:30

Wszyscy milosnicy Metroida widzieli chyba sekretna wiadomosc w MP3: Corruption.
Jak myslicie? Czy jest przygotowywany nowy 2D Metroid na DS'a? Czy NINTENDO gotuje wielka niespodzianke :smile:? A moze RETRO STUDIOS robi sobie zarty :cry:?
Mi sie marzy Metroid 2d z [lepsza?] grafika w stylu Castlevanii na DS'a: sliczna grafika 2d z wieloma elementami 3d i designie w stylu Super Metroid+Metroid Fusion. Nie mialbym nic przeciwko. Wlasciwie to powinien powstac jeszcze jakis Metroid na DS. Na GBA (NGC) w ciagu trzech lat wyszly 2 tytuly. A do konca tej generacji jeszcze duuuuuzo czasu :lol:
P.S. Nintendo oficjalnie poinformowalo na poczatku wrzesnia 2007, ze na te chwile nie robia zadnego Metroida 2D.

Gimiak
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 2120
Rejestracja: 2005-12-18, 22:55
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Metroid Dread?

Post autor: Gimiak » 2007-11-19, 12:55

kawka pisze:Wszyscy milosnicy Metroida widzieli chyba sekretna wiadomosc w MP3: Corruption.
A gdzie jest ukryta ta wiadomosc?

Inlagd sill
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1384
Rejestracja: 2006-02-25, 07:56

Re: Metroid Dread?

Post autor: Inlagd sill » 2007-11-19, 14:15

Obrazek

Cala prawda o Metroid Dread, hehe. A tak bardziej powaznie:

"hidden deep within the Space Pirate-infested depths of MP3, a secret message that can be found using Samus' scan visor hinted: 'Experiment status report update: Metroid project 'Dread' is nearing the final stages of completion.'

But it's all just a joke it seems. 'Nintendo is not making the 2D Metroid at this point in time,' Nintendo told CVG."


Teraz mozna oczywiscie gdybac lub/i snuc teorie spiskowe, ale nie zmieni to faktu, ze o nowym Metroidzie 2D nie wiadomo w tej chwili absolutnie nic, a zdementowany easter egg z Metroida Prime 3 tego nie zmienia.
kawka pisze:Na GBA (NGC) w ciagu trzech lat wyszly 2 tytuly.
Na DSa tez: Metroid Prime Hunters i Metroid Pinball. Notabene chyba najgorsze czesci z calej serii. :smile:
Dla bardziej wymagających: Serwis i forum Syzygia.pl

Gimiak
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 2120
Rejestracja: 2005-12-18, 22:55
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Metroid Dread?

Post autor: Gimiak » 2007-11-19, 15:17

Inlagd sill pisze:Na DSa tez: Metroid Prime Hunters i Metroid Pinball. Notabene chyba najgorsze czesci z calej serii.
Marudzisz. ;) MP Pinball jest wg mnie bardzo dobry - najlepszy pinball w jaki gralem na konsoli przenosnej.

kawka
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 511
Rejestracja: 2007-08-29, 15:43
Lokalizacja: Perła Mazur
Kontakt:

Re: Metroid Dread?

Post autor: kawka » 2007-11-19, 18:27

Inlagd sill pisze: Na DSa tez: Metroid Prime Hunters i Metroid Pinball. Notabene chyba najgorsze czesci z calej serii. :smile:
Metroid Prime Pinball. Wiem. Slyszalem, podobno swietny pinball (nawet RUMBLE PAK jest dodawany do niego). Ale to tylko pinball, spin-off nie wnoszacy nic do serii.

Wlasciwie NINTENDO nie pozostaje nic innego jak kontynuowanie watkow z Metroid Fusion. Najnowszy Metroid Prime 3: Corruprion konczy wszystkie watki z calej serii PRIME, jest zakonczeniem calej historii rozpoczetej 5 lat temu. RETRO STUDIOS zapowiedzialo ze nie bedzie pracowac nad kolejnym METROIDEM.

Awatar użytkownika
Blackie
'normalnie deBesciak'
'normalnie deBesciak'
Posty: 887
Rejestracja: 2006-02-06, 12:36

Re: Metroid Dread?

Post autor: Blackie » 2007-11-19, 18:40

Pinball jest cienki jak polsilver (jezeli chodzi o Metroidy). Poza fajnymi remixami i kilkoma fajnymi stolami to raczej nic nie oferuje. Najgorsze jest to, ze ja - kolekcjoner Metroidow musze kupic ten shit, bo to w koncu "METROID". I w ten sposob brakuje mi tego zakalca do posiadania wszystkich czesci.
Najlepiej niech Nintendo zrobi jakas dobra czesc w 2D, bo Prime Hunters jest slabiutkie a DS zasluguje na dobra gre z tej serii.
He only went so far as the subconscious.

Awatar użytkownika
Gosiek
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 189
Rejestracja: 2007-04-13, 19:03
Lokalizacja: Sarmatia
Kontakt:

Re: Metroid Dread?

Post autor: Gosiek » 2007-11-19, 18:48

Najlepiej niech Nintendo zrobi jakas dobra czesc w 2D, bo Prime Hunters jest slabiutkie
Byloby milo. :] Ja wybilam sobie z glowy Prime Hunters po kilkudziesieciu minutach gry w demo, w ktorym prawie nic mi sie nie spodobalo - i system sterowania jakis taki niewydarzony i niewygodny, i klimatu zupelnie brak... A sama oprawa graficzna to jednak za malo na dobra gre. Pozostaje grac do oporu w Fusion i Zero Mission z nadzieja, ze DS doczeka sie jeszcze Metroida z prawdziwego zdarzenia.
God of War II / Space Invaders Extreme swapzilla

Awatar użytkownika
Blackie
'normalnie deBesciak'
'normalnie deBesciak'
Posty: 887
Rejestracja: 2006-02-06, 12:36

Re: Metroid Dread?

Post autor: Blackie » 2007-11-19, 19:03

Szczerze mowiac to Fusion nigdy specjalnie mi sie nie podobal. Ze wzgledu na brak backtrackingu. Strasznie mnie to irytowalo. Najchetniej siadam do Super albo Prime'a.
He only went so far as the subconscious.

Gimiak
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 2120
Rejestracja: 2005-12-18, 22:55
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Metroid Dread?

Post autor: Gimiak » 2007-11-19, 21:23

Blackie pisze:Pinball jest cienki jak polsilver (jezeli chodzi o Metroidy).
Nie gadam z wami. :sarcasm: Te gre rozpatruje w kategorii Pinball, dlatego jest dla mnie wartosciowa, a to, ze fani Metroida - shootera - jej nie lubia tu juz co innego. Ja lubie. :P

Metroid Prime Hunters rowniez mi sie nie podobal, mam demo. Ostatnio zachwycila mnie pierwsza czesc (Metroid Prime), po wyladowaniu opadla mi szczena jak zobaczylem jak deszcz pada i odbija sie od Samus. Szok :shock:

Ze strzelanek 2D to najdluzej gralem w Metroid Fusion, gra calkiem, calkiem. Przestalem grac jak znalazlem buga w grze i nie moglem przejsc dalej - wlecialem w miejsce, ktore dostepne jest pewnie w pozniejszym etapie gry. Grrr... :sarcasm:

Inlagd sill
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1384
Rejestracja: 2006-02-25, 07:56

Re: Metroid Dread?

Post autor: Inlagd sill » 2007-11-19, 22:03

Gimiak pisze:Przestalem grac jak znalazlem buga w grze i nie moglem przejsc dalej - wlecialem w miejsce, ktore dostepne jest pewnie w pozniejszym etapie gry.
Metroidy, szczegolnie te wydane na GBA, wydaja mi sie zbyt dopracowane zeby znalezc w nich az takie bugi. Speedrunnerzy lub/i sequence breakerzy chetnie by takie znalezli, wykorzystali i opisali. Tymczasem nie znam zadnego buga uniemozliwiajacego ukonczenie Fusion/Zero Mission.

smiem podejrzewac, ze mogles nie znalezc jakiegos ukrytego przejscia niezbednego do przejscia dalej (zwl. jesli akurat miales aktywowac ktorys z Security Lockow), albo utknac na zlotych potworach (a raczej na drzwiach otwierajacych sie po ich zabiciu, co nie zawsze jest latwe). :wink:
Dla bardziej wymagających: Serwis i forum Syzygia.pl

Awatar użytkownika
Blackie
'normalnie deBesciak'
'normalnie deBesciak'
Posty: 887
Rejestracja: 2006-02-06, 12:36

Re: Metroid Dread?

Post autor: Blackie » 2007-11-19, 22:49

Ma duzo bugow. Tak samo, jak reszta Metroidow.

http://www.metroid2002.com/
He only went so far as the subconscious.

Inlagd sill
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1384
Rejestracja: 2006-02-25, 07:56

Re: Metroid Dread?

Post autor: Inlagd sill » 2007-11-20, 07:24

Pisalem o powaznych bugach ("az takie bugi"), a nie o bugach w ogole, ale faktycznie, masz racje, istnieje bug uniemozliwiajacy ukonczenie Fusion (The TRO Trap). Notabene jest on niemozliwy do wykonania przypadkowo, jesli nie opanowalo sie bardzo dobrze szeregu trikow i nie zna sie doskonale przejscia z Reaktora do TRO (a wiec nie ukonczylo sie wczesniej gry). smiem wiec watpic, zeby ktos tam wskoczyl przypadkiem i/lub zeby ten bug mial jakies znaczenie poza teoretycznym.
Dla bardziej wymagających: Serwis i forum Syzygia.pl

Gimiak
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 2120
Rejestracja: 2005-12-18, 22:55
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Metroid Dread?

Post autor: Gimiak » 2007-11-20, 08:27

Dzis wykopie Metroid Fusion i zrobie kilka zdjec, jak sie uda, to moze nawet i film nagram. Mam tylko nadzieje, ze nie skasowalem tego sava. ;)

ODPOWIEDZ