Nintendo DSi

kon
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 257
Rejestracja: 2009-03-10, 18:04

Re: Nintendo DSi

Post autor: kon » 2009-03-13, 08:11

hahahahah, nie.
to ja ci powiem tak: mam gb mono, gb pocket, gb color, gba, gba sp, ds classic, nes, snes, kiedys n64, gcn oraz ps2 i psp slim.
na fatcie gralem i gra sie tak samo jak na slimie tyle ze jest troche ciezszy.
ds classic przy litcie jest totalnym smieciem, nie oszukujmy sie, kolory sa wyblakle, konsole trzyma sie niewygodnie, wyglada tragicznie, jest duza.
kiedy wszedl gba sp kupilem od razu mimo ze mialem gba. nie wiem jak mozna bylo dopuscic do wypuszczenia konsoli, ktora nie miala podswietlanego ekranu.
wg mnie tak wlasnie robi nintendo, nie odslania wszystkich kart od poczatku i nasmiewa sie z tych co kupili pierwsze wersje.

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8536
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Nintendo DSi

Post autor: Axi0maT » 2009-03-13, 09:06

kon pisze:wg mnie tak wlasnie robi nintendo, nie odslania wszystkich kart od poczatku i nasmiewa sie z tych co kupili pierwsze wersje.
Tak... a Shigeru Miyamoto ma laleczki voodoo pierwszych klientow ktorzy zakupili ich produkty i dzga je cyrklem w przerwach sniadaniowych w pracy... No takiego absurdu to jeszcze nie slyszalem...

Awatar użytkownika
mrSin
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 723
Rejestracja: 2007-07-01, 11:54
Lokalizacja: 3miasto
Kontakt:

Re: Nintendo DSi

Post autor: mrSin » 2009-03-13, 09:16

Axi0maT pisze:
kon pisze:wg mnie tak wlasnie robi nintendo, nie odslania wszystkich kart od poczatku i nasmiewa sie z tych co kupili pierwsze wersje.
Tak... a Shigeru Miyamoto ma laleczki voodoo pierwszych klientow ktorzy zakupili ich produkty i dzga je cyrklem w przerwach sniadaniowych w pracy... No takiego absurdu to jeszcze nie slyszalem...
Również ni doszukiwałbym się teorii spisku w działaniach Nintendo, nie zmienia to jednak faktu, iż kupienie przenośnej maszynki firmy hydraulika w pierwszej wersji, tuż po premierze, to fatalna strategia.

kon
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 257
Rejestracja: 2009-03-10, 18:04

Re: Nintendo DSi

Post autor: kon » 2009-03-13, 09:38

zadna teoria spiskowa tylko nabijanie kasy.
sony zrobilo podobnie z pierwszymi padami do ps3, niby wszystko spoko, ale ludzie zatesknili za wibracjami i okazalo sie nagle, ze te wibracje mozna bylo zainstalowac, a nie tak jak sony utrzymywalo "uuu, pad jest tak zaawansowany technicznie, ze nie mozna juz dorzucic wibracji uuu".
tak samo robi apple z platnymi aplikacjami do wysylania mmsow czy lepsza nawigacja.
Tak... a Shigeru Miyamoto ma laleczki voodoo pierwszych klientow ktorzy zakupili ich produkty i dzga je cyrklem w przerwach sniadaniowych w pracy... No takiego absurdu to jeszcze nie slyszalem...
no ja tez, ale co to ma do rzeczy?

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8536
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Nintendo DSi

Post autor: Axi0maT » 2009-03-13, 10:36

kon pisze:no ja tez, ale co to ma do rzeczy?
To ze zarowno to co ja napisalem jak i to co ty napisales jest po prostu bzdura. Gdyby wprowadzac do sprzedawanych urzadzen wszystkie inowacje, ktore pojawiaja sie na rynku to nigdy bysmy sie nie doczekali tego produktu. To ja moge rownie dobrze powiedziec ze PAnasonic tez wali klientow w kulki bo sprzedaje model XXX swojego TV i co 3 miesiace wypuszcza kolejny nowszy, lepszy, poprawiony. Nintendo przy nich to pikus... przynajmniej wstrzymuja sie pare lat z wypuszczeniem nowego modelu.

Awatar użytkownika
ZiQ
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 308
Rejestracja: 2009-01-31, 17:50

Re: Nintendo DSi

Post autor: ZiQ » 2009-03-13, 11:36

To jest jedna wielka mafia! W każdym ds-ie jest zamontowana mikro bomba wodorowa a Bowser razem z Wario tylko czają się by wysadzić nam je w ryj !

kon
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 257
Rejestracja: 2009-03-10, 18:04

Re: Nintendo DSi

Post autor: kon » 2009-03-13, 15:24

Axi0maT pisze:
kon pisze:no ja tez, ale co to ma do rzeczy?
To ze zarowno to co ja napisalem jak i to co ty napisales jest po prostu bzdura. Gdyby wprowadzac do sprzedawanych urzadzen wszystkie inowacje, ktore pojawiaja sie na rynku to nigdy bysmy sie nie doczekali tego produktu. To ja moge rownie dobrze powiedziec ze PAnasonic tez wali klientow w kulki bo sprzedaje model XXX swojego TV i co 3 miesiace wypuszcza kolejny nowszy, lepszy, poprawiony. Nintendo przy nich to pikus... przynajmniej wstrzymuja sie pare lat z wypuszczeniem nowego modelu.
tak oczywista rzecz jak podswietlenie ekranu czy porzadny design to innowacja? nigga plox, przeciez to sa bardzo potrzebne rzeczy i technologia do nich potrzebna byla w momencie kiedy byly wypuszczane. tu nie zmienily sie bebechy przeciez.
PAnasonic tez wali klientow w kulki bo sprzedaje model XXX swojego TV i co 3 miesiace wypuszcza kolejny nowszy, lepszy, poprawiony.
przeciez to glupi przyklad, zmienia sie technologia, podzespoly, sa nowe mozliwoscie. ds i ds lite to to samo w innej obudowie i lepiej zrobionym ekranem. nie mowiac juz o gba i gba sp gdzie technologia potrzebna do zrobienia ladowalnej baterii i podswietlenia zostala wynaleziona 50 lat przed chrystusem.
Nintendo przy nich to pikus... przynajmniej wstrzymuja sie pare lat z wypuszczeniem nowego modelu.
no nie wiem jak ty, ale ja bym wolal zeby od razu wypuszczali kolejny model bez tego poprzedniego, skoro jest taka mozliwosc. no i dlaczego sie wstrzymuja? kolejny model to potezny boost w sprzedazy, bo zainteresuja sie nim uzytkownicy poprzedniego modelu ktorym konsola sie podobala ale brakowalo im funkcji oferownych przez nowa jak i nowi uzytkownicy. te pare lat to wyczekiwanie na moment kiedy poprzedni model zacznie sie sprzedawac slabo. zobacz na ps2, wyszlo w 1999, sprzedaje sie nadal dzieki wypuszczeniu ps2 slim (ktore jest mniejsze, szybsze i tansze). przeciez bez sensu dla nintendo byloby wypuszczac model za modelem bo poprzedniego nikt nie kupi. a jako ze ds lite juz na rynku jest od dluzszego czasu i sprzedaz po takim czasie spada to wypuszczaja dsi. no ale skoro nie ma juz tak naprawde co poprawiac w samej konsoli to dodaja pierdoly typu aparaty (nie zapominajmy ze dsi nie ma slotu gba...) i krzycza jaka to innowacja.
no i zeby nie bylo ze ciagle jade nintendo (ktore jest firma ktora zarabia pieniadze wiec nie wiem czemu dorabiacie tu jakas ideologie prometejska)
psp2000 dostalo lepszy procesor i dwa razy wiecej ramu, wczesniej nie dalo sie tego zrobic i tu widac poprawe.
psp3000 to robienie ludzi w bambuko z kontrowersyjnym ekranem i nic poza tym.

Awatar użytkownika
ZiQ
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 308
Rejestracja: 2009-01-31, 17:50

Re: Nintendo DSi

Post autor: ZiQ » 2009-03-14, 17:04

właśnie ap ropo psp3000 ktoś kiedyś na nim grał albo miał je w rękach tam oprócz mikrofonu nic się nie zmieniło ?

Awatar użytkownika
Rondel Spears
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 298
Rejestracja: 2007-01-15, 18:01
Kontakt:

Re: Nintendo DSi

Post autor: Rondel Spears » 2009-03-14, 17:16

Od PSP-2000 wersja 3000 rozni sie nizej wymienionymi cechami:
- nowy, niekoniecznie lepszy ekran
- poprawiono video-out, psp-3000 wyswietla obraz nie tylko na telewizorach HD
- mikrofon do Skype badz gier wykorzystujacych tryb Infrastructure
- ladne aluminowe kolo z poprzednich wersji PSP zastapiono na brzydkie
- jeszcze wiecej taniego plastiku
- przycisk 'Home' ma teraz postac loga PS (podobnie jak na padach SIXAXIS badz DS3)

^ Minuta googlowania...
Blah, blah, blah :/

Awatar użytkownika
Spyro1993
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 2184
Rejestracja: 2008-06-29, 16:49
Lokalizacja: Knurów
Kontakt:

Re: Nintendo DSi

Post autor: Spyro1993 » 2009-03-15, 20:20

Hm... Znalazłem na allegro pre-order za 900zł. Ktoś chętny? :grin:
Mój friendcode:
Nintendo 3DS: 1075-0891-4847
Nintendo Switch: SW-7223-6894-3313

(2b v ~2b) - Szekspir

Ukukuki
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 3400
Rejestracja: 2008-01-25, 19:20
Lokalizacja: okolice Mielca

Re: Nintendo DSi

Post autor: Ukukuki » 2009-03-15, 20:55

Do tego gościu bardzo wiarygodny :wink: .


Jeszcze w kwesti psp, ja kompletnie nie rozpoznaje która jest która. Muszą być podpisane :P . Zmiany są dla mnie nieistotne, miałem slima a nie raz myliłem się i brałem w szatni fata kolegi. Jedyna istotna zmiana to szybsze wczytywanie się gier w wersji slim i nowszej w stosunku do fata. A z jeśli chodzi o DSa to wole pierwszą wersje premierową. Poprostu mi się podoba :smile: .

Awatar użytkownika
artemis
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 554
Rejestracja: 2008-07-17, 11:40

Re: Nintendo DSi

Post autor: artemis » 2009-05-05, 17:20

Wiecie jak to jest w końcu z tymi barierami regionalnymi w DSi? Czy gry NTSC ze stanów bedą sie odpalaly na konsoli w wersji PAL w DSi?

soberpl
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1984
Rejestracja: 2005-12-20, 23:41
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: Nintendo DSi

Post autor: soberpl » 2009-05-05, 17:28

Tylko gry pobrane z internetu coś ala WiiWare nie będą działać z innego regionu. Masz konsole z USA to w gry europejskie pobrane z sieci za punkty nie pograsz - w drugą stronę tak samo.

ramzes64
Redaktor
Redaktor
Posty: 4174
Rejestracja: 2006-02-26, 01:50
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Nintendo DSi

Post autor: ramzes64 » 2009-05-05, 21:27

dzis widziałem pierwszy raz na własne oczy DSi

w MediaMarkt zauważyłem że inna konsolka do testowania była podłączona - biała - wcześniej była taka zielonkawa kaszana ;/ ... i zauważyłem kamerke - wiec to przykulo moja uwagę ... wlozona byla gra - jakies te nowe Simsy - wylaczylem konsole i wlaczylem ponownie aby zobaczyc jak wyglada to cale MENU - jest inaczej niz we wczesniejszych wersjach ... w sumie odpalilem tylko kamerke (bo tam pusto bylo: a WiFi, Music i czegos jeszcze sprawdzac nie chcialem) ... no kamerka dziala - ot co - ale dobrze widac zdjecie.

Ogolnie dziwnie sie troche trzymalo konsolke - bo plastik nie ejst juz taki sliski i lapiący odciski, ekranik niewiele większy moze i jest - ale specjalnie jakiejs duzej roznicy niema ... no i bardziej plaska ta konsolka, przez co dziwniej sie trzymalo ;/ hmmm

No jednak mi moj DL Lite wystarczy w zupelnosci
Professional N I N T E N D O Game Tester - od 1998r.

Awatar użytkownika
artemis
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 554
Rejestracja: 2008-07-17, 11:40

Re: Nintendo DSi

Post autor: artemis » 2009-05-05, 21:44

Ja sie ciekawie o tych regionach bo kupując teraz gry nie chce sobie odciąć możliwości grania na nich później. DSi pewnie jakoś za rok, dwa sobie kupie... A w Palu pudełko jest jak dla mnie gorszej jakości niż te made by USA, no i na allegro bierze sie raczej to co jest a nie wybrzydza :P . Dzisiaj kupiłem Advance Wars Dual strike 3XA NTSC za 50 zł + przesyłka.... W Palu nie było no i do tego jeszcze taka cena....

jaka była cena DSi w MM?

ODPOWIEDZ