DSi

Awatar użytkownika
quit
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 549
Rejestracja: 2010-08-23, 19:57
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: DSi

Post autor: quit » 2010-09-27, 17:22

No rozmiary już takie prawie netbookowe ;p Anyway też zastanawiam się nad zakupem DS ale normalnego i ;) Natomiast wszystko zależy od ceny wyjściowej 3DS'a i jaką specyfikację będzie miał.
29 mówicie, czyli za 2 dni więcej info ma wyciec nt. nowego dziecka?

ramzes64
Redaktor
Redaktor
Posty: 4174
Rejestracja: 2006-02-26, 01:50
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: DSi

Post autor: ramzes64 » 2010-10-03, 19:36

dziś byłem w sklpeach zobaczyć DSi XL (z chęcia odpalenia jakiejś gry, albo zobaczyć).

- w jednym centrum handlowym w Empiku nie mieli
- w tym samym centrum w RTV EURO AGD konsol pelno, Wii, ale DS'a zadnego nie widzialem ... w sumie nawet nie pytalem nikogo.
- przypadkiem zaszlismy do Vobis'a (gdyz reklamuja sie ze nie tylko komputery mają). Przeszedlem jedna sciane i same komputery, pniej podszedl sprzedawca i zapytal "czy w czyms pomoc?"... ja zobaczylem za nim konole (jakis Xbox360), wiec zapytalem "czy macie konsole Nintendo?". Ten sprzedawca zapytał "a dlaczego Nintendo?", brat z ktorym bylem, powiedzial ze "on jest fanem" ;). Ja zrozumialem, ze sprzedawca nie wie o co pytam "Konsole Nintendo", pewnie dla niego to brzmialo "konsole CzingCiong"... pewnie myslal, ze mowie "jakas trabka", a on odpowiedzial "jaka trąbka?".... więc to jego "a dlczego Nintendo?" uswiadomilo mi ze nie wie o co pytam. Ale chcac ratowac sytuacje, powiedzial ze sprawdzi i do kompa podszedl cos wklepując. Chcialem juz wychodzic, bo wiedzialem ze sie nie dogadamy, zreszta chcialem sprawdzic konsole na miejscu, a nie ze mozna zamowic - no ale poczekalismy chwilke. Sprzedawca cos znalazl i powiedzial ze "mamy konsole Nintendo &%$#* za 800(ileś tam złotych) z grami na zamówienie". Oczywiscie ja bylem zrezygnowany i nie uslyszalem jaką konsole powiedzial sprzedawca, i czy woghole jakas powiedzial. Wyszlismy, dziekując za chęci :)

pozniej wybralem sie do drugiego centrum handlowego.
- w Media Markt po odczekaniu chwilki i zlapaniu przedawcy z odpowiedniego dzialu, okazalo sie ze niemoze mi pokazac, zreszta wskazal na wersje DSi białą (małą) i powiedzial ze taka sama ja tamta, tylko ze większa. Zapytalem, czy mozna sprawdzic jak wygladaja gry, na wiekszym ekranie - ale okazalo sie ze nie ma takiej mozliwosci. Zawinalem sie wiec na piecie i odeszlismy.
- w Empiku, w tym samym (drugim) centrum handlowym, spytawszy Pana z punktu INFO czy mozna sprawdzic jak wygladają gry na tym DSi XL, odpowiedzial "ze raczej nie, bo pozniej jak ktos bedzie chcial kupic, to bedzie juz, mniej wiecej jako produkt uzywany/otwierany" - cos w ten desen. Zrezygniwany wyszedlem.

W teorii, planowalem nawet zrobić zakup ;), myslame ze jakos 700zl (bo juz jakis czas temu udalo mi sie jednak wymacac DSi XL w Empiku (w tym drugim centrum) - teraz mialem zamiar zobaczyc w akcji te konsole. Jednak kupic juz nie chcialem, jak zobaczylem ceny. Myslalem ze blisko 700zl, a jednak w Empiku kosztowala 799,99zl, a w media Markt 849zl. Wiec na Allegro za 710zl z wysylka, a nawet jakis byl za 630zl.

W rezultacie widac, ze ja nie mialem az takiej motywacji, po prostu spytalem i otrzymalem odpowiedz, nie drazylem (ze niby jak zobacze to kupie). Ale ogolnie nie pokazali!

* ciekawe jak bedzie z Nintendo 3DS :undecided:
Professional N I N T E N D O Game Tester - od 1998r.

Awatar użytkownika
quit
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 549
Rejestracja: 2010-08-23, 19:57
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: DSi

Post autor: quit » 2010-10-03, 20:19

Nintendo 3DS to dla kogoś kto ma kilka milionów złotych, no minimum ze 2, aby wejść na rynek. Boomy technologiczne w każdej dziedzinie to idealna pora, a 3DS'a można byłoby fajnie wypromować.
Zrobić stoiska z przymocowanymi konsolami na jakiś sznureczkach i możliwością testowania, wiele stanowisk od razu w momencie premiery, pokazać ludziom novum jakim jest, do tego zrobić to samo z Wii i 50" ekranami...niestety, polska wypina dupę na takie rzeczy.
W Bstoku na dzień dzisiejszy możliwość pogrania na konsolach w sklepach w ogóle jest w 2óch miejscach, z czego w jednym i drugim od roku jest ta sama gra, Empik w jednej galerii i jakaś gra bezsensowna, chyba dla dzieci, nawet nie wiem jaka na x360 oraz x360 w media markt z jakąś piłką i PS3 z little big planet, w dodatku na jakiś nieoryginalnych padach te ps3, jakimś szajsie.
Nintendo nie istnieje ani jedno, DS'a nawet w sklepach ostatnio nie widziałem na żadnej półce.
Więc...odpowiadająć na twoje pytanie, pewnie po premierze 3DS'a będzie tak jak jest, bo wszyscy mają to gdzieś.

Keitaro
'normalnie deBesciak'
'normalnie deBesciak'
Posty: 785
Rejestracja: 2007-11-13, 20:22

Re: DSi

Post autor: Keitaro » 2010-10-03, 21:03

ramzes64 >> ciesz się że w ogóle mieli DSa xD Na podkarpaciu w Rzeszowie są tylko w MM. Poza tym to chyba w żadnym mieście nie ma :lol:

Co do Allegro to pamiętaj o tym iż zazwyczaj konsole są sprowadzane i nie pochodzą od polskiego dystrybutora. Oczywiście to nie zmienia nic (chyba że trafisz na refurbished) jednak ja wolę konsolki z pewniejszego źródła.

ramzes64
Redaktor
Redaktor
Posty: 4174
Rejestracja: 2006-02-26, 01:50
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: DSi

Post autor: ramzes64 » 2010-10-03, 21:55

mi od polskiego dystrybutora nie potrzebne, ma dzialac, byc oryginalne i sprawne

co oznacza ze konsola jest "refurbished", juz drugi raz o tym mowisz, albo od kogos innego slyszalem.

wzialem sie za siebie i w sumie licytuje tedo DSi XL
http://allegro.pl/nintendo-dsi-xl-braz- ... 88558.html - dałem pewną sumke i juz do konca nie walcze, zobaczymy za ile pojdzie
Professional N I N T E N D O Game Tester - od 1998r.

Awatar użytkownika
Spyro1993
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 2184
Rejestracja: 2008-06-29, 16:49
Lokalizacja: Knurów
Kontakt:

Re: DSi

Post autor: Spyro1993 » 2010-10-03, 22:16

ramzes64 pisze:co oznacza ze konsola jest "refurbished", juz drugi raz o tym mowisz, albo od kogos innego slyszalem.
To oznacza, że jest z odzysku, jest odnowiona. Dobrze to wytłumaczyłem? :P

To u nas w Saturnie jest DS Lite w stałej, niezmienionej cenie - 699 zł. :P Jedna konsola jest wystawiona do gry i co kilka tygodni zmieniana jest gra.
Ostatnio zmieniony 2010-10-03, 22:17 przez Spyro1993, łącznie zmieniany 1 raz.
Mój friendcode:
Nintendo 3DS: 1075-0891-4847
Nintendo Switch: SW-7223-6894-3313

(2b v ~2b) - Szekspir

Keitaro
'normalnie deBesciak'
'normalnie deBesciak'
Posty: 785
Rejestracja: 2007-11-13, 20:22

Re: DSi

Post autor: Keitaro » 2010-10-03, 22:17

Myślałem iż to powszechnie wiadomo ;P Refurbished to znaczy konsola odnawiana. Często posiada nieoryginalna baterię, obudowę, ekrany itd. Ogólnie zależy to od szczęścia co jest w takim urządzeniu oryginalne a co nie. Płyta główna na pewno jest oryginałem i często na tym się kończy zbiór oryginalnych części. Swego czasu jak się interesowałem DSem to na Allegro większość aukcji z DS Lite to były właśnie konsole odnawiane. Można je było poznać po tym iż posiadają np. folię naklejona na górną część obudowy czy też 1 rysik. Nawet w Robsonie takie konsole posiadali, były tańsze i miały napisane "tylko 12 miesięcy gwarancji" a nie 2 lata jak w normalnym przypadku. Na eBay te konsole chodziły sporo taniej nawet poniżej 300zł, u nas w cenach tylko lekko niższych od normalnych DS Lite. W DealExtreme też były i to po jakoś 80 coś dolarów (z oznaczeniem że to refurb). Dlatego współczuję jak ktoś nadział się na ów aukcję. Niestety nie wiem jak jest z DSi, choć gdzieś o uszy mi się obiło iż iż w obiegu są odnawiane wersje. DSi XL jest jeszcze nowsze więc pewnie nikła szansa na trafienie refurba.

Swego czasu też pytałem się internetowych sklepów skąd mają konsole DSi. Większość albo olewała maila, albo odpowiadali wprost iż nie pochodzą one od polskiego dystrybutora ale są "europejskie". Dlatego by mieć 100% pewność co do źródła pochodzenia i oryginalności konsoli najlepiej kupić ją od polskiego dystrybutora.

Notabene o tym problemie z konsolami refurbished pisali również w PSX Extreme (Na PW mogę Ci dać namiar)

---

Jeszcze co do polowania na konsolę DS czy gry to polecam przelecieć się czasem po supermarketach np. Real czy jakieś MediaExperty. Bywa iż mają tam niesamowite przeceny na taki sprzęt który długo im nie schodzi. Jest to sprawdzona sprawa sam kiedyś trafiłem na takie promocje o jakich się w najcieplejszych snach nie śniło. Inna sprawa że rzadko kiedy w ogóle mają DSowe rzeczy, no ale.. bywają.

ramzes64
Redaktor
Redaktor
Posty: 4174
Rejestracja: 2006-02-26, 01:50
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: DSi

Post autor: ramzes64 » 2010-10-03, 22:40

dzieki za odp ... w sumie mam teraz 2DS Lite i nawet nie wiem czy sa ref... To juz dla takich analitykow jak ty. Dla mnie wszytsko dziala, nic nie wyglada podejrzanie, ceny normalne i o problemie nie slyszalem (wiec zylem w nieswiadomosci i bez strachu, ze cos moze byc nie tak).

W kazdym badz razie, mam nadzieje ze jak uda mi sie kupic DSi XL to bedzie cacko działało bez problemów. A ze ktos ma konsolke z Europy, dla mnie nie robi to problemu. No chyba ze ty odkreasz obudowe, aby spawdzic jaka bateria jest w srodku. Ja mojego DS lite nie rozkrecalem i nie zamierzam, gdyz wszytsko dziala bez problemu.

No ale jeszcze raz dzieki.

* wiem jaka bedzie moja pierwsza gra z DSiWare: Mario vs. Donkey Kong: Minis March Again! :grin:
Professional N I N T E N D O Game Tester - od 1998r.

Keitaro
'normalnie deBesciak'
'normalnie deBesciak'
Posty: 785
Rejestracja: 2007-11-13, 20:22

Re: DSi

Post autor: Keitaro » 2010-10-03, 23:05

Ja to przede wszystkim nienawidzę piractwa i temu podobnych oszustw. Jak sprzedawcy ściągają sobie konsolki z eBaya jako refurby, a następnie sprzedają w Polsce jako nowe pełnoprawne konsole DS Lite po normalnej cenie. I nie informują oczywiście co to za konsole są. Dla mnie jest to wyłudzenie i oszustwo i trzeba to tępić. Niestety przez takie akcje człowiek musi co zakup przedmiotu musi się zagłębiać w dziesiątki stron i informacji na temat produktów. Pomijając już aspekt analizy wiadomo też że konsola nie składająca się z oryginalnych komponentów może, oczywiście nie musi ale może, wysiąść szybciej od oryginału. A taki sprzęt przecież mało nie kosztuje.

W każdym razie życzę powodzenia z zakupem DSi by Ci się idealna sztuka trafiła :)

---

Jeszcze taki mały offtop, jakie akcje w dziale GBA odchodzą. Jeden sprzedawca opanował przeklejanie naklejek na konsolach SP. Z jednej na drugą tak że nic nie widać. Kupuje obudowy konsol na DealExtreme, przerzuca flaki jakichś padniętych GBA SP, przekleja naklejkę i viola - sprzedaje jako nówki. Wykryć? praktycznie nie sposób nie będąc obeznanym w temacie.

Ukukuki
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 3400
Rejestracja: 2008-01-25, 19:20
Lokalizacja: okolice Mielca

Re: DSi

Post autor: Ukukuki » 2010-10-03, 23:35

hirikawa pisze:ramzes64 >> ciesz się że w ogóle mieli DSa xD Na podkarpaciu w Rzeszowie są tylko w MM. Poza tym to chyba w żadnym mieście nie ma
Na podkarpaciu widziałem DS w Tarnobrzegu i w Mielcu czyli tak tragicznie nie jest ;p. W Tesco na klocku i chlebaku można pograć, nawet DSi tam wymacałem ;), oczywiście ja się przedrzesz między dzieciakami okupującymi to miejsce od godzin rannych do wieczornych.
Famicom!

Awatar użytkownika
quit
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 549
Rejestracja: 2010-08-23, 19:57
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: DSi

Post autor: quit » 2010-10-03, 23:38

Dziwne, w świecie elektroniki pokroju np. odtwarzacze mp3 przenośne "refurbished" są bardziej pożądane niż wszystko używane praktycznie.
Nie słyszałem historii o np. mp3jkach na używanych partsach, a nawet o laptopach(IBM prowadziło taką politykę). Towar trafiał głównie na zasadzie - ktoś kupił, używał, a np. oddał bo mu się nie spodobał, wymienił na lepszy model od razu w sklepie, albo po leasingu oddał w rozliczenie. Jeżeli następowało jakieś użycie to sprzedano po wymianie tego elementu, a jak oddane były do naprawy, np. odtwarzacze, to stare naprawiali, a dawali nowego. Tylko czy to ujma? Jak miałbym opcje kupna laptopa który pół roku był testowany, a potem odnowione wszystko co się zużyło i sprzedają to to...super sprawa! Wiadomo,że nie ma fabrycznych wad których potem może się okazać, że nie ma jak udowodnić, np. przegrzewanie się, czy jakiś dziwny wyświetlacz, albo płyta główna co po kilku tygodniach od nowości umiera. Powiedzmy szczerzę, elektronika nie zużywa się prawie wcale przy zachowaniu pewnych zasad, jeżeli coś na początku nie padnie, a pracuje w praktycznie niezmiennych warunkach cały czas, to jeżeli jakiś kurz, woda, czy przepięcie nie spali czegoś, to to będzie śmigać i śmigać ;)
Nigdy historii o naprawianiu gorszymi cześciami nie słyszałem.

Ukukuki
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 3400
Rejestracja: 2008-01-25, 19:20
Lokalizacja: okolice Mielca

Re: DSi

Post autor: Ukukuki » 2010-10-03, 23:46

Czytałem w PSX Extreme artykuł o wersjach refurbished i po tej lekturze w życiu bym świadomie nie kupił takiego DS Lite.
quit pisze:Powiedzmy szczerzę, elektronika nie zużywa się prawie wcale przy zachowaniu pewnych zasad, jeżeli coś na początku nie padnie, a pracuje w praktycznie niezmiennych warunkach cały czas, to jeżeli jakiś kurz, woda, czy przepięcie nie spali czegoś, to to będzie śmigać i śmigać
Zużywa się jak wszystko, trafisz na trefne pamięci albo kondensatory które po 2 latach stracą właściwości i nic nie zrobisz;p
Famicom!

Keitaro
'normalnie deBesciak'
'normalnie deBesciak'
Posty: 785
Rejestracja: 2007-11-13, 20:22

Re: DSi

Post autor: Keitaro » 2010-10-03, 23:55

Ładny gips! A ja w Rzeszowie się tyle oszukałem i tylko w MM było. W Stalowej ze świecą szukać. Akurat w Tarnobrzegu nie sprawdzałem, taka mała mieścina a mają DSy. Oświecenie przybyło na podkarpacie, panowie i panie czapki z głów.

Widocznie to zależy od tego kto odnawia i co odnawia. Polecam przejrzeć forum Skizo na temat ów konsolek trochę osób się tam wypowiadało, w tym osoby które taki sprzęt posiadają. Jak mówiłem mam też namiar na artykuł o jakości DS Lite refurbished. Ten sprzęt jest odnawiany przez Chińczyków a nie przez Nintendo. Nie jest to profesjonalnie odnawiana konsola tak jak np. robiło Sony z PS2. Pozostaje jedynie zagadką skąd Chińczycy biorą oryginalne płyty główne do DS Lite.

Ja się z Tobą zgodzę że wszystko by było w porządku jeśli ów towar składał by się z oryginalnych części. W przeciwnym wypadku jesli jest nazywany Nintendo a dostajemy jakiś chłam ze zmienioną obudową, ekranem i baterią to jest wyłudzenie i oszustwo.

Awatar użytkownika
boltzman
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 232
Rejestracja: 2008-08-20, 12:15

Re: DSi

Post autor: boltzman » 2010-10-06, 10:07

@Ramzesowaty

No to pozostaje porównywanie tylko i wyłącznie poprzez YT.

http://www.youtube.com/watch?v=iMN0Vi_p7es

Z tego filmiku wynika, że wielkich różnic w wyświetlaniu (chodzi mi o jakość) nie ma.

Co do refurbished - wydaje mi się, że zawsze ze sklepem można się wówczas potargować o cenę sprzętu. Tak z okolicznego podwórka dam przykład. Kolega kupował przez net (sklep pixel...coś tam) router D-linka (nie wiem dlaczego dopuścił się tej zbrodni, ale wybrał D-Linka) wersja "odnowiona". Dogadał się ze sklepem w sprawie ceny. Nowy "nietknięty" kosztował ok 210 zł, natomiast on zapłacił 170 i za free mu wysłali. Haczyk jeszcze był taki, że gwarancja normalnie jest na 2 lata, jemu dali tylko na rok. Router (o dziwo, bo to D-Link) działa mu bez zarzutu już 3 rok. No kilka resetów musiał zrobić, ale to D-Link więc norma.
Warto tam z nimi-sklepami po negocjować przy wersji odnawianej, parę złociszy można urwać.

Ktoś tam o chińszczyźnie wspomniał - Patrzę na swojego NDSa klasycznego. Działa pięć lat (dokładnie 28 października będzie pięć lat), obracam go i widzę nalepkę "Zdjełano w kitaj". Czego teraz produkowanego w Chinach nie ma. Jakoś wszak większość rzeczy działa, więc się srożyć nie ma co...
Nie ma nic bardziej przerażającego, niż głupota w akcji.

FC GoldenEye 007 Wii - 128 736 299 761
Mario Kart DS - 481 340 722 337
StarFox Command DS 844 241 773 115

ramzes64
Redaktor
Redaktor
Posty: 4174
Rejestracja: 2006-02-26, 01:50
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: DSi

Post autor: ramzes64 » 2010-10-06, 17:55

juz do mnie konsolka zostala wyslana, jutro powinienem ja mieć ;) - wtedy zobacze z czym to sie je
Professional N I N T E N D O Game Tester - od 1998r.

ODPOWIEDZ