Gry z obsługa Wi-Fi

ODPOWIEDZ
soberpl
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1984
Rejestracja: 2005-12-20, 23:41
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Gry z obsługa Wi-Fi

Post autor: soberpl » 2009-06-20, 11:58

Szukam kompletnej i aktualnej listy gier, które wykorzystują Wi-Fi. Pojedyncze tytuły znam, wiem, że nie ma ich zbyt dużo, ale interesuje mnie kompletna lista. Jakieś wskazówki i namiary mile widziane.

ramzes64
Redaktor
Redaktor
Posty: 4174
Rejestracja: 2006-02-26, 01:50
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Gry z obsługa Wi-Fi

Post autor: ramzes64 » 2009-06-20, 12:35

nie wiem jak TO jest aktualizowane i czy wogole jet aktualizowane.

TU jest chyba najlepsza i najaktualniejsza lista gier z USA (no ale na DSa nie ma regionu) wiec "no problem"


narazie gralem w gry WFC:

Mario Kart DS
Metroid prime Hunters
Mario vs. Donkey Kong: March of The Minis
W Mario vs. Donkey Kong 2: March of the Minis możemy grać z innymi bezprzewodowo, dzieląc się naszymi levelami (każdy grający musi posiadać własny kartridż z grą), a osoby które nie posiadają własnej gry, mogą pobrać od nas wersję demo. MvsDK2 umożliwia również rozgrywkę przez Internet wykorzystując usługę Nintendo Wi-Fi Connection. Tryb online wygląda następująco: musimy wymienić się Friend Code z drugą osobą i zsynchronizować ją (levele też trzeba synchronizować) i dopiero wtedy będziemy mogli udostępniać nasze i ściągać od innych ich poziomy. Ten system dla mnie jest dobrze rozwiązany, bo obaj gracze nie muszą być w tym samym czasie online. Problem stanowi już znalezienie kogoś chętnego do wymiany swoimi levelami. W Polsce znalazłem jednego „Przyjaciela” z którym wymieniłem się FC. Można szukać też na zagranicznych portalach – polecam forum gamespot.com – ale nie forum ogólne, a forum gry (gamespot.com > Mario vs. Donkey Kong 2: March of the Minis > Forum). Jest też możliwość pobrania ośmiu leveli z serwera Nintendo, ale są one tam na stałe i przez pół roku nic nowego się nie pojawiło (słyszałem, że podobno po wydaniu gry były aktualizacje) – dlatego najlepiej szukać „żywych” tworzących poziomy graczy. Sam miałem dopisanych ponad piętnaście osób, a każda z nich zbudowała co najmniej trzy levele co daje już niezłą sumkę dodatkowych poziomów (a są i tacy co mają więcej i ciągle tworzą). Trzeba też przyznać, że niektórzy potrafią zrobić takie „plansze”, że główkować będziemy jak wskoczyć na jedną platformę, a już samo dojście do drzwiczek graniczy z cudem. W pamięci gry, możemy zapisać osiem własnych wykreowanych leveli i dwadzieścia cztery ściągnięte od innych osób.
Diddy Kong racing DS
W Diddy Kong Racing DS możemy grać nawet do ośmiu osób korzystając z jednego kartridża, lub gdy każdy z grających posiada własny. Uprzyjemniając sobie czas w ten sposób można ścigać się na jednym torze w zwykłym wyścigu, lub w „trophy race” na czterech trasach jak w Mario Kart. Dostępny jest też tryb battle, zbieranie tokenów oraz zabawa na narysowanych przez siebie torach. Gracze mogą również wymieniać się ghost data (swoimi czasówkami).

Online wykorzystujący usługę Nintendo Wi-Fi Connection pozwala na grę do sześciu osób, a oferowane tryby gry to single race, battle tracks, trophy race i token tussle. Niestety Diddy Kong Racing DS to nie Mario Kart i jest mniej popularny, przez co trudniej i dłużej wyszukuje się tylu graczy ilu by się chciało (mamy możliwość wyboru z iloma przeciwnikami chcemy grać: 2 / 4 / 6). Pojedynczych zawodników zawsze znajdziemy, trzeba być tylko bardziej cierpliwym niż przy MK DS.

Personalizując grę możemy stworzyć własne emblematy, które niestety nie są widoczne podczas grania w sieci z losowo dobranymi przeciwnikami. Emblematy widzą tylko nasi znajomi, z którymi wymieniliśmy się wcześniej Friend Code.

Mniejsza popularność gry i brak snakingu (obecnego w Mario Kart DS) sprawiają, że o oszustwa nie musimy się martwić, jedynie umiejętności przeciwnika i jego znajomość tras mogą przeszkodzić nam w wygranej. Do gry z kimś trzeba podejść też z głową, a nie tylko brnąć do przodu – gdy dwóch graczy jest na tym samym poziomie. Fajne jest też to, że w DKR możemy trąbić na przeciwnika, co w grze online ze znajomym daje niesamowitą frajdę.
Grand Theft Auto: Chinatown Wars (tylko statystyki do obejzenia)
Need for Speed: Pro Street

zagrałbym kiedys w:
Star Fox Command
Animal Crossing
The Legend of Zelda: Phantom Hourglass
Advance Wars: Days of Ruin
Worms 2
Professional N I N T E N D O Game Tester - od 1998r.

soberpl
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1984
Rejestracja: 2005-12-20, 23:41
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: Gry z obsługa Wi-Fi

Post autor: soberpl » 2009-06-20, 12:58

Link do wiki znam, ale tak jak pisałem chciałbym aktualną. Co do drugiej strony... pod latarnią najciemniej :/ Gdyby ktoś coś jeszcze miał to nie wstydzić się i napisać.

ODPOWIEDZ