Piraty na DSa

Senshu
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 470
Rejestracja: 2005-12-20, 23:11

Re: Piraty na DSa

Post autor: Senshu » 2007-08-19, 16:00

No offence, staram sie tylko udowodnic ze nie da sie byc w 100% legalny.

Awatar użytkownika
setezer
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 654
Rejestracja: 2005-12-22, 13:59
Lokalizacja: Borzymin
Kontakt:

Re: Piraty na DSa

Post autor: setezer » 2007-08-19, 17:24

Jeszcze rok temu, moze troche ponad (jak gadalismy na gg) sam zasysales gry z neta, stad recka CT, speed run contry i inne. A poznalismy sie w ogole, bo podbiles do mnie zebym Ci zbudowal FF1 na NES, nie pamietasz ? Duzo ludzi z TEGO forum na pozor "legalnych" mnie juz pytalo czy nie daloby sie zrobic tej czy tamtej gry na snes/smd :twisted: nic wiecej nie powiem...
To nie bylo ponad rok temu. Recenzja byla napisana w polowie 2005 roku, a gralem jeszcze dawniej (2003-2004). I faktycznie, gralem tez w inne RPG-i na emulatorach, mialem pirackiego Windowsa, jednak teraz staram sie byc jak najbardziej "czysty". Wywalilem nawet pewne epromy, samorobki od pana XYZ. I zdaje sobie sprawe, ze nie da sie byc w 100% legalnym, jak sie okazuje obrazki, ktore publikuje na stronie sa pirackie. Nie robie ich na emulatorze, pobieram z internetu. Nie tepie grania na emulatorze, gdy ktos posiada oryginal. Nie mam nic przeciwko amatorskim tlumaczeniom.

Nie lubie tylko cwaniactwa, gdy ktos sciaga po 20 gier dziennie i nawet nie mysli o kupieniu oryginalu. Gdy ktos testuje gre przed zakupem na emulatorze, a jak mu sie nie spodoba to nie kupuje (po 5 godzinach dobrej zabawy). Ewentualnie sprawdza, sprawdza, az nagle przeszedl dany tytul. Po co zatem kupowac oryginal? I tak dalej.

Co do zrzutow - jezeli zrobie aparatem fotograficznym ekran telewizora, to tez jest "zle"? Jezeli komus przeszkadzaja obrazki z internetu, to ja moge aparatem robic zdjecia.
I w sumie tak, lepiej byc biednym dzieckiem z ulicy, ale kochac gry i je sciagac z internetu, niz byc przy kasie i nie szanowac tych drugich.
Ja nie nie szanuje, ale czepiam sie.

Awatar użytkownika
froger3
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1471
Rejestracja: 2005-12-21, 00:33
Lokalizacja: 3 City / Toronto
Kontakt:

Re: Piraty na DSa

Post autor: froger3 » 2007-08-19, 19:33

Widze ze temat o piractwie wciaz zywy. Ja praktycznie musze zgodzic sie z kolega Senshem:). Inna sprawa ze to lekki offtop i mozna go przeniesc do ogolnej debaty o piractwie.

Morden
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1231
Rejestracja: 2006-08-11, 12:06
Lokalizacja: ŠŠ‡ƒƒƒ‡ƒŠƒƒƒŠŠƒ‡ŠŠŠ‡ƒƒƒ‡ƒŠƒƒƒŠŠƒ‡Š║║█│││█│║│││║║│█║
Kontakt:

Re: Piraty na DSa

Post autor: Morden » 2007-08-19, 19:37

froger3 pisze:Inna sprawa ze to lekki offtop i mozna go przeniesc do ogolnej debaty o piractwie.
Lub zamknac i olac, bo te rozmowy zawsze wygladaja tak samo. Jesli ktos nie uzywa piratow, to zawsze znajdzie sie paru ktorzy draza debilne szczegoly jak na przyklad legalnosc grafik wykorzystanych w bannerach. Czy byly pozyskane z emulatorow + romy? Czy tworca dal pozwolenie? Jakim prawem? Czy tak mozna? Bla bla bla bla... Nikt jeszcze nie naprawil wielkich bledow zwiazanych z piractwem a tutaj juz roztrzasa sie legalnosc bannerow smigajacych za kazdym odswiezeniem.

Bo jesli nie pocalowal mnie w raczke Capcom i nie powiedzial "Masz stary oficjalny prasowy material, rob z nim co chcesz i kiedy chcesz, mozesz z niego nawet banner na RetroAge zrobic" to zaraz ktos wyskoczy i powie "Hola hola... Mniejsza o piraty, mniejsza o sprawy ktore sa istotne, skupmy sie na najmniejszych pierdolach tego swiata i pogadajmy o tym przez CALA NIEDZIELE". Hehe.
Obrazek

Senshu
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 470
Rejestracja: 2005-12-20, 23:11

Re: Piraty na DSa

Post autor: Senshu » 2007-08-19, 19:48

Przynajmniej sie cos na forum dzieje :wink:

Awatar użytkownika
froger3
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1471
Rejestracja: 2005-12-21, 00:33
Lokalizacja: 3 City / Toronto
Kontakt:

Re: Piraty na DSa

Post autor: froger3 » 2007-09-16, 12:53

http://www.swiatn.pl/forum/viewtopic.php?p=66102 niestety piraty na DS'a sa juz na allegro;/

ramzes64
Redaktor
Redaktor
Posty: 4174
Rejestracja: 2006-02-26, 01:50
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Piraty na DSa

Post autor: ramzes64 » 2008-07-30, 15:23

Professional N I N T E N D O Game Tester - od 1998r.

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Piraty na DSa

Post autor: Axi0maT » 2008-07-30, 16:44

O kurde... niezla paczka. Jest tam kilka naprawde fajnych gierek. Szkoda ze allegro pozwala na takie aukcje :mad:

Awatar użytkownika
Spyro1993
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 2184
Rejestracja: 2008-06-29, 16:49
Lokalizacja: Knurów
Kontakt:

Re: Piraty na DSa

Post autor: Spyro1993 » 2008-07-30, 19:38

Heh, widac ze to pirat, bo:
1. W oryginalach nie ma z tylu nalepki zaslaniajacej napisu Nintendo i numeru seryjnego.
2. Te wszystkie gry nie sa od tej samej firmy, ktora je stworzyla.
3. Na pudelku brak jakiegokolwiek oznaczenia Nintendo, CE... :angry:

Wspolczuje temu komus kto to kupi... :sarcasm:
Mój friendcode:
Nintendo 3DS: 1075-0891-4847
Nintendo Switch: SW-7223-6894-3313

(2b v ~2b) - Szekspir

ramzes64
Redaktor
Redaktor
Posty: 4174
Rejestracja: 2006-02-26, 01:50
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Piraty na DSa

Post autor: ramzes64 » 2008-07-30, 21:50

pozolilem sobie zglosic naduzycie / pirat (inne) - zobaczymy czy zostanie skasowae - no chyba ze ktos tez chce dac cynka - tyle ze jak bede chcial odsprzedac moje spiracone 3gry na GBA to co, tez mnie podkablujecie? ;p .... ja tam pisze, ze wersja jest nieoryginalna, taka na alegro kuilem i taka sprzedaje - mam cyba 3takie gry ... ostatnio w komplecie GBA Micro z 8grami / dwa piraty, nadodatek - jeden nie zapisuje savow, GTA Advance ;( .... Metal Slug dziala ... a reszta to Oryginalne perelki.

Zelda MC (mam juz dwie) - ale mam lepsza wersje wiec bede mial na sprzdaz
Metroid Fusion (mam juz dwie)
Yoshi Island (juz kiedys przeszedlem na clasycznym GBA - moze na Micro zrobie to jeszcze raz)
Advance Wars (mam juz dwie)
Golden Sun (kiedys mialem i grac mi sie nie chcialo w to i sprzdealem / teraz tez tak pewnie zrobie, bo mi ta gra niepotrzebna - nie dla mnie)
WarioWare mico game$ (gram)

ogolnie z ych wszystkich gier, akurat te na ktore bardzo liczylem i chciailem - okazaly sie piratami ;(
Professional N I N T E N D O Game Tester - od 1998r.

Awatar użytkownika
artemis
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 554
Rejestracja: 2008-07-17, 11:40

Re: Piraty na DSa

Post autor: artemis » 2008-12-01, 11:54

A ja chciałbym ostrzec przed piratami, które opakowanie mają takie jak z USA.... Sam co prawda jeszcze sie nie naciąłem ale jeżeli nie jest sie w 99% pewnym o oryginalności gry to lepiej sobie darować bo podróbek gier na DS-a jest niestety coraz więcej:/... Jak dla mnie chamstwo;p. Nie dość, że normalny rynek psują poprzez 'nagrywarki' do romów to jeszcze tym co chca oryginalna gre kupić to pirata wciskają:/ złote styki, instrukcja to niestety jeszcze nie wszystko:/

fixxxer1
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1242
Rejestracja: 2011-01-03, 14:14
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Kontakt:

Re: Piraty na DSa

Post autor: fixxxer1 » 2011-09-05, 12:51

Odgrzeję mielonego.
Mógłby ktoś opisać w jaki sposób odróżniać piraty od ori gier na DSa? Złote styki, nr seryjne na cartach itp nie są już problemem dla piratów, podróbki są coraz bardziej podobne do oryginałów :angry:
Czy wewnętrzna strona okładki pudełka powinna być zadrukowana? Czy były jakieś "uboższe" wydania gier na DSa (tylko pudło, cart i instrukcja)? Czy zawsze dodawany były ulotki itp?

Keitaro
'normalnie deBesciak'
'normalnie deBesciak'
Posty: 785
Rejestracja: 2007-11-13, 20:22

Re: Piraty na DSa

Post autor: Keitaro » 2011-09-05, 16:49

Oryginały mają wytłoczony napis Nintendo DS w środku pudełka (obok miejsca na cart) Druga sprawa to porównywanie okładek do oryginałów, korzystając np. z http://www.mobygames.com/ Mi się udaje piraty rozpoznać po białym pasku na froncie pudełka od gry - na pirackich wersjach jest on zwykle nie wymiarowy, w sensie węższy. Widać też czasami niską jakość napisu Nintendo DS. Ogólnie papierowe okładki w piratach zawsze są nierówno wykonane: za krótkie, za wąskie, grzbiet nie jest idealnie równo.

Velsu
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 591
Rejestracja: 2011-08-14, 21:48
Lokalizacja: Warszawa

Re: Piraty na DSa

Post autor: Velsu » 2011-09-09, 22:45

Chcialem sobie kupic kilka gier na nds'a i teraz sie boje bo nie mam pojecia jak odroznic fake od oryginalu,one sa prawie identyczne a w necie nie zawsze mozna zobaczyc wszystkie mozliwe pozycje pudelka/carta.
Obrazek

Keitaro
'normalnie deBesciak'
'normalnie deBesciak'
Posty: 785
Rejestracja: 2007-11-13, 20:22

Re: Piraty na DSa

Post autor: Keitaro » 2011-09-10, 15:33

Początki z DSem bywają trudne, warto więc komuś kto się orientuje w temacie podesłać fotki by mógł pomóc w ocenie (jak coś służę pomocą, możesz pisać na GG) Na necie jest kilka artykułów jak odróżniać te gry (miałem kiedyś gdzieś linki..) Często bywają takie piraty iż gra jest z okładką NTSC, natomiast pudełko jest przeźroczyste tak jak w grach EUR. Taki swoisty mix regionalny.

ODPOWIEDZ