Piraty na DSa

Awatar użytkownika
froger3
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1471
Rejestracja: 2005-12-21, 00:33
Lokalizacja: 3 City / Toronto
Kontakt:

Re: Piraty na DSa

Post autor: froger3 » 2006-08-14, 15:13

lol, nie wiem czy to powod zeby sie chwalic.

Awatar użytkownika
mog123
'jeszcze jeden stopien i...'
'jeszcze jeden stopien i...'
Posty: 946
Rejestracja: 2006-08-13, 00:37
Kontakt:

Re: Piraty na DSa

Post autor: mog123 » 2006-08-14, 16:24

froger, pirata ciezej dostac niz oryginala wiec jest chyab powod ;P

soberpl
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1984
Rejestracja: 2005-12-20, 23:41
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: Piraty na DSa

Post autor: soberpl » 2006-08-14, 17:12

setezer pisze: Siudym jest wzorowym piratem :lol:
Padlem :lol: :lol:

Awatar użytkownika
barman
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 450
Rejestracja: 2005-12-21, 10:42
Lokalizacja: Łukow
Kontakt:

Re: Piraty na DSa

Post autor: barman » 2006-08-14, 22:40

Ja jestem sklonny to "wybaczyc". SNES jest juz legenda, nikt nie robi tego, zeby zbic majatek, tylko po to zeby nie grac na emu.

:!: Dobra koniec offtopa :!:

soberpl
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1984
Rejestracja: 2005-12-20, 23:41
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: Piraty na DSa

Post autor: soberpl » 2007-08-18, 14:10

Pirat na allegro? - The Incredibles Rise Of The Underminer (problem z zapisem stanu gry)

siudym
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 332
Rejestracja: 2006-05-05, 23:20

Re: Piraty na DSa

Post autor: siudym » 2007-08-18, 15:03

setezer pisze:Jakby wszystkie piraty byly jakoscia zblizone do tych Siudyma, to by bylo w porzadku :).

Siudym jest wzorowym piratem :lol:
W domu wszelki soft mam org. Pomijam kilka gier na pegasusa.... Nawet ROMOw nie mam.... To samo soft na pc, systemy - wszystko kupuje org, nie ogladam filmow na divx,jedynie to co w kinie.... nie slucham mp3.... Jedynie to co w radiu oraz remixy z ocremix.... :mad: (nigdy nie bylem melomaniakiem czy kinomaniakiem)

Skoda Setezer, ze jak na swoj wiek (18lat) jestes jeszcze taki niemyslacy...

ps. Radze pomyslec zanim sie cos napisze... :???:

Nie rozumiem o co wielkiego chodzi z tymi samorobkami? Co z tego ze zrobilem jakas gre na snes, skoro potem zostala ona zniszczona, bo czesci sa drozsze od samej gry w oryginale:D

Oczywiscie od dawna nie bawie sie w takie rzeczy, szkoda mi czasu... Ostatnio jedynie odpalam na konsoli swoje wlasne, napisane w asemblerze demka i testuje je na sprzecie.

Inna sprawa, ze nawet kupujac oryginalna gre na NES i SNES, ani GROSZ nie idzie do autorow tej gry..... :twisted: No ale jestes oryginalny, oldskulowe gry kupuje tylko oryginalne, chce byc legalny... Fakt, szkoda tylko, ze ani programista, ani muzyk, ani grafik nie dostaje z Twoich wplaconych pieniedzy dla sprzedawcy na allegro ANI GROSIKA... :P :twisted:

Gdyby myslec systemem Setezera to:
- kazdy robiacy demo na stara konsole np. NES jest piratem, bo nie ma licencji na pisanie softu ma dany sprzet.
- zamieszczanie speedrunow jakiejs gry np. na NES w necie, tez jest nielegalne, bo przeciez nie mamy pozwolenia na publiczne pokazy.
- Screeny na stronie panther games tez pewnie sa nielegalne, masz Set pozwolenie na pibliczne publikowanie screenow z gry?
Pewnie jeszcze mozna byc 100x mnozyc rozne przypadki, czepiac sie wszyskiego.
Setezer gdybys mial w 100% byc legalnym czlowiekiem to chyba musialbys byc martwy ;)
:twisted:

Porownywanie czlowieka zajmujacego sie scena "oldskulowa" itd to PIRATA, ktory siedzi i wypala 1000x plyt dziennie na XBOX360, PC, PS2 i inne i sprzedaje je gdzies na bazarze, to jedna wielka OBRAZA takiej osoby, chamskie zachowanie i nieznajomosc pojecia piractwa...

Senshu
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 470
Rejestracja: 2005-12-20, 23:11

Re: Piraty na DSa

Post autor: Senshu » 2007-08-18, 16:59

Ja np. nie zwracam uwagi na opinie dotyczace piractwa od osob, ktore jeszcze nigdy nie pracowaly i kase ciagna od rodzicow, smieszna sprawa. Takie przekomarzanie sie z dzieciakami na forach i tyranie za piractwo, ma chyba na celu pokazanie ile jego rodzice maja kasy, innego wytlumaczenia nie widze, bo przeciez nie za swoja kase kupujesz oryginaly ?

Awatar użytkownika
setezer
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 654
Rejestracja: 2005-12-22, 13:59
Lokalizacja: Borzymin
Kontakt:

Re: Piraty na DSa

Post autor: setezer » 2007-08-19, 08:18

Wyslany: 2006-08-14, 14:10
Pomijam, ze to byl zart. Jakos nie obrazalem sie na ludzi z GameOnly, gdy zrobili strone, na ktorej opisana byla afera - podobno handlowalem piratami w zamian za islamskie pieniadze.
Fakt, szkoda tylko, ze ani programista, ani muzyk, ani grafik nie dostaje z Twoich wplaconych pieniedzy dla sprzedawcy na allegro ANI GROSIKA... :P :twisted:
Czyli nie ma roznicy czy kupie oryginalna dyskietke czy sciagne rom?

A propos tej wyliczanki, to obrazki z IGN, Gamespot, prasy o grach tez sa pirackie.

Nigdy na powaznie nie porownalem pirata z osoba zajmujaca sie scena konsol.
Takie przekomarzanie sie z dzieciakami na forach i tyranie za piractwo, ma chyba na celu pokazanie ile jego rodzice maja kasy, innego wytlumaczenia nie widze, bo przeciez nie za swoja kase kupujesz oryginaly
Przypomina mi sie pewna rozmowa, w ktorej zostalem okrzykniety dzieciakiem, gdyz nie mialem wtedy 18 lat. Teraz by byc doroslym trzeba pracowac? To jakas nagla zmiana i juz bedziesz zwracal uwage na moje opinie?

Mam nie kupowac oryginalow i tolerowac piractwo? Lepiej byc biednym dzieckiem z ulicy, ale kochac gry i dlatego je sciagac z internetu?

Inlagd sill
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1384
Rejestracja: 2006-02-25, 07:56

Re: Piraty na DSa

Post autor: Inlagd sill » 2007-08-19, 08:28

Senshu pisze:nie zwracam uwagi na opinie dotyczace piractwa od osob, ktore jeszcze nigdy nie pracowaly i kase ciagna od rodzicow, smieszna sprawa. Takie przekomarzanie sie z dzieciakami na forach i tyranie za piractwo, ma chyba na celu pokazanie ile jego rodzice maja kasy, innego wytlumaczenia nie widze, bo przeciez nie za swoja kase kupujesz oryginaly ?
Nie zgodze sie, bo takie osoby same decyduja na co wydac otrzymane pieniadze. Ktos moze kupic oryginal, a ktos inny moze kupic (albo sciagnac, jeszcze taniej) pirata i pozwolic sobie jeszcze na inne zakupy. Nie ma tu wiekszego znaczenia czy pieniadze sa od rodzicow, czy zarobione. Wiecej: jesli ktos nie moze odlozyc na oryginaly z pieniedzy od rodzicow, tym trudniej bedzie mu je odlozyc z wlasnych w przyszlosci.
Dla bardziej wymagających: Serwis i forum Syzygia.pl

siudym
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 332
Rejestracja: 2006-05-05, 23:20

Re: Piraty na DSa

Post autor: siudym » 2007-08-19, 12:53

Setezer- nie mowie, ze masz sciagac romy i kupywac piraty. Jednak uwazanie siebie za "jestem legalny, kupuje stare gry oryginalne" to takie nieco smieszne jest...
Autorzy ani grosza nie dostaja z tych wplaconych sprzedawcy pieniedzy.

Co nie oznacza, ze masz kupywac piraty. Zreszta ciezko dostac pirata na stare konsole, pomijam pegasusa, bo to zalewa rynek.

Ja tez wole oryginalki, tak samo jak senshu, ktory gry na famicoma z ebay'a kupuje. Kupuje takze dla mnie, wlasnie czekam na jedna gre z japonii. Jedna juz mam, mam takze zamiar sam kupywac na ebay famicomowe gry.

Wiec nie wypada nazywac kogos "Piratem" nawet dla zartow...
I gdyby nie bylo hakerow (w sumie ja sie do nich zaliczam...), to by nie bylo sceny konsolowej, to tez nie jest legalne, jednak dzieki temu takie konsole jak NES ciagle zyja. Wg. Ciebie Set cala scena oldsq to plejada piratow...

Senshu
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 470
Rejestracja: 2005-12-20, 23:11

Re: Piraty na DSa

Post autor: Senshu » 2007-08-19, 15:09

setezer pisze:A propos tej wyliczanki, to obrazki z IGN, Gamespot, prasy o grach tez sa pirackie.
Maja na to zezwolenie, tak samo jak gazety branzowe - PSX EXTREME i inne.
setezer pisze: Przypomina mi sie pewna rozmowa, w ktorej zostalem okrzykniety dzieciakiem, gdyz nie mialem wtedy 18 lat. Teraz by byc doroslym trzeba pracowac? To jakas nagla zmiana i juz bedziesz zwracal uwage na moje opinie?
Jeszcze rok temu, moze troche ponad (jak gadalismy na gg) sam zasysales gry z neta, stad recka CT, speed run contry i inne. A poznalismy sie w ogole, bo podbiles do mnie zebym Ci zbudowal FF1 na NES, nie pamietasz ? Duzo ludzi z TEGO forum na pozor "legalnych" mnie juz pytalo czy nie daloby sie zrobic tej czy tamtej gry na snes/smd :twisted: nic wiecej nie powiem...
setezer pisze: Mam nie kupowac oryginalow i tolerowac piractwo? Lepiej byc biednym dzieckiem z ulicy, ale kochac gry i dlatego je sciagac z internetu?
Bardzo fajnie z Twojej strony ze jestes legalny. Nie lubie jednak jak nie odroznia sie pasjonata od pirata :) osoba ktora wypala sobie setki plyt na najnowsza konsole ktorej gry sa jeszcze w obrocie (np. PS2) to taki sam pirat jak osoba ktora sciagnie np. pare starych romow i tlumaczen do nich ? Nawet majac oryginaly jakakolwiek ingerencja w gre jest nielagalna... I w sumie tak, lepiej byc biednym dzieckiem z ulicy, ale kochac gry i je sciagac z internetu, niz byc przy kasie i nie szanowac tych drugich.


Inlagd chodzi mi o to, ze nie powinien jeden drugiego upominac (tu juz ogolnie mowie), to nie ma sensu, jeden bedzie mial oryginaly bo jego kieszonkowe to powiedzmy 200 zl, drugiego 20 zl...
Co do tego, ze bedzie im trudniej w przyszlosci kupowac oryginaly - nie prawda. Odkad zaczalem pracowac wydaje kupe kasy na gry, wcale nie jest mi jakos ciezko, a kiedys bym nawet o tym nie myslal...z wiekiem zmianiaja sie priorytety i podejscie ludzi do tych spraw.

btw - a jak na grze pisze z tylu NOT FOR SALE OUTSIDE JAPAN albo NOT FOR RESALE, to czy sprzedajac ja w PL nie lamiemy prawa ?

PS Skad banery na R#A ? z emu print screeny czy obrazki z neta ? heh...

Inlagd sill
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1384
Rejestracja: 2006-02-25, 07:56

Re: Piraty na DSa

Post autor: Inlagd sill » 2007-08-19, 15:26

Senshu pisze:nie powinien jeden drugiego upominac, to nie ma sensu, jeden bedzie mial oryginaly bo jego kieszonkowe to powiedzmy 200 zl, drugiego 20 zl...
Czy chcesz przez to powiedziec, ze ten ktory ma mniej moze krasc? Albo ze ten, kto ma wiecej nie powinien zwracac na to uwagi?
Senshu pisze:jak na grze pisze z tylu NOT FOR SALE OUTSIDE JAPAN albo NOT FOR RESALE, to czy sprzedajac ja (po uprzednim kupieniu) w PL nie lamiemy prawa ?
Z ta Japonia to jest tak, ze ktos musial przeciez w tym kraju te gre kupic, wiec tantiemy i tak dostana wszyscy, ktorym sie one naleza.

Co do not for resale, to poruszasz kwestie calego rynku wtornego. Zgaduje, ze daje sie to jakos obejsc (skoro juz cos kupiles, to chyba mozesz sprzedac swoja wlasnosc?). Jesli ktos wie w tej sprawie wiecej, to bardzo chetnie o tym przeczytam, bo to ciekawe.
Senshu pisze:Skad banery na R#A ? z emu print screeny czy obrazki z neta ? heh...
Moje sa z wielu zrodel w sieci, najwiecej z http://www.vgmuseum.com/. Nie trzeba ich robic z emulatorow, chciec to moc.
Dla bardziej wymagających: Serwis i forum Syzygia.pl

Senshu
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 470
Rejestracja: 2005-12-20, 23:11

Re: Piraty na DSa

Post autor: Senshu » 2007-08-19, 15:38

Ok, a jak taka gre z Japonii ty pozniej sprzedasz w Polsce ? Napis z tylu nie obowiazuje chyba tylko pierwszego sprzedawcy ?

vgmuseum ma z emu obrazki.

siudym
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 332
Rejestracja: 2006-05-05, 23:20

Re: Piraty na DSa

Post autor: siudym » 2007-08-19, 15:48

na panthergames sa screeny z gier zrobione emulatorem - setezer PIRACIE odpalales gry na emu!! To samo inne pice - masz pozwolenie na ich publikowanie?? :grin:

Na upartego KAZDY lamie prawo...

Inlagd sill
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1384
Rejestracja: 2006-02-25, 07:56

Re: Piraty na DSa

Post autor: Inlagd sill » 2007-08-19, 15:53

Senshu pisze:Ok, a jak taka gre z Japonii ty pozniej sprzedasz w Polsce ? Napis z tylu nie obowiazuje chyba tylko pierwszego sprzedawcy ?
Przeciez napisalem, ze nie wiem i ze mnie tez to ciekawi jak sklepy to obchodza.
Senshu pisze:vgmuseum ma z emu obrazki.
Zaraz, zaraz, ale ty pytales przeciez o to, czy obrazki do bannerow na forum to "print screeny czy obrazki z neta", wiec ja odpowiedzialem, ze nie uzywam do nich emulatora (co zasugerowales), czyli twoja odpowiedz nie ma nic do rzeczy.

Probujac jednak isc tokiem rozumowania, ze "vgmuzeum ma z emu obrazki" jest zarzutem, to kazdy screen nie bedacy zdjeciem i nie pochodzacy z oficjalnego zrodla jest zly i niedobry?

Ja za taka paranoje dziekuje.

PS Zrobil sie maly offtop od "Piratow na DSa", ale w sumie tez o piratach i sprawach z prawami autorskimi zwiazanych, wiec to chyba nic strasznego i nikomu nie bedzie przeszkadzac kontynuowanie go.
Dla bardziej wymagających: Serwis i forum Syzygia.pl

ODPOWIEDZ