e-multimarket-słyszał ktoś/korzystał?

kal3jdoskop
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 23
Rejestracja: 2011-08-21, 16:33

e-multimarket-słyszał ktoś/korzystał?

Post autor: kal3jdoskop » 2011-08-26, 18:30

Mam nadzieję, że dział jest w miarę odpowiedni, jak nie, to prosiłbym o przeniesienie tematu.

Jakiś czas temu, przeglądając allegro, natrafiłem na advance wars: dual strike w cenie niecałych 50 złotych. No i nie byłoby to nic dziwnego, gdyby nie fakt, że nie jest to żadna używka, a zupełnie nowa gra:

http://allegro.pl/advance-wars-dual-stri...63472.html


Swego czasu kupiłem swój egzemplarz(używany!) za 30 złotych na allegro, więc zastanawiało mnie, skąd taka cena. No i okazuje się, że widnieje w opisie, iż sprzedawca ma swoją siedzibę w USA. Zajrzałem na stronę tego sprzedawcy:

http://e-multimarket.com/nintendo,c219.html


I mówiąc szczerze, widze parę tytułów na które mam sporą chrapkę (między innymi Mario & Luigi: Bowser's Inside Story) w podobnych cenach. No ale tak szczerze mówiąc, to wciąż mam pewne wątpliwości (możliwe, że nieuzasadnione, ale wolałbym je rozwiać). I tutaj moje pytanie-czy ktoś już się zetknął z tym e-multimarketem, a jeśli tak, to jak wspomina owo zetknięcie-czy wszystko poszło sprawnie, czy jednak było coś nie tak.

Z góry wielkie dzięki za wypowiedź/pomoc!

Mario_77
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 69
Rejestracja: 2011-08-10, 14:20

Re: e-multimarket-słyszał ktoś/korzystał?

Post autor: Mario_77 » 2011-08-26, 18:40

Coś mi się zdaje ,że są to piraty, ceny są bardzoooo niskie..

kal3jdoskop
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 23
Rejestracja: 2011-08-21, 16:33

Re: e-multimarket-słyszał ktoś/korzystał?

Post autor: kal3jdoskop » 2011-08-27, 19:13

Ceny są niskie, bo skupują to w USA, a taki AW: Dual Strike ma już 6 lat na karku. No i tam mają te ceny jakieś bardziej "ludzkie" niż u nas. Bardziej mnie zastanawiały inne aspekty, jak te zastrzeżenia dotyczące "innej jakości zakupionego produktu" itd. Doczytałem, że maja wdrożyć od października jakiś nowy program informatyczno-logistyczny, który zmniejszy te niedogodności, o jakich wspominają.

Keitaro
'normalnie deBesciak'
'normalnie deBesciak'
Posty: 785
Rejestracja: 2007-11-13, 20:22

Re: e-multimarket-słyszał ktoś/korzystał?

Post autor: Keitaro » 2011-08-27, 20:54

Dla mnie to zbyt podejrzana sprawa. Takie zakupy ciemno. Lepiej polować na ebay na gry z UK i USA.

Spikain
'jeszcze jeden stopien i...'
'jeszcze jeden stopien i...'
Posty: 948
Rejestracja: 2011-09-11, 10:16
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: e-multimarket-słyszał ktoś/korzystał?

Post autor: Spikain » 2011-09-12, 21:14

A masz stuprocentową pewność, że to oryginały? Jeśli nie, a masz możliwość sprawdzenia, to daj znać, bo rzeczywiście wygląda ciekawie, o ile to nie podróbki.

Master
Redaktor
Redaktor
Posty: 790
Rejestracja: 2007-01-13, 08:55
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Re: e-multimarket-słyszał ktoś/korzystał?

Post autor: Master » 2011-09-13, 07:50

Kupić jedną grę i się zobaczy :) Najprawdopodobniej piraty kupione na ebay.com z Chin czy HK :) Chociaż używane gry na DS można bardzo tanio kupić w USA...

kal3jdoskop
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 23
Rejestracja: 2011-08-21, 16:33

Re: e-multimarket-słyszał ktoś/korzystał?

Post autor: kal3jdoskop » 2011-09-13, 10:15

Mają już sześć pozytywów na allegro, więc postanowiłem zaryzykować i kupiłem Contrę 4. Z tego co twierdzą na swojej stronie WWW, gry są oryginalne. Ryzyk-fizyk, mam nadzieję że się nie zawiodę, aczkolwiek dowiem się jak już przesyłka dojdzie.

Keitaro
'normalnie deBesciak'
'normalnie deBesciak'
Posty: 785
Rejestracja: 2007-11-13, 20:22

Re: e-multimarket-słyszał ktoś/korzystał?

Post autor: Keitaro » 2011-09-13, 17:10

http://allegro.pl/knights-in-the-nightm ... 68003.html za 60zł hurtem? - nie wierzę :) Moim zdaniem może być też tak iż część gry to oryginały a część piraty. Zależnie od tytułu, dostępności itd. Zależy co kto lubi.

Osobiście się nie pcham bo nie znam stanu sprzedawanych przedmiotów.

Spikain
'jeszcze jeden stopien i...'
'jeszcze jeden stopien i...'
Posty: 948
Rejestracja: 2011-09-11, 10:16
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: e-multimarket-słyszał ktoś/korzystał?

Post autor: Spikain » 2011-09-14, 01:15

W informacjach o sobie mają zaznaczone, że tylko oryginały... więc nie wiem. Fajnie by było kupić FFTA2 za grosze. :D

kal3jdoskop
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 23
Rejestracja: 2011-08-21, 16:33

Re: e-multimarket-słyszał ktoś/korzystał?

Post autor: kal3jdoskop » 2011-12-03, 10:25

Witam wszystkich po długiej przerwie, z prozaicznej przyczyny-zapomniałem hasła :P

Dobra, swoją drogą to zdecydowałem się we wrześniu na zakupienie Contry 4, w sumie transakcja nie doszła do skutku. Zapłaciłem przelewem, czekam w sumie 23 dni od przelewu i nic, w końcu piszę maila, a oni twierdzą, że te 20 dni liczy się od zaksięgowania wpłaty, które to rzekomo zajęło im aż tydzień. No nic, czekam do 12 października który mi wyznaczyli, nie przychodzi, czekam jeszcze 2 dni-i nic. W końcu wysyłam maila, że czekanie mi sie sprzykrzyło i chcę zwrotu pieniędzy. A oni na to że "mieli problemy z dostawą, że za dwa tygodnie by gra przyszła :P" No ale kasę zwrócili, więc nie zostałem oskubany. Pesymizmem napawają komenty na allegro-coraz więcej neutralnych(właśnie z powodu niedostarczenia), nawet trochę negatywów-w tym jeden znaczący, w którym kupujący pisał, że dostał amerykańską wersję gry w pudełku od europejskiej :shock: Sprzedający w odpowiedzi jakże błyskotliwie stwierdził, że "gra była zafoliowana, to niby skąd miał wiedzieć, co jest w środku".

Reasumując, wciąż o nówce jakiejkolwiek gry na DS-a w fajnej cenie mogę sobie pomarzyć, trzeba dalej wyhaczać używki na allegro :(

mushroom
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 193
Rejestracja: 2010-09-02, 18:16
Kontakt:

Re: e-multimarket-słyszał ktoś/korzystał?

Post autor: mushroom » 2011-12-03, 22:03

Dwukrotnie zadawałem im pytanie mailem czy sprzedawane przez nich gry są
oryginalnym produktem marki Nintendo. I nie dostałem odpowiedzi.

Wysłałem więc zapytanie do gościa, który kupił kilka pozycji od nich i
po informacjach które mi udzielił myślę, że handlują piratami.

Gry przyszły podobno faktycznie zafoliowane z instrukcją tylko, że instrukcja
była podobno mniej "ostra" niż w oryginałach. (cokolwiek to znaczy ;) )
Ale ostatecznie przekonał mnie fakt, że karty miały niezgodny numer z drukarki z tyłu karta
z oznaczeniem gry na przodzie karta - co na 100% jest oznaką że to podróbka.

ramzes64
Redaktor
Redaktor
Posty: 4174
Rejestracja: 2006-02-26, 01:50
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: e-multimarket-słyszał ktoś/korzystał?

Post autor: ramzes64 » 2011-12-03, 23:59

mushroom pisze:Gry przyszły podobno faktycznie zafoliowane z instrukcją tylko, że instrukcja
była podobno mniej "ostra" niż w oryginałach. (cokolwiek to znaczy ;) )
Ale ostatecznie przekonał mnie fakt, że karty miały niezgodny numer z drukarki z tyłu karta
z oznaczeniem gry na przodzie karta - co na 100% jest oznaką że to podróbka.
zaintrygowales mnie i sprawdzilem moje oryginalne gry, z tymi niefortunnie zakupionymi piratami z ebaya... faktycznie oznaczenia z naklejki środkowe cztery znaki zgadzają sie z czterema początkowymi z tylu karta - FAJNIE WIEDZIEC - wczesniej tego nie wiedzialem.
Te oznaczenie powtarzajace sie z tylu i z przodu znajduje sie takze na pudelku nad kodem kreskowym gdzies.

na piratach z tylu nic nie mam, a na pudelkach jest ten sam kod kreskowy w kazdej innej grze :)

PANOWIE - kiedy robimy na retroage jakis opis, jak rozpoznawac piraty na Nintendo DS? Każdy kto ma stycznosc z konsola i jakies spostrzezenia opisalby jedna strone, pol - zlaczymy to w calosc i pomozemy sobie i innym

* na 3DS tez zgadzają sie pewne znaki z naklejki, tylu karta i na pudelku.
Professional N I N T E N D O Game Tester - od 1998r.

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8535
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: e-multimarket-słyszał ktoś/korzystał?

Post autor: Axi0maT » 2011-12-04, 07:20

PANOWIE - kiedy robimy na retroage jakis opis, jak rozpoznawac piraty na Nintendo DS? Każdy kto ma stycznosc z konsola i jakies spostrzezenia opisalby jedna strone, pol - zlaczymy to w calosc i pomozemy sobie i innym
Jestem ZA :)

stoodio
'normalnie deBesciak'
'normalnie deBesciak'
Posty: 895
Rejestracja: 2010-05-18, 13:04
Lokalizacja: Radom | P(r)oland
Kontakt:

Re: e-multimarket-słyszał ktoś/korzystał?

Post autor: stoodio » 2011-12-04, 16:28

Handlują tym samym shitem co "europejskie" sklepy z ebaya z siedzibą w Azji. Do tego pewnie zamawiali towar po zebraniu zamówień - stąd ten absurdalny okres oczekiwania na grę. Z powodu braku zdjęć gier na aukcji, postanowiłem spytać o oryginalność oferowanego asortymentu - ku mojemu zdziwieniu, odpowiedzieli, że gry są oryginalne (imo skrajny brak wiedzy, potwierdzony zresztą przez odpowiedź na komentarz o grze NTSC w PALowskim, białym pudełku). Z tego co widzę, wycofali już ze swojej oferty gry na NDSa - i dobrze, szkoda tylko, że w między czasie, udało im się naciągnąć na szajs liczną grupę niczego nieświadomych rodziców...

Z chęcią pomogę w pisaniu artykułu nt odróżniania podróbek od oryginałów, mam parę naprawdę skutecznych patentów - do tej pory kupiłem tylko jedną nieoryginalną grę na NDSa - nie mogłem się doprosić o zdjęcie, a na grę miałem dość spore cisnienie ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Dj_Anndzia
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 402
Rejestracja: 2011-08-30, 17:14
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: e-multimarket-słyszał ktoś/korzystał?

Post autor: Dj_Anndzia » 2011-12-04, 22:59

Jestem również za:)

Jak byście chcieli mam zdjęcia jednej gry podróbki która oczywiście miala być oryginalna, gra poszła dalej ale zdjęcia mam. Byłą to wersja USA.
Zapraszam na mój nowy blog poświęcony mojej kolekcji:)
http://collector-retrogame.blogspot.com/

ODPOWIEDZ