Udostępnienie internetu przez WiFi dla NDSa

ODPOWIEDZ
fixxxer1
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1242
Rejestracja: 2011-01-03, 14:14
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Kontakt:

Udostępnienie internetu przez WiFi dla NDSa

Post autor: fixxxer1 » 2011-10-30, 21:09

Mam w domu router Tp-Linka od swojego dostawcy netu, niestety konfigurowalnego przez niego, ja nie mam do niego dostępu. Router ma włączone zabezpieczenia WPA-PSK. Chciałbym móc pograć w multi na DS Lite.
Router połączony jest z PC kablem, karta na PCI. Podpinam kartę WiFi na USB i chcę udostępnić połączenie i obniżyć zabezpieczenia na WEP aby NDS to łyknął. Niestety ciągle wywala błąd 51300
Jak to zrobić?

Baieros
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 2976
Rejestracja: 2010-07-10, 10:23
Kontakt:

Re: Udostępnienie internetu przez WiFi dla NDSa

Post autor: Baieros » 2011-10-30, 23:19

Przeważnie konfigurując router nie zmienia się hasła dla TP link jak dobrze pamiętam jest to admin hasło: admin albo password. Po wejściu w ustawienia po prostu zmień system kodowania. Jak zmienił hasło to poproś go o nie :) Chyba, że koleś kombinuje i ustawia router na filtrowania MAC, żebyś nie mógł dodatkowego kompa wpiąć. Wtedy sprawdź jakie IP jest na nim ustawione czy MAC jest zastąpiony, jak nie to zrestartuj ustawienia do fabrycznych ręcznie i sam skonfiguruj na nowo. Przeważnie używane w sieciach są wr340g i 530g oba bajecznie prosto się ustawia.

Awatar użytkownika
haz111
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 243
Rejestracja: 2011-10-05, 20:14

Re: Udostępnienie internetu przez WiFi dla NDSa

Post autor: haz111 » 2011-10-31, 12:23

Wpisz w pasku adresu w przeglądarce 192.168.1.1 . W TP-Linkach o ile ten co ustawiał czegoś nie zmienił login i hasło to "admin" i "admin". I teraz musisz znaleźć opcję "Security" w dziale "Wireless", albo coś o podobnego o bezpieczeństwie. Tam masz zmianę ustawień i możesz sobie wybrać co chcesz.

A jeżeli router ma zabezpieczenie tylko dla adresu MAC twojego kompa, to dodatkowo w opcji "MAC Filter" (ewentualnie trochę inna nazwa) dodaj adres MAC DS'a.

Mam nadzieję, że pomogłem. Miłego grania :smile:
Posiadam: Sega Master System II, GameBoy Advance, Nintendo GameCube
Chcę: w pierwszej kolejności Sega MegaDrive i Atari 2600 (oczywiście wersja pierwsza z drewnem), a później całą resztę :)

fixxxer1
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1242
Rejestracja: 2011-01-03, 14:14
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Kontakt:

Re: Udostępnienie internetu przez WiFi dla NDSa

Post autor: fixxxer1 » 2011-10-31, 12:41

Tak, ten router to WiFi TP-Link TL-WR340G 54Mbps.
Mam opcję WiFi dla 4 komputerów, więc chyba filtrowania MAC jest wyłączone.
Czyli wystarczy obniżyć zabezpieczenia do WEP na routerze?

Awatar użytkownika
haz111
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 243
Rejestracja: 2011-10-05, 20:14

Re: Udostępnienie internetu przez WiFi dla NDSa

Post autor: haz111 » 2011-10-31, 13:14

Mam opcję WiFi dla 4 komputerów
Chodzi ci o to, że wszystkie komputery w domu się łączą? A jak smartfony albo inne komputery? Jeżeli wszystko w czym tylko wpiszesz hasło łączy się z routerem to wtedy masz na pewno wyłączone filtrowanie MAC i wystarczy tylko zmienić rodzaj zabezpieczeń na WEP.
Posiadam: Sega Master System II, GameBoy Advance, Nintendo GameCube
Chcę: w pierwszej kolejności Sega MegaDrive i Atari 2600 (oczywiście wersja pierwsza z drewnem), a później całą resztę :)

Baieros
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 2976
Rejestracja: 2010-07-10, 10:23
Kontakt:

Re: Udostępnienie internetu przez WiFi dla NDSa

Post autor: Baieros » 2011-10-31, 18:39

haz111 pisze:Wpisz w pasku adresu w przeglądarce 192.168.1.1 .
Przeważnie się to zmienia w sieciach lokalnych bo występuje konflikt IP z główną maszyną.
Generalnie jak dasz STAN połączenia sieciowego masz bramę domyślną i tą wartość powinieneś wpisać do przeglądarki. Tam już jedziesz admin////admin i jak kolega napisał.
Jeśli coś się nie da to reset do ustawień fabrycznych :)

ODPOWIEDZ