Gry na DS'a, które są warte uwagi

Spikain
'jeszcze jeden stopien i...'
'jeszcze jeden stopien i...'
Posty: 948
Rejestracja: 2011-09-11, 10:16
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Gry na DS'a, które są warte uwagi

Post autor: Spikain » 2013-03-18, 04:07

mrSin pisze:Absolutnie nie neguję remaków starszych produkcji, lubię takie zabiegi szczególnie w przypadku trudno dostępnych / niewydanych w danym regionie gier ( patrz Chrono T. ). Jeśli są jeszcze wypakowane bonusami, graficznie odświeżone, to już absolutna bajka. Nie zgadzam się tylko aby pełniły rolę system sellerów, powinny być fajnym bonusem, niczym więcej.
"System seller" to tytuł, który nadaje się po tym jak sprzeda dużo systemów, a nie przed ;) więc nie ma co się zgadzać albo nie zgadzać - to, że Ocarina 3D jest, zaraz po grach z "Mario" w nazwie, najbardziej popularną grą na 3DS-a, to fakt. I sprzedała dużo 3DS-ów, między innymi mojego zresztą. :) i to nie tylko tyle, że ma odświeżoną grafikę, niektóre rozwiązania i tak dalej - możliwość zagrania w to na konsoli przenośnej jest bardzo istotna.

Velsu
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 591
Rejestracja: 2011-08-14, 21:48
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gry na DS'a, które są warte uwagi

Post autor: Velsu » 2013-03-18, 07:55

Tez kupilem 3DS pod impulsem gdy zobaczylem remake ocariny, zawsze chcialem w to zagrac a nie mialem n64.
Obrazek

Awatar użytkownika
mrSin
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 723
Rejestracja: 2007-07-01, 11:54
Lokalizacja: 3miasto
Kontakt:

Re: Gry na DS'a, które są warte uwagi

Post autor: mrSin » 2013-03-18, 08:56

Velsu pisze:Tez kupilem 3DS pod impulsem gdy zobaczylem remake ocariny, zawsze chcialem w to zagrac a nie mialem n64.
Na GC / Wii też można pograć :) wystarczy specjalna edycja Wind Waker'a.

Velsu
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 591
Rejestracja: 2011-08-14, 21:48
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gry na DS'a, które są warte uwagi

Post autor: Velsu » 2013-03-18, 09:11

Mam specjalna edycje i wiem o tym, ale to nie to samo co boski handheld. Ogolnie konsole stacjonarne jak dla mnie powinny odejsc do lamusa, ale to juz inny temat:P

Pozatym Wii/Gc na LCD wyglada...bleh,a narazie nie mam mozliwosci podlaczenia CRT, jak sie przeprowdze na swoje to sie zacznie granie w klasyki :)
Obrazek

Keitaro
'normalnie deBesciak'
'normalnie deBesciak'
Posty: 785
Rejestracja: 2007-11-13, 20:22

Re: Gry na DS'a, które są warte uwagi

Post autor: Keitaro » 2013-03-18, 18:43

Plus niektóre gry na handheldzie wyglądają genialnie, na przykład Chrono Trigger DS - piksele są 1:1 bez żadnych rozciągnięć. Tales of Abyss na 3DSie również zyskało drugą młodość, plus efekt 3D idealnie się tam wpasował w system kamer.

Awatar użytkownika
mrSin
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 723
Rejestracja: 2007-07-01, 11:54
Lokalizacja: 3miasto
Kontakt:

Re: Gry na DS'a, które są warte uwagi

Post autor: mrSin » 2013-03-19, 10:02

Faktycznie, wizualia zdecydowanie zyskują na małym ekraniku, przyznam jednak uczciwie, że gram w starocie od tylu lat, iż nie zwracam już zbytniej uwagi na grafę.

Keitaro
'normalnie deBesciak'
'normalnie deBesciak'
Posty: 785
Rejestracja: 2007-11-13, 20:22

Re: Gry na DS'a, które są warte uwagi

Post autor: Keitaro » 2013-03-19, 19:08

Ja zwracam ale w pozytywnym sensie - Chrono Trigger mnie momentami powalał na DSie.

Awatar użytkownika
mrSin
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 723
Rejestracja: 2007-07-01, 11:54
Lokalizacja: 3miasto
Kontakt:

Re: Gry na DS'a, które są warte uwagi

Post autor: mrSin » 2013-03-20, 09:16

Keitaro pisze:Ja zwracam ale w pozytywnym sensie - Chrono Trigger mnie momentami powalał na DSie.
Może wreszcie go kupię? Tym bardziej, iż nigdy w oryginał nie grałem.

Keitaro
'normalnie deBesciak'
'normalnie deBesciak'
Posty: 785
Rejestracja: 2007-11-13, 20:22

Re: Gry na DS'a, które są warte uwagi

Post autor: Keitaro » 2013-03-20, 18:33

Tym bardziej warto jak nie ograłeś ów pozycji, zwłaszcza że na P-A wciąż można jeszcze dostać choć cena już nie tak atrakcyjna jak kiedyś http://www.play-asia.com/paOS-13-71-ba- ... -2x6y.html Dla mnie to jedna z ważniejszych gier z DSa była, choć dziś odrobinę straciła na wartości bo można to chyba ograć na VC.

Dobra wrzucę krótką listę najciekawszych gier na DSa ode mnie, najważniejsze dodatkowo podkreśliłem. Banałów nie wrzucałem, typu Hotel Dusk, Zeldy itp. bo to każdy zna i raczej nie pominie w przeglądaniu biblioteki z DSa.

Luminous Arc 1 & 2 - lekki taktyk, w fabule lajtowego anime. Jak ktoś lubi anime to dla niego, dla fanów taktyków - mniej
Front Mission - genialny pixel art, hardcorowy taktyk, najładniejsze wydanie tej odsłony FM. Must play dla fanów wielkich robotów / taktyków
Final Fantasy XII: Revenant Wings - spin offy zawsze stały na straconej pozycji, tego cechuje super klimat, super grafika (jedna z najładniejszych na DSie) ale za to dośc problematyczny system walki (tak po 80% gry daje się we znaki)
Lost in Blue - za koncepcję i atmosferę, minus to jedynie interfejs. Warto zagrać bo takich gier jest malutko
Rondo of Swords - taktyk w innym ujęciu (przebiegamy przez przeciwników) duża ciekawostka, fani taktyków muszą wypróbować
Infinite Space - fabuła i kosmiczne podróże, rzadkie połączenie na DSa chyba jedyne (w tej jakości na pewno)
Valkyrie Profile: Covenant of the Plume - fabuła
Chrono Trigger - klasyka i super odsłona na DS (za grafikę i idealnie pasujący interfejs do DSa)
Shin Megami Tensei: Strange Journey - Megaten pełną gębą, w poważnej fabule i świetnym wstępem do gry.
Legacy of Ys: Books I & II - dla fanów mocnych archaizmów, archaiczna grafika na odsłonie DSowej ma klimat
The Dark Spire - kolejna ukryta perełka na DSa, rasowy dungeon crawler w starym stylu. Ma nawet możliwość włączenia wektorowej grafiki. Plus ta muzyka..
Advance Wars: Days of Ruin - szybki konkretny AW w nowej postapokaliptycznej odsłonie. Sam miód przez 20h.
Fire Emblem: Shadow Dragon - pierwszy FE w ogóle, w ładnej odsłonie na DSa. Skoro pierwszy to przebaczyć trzeba mu pewne niedoskonałości. Jeden z najważniejszych taktyków w historii
Knights in the Nightmare - z serii dept heaven. Trzeba zagrać, trzeba zobaczyć. Sting robi gry według własnej wizji i to się ceni
Super Robot Taisen OG Saga: Endless Frontier - zobaczcie walki i oceńcie sami, pixel art pełną gębą i więcej nie trzeba
Radiant Historia - połączenie klasycznego RPGa z nowoczesnym systemem walki i płynnimi interfejsami. Plus muzyka, muzyka i muzyka. Najlepsza gra na DSa i jeden z lepszych RPGów ostatnich lat.

Kwaśny
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1222
Rejestracja: 2011-10-09, 13:08
Lokalizacja: BDG

Re: Gry na DS'a, które są warte uwagi

Post autor: Kwaśny » 2013-03-20, 18:56

Szkoda, że te gry takie drogie (albo ciężko dostępne) :(
 Pokaż
Obrazek

Keitaro
'normalnie deBesciak'
'normalnie deBesciak'
Posty: 785
Rejestracja: 2007-11-13, 20:22

Re: Gry na DS'a, które są warte uwagi

Post autor: Keitaro » 2013-03-20, 19:36

DS się starzeje z tego to chyba wynika jak wspominał Velsu. Oprócz podkreślonych, Chrono Triggera i Robot Taisena wiele z tych gier do 60zł kiedyś występowało w przyrodzie. Niektóre po 20zł nowe jak AW czy infinite Space (niemiec pudełko, gra po ang)

cromat
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 25
Rejestracja: 2013-03-12, 21:33

Re: Gry na DS'a, które są warte uwagi

Post autor: cromat » 2013-03-20, 19:44

Nie jestem specem, ale niedługo warto chyba będzie ściągać gierki na DS z UK/Niemiec i szczególnie Stanów (RPGi itp.) - tam się sprzedawała tego masa. W Polsce niestety jak to w większości przypadków w Eurolandzie - handheld = zabawka dla dzieci.

Velsu
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 591
Rejestracja: 2011-08-14, 21:48
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gry na DS'a, które są warte uwagi

Post autor: Velsu » 2013-03-20, 19:49

Ciagle sciagamy gierki spoza Polski, dlatego mozemy w nie zagrac.
Obrazek

Jedah
Redaktor
Redaktor
Posty: 138
Rejestracja: 2012-11-01, 00:09
Lokalizacja: Kraków, małopolskie

Re: Gry na DS'a, które są warte uwagi

Post autor: Jedah » 2013-07-02, 15:55

Full Metal Alchemist Dual Sympathy

Tomek Walancik
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 643
Rejestracja: 2021-01-20, 11:00
Lokalizacja: Polska (Zachodniopomorskie)
Kontakt:

Re: Gry na DS'a, które są warte uwagi

Post autor: Tomek Walancik » 2021-04-06, 09:17

Gry które mogę ci polecić na DS'a to

- The Legend of Zelda: Phantom Hourglass
- Mario Kart DS
- Animal Crossing: Wild World
- Pokémon HeartGold and SoulSilver
- Super Mario 64 DS
- New Super Mario Bros.
Obrazek

Obrazek

ODPOWIEDZ