Język w niektórych grach na DSa

ODPOWIEDZ
Spikain
'jeszcze jeden stopien i...'
'jeszcze jeden stopien i...'
Posty: 948
Rejestracja: 2011-09-11, 10:16
Lokalizacja: Zielona Góra

Język w niektórych grach na DSa

Post autor: Spikain » 2012-10-02, 14:04

Mam takie pytanko, może ktoś tu będzie znał na nie odpowiedź. Kupiłem sobie ostatnio Pokemon Ranger: Guardian Signs, używane. Jest to jedna z tych gier, w których język jest zdefiniowany przez język konsoli. Problem w tym, że ktoś poprzednio używał tej gry na języku niemieckim, a wszelkie zmiany na mojej konsoli w ogóle nie wpływają na zmianę języka gry.

Czego już próbowałem (żeby wykluczyć):

- Próbowałem na 3DSie oraz DSi
- Próbowałem zacząć nowego sejwa - zaczyna się po niemiecku
- Nie ma nic w opcjach
- Próbowałem przerwać brutalnie zapisywanie gry - nic to nie dało, przewinęło do poprzedniego sejwa

No i pytanie: ktoś wie, jak zmienić język? Może jest jakiś sposób na wykasowanie wszelkich sejwów? Nie chce mi się wierzyć, że zmieniło język raz na zawsze, przecież to absurd.

Spikain
'jeszcze jeden stopien i...'
'jeszcze jeden stopien i...'
Posty: 948
Rejestracja: 2011-09-11, 10:16
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Język w niektórych grach na DSa

Post autor: Spikain » 2012-10-10, 01:53

Podbijam, bo problem nadal aktualny :p

mushroom
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 193
Rejestracja: 2010-09-02, 18:16
Kontakt:

Re: Język w niektórych grach na DSa

Post autor: mushroom » 2012-10-10, 15:56

W większości gier od Nintendo aby zresetować ustawienia należy podczas startu gry trzymać wciśnięte A+B+Y+X+L+R. Niektóre gry resetuje się przez wciśnięcie Start+Select+L+R. Jest też kilka gier z inną kombinacją ale myślę że na Pokemon zadziała któraś z podanych wyżej.

Wysłano za pomocą Tapatalk 2
Ostatnio zmieniony 2012-10-10, 22:47 przez mushroom, łącznie zmieniany 1 raz.

Spikain
'jeszcze jeden stopien i...'
'jeszcze jeden stopien i...'
Posty: 948
Rejestracja: 2011-09-11, 10:16
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Język w niektórych grach na DSa

Post autor: Spikain » 2012-10-10, 19:15

Nie działają :/

mushroom
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 193
Rejestracja: 2010-09-02, 18:16
Kontakt:

Re: Język w niektórych grach na DSa

Post autor: mushroom » 2012-10-10, 22:54

Aż sprawdziłem na swoich kopiach Rangerów i faktycznie nie jestem w stanie zmienić języka (ja w moich mam angielski ale są to wersje EUR 5in1).
Pogrzebałem też na necie i 99% postów twierdzi, że w Rangerze nie da się zmienić języka.
Sprawdziłem w instrukcji dodawanej do gry też o tym nie piszą.
Gdzieś na jakimś forum przeczytałem, że można za pomocą czytnika do backupowania save-ów załadować save z innej wersji językowej ale nie mam jak tego sprawdzić.

Ostatecznie z czystej ciekawości przyłączam się do pytania :D - może ktoś ma jakieś pomysły.

Spikain
'jeszcze jeden stopien i...'
'jeszcze jeden stopien i...'
Posty: 948
Rejestracja: 2011-09-11, 10:16
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Język w niektórych grach na DSa

Post autor: Spikain » 2012-10-11, 01:54

Jesteś pewien co do instrukcji? Mógłbyś mi podać, co jest napisane w wersji angielskiej zaraz po otwarciu instrukcji na pierwszej stronie, pod tym niebieskim logo nintendo Wi-Fi connection? Bo po niemiecku coś tam o tym piszą, ale mój niemiecki nie wystarcza, a google translate mi nie pomogło nic a nic :p

ODPOWIEDZ