DS jest dyskryminowany!

soberpl
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1984
Rejestracja: 2005-12-20, 23:41
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: DS jest dyskryminowany!

Post autor: soberpl » 2006-12-03, 13:55

Najbardziej ubolewam na faktem iz wlasnie pierwszy GBA nie doczekal sie wersji z podswietleniem. Jego ksztalt, wielkosc i wygoda w graniu sa dla mnie nie do zastapienia. Co do DS vs. DS Lite zgodze sie, ze jest z wygladu ladniejszy, ale jakos mimo lepszego podswietlenia nie przemawia do mnie. Moze dlatego, ze DS jest moja 1 konsola, ktora ma podswietlenie, nie liczac GBA + roznego rodzaju lampki i spelnia moje oczekiwania (nie mam GBA SP). Co do GB Classic i GB Pocket klamstwem jest mowienie, ze nie ma roznicy. Raz to wielkosc, a dwa 'kolory' w grze.

Awatar użytkownika
froger3
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1471
Rejestracja: 2005-12-21, 00:33
Lokalizacja: 3 City / Toronto
Kontakt:

Re: DS jest dyskryminowany!

Post autor: froger3 » 2006-12-03, 14:52

nie pisalam ze roznicy nie ma. Po prostu mogli poczekac 2 lata i wypuscic cos nowego, a nie odgrzewac kotleta. Zreszta, nie znam nikogo kto w tamtym okresie zamienilby lekka reka GBC na GBP(nie mowie o sytuacji obecnej bo pocketa mozna kupic za 25 zl nawet), wszyscy woleli wydawac na gry.

Awatar użytkownika
setezer
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 654
Rejestracja: 2005-12-22, 13:59
Lokalizacja: Borzymin
Kontakt:

Re: DS jest dyskryminowany!

Post autor: setezer » 2006-12-04, 15:04

Zreszta, nie znam nikogo kto w tamtym okresie zamienilby lekka reka GBC na GBP
Ja tez nie znam, kto by zmienial Colora na Pocket. (ok to taki pstryczek w nos).

No i jak pisalem dlatego nowe wersje sa lepsze i zal ich nie miec, ale kase ktos wylozyc musi, i to wkurza.

Inlagd sill
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1384
Rejestracja: 2006-02-25, 07:56

Re: DS jest dyskryminowany!

Post autor: Inlagd sill » 2006-12-04, 18:02

setezer pisze:nowe wersje sa lepsze i zal ich nie miec, ale kase ktos wylozyc musi, i to wkurza
Ale nowe wersje pozostaja w pelni kompatybilne z poprzednimi, wiec jesli nie uwazasz, ze sa na tyle dobre, ze warto je kupic - nie musisz. Nikt nie zmusza nikogo do wyciagania kasy, decydujesz sam.

Sam nie kupilem DS Lite (wolalem kupic GB Micro) i nie zamierzam go kupic w najblizszej przyszlosci. Ani nie jest mi bez Lite'a zle, ani tez nie uwazam go za wyciaganie kasy. Chcesz - kupujesz, nie chcesz - nie kupujesz, ale wybierasz sam.
Dla bardziej wymagających: Serwis i forum Syzygia.pl

Awatar użytkownika
setezer
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 654
Rejestracja: 2005-12-22, 13:59
Lokalizacja: Borzymin
Kontakt:

Re: DS jest dyskryminowany!

Post autor: setezer » 2006-12-04, 19:12

No, ale zawsze troche zal, ze koledzy szaleja z nowymi wersjami. No a gdybys wiedzial, ze bedzie lepsza wersja to bys nie kupowal pierwszej (zalozmy tak sobie), a nie masz szans na taka wiedze.

Inlagd sill
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1384
Rejestracja: 2006-02-25, 07:56

Re: DS jest dyskryminowany!

Post autor: Inlagd sill » 2006-12-04, 20:20

setezer pisze:No, ale zawsze troche zal, ze koledzy szaleja z nowymi wersjami.
No, ale skoro zdecydowalem sie na Micro teraz (czyli po premierze obu DSow i praktycznie na koniec ukazywania sie na GBA gier), to znaczy, ze mam gdzies z czym szaleja koledzy, tylko biore pod uwage to, na czym mi zalezy.

Zreszta czy mam po co przekonywac osobe prowadzaca serwis o konsolach retro, ze konsole to nie sprawa mody i najnowszej wersji? :wink:
setezer pisze:gdybys wiedzial, ze bedzie lepsza wersja to bys nie kupowal pierwszej (zalozmy tak sobie), a nie masz szans na taka wiedze.
Gdybym wiedzial, ze mam czekac grubo ponad rok na nowa wersje i przez ten czas nie korzystac z tego, co oferuje biezaca wersja, to bym nie czekal. Jak do tej pory nigdy nie czekalem.

A szansa na wydanie nowej wersji handhelda w przypadku Nintendo jest prawie pewna (wyjatek: GBC), wiec co do tej wiedzy czy nie bedzie kiedys nowej wersji, to tez nie jest tak, ze nie ma na nia szans.
Dla bardziej wymagających: Serwis i forum Syzygia.pl

Awatar użytkownika
setezer
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 654
Rejestracja: 2005-12-22, 13:59
Lokalizacja: Borzymin
Kontakt:

Re: DS jest dyskryminowany!

Post autor: setezer » 2006-12-05, 16:39

Wszystko co napisalem to bylo przykladowo rzecz jasna. To tak, zeby nikt nie posadzal mnie, ze latam z najnowsza konsola po szkole i szpanuje przed dziewuchami "hej lala zobacz, ale mam konsole, nie, jooo"... To sie tyczy ok. 90% chlopkow ktorzy co tydzien gibaja sie na wiejskich dyskotekach, z tym, ze chodzi o mobile phones.

Tak ja wiem, ze Ty bys nie czekal, ale chodzilo mi o osobe, ktora duzo pieniedzy nie ma, jest cierpliwa i chce wydac te kase na optymalny sprzet (tutaj dochodzimy do sytuacji, ze ktos moze nigdy nic nie kupi, bo juz za 5lat nowe konsole [po co kupowac Xboxa 360? Poczekam na PS3!; Premiera PS3 - oj tam, czekam na nastepnego Xboxa]).

Inlagd sill
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1384
Rejestracja: 2006-02-25, 07:56

Re: DS jest dyskryminowany!

Post autor: Inlagd sill » 2006-12-20, 23:38

mog123 pisze:PS: Inlagd, Sawaru Made in Wario, nie Mawaru ;p
Nareszcie zrozumialem o co chodzi, bo nie kojarzylem wczesniej japonskiej nazwy WarioWare Touched. A w podpisie mam wszystko jak najbardziej w porzadku, bo gram w WarioWare Twisted (Mawaru Made in Wario), a nie w WarioWare Touched (Sawaru Made in Wario). :P
Dla bardziej wymagających: Serwis i forum Syzygia.pl

Awatar użytkownika
mog123
'jeszcze jeden stopien i...'
'jeszcze jeden stopien i...'
Posty: 946
Rejestracja: 2006-08-13, 00:37
Kontakt:

Re: DS jest dyskryminowany!

Post autor: mog123 » 2006-12-20, 23:43

myslale mze skoro masz ds'a to grasz w Touched ;d

ale skoro juz sobie wyjasnilismy te roznice, to prosze Cie zmien avatara spowrotem na tego GBA micro ;p bo ten jakis taki nijaki jest ;D

ODPOWIEDZ