Wonderswan i tworca Game Boy'a

Game Gear, Atari Lynx, SNK Neo Geo Pocket, Bandai Wonderswan i inne
ODPOWIEDZ
Gimiak
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 2120
Rejestracja: 2005-12-18, 22:55
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Wonderswan i tworca Game Boy'a

Post autor: Gimiak » 2006-02-13, 20:24

Pod tym adresem znajduje sie stronka tworcy GB Gunpei Yokoi: http://www.koto.co.jp/english/
Nawet nie wiedzialem, ze koto wspoltworzyli Wonderswan'a :) > products[/hide]

Awatar użytkownika
froger3
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1471
Rejestracja: 2005-12-21, 00:33
Lokalizacja: 3 City / Toronto
Kontakt:

Re: Wonderswan i tworca Game Boy'a

Post autor: froger3 » 2006-02-13, 20:38

Wonder.. mial potencjal, szkoda ze nie utrzymal sie na rynku(podobnie jak Lynx, GG i kup innych handheldow)..

A co do tworcy: nie zawsze ten sam zloty pomysldziala dwa razy;)

Gimiak
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 2120
Rejestracja: 2005-12-18, 22:55
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Wonderswan i tworca Game Boy'a

Post autor: Gimiak » 2006-02-13, 22:21

Hm... Virtual Boy tez sie nie przyjal, ale gierki Game & Watch - rodzice Game Boy'a ;) jak najbardziej. Oprocz tego byl tworca/wspol tworca m.in. Donkey Kong, Mario Bros., ROB Robot, Metroid, Kid Icarus, Metroid II, Dr. Mario, Super Scope, Super Metroid, Tetris Attack i GB Pocket'a.
Zmarl 4 pazdziernika 1997 r. :(
[^]

Awatar użytkownika
Blackie
'normalnie deBesciak'
'normalnie deBesciak'
Posty: 887
Rejestracja: 2006-02-06, 12:36

Re: Wonderswan i tworca Game Boy'a

Post autor: Blackie » 2006-02-14, 12:42

Wonderswan jest ciekawa konsolka, ale glownie dla osob, ktore mieszkaja w Japonii lub znaja japonski w stopniu zaawansowanym. Swietne gry, fajowskie edycje konsoli (szczegolnie te z Final Fantasy). Szkoda, ale coz. Btw. GG jest slaba maszynka tak samo jak Lynx, dlatego odpadly z rynku. GG - zjadal baterie jak glodny pelikan i scrolling totalnie do dup* natomiast Lynx to nedzne tytuly. Nie zapominajmy tez o Nomadzie. Mojej ukochanej przenosnej konsoli :* Uwielbiam grac na nim w Sonic'a. Szkoda, ze bez zasilacza praktycznie nie da sie grac a konstrukcja Sonic & Knuckles + Sonic 3 jest tak niestabilna, ze jeden gwaltowniejszy ruch owocuje zawieszeniem sie konsoli ;\ Aha, i jeszcze NGPC. Rowniez bardzo fajny sprzecik, szczegolnie dla fanow gier SNK (czyli np. dla mnie).

Awatar użytkownika
froger3
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1471
Rejestracja: 2005-12-21, 00:33
Lokalizacja: 3 City / Toronto
Kontakt:

Re: Wonderswan i tworca Game Boy'a

Post autor: froger3 » 2006-02-14, 15:48

Black: nie zapominaj jednak ze byl to konsolki KOLOROWE i technicznie lepsze niz bidny GB. A jak wiadomo wiekszosc ludzi slini sie nad tym co nowe, lepsze i wogole.
Stad np takie zainteresowanie nowymi konsolami, mimo ze ZADNA nowoprzedstawiona gra(na x/ps/revo) tak naprawde nie wniesie rewolucji do swiata konsolowego.
Oczywiscie to moje zdanie. W wypadku GB zadzialala jednak lawina tytulow. Owszem, duzo tego to gnioty ale sa i perelki.

Apropo lyna i GG. Nie wiem cyz pamietacie takie pismo GryKomputerowe, ale oni wlasnie bardzo promowali na swoich lamah te 2 konsolki z teog co pamietam, a GB zajmowali sie od swieta. Ot taka ciekawostka.

NGP chcialabym dorwac ze wzgledu na MS. A WS czesto pojawia sie na allegro w zestawie z Finalem(Zibio wystawia) wiec jak ktos ma kesz moze inwestowac.

Gimiak
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 2120
Rejestracja: 2005-12-18, 22:55
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Wonderswan i tworca Game Boy'a

Post autor: Gimiak » 2006-02-14, 18:23

Ja pamietam 'Gry komputerowe', w tamtym okresie kupowalem gazety jak oszomszon ;), z czego SS, TS i Reset najbardziej mi podchodzily. Dawno temu przez swiat Gier Komp. sprzedalem GBP :).

Co do nowosci to sie zgodze, 'maluchy' na to patrza, ale to wiadomo zalezy od sytuacji finansowej rodzicow. Jak dziecko chce byc na topie, a rodzice maja siano musza kupowac 'nowinki' - inaczej dziecko moglo by stracic autoryet :x - straszne.
Jedna fajna rzecz zobaczylem tutaj, czekajac na autobus. Przyszla mamuska z dzieciakami (2-3 ciezko wyczuc czy trzecie tez bylo jej). Nie wygladala na bogata, ale dziecko w lapskach trzymalo Game Boy'a classica wersje Red Zora :) [pozytywne wzorce juz od mlodosci].

Nie wiem jak wam, ale mi WS do szczescia nie jest potrzebny :), no chyba, ze za darmo to wtedy ' noo wezme' ;)

Ps: jak bede mial swoje maluchy to zaczniemy od NES/GB :mrgreen:

gepard
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 61
Rejestracja: 2012-02-03, 00:23

Re: Wonderswan i tworca Game Boy'a

Post autor: gepard » 2012-02-03, 14:26

a dołoże w temacie gdzie pojawia sie WonderSwan :)
jakby chciał kto nabyc tego handhelda to akurat jest jeden na allegro + kilka gierek, handlowałem kiedyś z tym kolesiem więc może uda się wynegocjowac jakis upust dla kupującego, w razie czego prosze o PW do mnie:

http://allegro.pl/listing.php/search?sg ... wonderswan

Awatar użytkownika
marek7_ak
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 245
Rejestracja: 2011-07-26, 20:19

Re: Wonderswan i tworca Game Boy'a

Post autor: marek7_ak » 2012-02-03, 20:11

Tylko że jego cena jest trzy razy wyższa niż wartość, nie mówiąc o grach :twisted:

ODPOWIEDZ