Sega Game Gear - warto?

Game Gear, Atari Lynx, SNK Neo Geo Pocket, Bandai Wonderswan i inne
soberpl
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1984
Rejestracja: 2005-12-20, 23:41
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: Sega Game Gear - warto?

Post autor: soberpl » 2008-09-28, 21:32

Dobra, dobra, ale nie bredz, ze GB byl bez wad. Kiedy Nintendo wprowadzilo na stale oswietlenie w GB (nie licze przypadku lighta)? A dalo sie zdecydowanie wczesniej.

Awatar użytkownika
Blackie
'normalnie deBesciak'
'normalnie deBesciak'
Posty: 887
Rejestracja: 2006-02-06, 12:36

Re: Sega Game Gear - warto?

Post autor: Blackie » 2008-09-28, 22:33

Jak dla mnie byl bez wad. Sega dala oswietlenie - i co? Wprawdzie Nintendo moglo dac to juz do GBC, jednak sie wstrzymali i dopiero przy SP zastosowali (nie licze Lighta). A czy to sprawilo, ze GameBoy sprzedawal sie gorzej? Nie. Ani Atari Lynx, ani Neo Geo Pocket, GameGear, Wonderswan... nie byly w stanie zdetronizowac kieszonsolki N. Wrocmy jednak do 1989 roku - mowilismy o pierwszym GameBoyu a nie o kolejnych. Dla mnie (jak na tamte czasy) konsola byla idealna.
He only went so far as the subconscious.

gepard
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 61
Rejestracja: 2012-02-03, 00:23

Re: Sega Game Gear - warto?

Post autor: gepard » 2012-02-10, 17:43

zapytam sie w tym topicu:

czy zdarza się często że na Gamespot.com nie ma w bazie gierki, którą macie w swojej kolekcji?

Bo szukam MAGICAL TARU-RUTO-KUN na GameGear'a który właśnie wpadł mi w ręce

http://www.gamefaqs.com/gamegear/570308 ... o-kun/data

Baieros
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 2976
Rejestracja: 2010-07-10, 10:23
Kontakt:

Re: Sega Game Gear - warto?

Post autor: Baieros » 2012-02-10, 18:25

Jak gra nie została wydana w US to bardzo często jej nie ma na gamespot.

Awatar użytkownika
Forte
'normalnie deBesciak'
'normalnie deBesciak'
Posty: 821
Rejestracja: 2011-11-23, 09:27
Lokalizacja: Dom

Re: Sega Game Gear - warto?

Post autor: Forte » 2012-06-12, 10:39

Nie wiem jak wy, ale ja nabrałem ochoty na kupno GG.

http://www.interia.tv/nowe-technologie,6128,0,1,1779158
Sega!

Hayabusa
Wsparcie sprzętowe
Wsparcie sprzętowe
Posty: 692
Rejestracja: 2011-07-28, 14:03
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Sega Game Gear - warto?

Post autor: Hayabusa » 2012-06-12, 13:05

Sprzęt niesamowity, jeśli będziesz miał okazję kupić w pełni sprawnego GG to bierz w ciemno ;)

Awatar użytkownika
Forte
'normalnie deBesciak'
'normalnie deBesciak'
Posty: 821
Rejestracja: 2011-11-23, 09:27
Lokalizacja: Dom

Re: Sega Game Gear - warto?

Post autor: Forte » 2012-06-21, 12:49

Prędzej czy później na pewno zakupię, (konsola Segi :P )

Swoją drogą, jest jakiś podział na modele GG?
Sega!

Maraz
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 352
Rejestracja: 2012-04-02, 15:40
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Sega Game Gear - warto?

Post autor: Maraz » 2012-06-21, 13:12

Oryginalny Game Gear wyszedl w postaci jednego modelu, ale w kilku kolorach i różne są layouty płyty głównej (nie wpływają na możliwości konsoli).

Jest jeszcze remake konsolki, którego dokonała firma Majesco. Troszkę się różni pod względem wizualnym i technicznym (brak wsparcia dla tv tunera, wolniejsza odpowiedź ekranu i troszkę lepszy głośnik).
Tu jest porównanie tych konsolek : http://www.youtube.com/watch?v=YYTljba7J_o

frabi
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 561
Rejestracja: 2012-03-10, 11:08
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sega Game Gear - warto?

Post autor: frabi » 2012-07-29, 13:20

Właśnie testuję nowy nabytek GG i mam mieszane wrażenia. Z jednej strony pozytywnie zaskakuje jakość kolorów i dźwięku bardziej pasująca mi do 16-bitów (podobnie z resztą jak w SMS co do obrazu przynajmniej) oraz podświetlenie ekranu.
No i grywalność produkcji, które dostałem w zestawie - Sonic Triple Trouble i Outrun. Natomiast reszta wad to też ekran. Nie widzę efektu smużenia o jakim pisaliście (przynajmniej tak jak ja go rozumiem - ślady po ruchomych elementach jak na starych ekranach lcd). Ale są dwa inne problemy. Jasne obiekty na ciemnym tle rozciągają jakby swój cień na cały ekran w górę i dół - czyli np. jak w outrunie pokazuje się kwadrat ze strzałką uprzedzającą o zakręcie to jednocześnie jego cień ma formę wąskiego prostokąta idącego przez cały ekran od góry do dołu. Druga sprawa to ogólna jakość obrazu - niby nie jet źle, tylko jakby trochę za jasny i mało kontrastowy i po dłuższe grze oczy są bardzo zmęczone. Ten typ tak ma, czy to kwestia zużytego ekranu ?
C64C&G, A500, A2600, A7800, Videopac, Saba Channel F, SMS, SMD, NES, SNES, N64, PSX, Vectrex, PS3, 3DO, GB Classic, Color, Pocket, Advance & SP, NDS Lite, Sega GG, 3DO
wish list: Entex Adventure Vision, Magnavox Oddysey, A2600 Heavy Sixer, Metal Slug Arcade

Maraz
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 352
Rejestracja: 2012-04-02, 15:40
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Sega Game Gear - warto?

Post autor: Maraz » 2012-07-29, 15:35

frabi : z tego co opisujesz, wynika, że najprawdopodobniej Twojego Game Geara dopadło bardzo powszechne schorzenie - wyciekły kondensatory. Seria tych małych elemencików, na przełomie lat 80/90 była trefna i dość szybko się zużywały. Możesz poszukać na YouTubie tutoriali, bo jest ich sporo, i znaleźć w nich prezentacje ekranu przed i po naprawie. W sumie sztuka ich wymiany nie jest ciężka i droga, kupić wszystkie kondensatory to wydatek rzędu 5 zl, potem wyrwanie starych i przylutowanie nowych - ot cała robota. Ja kupiłem Game Geara, który po włączeniu gry na ekranie miał jedną wielką smugę (było widać, że cos tam się zmienia, ale nie można było wywnioskować co to jest), a po wymianie kondensatorów mogłem sobie spokojnie przejść Chakana i inne stwory ;)

ODPOWIEDZ