PSP vs Nintendo DS

Game Gear, Atari Lynx, SNK Neo Geo Pocket, Bandai Wonderswan i inne

Co lepiej wybrać?

Czas głosowania minął 2010-12-24, 15:59

Nintendo DS
10
77%
PSP
3
23%
Nie mam zdania...
0
Brak głosów
 
Liczba głosów: 13

kawka
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 511
Rejestracja: 2007-08-29, 15:43
Lokalizacja: Perła Mazur
Kontakt:

Re: PSP vs Nintendo DS

Post autor: kawka » 2008-12-31, 00:34

To i ja dorzucę może swoje trzy grosze. Powiem tak. Jeżeli nie zależy Ci na bajeranckiej grafice, a na dobrej grywalności i klimacie; jeżeli masz sentyment do Nintendo oraz ciągnie Cię do gier wydanych na ich konsolę, tj. New Super Mario Bros, Zelda: PH, Metroid PH, Castlevania (3 części), Final Fantasy IV, Contra 4, Pokemon Diamond, Elite Beat Agents, Animal Crossing: WW, Nanostray 2, Dementium TW; jeżeli chciałbyś posiadać nieskomplikowaną konsolę przenośną stworzoną głównie do grania, jeżeli masz podzielną uwagę :smile: i chciałbyś mieć dodatkowo możliwość sterowania przez dotyk; jeżeli zależy Ci na niskich cenach gier i sprzętu - nie zastanawiaj się i bierz NINTENDO DS :grin:

Natomiast jeżeli bliżej Ci sercu są gry i konsole Sony; jeżeli nie szukasz konsoli tylko do gier ale kombajna multimedialnego, który odtwarza filmy, muzykę i służy do wielu innych rzeczy; jeżeli chciałbyś się ekscytować grafiką na poziomie PS2 na dużym, szerokim ekranie; jeżeli gotów jesteś wydać dodatkowe +-100zł na kartę memory stick pro duo (potrzebną do save'ów, muzyki i filmów), jeżeli wolisz UMD zamiast kartridżów, jeżeli chcesz mieć support Sony Polska; jeżeli nie przeszkadzają Ci loadingi i lubisz słyszeć :P że w czytniku coś się dzieje - gnaj zaraz niezwłocznie po PSP :grin:


Ja osobiście od ponad roku już posiadam DS Lite. Nie narzekam. Nigdy nie miałem problemów z konsolą. Bateria cały czas długo trzyma. Jako że konsola jest w kolorze czarnym - wygląda naprawdę stylowo :smile: Na PSP też grałem i byłem pod wrażeniem (głównie) grafiki i tego jak ma rozbudowane gry. Wniosek jest taki, że PSP ma większe możliwości. Ale co z tego skoro naprawdę dobrych gier na nią jest jak na lekarstwo :undecided:

Nie wspomniałem jeszcze o najważniejszej rzeczy, którą ma DS, a której nie będzie mieć DSi - mianowicie slot GBA, czyli WSTECZNA KOMPATYBILACJA z grami poprzedniego handhelda Nintendo (a jest to naprawdę duża biblioteka świetnych gier). Między innymi dlatego właśnie kupiłem DS i nie żałuję :wink:

ODPOWIEDZ