PSP vs Nintendo DS

Game Gear, Atari Lynx, SNK Neo Geo Pocket, Bandai Wonderswan i inne

Co lepiej wybrać?

Czas głosowania minął 2010-12-24, 15:59

Nintendo DS
10
77%
PSP
3
23%
Nie mam zdania...
0
Brak głosów
 
Liczba głosów: 13

Awatar użytkownika
Spyro1993
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 2184
Rejestracja: 2008-06-29, 16:49
Lokalizacja: Knurów
Kontakt:

PSP vs Nintendo DS

Post autor: Spyro1993 » 2008-12-24, 15:59

Mam pewien dylemat, którą konsolę przenośną wybrać. Bardzo lubię grać w przygodówki, platformówki, RPG, symulatory, strzelanki, strategie. W DS podoba mi się bardzo zastosowanie touch-screen'a, gry od Nintendo (Mario, Zelda), a w PSP to możliwość oglądania filmów. Nie ukrywam, że bardzo interesuje mnie gra przez sieć i nie za duża cena sprzętu i gier. Którą konsolę mi doradzacie? :smile:
Mój friendcode:
Nintendo 3DS: 1075-0891-4847
Nintendo Switch: SW-7223-6894-3313

(2b v ~2b) - Szekspir

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: PSP vs Nintendo DS

Post autor: Axi0maT » 2008-12-24, 16:17

Spyro1993 pisze:Bardzo lubię grać w przygodówki, platformówki, RPG, symulatory, strzelanki, strategie.
Czyli wszystko procz bijatyk? ;)

A tak na powaznie to mimo ze osobiscie nie mam zadnej z tych konsolek to z tego co widzialem odradzam PSP. Baterie padaja jak muchy, dlugie loadingi, sprzet bardzo delikatny i wrazliwy, a gry to pomijajac LocoRoco praktycznie wtornosc do potegi n-tej. Zero polotu. Z tym ogladaniem filmow to tak jakby probowac pierdziec przez slomke do drinkow - mozna, ale zadna z tego przyjemnosc. Do ogladania filmow polecam porzadny TV na ktorym dokladnie bedziesz mogl wszystko obejrzec, a nie przenosna konsolke. Zreszta co z tego ze wlaczysz sobie na tym film... modl sie zeby ci bateria nie zdechla przed jego zakonczeniem :lol:

Awatar użytkownika
Spyro1993
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 2184
Rejestracja: 2008-06-29, 16:49
Lokalizacja: Knurów
Kontakt:

Re: PSP vs Nintendo DS

Post autor: Spyro1993 » 2008-12-24, 17:06

To z baterią to się zgodzę. :P Pamiętam wycieczkę klasową w szóstej klasie - kumpel z PSP i kilkoma zestawami akumulatorów, a jednak to mu nie wystarczyło. :P W bijatyki lubię grać, zwłaszcza z bronią białą (Souol Blade, Soul Calibur). :wink:

Do PSP ciągnie mnie GTA i Loco-Roco, a do DS Mario, Zelda, Metroid Prime. :wink:
Mój friendcode:
Nintendo 3DS: 1075-0891-4847
Nintendo Switch: SW-7223-6894-3313

(2b v ~2b) - Szekspir

Keitaro
'normalnie deBesciak'
'normalnie deBesciak'
Posty: 785
Rejestracja: 2007-11-13, 20:22

Re: PSP vs Nintendo DS

Post autor: Keitaro » 2008-12-25, 01:11

Również nie mam tych konsol, jednak przejrzawższy internet recenzje itp. teraz rozważam jedynie zakup NDS (początkowo myślałem tylko o PSP) Na ogół panuje opinia iż PSP ma za słabą baterie, za mało ciekwaych gier, gry które są nie różnią się od tych z konsol stacjonarnych, ogólnie mówi się braku duszy PSP.

PSP jest jakby bardziej multimedialnym kombajnem (by nie powiedzieć bajerem) aniżeli konsolą do grania.

Awatar użytkownika
Rondel Spears
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 298
Rejestracja: 2007-01-15, 18:01
Kontakt:

Re: PSP vs Nintendo DS

Post autor: Rondel Spears » 2008-12-25, 01:38

PSP nie jest delikatne, moge smialo stwierdzic ze PSP-1000 jest pancerne. Wiernie sluzy mi od roku. PSP oplaca sie kupic chocby dla samego Monster Huntera. Odtwarzanie filmow nie jest tak ciekawe jak sie wydaje, mimo wszystko ekran jest za maly. Jednak biblioteka gier jest bardziej niz wystarczajaca. God of war, Patapon 1/2, Loco Roco 1/2, Tekken (nie lubie :P), Monster Hunter 1/2, Final Fantasy, niedlugo Parasite Eve, Metal Gear Solid, mozliwosc emulacji gier z PSX i innych konsol, masa homebrew (w tym wiele darmowych, ciekawych gierek) itp. Na DSie sie zawiodlem, PSP nie do konca spelnilo moje oczekiwania, ale narazie nie zamierzam go wymieniac na cos innego.
Blah, blah, blah :/

Awatar użytkownika
artemis
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 554
Rejestracja: 2008-07-17, 11:40

Re: PSP vs Nintendo DS

Post autor: artemis » 2008-12-25, 11:03

PSP miałem kiedyś i sprzedałem w ciągu dwóch miesięcy... Te "multimedia" szybko okazują się nieprzydatne chociaż przed zakupem myśli sie, że idą one na plus dla PSP... Gry sie długo ładują i to jest na pewno duży minus... Jeżeli chcesz mieć w domu przenośne PS2 to kup PSP jeżeli chcesz mieć konsolę przenośną to radziłbym raczej NDS... Ale powiem jeszcze inaczej: myślę, że warto mieć obie konsole i jak będe miał kase to sobie sprawie PSP kiedyś jeszcze tylko, że jako pierwsza konsola lepszym wyborem jest na pewno (przynajmniej dla mnie) NDS. Nie warto porównywać obu konsol bo to moim zdaniem zupełnie co innego. NDS to konsola przenośna kompletna, jak dla mnie majstersztyk od Nintendo... PSP Sony nie do końca wyszedł no ale to ich pierwsza konsola przenośna więc podrasowali wnętrze i gry są wydawane takie jak na PS2...

PS. Ekran dotykowy w NDS jest super :smile: . Jak chcesz mieć multimedialne NDS to poczekaj do marca na DSi :smile:

Awatar użytkownika
boltzman
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 232
Rejestracja: 2008-08-20, 12:15

Re: PSP vs Nintendo DS

Post autor: boltzman » 2008-12-25, 17:23

Nintendo DS - bo tak... I to dostateczny powód :wink:





Moja żona (gier ona nie znosi) na tym pogrywa, mój syn też wymiata, a i ja troszkę coś tam "podotykam" i "popykam". Polecam gorąco. Z resztą to Nintendo - dobra zabawa zagwarantowana. Resztę sobie odpuść.

Jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego - stare porzekadło, ale się sprawdza.
Ostatnio zmieniony 2008-12-25, 17:29 przez boltzman, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie ma nic bardziej przerażającego, niż głupota w akcji.

FC GoldenEye 007 Wii - 128 736 299 761
Mario Kart DS - 481 340 722 337
StarFox Command DS 844 241 773 115

soberpl
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1984
Rejestracja: 2005-12-20, 23:41
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: PSP vs Nintendo DS

Post autor: soberpl » 2008-12-25, 17:27

NDS lub poczekać na DSi. Dlaczego? Frajda z ekranu dotykowego jest dużo lepsza (dla mnie) niż super grafika na PSP.

LukE
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 45
Rejestracja: 2008-04-02, 16:20

Re: PSP vs Nintendo DS

Post autor: LukE » 2008-12-25, 20:28

Szkoda że oceniacie konsolki nie mając ich obu:/
Pozwólcie że podam Plusy i Minusy WEDŁUG MNIE jaka ma każda konsolka:
PSP:
PLUSY
-Grafika
-Potężne produkcje homebrew
-PSX
-Istny kombajn( Ktoś wyżej mówił coś o złej jakości filmów, chyba widział tylko z karty pamięci. Filmy na UMD wymiatają!)
-Wiele bardzo dobrych gier, są też exclusivy i perełki.
-Skype(ew. Go!Messenger)
-WIEEEELKI ekran (jak na Handheldy)
Minusy:
-Mało gier
-Bateria:::://///
-do skype itp. tzreba kupić mikrofon lub zestaw słuchawkowy z mikrofonem.:/
-Delikatność

Nintendo DS:
Plusy:
-Grywalność
-2 ekrany
-Mikrofon
-Nintendo:D
-Touchscreen
-Bateria
Minusy:
-Grafika
-2 ekrany ale małe:/
-Gry oryginalne są najbardziej podrabiane (wielki problem wielkiego N)
- Muzyka? Kup nagrywarke za 110zł
-Co to znaczy być multimedialnym??


Jak juz powiedziałem są to moje OSOBISTE sugestie. Wybór należy do ciebie. Chociaż to zależy od upodobań. Uwielbiam pogadać z Ramzesem przed meczykiem w Metroida(Tak metroid posiada taką możliwość). W PSP najlepsze to grafika i wygląd gier. Spójrzcie porównanie GTA VC na PC z GTA VCS na PSP. Różnicy wg mnie niema:DD
Aktualnie gram w:
PSP: LittleBigPlanet
NDS: New Super Mario Bros
GCN: Def Jam Vendetta
Wii: Red Steel (za 10zł:D:D)

Keitaro
'normalnie deBesciak'
'normalnie deBesciak'
Posty: 785
Rejestracja: 2007-11-13, 20:22

Re: PSP vs Nintendo DS

Post autor: Keitaro » 2008-12-26, 12:48

Nie oceniamy konsol, tylko piszemy o tym co wyczytaliśmy/dowiedzieliśmy się z innego źródła.

Z tego co napisałeś PSP jest istnym kombajnem z super grafiką, czyli to są cechy które nie każdemu odpowiadają. Grafika? Wolę 2D. Kombajn? Z bajerów nie każdy korzysta. Słaba bateria z kolei to największa porażka PSP.

Wszystko to kwestia indywidualnego podejścia.

ramzes64
Redaktor
Redaktor
Posty: 4174
Rejestracja: 2006-02-26, 01:50
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: PSP vs Nintendo DS

Post autor: ramzes64 » 2008-12-26, 13:03

ja chcialbym miec PSP dla samego sprawdzenia co to za zabawka (jeszcze nie mialem chyba w reku, a tez takie pozyczenie, albo testowanie w jakims sklepie to nic nie daje) ... nawet na krotko, kupic, pobawic sie i sprzedac - bylo by ciekawie ;D

z innej strony tez ciekawym by bylo grac przy innych - nie patrzeli by na "wariata" ktory wyciaga jakies tam "nintendo?", otwiera jak "puderniczke" i na tym gra. Tylko patrzeli by na posiadacza znanej marki S O N Y - nie jakies "psp", tylko PRZENOSNE PLEJSTEJSZYN. Ciekawe by bylo wlasnie tez to poznanie, z drugiej stronu odboru ludzi - nieznajacych sie na grach.

* jakies dwa miesiace temu, na uczelni dziewczyna miala ulotke z jakiegos sklepu RTV AGD i tam byla reklama - zdjecie PSP i cena chyba 500zl (moze wiecej) - i pytala - to jest to przenosne PLEJSTEJSZYN? ALE DROGIE ZA TAKIE COS DO GRANIA.

- dla stestowania, sprawdzenia PSP bym chcial, dla grania nie wiem - bo na handheldach malo gram, moj DSL i GBAmicro narazie leza - pogralem w kilka gier, ale obecnie sa schowane. Fakt Mario, Zelda i inne ciekawe gry s na konsolach przenosnych nintendo - a na PSP? Te Loco roco obrazkami do mnie nie przemawiają - no chyba ze mialbym to w praniu i sprawdzil - moze GTA

nie gralem na PS2 - wiec nie mialbym problemu z tym, ze na PSP jest duzo gier z PS2 - wiec dla mnie pod tym wzgledem konsola miala by troche gier do zaoferowania.
Professional N I N T E N D O Game Tester - od 1998r.

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: PSP vs Nintendo DS

Post autor: Axi0maT » 2008-12-26, 13:30

LukE pisze:Szkoda że oceniacie konsolki nie mając ich obu:/
Jako zawodnik typowo retro raczej nie angazuje sie w zakup nowych konsolek (Wii to wyjatek ale to bardziej dla mojej rodzinki niz dla mnie - mam pol miesiaca a gralem moze ze 3-4 razy). Swoje opinie wypowiadam na podstawie tego co widzialem i/lub gralem u znajomych. Pisze to co czuje. PSP mnie kompletnie nie ruszyl, zreszt tak samo jak PS3 i xbox360. Grafiki juz sie tyle w swoim zyciu naogladalem ze naprawde niewiele moze juz mnei zaskoczyc. Szukam w grach czegos wiecej niz prostej gry z super oprawa graficzna... Co z tego ze God of War wyglada ekstra na PSP jak sprowadza sie to do bezsensownego klepania po klawiszach przez zaledwie kilka godzin. Od gry oczekuje jakiegos polotu. I dlatego wole zagrac w Cooking Mama na DS niz w God of War na PSP... po prostu to jest cos nowego.

Awatar użytkownika
Rondel Spears
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 298
Rejestracja: 2007-01-15, 18:01
Kontakt:

Re: PSP vs Nintendo DS

Post autor: Rondel Spears » 2008-12-26, 14:18

Mowicie o PSP tak jakby nie bylo na nim ciekawych gier. A graliscie w Patapon? W DJ Max Portable? Loco-Roco? Ridge Racera? Burnouta? Monster Huntera? Axiomat: God of War rzeczywiscie wyglada swietnie na PSP, ale nie sprowadza sie jedynie do bezsensownego klepania klawiszy. Radze pograc przez ocenianiem gry (no, chyba ze generalnie nie lubisz gier z tego gatunku). I ogolnie blabla, lece przygotowywac zagadke do growego quizu.
Blah, blah, blah :/

Awatar użytkownika
artemis
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 554
Rejestracja: 2008-07-17, 11:40

Re: PSP vs Nintendo DS

Post autor: artemis » 2008-12-26, 14:36

Dyskusje na temat, która konsola lepsza były modne ze 2 lata temu :P . Teraz i PSP i NDS mają ugruntowaną pozycje na rynku, zestaw swoich gier itp. Każdy wybierze to co mu bardziej odpowiada... Fakt, że obydwie konsole trzymają się dobrze świadczy o tym, że obydwie są prawdopodobnie warte kupna... Najlepiej jest po prostu kupić tą, która wydaje się, że bardziej będzie odpowiadać a w razie porażki sprzedać i tyle :P . Jedni wolą PSP, inni NDS, a jeszcze inni obydwie lubią więc dyskusja o tym, która jest fajniejsza moim zdaniem nie ma sensu :P . Jak dla mnie to NDS posiada "duszę", ale jestem pewien, że pare tytułów na PSP też by mi sie bardzo spodobało w chwili obecnej :smile:

Kurt
'jeszcze jeden stopien i...'
'jeszcze jeden stopien i...'
Posty: 902
Rejestracja: 2007-04-14, 09:09

Re: PSP vs Nintendo DS

Post autor: Kurt » 2008-12-27, 18:38

Jako posiadacz obu konsol, dodam pare groszy do tej jakże interesującej dyskusji :)

Chciałbym obalić mity o wytrzymałości baterii PSP i DS. Legendy, które słyszy się w
internecie o krótkim czasie użytku akumulatora od Sony są przesadzone, poza tym
bateria w DS lite wcale dłużej nie trzyma od Psp.


Jeżeli chodzi o gry. Psp oferuje "prawdziwe" gry, których "duża" konsola by się nie powstydziła np. God of War, LCS. Natomiast DS zapewnia olbrzymią grywalność.

PSP to odtwarzacz mp3, mp4 ... jednak muzyke i filmy również można włączać na DS ...
programator i moonshel.

Na początku DS się kurzyła, a PSP preferowałem, teraz jest odwrotnie wg mnie obie są
dobre i się uzupełniają. DS ma naprawde bdb "organizator" - budzik, notatki, program color :D a PSP psptube itd.

ODPOWIEDZ