Mini Arcade

Game Gear, Atari Lynx, SNK Neo Geo Pocket, Bandai Wonderswan i inne
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Bystry
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 20
Rejestracja: 2006-06-27, 15:07
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Mini Arcade

Post autor: Bystry » 2006-06-28, 17:54

Ostatnio szperajac w internecie trafilem na stronke: http://www.miniarcade.com Znajduja sie tu opisy wszystkich game & watch nintendo oraz innych ciekawych wynalazkow w tym stylu. Polecam. Moze ktos z was ma ktores z tych cudeniek? Mi osobiscie marzy sie cos takiego:

Obrazek

Awatar użytkownika
setezer
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 654
Rejestracja: 2005-12-22, 13:59
Lokalizacja: Borzymin
Kontakt:

Re: Mini Arcade

Post autor: setezer » 2006-06-28, 18:31

Jakies trzy miesiace temu Burzaxxx sprzedawal to:
Obrazek

Za 30zl! Troche zaluje, ze nie kupilem, nawet bardzo. Z perspektywy czasu widze, ze to byl niezly rarytas, ech ja glupi, zagram sobie tu: http://online.freeware.info.pl/ :x .

(nie jestem pewien czy to byl Burzaxxx, musze sie go zapytac)
Ostatnio zmieniony 2014-04-08, 18:54 przez setezer, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
froger3
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1471
Rejestracja: 2005-12-21, 00:33
Lokalizacja: 3 City / Toronto
Kontakt:

Re: Mini Arcade

Post autor: froger3 » 2006-06-28, 18:35

najwazniejsze ze maja to: http://www.miniarcade.com/coleco/frogger.htm

:)

Kiedys sobie to sprawie bo zabong rozdeptywany przez samochody to pozycja kultowa!

Awatar użytkownika
setezer
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 654
Rejestracja: 2005-12-22, 13:59
Lokalizacja: Borzymin
Kontakt:

Re: Mini Arcade

Post autor: setezer » 2006-06-28, 18:41

Ja wiem, ale wy moze nie wiecie - gry nie sa normalnie liczone w 2d - to dziala na zasadzie jak te gierki tetris - wszystkie elementy sa BEZ ANIMACJI i tylko sie przesuwaja - pole gry normalnie jest NA EKRANIE na stale (po wylaczeniu nadal je widac). Troche elektroniki - zero programowania praktycznie.

Awatar użytkownika
Bystry
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 20
Rejestracja: 2006-06-27, 15:07
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Mini Arcade

Post autor: Bystry » 2006-06-28, 22:31

Wiem wiem, mimo wszysto to i tak fajne zabawki. Ja sie moge poszczycic dwoma grami Tigera (nie ma ich na tej stronie) i nintendo mini classic fire ale to raczej nie sa zadne rarytasy. Tak swoja droga orginalne g&w od nintendo na allegro chodza za ciezkie pieniadze:/

Awatar użytkownika
froger3
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1471
Rejestracja: 2005-12-21, 00:33
Lokalizacja: 3 City / Toronto
Kontakt:

Re: Mini Arcade

Post autor: froger3 » 2006-06-29, 11:56

Ja wiem, ale wy moze nie wiecie - gry nie sa normalnie liczone w 2d - to dziala na zasadzie jak te gierki tetris - wszystkie elementy sa BEZ ANIMACJI i tylko sie przesuwaja - pole gry normalnie jest NA EKRANIE na stale (po wylaczeniu nadal je widac). Troche elektroniki - zero programowania praktycznie.

pewnie ze wiemy. inna sprawa ze taki patent zawarty jest w setkach zabawet i gierek z czajny i podobnych landow. Popularne to one dalej nie sa, ale za moich czasow :twisted: robily furrore(mialam pare takich).

Bystry: wiesz na allegro kupa rzeczy chodzi drogo podczas gdy mozna je tanio wyrwac w roznego rodzaju komisach/lombardach itp.

frabi
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 561
Rejestracja: 2012-03-10, 11:08
Lokalizacja: Wrocław

Re: Mini Arcade

Post autor: frabi » 2012-07-01, 17:37

Odgrzewam temat bo to chyba najlepsze miejsca na moje pytanie (mimo, że w zasadzie nie jest to sprzęt przenośny).
Coraz bardziej interesuje mnie sprzęt z kategorii, o której istnieniu nawet nie wiedziałem do niedawna :smile: - chodzi mi o maszyny typu table top, ale będące pełnowartościowymi konsolami - z własnym ekranem potrafiącym wyświetlać nie tylko z góry zdefiniowane obiekty i jakimś wymiennym nośnikiem gier.
Pierwsza tego typu maszyna jaką zobaczyłem to Vectrex - i przez pewien czas był to mój obiekt pożądania, no ale okazał się jednak dość łatwo dostępny no i jest :D.
Czas więc szukać kolejnego celu. Na razie jest nim Entex Adventure Vision - ekran z lusterkami daje czadu :wink:

No ale to cel odległy, wczoraj na ebayu poszedł za 1500 USD :angry:.
Czy znacie jakiekolwiek inne maszyny należące do tej kategorii?

ODPOWIEDZ