Android

Game Gear, Atari Lynx, SNK Neo Geo Pocket, Bandai Wonderswan i inne
Ukukuki
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 3400
Rejestracja: 2008-01-25, 19:20
Lokalizacja: okolice Mielca

Android

Post autor: Ukukuki » 2012-01-27, 09:47

Ktoś ma telefon z Androidem? Zadowoleni? Ja po małych problemach z Windows Mobile przesiadłem się na zwykły telefon który w późniejszym czasie okazał się ,że ma Linuxa (Motorola rokr E8) strasznie mulący ale nie sprawił mi przez prawie półtora roku żadnego problemu. Mam ponownie telefon z androidem obecnie już dosyć starą Xperie X8 za 3 zł w Orange i jestem zadowolony. Najważniejsze bateria jest bardzo dobra jak na smartfona, 3 dni używania jako telefon bez problemów czyli rozmowy, kilkaset smsów i sporo godzin muzyki. Myślę ,że przy mocno intensywnym używaniu net, gry itp. da radę bez problemów jeden dzień.


Muszę tylko wgrać multi touch, wstępnie sprawdziłem i mam ten nowszy ekran który to obsługuje. Jak skończy się sesja biorę się za zabawę z wgrywaniem nieoficjalnego softu.

Obrazek

frodo666
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1386
Rejestracja: 2011-03-03, 15:01

Re: Android

Post autor: frodo666 » 2012-01-27, 14:42

IMO Windows Mobile 6.x sprawdza się w palmtopach, w smartfonach nie za bardzo.
Z juixem (później motomagx) w motkach nie miałem do czynienia, więc się nie wypowiem.
Z symbianem spędziłem kawał życia (polecam zajrzeć na moją stronę, które niestety niebawem jestem zmuszony zamknąć). Jako system już się wypalił (wszystkie symbianowe touchscreeny ustępują konkurencji z andkiem i ios), ostatnie dwa dobre smartfony na symbianie to N95 8GB i E52.

Androida mam już od ponad roku. Najpierw kupiłem HTC Desire, niedługo potem udało mi się go korzystnie (niewielka dopłata) zamienić na Desire S z nowocześniejszym procesorem i układem graficznym.

Jako, w pewnym stopniu, geek jestem oczarowany możliwościami tej otwartej platformy :) Wybór custom romów zadowoli każdego, a nawet jeśli nie to można coś samemu ugotować. HTC słynie z interface'u graficznego sense, który jak dla mnie jest aż zbyt "społecznościowy", rzygać mi się chce od facebooka na każdym kroku. Obecnie używam MIUI na którym mój Desire S ma znacznie większego kopa niż na stockowym gingerbreadzie. Z bardziej znanych romów polecam równiez Cyanogenmoda - ma chyba najwięcej opcji konfiguracyjnych.

Nie wiem jak to w SE, ale HTC pod presją użytkowników odblokowuje bootloadrey w coraz to większej liczbie swoich urządzeń co oznacza 0 problemów z dostosowywaniem systemu do własnych potrzeb bez zbędnego kombinowania.
Obrazek

Awatar użytkownika
dadamian
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 93
Rejestracja: 2012-01-06, 20:34

Re: Android

Post autor: dadamian » 2012-01-27, 16:13

Ja mam Samsunga Galaxy Gio. Jest na stockowym, niebrandowanym romie, robiłem tylko roota. Jestem bardzo zadowolony, ilość i jakoś software'u przytłacza :D A z samego telefonu jestem bardzo zadowolony, fajnie ze za 400 zł można mieć już takie cacko :)

Ukukuki
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 3400
Rejestracja: 2008-01-25, 19:20
Lokalizacja: okolice Mielca

Re: Android

Post autor: Ukukuki » 2012-01-27, 19:01

frodo666 pisze:IMO Windows Mobile 6.x sprawdza się w palmtopach, w smartfonach nie za bardzo.
Z juixem (później motomagx) w motkach nie miałem do czynienia, więc się nie wypowiem.
Zawsze wolałem WM od symbiana. Symbian mi za to posował w wydaniu UIQ SE na M600i świetny telefon dobrze go wspominam :smile: Chyba z żądnego nie byłem tak zadowolony. Co do linuxa na motki jak dla mnie straszne badziewie, nic ciekawego na tym nie da się zdziałać.

HTC Desire to mały potworek szczególnie na czas premiery. A bateria jak tam trzyma?

Jak znajdę czas zobaczę co tam na markecie można ciekawego dostać chociaż na swój telefon cudów nie dostanę:P
Famicom!

Awatar użytkownika
hat
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1718
Rejestracja: 2009-03-14, 22:03
Lokalizacja: miasto biznesu i seksu

Re: Android

Post autor: hat » 2012-01-27, 19:08

Ukukuki pisze: HTC Desire to mały potworek szczególnie na czas premiery. A bateria jak tam trzyma?
Jak średnio używam, trochę WiFi, trochę 3G, trochę grania to dwa dni.
Właśnie instaluję GTA 3 :grin: . Zobaczymy jak śmiga.
Obrazek

Ukukuki
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 3400
Rejestracja: 2008-01-25, 19:20
Lokalizacja: okolice Mielca

Re: Android

Post autor: Ukukuki » 2012-01-27, 19:27

Ja u siebie nawet nie zaczynam bo nie mam ochoty pokazu slajdów oglądać:P

Pamiętam kiedyś był projekt Heroes II albo III na WM. Urodziło się w końcu coś z tego?

frodo666
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1386
Rejestracja: 2011-03-03, 15:01

Re: Android

Post autor: frodo666 » 2012-01-27, 19:49

Desire S na MIUI trzyma mi ok 3 dni przy normalnym korzystaniu.

GTA 3 na zwykłym Desire raczej nie będzie zbyt dobrze działało bo tam jest Adreno 200, a GTA wymaga 205, chociaż można pokombinować z Chainfire i OC na 1,1GHz.
U mnie na Desire S już śmiga bez problemów.
Ostatnio zmieniony 2013-02-03, 23:05 przez frodo666, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Awatar użytkownika
hat
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1718
Rejestracja: 2009-03-14, 22:03
Lokalizacja: miasto biznesu i seksu

Re: Android

Post autor: hat » 2012-02-23, 21:48

Przetestowałem parę gier na Androida.
GTA 3- jak dla mnie niegrywalne, sterowanie na ekranie dotykowym jest do dupy
Chu Chu Rocket - konwersja z DC :smile: , na dotykowcu sprawdza się nieźle.
Skoki Narciarskie 2012 - gra na czasie, strasznie wciągająca bestia z fajnym sterowaniem
World of Goo - świetne tak samo jak na dużych konsolach
Obrazek

chrno
Redaktor
Redaktor
Posty: 277
Rejestracja: 2011-07-02, 16:52
Lokalizacja: Bolków
Kontakt:

Re: Android

Post autor: chrno » 2012-02-26, 15:41

W tygodniu przyjdzie mi Samsung Galaxy 551 z androidem v2.2 (Froyo). Jako że ze mnie noob komórkowy chciałbym się dowiedzieć co polecacie na phone'a który ma procek 667MHz i pamięcią RAM 256mb? (phone posiada dotykowy pojemnościowy ekran i klawiaturę QWERTY rozsuwaną od boku wraz z kursorami).

Awatar użytkownika
hat
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1718
Rejestracja: 2009-03-14, 22:03
Lokalizacja: miasto biznesu i seksu

Re: Android

Post autor: hat » 2012-02-26, 18:41

Nie jestem specjalistą od megaherców, ale wszystko co napisałem wyżej powinno ładnie chodzić. Oczywiście poza GTA, ale i tak nie da się w to komfortowo grać. Polecam World of Goo, trudno się oderwać :smile:
Obrazek

Awatar użytkownika
dadamian
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 93
Rejestracja: 2012-01-06, 20:34

Re: Android

Post autor: dadamian » 2012-02-26, 20:28

Ja od siebie polecę Androidowgo klasyka - Angry Birds oraz Cut the Rope ;)

Awatar użytkownika
marcin_N
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 325
Rejestracja: 2010-11-21, 22:18
Lokalizacja: Gniezno

Re: Android

Post autor: marcin_N » 2012-02-26, 21:01

Od siebie polecam: https://market.android.com/details?id=c ... me.majesty

Już kilka dobrych godzin mi zabrała z życiorysu :)

frodo666
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1386
Rejestracja: 2011-03-03, 15:01

Re: Android

Post autor: frodo666 » 2012-02-26, 21:29

Polecam:
-SpeedX 3d
-UnblockMe Free
-Krzyżówki

ogólnie to wejdź w markecie w najczęściej pobierane bezpłatne gry - większość z początku to bardzo fajne tytuły

yyyy... poza tym polecam zainstalować jakieś pianino, fajna zabawa.

musisz niestety się obejść mniej wymagającymi grami bo ten Galaxy ma procesor starej generacji ARM6, niektóre nowe programy i gry mogą się w ogóle nie uruchomić
Obrazek

Awatar użytkownika
Bijman
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 608
Rejestracja: 2007-05-18, 22:07
Kontakt:

Re: Android

Post autor: Bijman » 2012-02-27, 12:07

chrno pisze:W tygodniu przyjdzie mi Samsung Galaxy 551 z androidem v2.2 (Froyo). Jako że ze mnie noob komórkowy chciałbym się dowiedzieć co polecacie na phone'a który ma procek 667MHz i pamięcią RAM 256mb? (phone posiada dotykowy pojemnościowy ekran i klawiaturę QWERTY rozsuwaną od boku wraz z kursorami).
Ja mam Samsung Galaxy Ace z Androidem 2.3.6 (Gingerbread), ten co prawda ma nieco mocniejszy procesor 800 MHz i RAM 278 Mb. Warto najpierw zaktualizować soft smartfonu, wtedy szybciej i płynniej aplikacje będą Ci działać.

Jeśli chodzi o gry, to polecam na początek:

- Bouncy Mouse
- Air Penguin
- Speedx 3D
- Ceramic Destroyer
- Pac'N-Jump
- Angry Birds


i wiele innych ponieważ ilość dobrych gier na Androida jest ogromna. I tak jak Frodo wspomniał nie wszystkie gry Ci zadziałają.
Ostatnio zmieniony 2012-02-27, 17:01 przez Bijman, łącznie zmieniany 1 raz.

chrno
Redaktor
Redaktor
Posty: 277
Rejestracja: 2011-07-02, 16:52
Lokalizacja: Bolków
Kontakt:

Re: Android

Post autor: chrno » 2012-02-27, 16:59

Z tego co wyczytałem to Chrono Trigger pojawił się również na Androida, czy rzeczywiście prawda? (bo nie powiem że już się napaliłem xd).

ODPOWIEDZ