Android

Game Gear, Atari Lynx, SNK Neo Geo Pocket, Bandai Wonderswan i inne
Awatar użytkownika
Bijman
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 608
Rejestracja: 2007-05-18, 22:07
Kontakt:

Re: Android

Post autor: Bijman » 2012-02-27, 17:11

Na razie tylko w Japonii.

frodo666
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1386
Rejestracja: 2011-03-03, 15:01

Re: Android

Post autor: frodo666 » 2012-04-21, 20:27

w ciągu ostatniego tygodnia na iOS wyszedł Max Payne (wierna konwersja), już nie mogę się doczekać wersji na Andka bo to jedna z moich "wielkich" gier :}

Ciekawe ile będzie trzeba na nią czekać? iOS ma tą przewagę, że programiści mogą pisać programy pod dedykowany sprzęt, w tej chwili liczą się tylko trzy iPADy i iphone 4 i 4s czyli pięć urządzeń do okiełznania, a nie to co w przypadku Andka - pierdyliard urządzań różniących się detalami.

Trochę to przypomina sytuację jaka miała miejsce w przypadku Rage od ID soft. :) Na konsolach huało, a na PC niekoniecznie :>
Obrazek

frodo666
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1386
Rejestracja: 2011-03-03, 15:01

Re: Android

Post autor: frodo666 » 2012-05-25, 13:34

Polecam wszystkim mającym zielonego robocika albo iOS grę Game Dev Story :)
Ja już bardzo dawno temu to zainstalowałem, ale dopiero wczoraj się na tyle nudziłem, żeby grę włączyć i... MASAKRA :) grałem do późnej nocy rozwijając swoje studio developerskie i trzepiąc kasiorę. Przeszedłem jedną całą rozgrywkę - 20 wirtualnych lat z życia branży growej. Rozwój w trakcie gry trochę przypomina rzeczywistość. Na samym początku mamy do wyboru produkcję na PC'ta i Atari 2600 z tym, że aby robić gry na konsole potrzebna jest licencja, która kosztuje nie mało :) I tak kolejno co jakiś czas odbywa się premiera nowego sprzętu o zabawnie brzmiących nazwach (kolejność ukazywania się poszczególnych platform w miarę zgodna z rzeczywistością). Później można już zacząć produkować własny sprzęt, do tego potrzebny nam jest technical engineer. Gra jak na platformę mobilną jest dosyć rozbudowana. Nasi pracownicy mają różne specjalizacje, które stopniowo podnoszą, występują trendy na poszczególne gatunki gier, a kiedy wydamy świetną grą na daną platformę to automatycznie zwiększamy jej udział na rynku i popularność. Z resztą co się tu bedę rozpisywał :) Kogo zaciekawiłem ten niech sobie sam sprawdzi ten tytuł.

Gra w Play Store: https://play.google.com/store/apps/deta ... v3en&hl=pl
Recenzja CDA (na iOS, ale to ta sama gra): http://www.cdaction.pl/artykul-15493/re ... touch.html


Obrazek
Obrazek

frodo666
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1386
Rejestracja: 2011-03-03, 15:01

Re: Odp: Android

Post autor: frodo666 » 2012-08-25, 06:52

Mam przyjemność zakomunikować, że nasze retro-forum z buta wkroczyło w XXI wiek i mamy Tapatalk ;-)

Wysłano z mojego HTC One X
Obrazek

Awatar użytkownika
kanarekkk
Administrator forum
Administrator forum
Posty: 2512
Rejestracja: 2011-06-09, 12:51
Lokalizacja: TRN
Kontakt:

Re: Android

Post autor: kanarekkk » 2012-08-25, 11:36

Hat juz pisal, ze dziala ;) Krotko po przejsciu na nowy silnik forum ;)
Obrazek

frodo666
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1386
Rejestracja: 2011-03-03, 15:01

Re: Odp: Android

Post autor: frodo666 » 2012-08-25, 12:02

To musiałem przegapić :-) W każdym razie w tym temacie też niech będzie info :-)

Wysłano z mojego HTC One X
Obrazek

Czino
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 36
Rejestracja: 2012-11-14, 21:43

Re: Android

Post autor: Czino » 2012-11-18, 18:46

Hm... miec chwilowo to juz nie mam :) ale wczesniej mialem LG P350 :) niby ma androida, procek w porzadku, ale taki zlamiony... w Angry Birds to jakby sie obrazki przesuwalo... ale podobno mozna bylo podkrecic go i usunac to oprogramowanie z Orange (jak ktos bral w O), ale coz dowiedzialem sie po sprzedazy :).
Nikt nigdy nie da mi takiego zajecia
Jak Hip-Hop i Reggae zajmuja w moim sercu miejsca!


BYCIE PRAWDZIWYM LICZY SIE BARDZIEJ NIZ TANI LANS!

frodo666
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1386
Rejestracja: 2011-03-03, 15:01

Re: Odp: Android

Post autor: frodo666 » 2012-11-28, 19:37

Dosyć często zmieniam androidy. Ostatnimi czasy pogonilem HTC One X bo potrzebowałem kasy i kupiłem za 500zł Galaxy S i9000. Działa podobnie do Desire / Desire S które niegdyś miałem. Podobnie działa, ale jest jedna rzecz która go znacznie wyróżnia, a mianowicie dźwięk.

SGS ma chip audio wolfsona. Po zainstalowaniu odpowiedniego kernela i driverów po prostu zaniwmówiłem. To jest najlepiej grające urządzenie przenośne jakie kiedykolwiek miałem. Koniec kropka :-) Do tego słuchawki, które są w zestawie spisują się znakomicie.

Wolfson jakością dźwięku bije na łeb beats audio z HTC One X i wcale nie chwali się przy tym dodatkowym, wiesniackim logo na obudowie...

Polecam audiofilom ;-)
Obrazek

Awatar użytkownika
Forte
'normalnie deBesciak'
'normalnie deBesciak'
Posty: 821
Rejestracja: 2011-11-23, 09:27
Lokalizacja: Dom

Re: Android

Post autor: Forte » 2013-03-10, 01:50

Android dobra rzecz, bardzo chętnie sprawdziłbym remake Sonic CD... no ale póki co mam Samsunga Wave Y z badą, i ledwie działającego LG Swift Gt-540.
Może za rok uda mi się dostać coś ciekawego w salonie plusa, to pogram w kilka gierek :)
Sega!

frabi
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 561
Rejestracja: 2012-03-10, 11:08
Lokalizacja: Wrocław

Re: Android

Post autor: frabi » 2013-03-10, 08:49

Forte pisze:Android dobra rzecz, bardzo chętnie sprawdziłbym remake Sonic CD... no ale póki co mam Samsunga Wave Y z badą, i ledwie działającego LG Swift Gt-540.
Może za rok uda mi się dostać coś ciekawego w salonie plusa, to pogram w kilka gierek :)
ee, było by fajnie gdyby mieć pada, ale bez tego to z platformówek na androidzie średnia przyjemność. Świetnie wygląda Sonic 4 no ale grywalność przy sterowaniu dotykowym taka sobie.
C64C&G, A500, A2600, A7800, Videopac, Saba Channel F, SMS, SMD, NES, SNES, N64, PSX, Vectrex, PS3, 3DO, GB Classic, Color, Pocket, Advance & SP, NDS Lite, Sega GG, 3DO
wish list: Entex Adventure Vision, Magnavox Oddysey, A2600 Heavy Sixer, Metal Slug Arcade

Awatar użytkownika
Forte
'normalnie deBesciak'
'normalnie deBesciak'
Posty: 821
Rejestracja: 2011-11-23, 09:27
Lokalizacja: Dom

Re: Android

Post autor: Forte » 2013-03-10, 11:19

frabi pisze: ee, było by fajnie gdyby mieć pada, ale bez tego to z platformówek na androidzie średnia przyjemność. Świetnie wygląda Sonic 4 no ale grywalność przy sterowaniu dotykowym taka sobie.
Zdecydowanie, pada nic nie zastąpi... ale i tak wole ekran dotykowy od malutkich przycisków klawiaturowych w starszych kamórkach.
Co do grania na komie to pozostaje wariant - mieć a nie mieć. DS'a wszędzie ze sobą nie zabieram (zresztą, pożyczyłem go aktualnie babci która pocina sobie w tetrisy :P ) a na komórce nie raz zdarzyło mi się umilać czas w czasie jazdy tramwajem itp.
Sega!

frodo666
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1386
Rejestracja: 2011-03-03, 15:01

Re: Android

Post autor: frodo666 » 2013-03-10, 20:53

Odnośnie pada to żaden problem podłączyć sixaxisa do androida.
Gdzieś nawet widziałem takie mocowanie do pada na telefon w skutek czego całość przypomina tą nową konsolkę od Nvidii

obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć
Obrazek

frodo666
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1386
Rejestracja: 2011-03-03, 15:01

Re: Odp: Android

Post autor: frodo666 » 2013-06-18, 22:26

Podzielę się najnowszymi androidowymi doświadczeniami :-)
Smartfony zmieniam dość często, bo mnie że tak powiem kręcą, lecz zwykle na okres wakacyjny kupuję coś niedrogiego, takiego żeby mi nie było żal, bo dość aktywnie spędzam czas kiedy na zewnątrz jest ładna pogoda.
Ostatnio zmieniłem Nexusa 4 na Galaxy Ace 2. Smartfon za 1200 zł vs smartfon za 4 stówki. I jestem w szoku jaki to dobry sprzęt... Bardziej maiarodajne będzie porównanie go do Galaxy S2 którego to posiadałem przed Nexusem. Otóż wydajnościowo Ace2 wypada niemal identyczne do SGS2 na stockowym Androidzie 4.1. Ace 2x800MHz vs SGS2 2x1200MHz. W codziennym użytkowaniu naprawdę mało czuć różnicę w wydajności. Będzie jeszcze lepiej kiedy producent procesora NovaThor odblokuje jego źródła. Taktowanie domyślne dla procesora z Ace2 to 1GHz i niestety jest ono seryjnie obnizone do 800MHz żeby Galaxy S Advance (to samo tylko, że z ekranem 4 cale) się sprzedawał. Za to wyświetlacz Ace2 wg. mnie bije na łeb ten z SGSa2. Te wszystkie Super Amoledy wyświetlają strasznie przejaskrawione kolory, natomiast ekran Ace2 ma barwy super wręcz naturalne. Poza tym doszedłem do wniosków, że pomimo niewielkiego, jak na dzisiejsze standardy ekranu, 3,8 cala z Ace2 są wygodniejsze od 4,2 cali w SGS2 nie mówiąc nawet o 4,7 w Nexusie... Podsumowując mój wywód: z czystym sumieniem polecam wszystkim Samsunga Galaxy Ace2, bo to naprawdę swietny telefon za śmieszne pieniadze.
Obrazek

frodo666
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1386
Rejestracja: 2011-03-03, 15:01

Re: Android

Post autor: frodo666 » 2013-07-26, 23:43

Po nieudanym romansie z 3D w telefonie (LG P920) postanowiłem uderzyć na Aliexpress i zamówiłem sobie dwa chińskie androidy, bo dużo dobrego się ostatnio o nich naczytałem :)
Dlatego dwa, bo nie mogłem się zdecydować, który wybrać, a i tak ten którego sprzedam na Allegro zwróci mi się z nawiązką, bo klient jest skłonny dopłacić nawet do 200 zł, żeby nie musieć czekać na przesyłkę pół miesiąca.

Przedwczoraj przyszły, super zapakowane - tak jak wszystko z Chin, a na dodatek z masą gratisów.

Nie mogłem się zdecydować pomiędzy dwoma telefonami o praktycznie identycznych parametrach technicznych, a mianowicie chodzi o:
- tańszy jakieś 150zł Lenovo A820 http://www.mgsm.pl/pl/katalog/lenovo/a820/
- droższy, ale z lepszym ekranem oraz lepszą jakością wykonania Jiayu G3S http://www.chinaphonereview.com/jiayu-g3?lang=pl

Jako, że mam niesprawną jedną rękę i nie za bardzo mam jak grać to całe ostatnie dni poświęciłem na porównywanie, którego celem miało być dokonanie wyboru :)

Telefony pod względem CPU, GPU, RAM to ten sam sprzęt. Obydwa napędza tajwański układ MediaTek - MT6589: Quad-Core Cortex-A7 1,2 GHz i obydwa działają niemal identycznie z lekką przewagą Lenovo, który ma nieco niższą rozdzielczość ekranu i Andka 4.1, a nie 4.2, który jest w Jiayu.

Od razu powiem, że spodziewałem się czegoś znacznie gorszego i bardzo pozytywnie się przejechałem na moich oczekiwaniach, bowiem telefony są ładne (Jiayu nawet bardzo), pod kątem jakości wykonania to taka średnia półka Szajsunga, LG czy Sony, ale naprawdę nie jest źle - Jiayu ma nawet aluminiowe wykończenia, a w Lenovo urzekł mnie kolor tylnej klapki.

W internecie panuje niezbyt obiektywna opinia, że wśród producentów układów mobilnych królują Samsung, Nvidia, Texas Instruments i Qualcomm, a wszytko co się nazywa inaczej to szit nie wart uwagi. Nie prawda. Co do wydajności układów pozostałych producentów miałem okazję się niedawno przekonać posiadając Samsunga Galaxy Ace 2 z układem ST-Ericsson 2x800MHz, który dawał radę. O ile tamten dawał radę to MediaTek - MT6589 jest naprawdę mistrzem w swojej cenie. Za kwotę nieprzekraczającą 700zł otrzymujemy smartfon z układem porównywalnym, a czasem nawet szybszym od Tegry 3 stosowanej m.in. w HTC One X i LG Swift 4X HD. Testy benchmarkowe i wydajność użytkowa to potwierdzają - obydwa z zakupionych przeze mnie telefonów działają bardzo szybo. Ze wszystkich androidów, które posiadałem, wyprzedzał je jedynie Nexus 4.

Wadą obu słuchawek jest to, że posiadają jedynie 4GB pamięci wbudowanej, ale posiadając kartę micro SD 10 klasy ten problem zostaje natychmiast wyeliminowany.

Ogromną zaletą jest to, że chińskie smartfony posiadają dwa sloty na kartę SIM, więc to jak je wykorzystamy ograniczają jedynie nasza wyobraźnia i sumienie :) Aero2 działa.

Zalety / wady:
  • Lenovo A830:
    + niższa cena
    + wyglądem nie kopiuje, żadnego z tel. komercyjnych firm
    + nieco wyższa wydajność
    + duże wsparcie niezależnych developerów
    + spolszczony Android
    - gorsza jakość wykończenia
    - brak diody sygnalizującej i kamery do rozmów wideo
    - niższa rozdzielczość
    - brak diody LED przy aparacie
    - niższa wersja Androida

    Jiayu G3S:
    + lepsza jakość wykonania (aluminium, gorilla glass)
    + wyższa rozdzielczość ekranu
    + nowszy, stockowy Android (4.2)
    + przednia kamerka
    + dioda LED przy aparacie
    - wyglądem kopiuje HTC One i Srajfona 5
    - wyższa cena
    - brak j. polskiego w menu
    - zerowe wsparcie niezależnych deweloperów (może się to zmienić z czasem)
    - smartfon to odgrzany kotlet, czyli Jiayu G3 z 4-rdzeniowym układem
Aktualne ceny na Aliexpress:
  • - Lenovo - od 134$
    - Jiayu G3S - od 181$
...ceny są śmieszne

Zostawiłem sobie Lenovo, bo to smartfon o nieprawdopodobnie wręcz dobrym stosunku jakości do ceny i tak krótko to podsumowując:
Nie ma co się obawiać chińskich androidów, bo są naprawdę przyzwoite. Co z tego, że nie posiadają procesora od Nvidii, skoro wydajnością ją przewyższają, co z tego, że nie ma ich w promocji w Orange - będziecie oryginalniejsi :), co z tego, że idą do Polski 2 tygodnie jeśli za mniej niż pół ceny można otrzymać smartfon, który dorównuje pod wieloma względami topowym słuchawkom "modnych marek" w promocji, przy abonamencie za 50 zł, za jedyne 1000+ zł.
Obrazek

frodo666
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1386
Rejestracja: 2011-03-03, 15:01

Re: Android

Post autor: frodo666 » 2013-08-11, 16:14

Obrazek

ODPOWIEDZ