Android

Game Gear, Atari Lynx, SNK Neo Geo Pocket, Bandai Wonderswan i inne
frodo666
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1386
Rejestracja: 2011-03-03, 15:01

Re: Android

Post autor: frodo666 » 2013-09-06, 23:49

Trochę z innej beczki...

Znacie Spotify? Jeśli nie to w skrócie można je opisać słowami - łatwy dostęp online do wszelkiej muzyki.

Już od bardzo dawna jest dostępna na Androida aplikacja Spotify, która zaoszczędziła milionom ludzi uciążliwe zapychanie pamięci smartfona gigabajtami utworów. Jednak, w opcji darmowej, aplikacja ta oferuje możliwość nieograniczonego słuchania muzyki przez 48 godzin (konieczna rejestracja Facebook bądź e-mail). Po upływie ów godzin aplikacja staje się bezużyteczna i zachęca nas do zakupu opcji premium - 20 zł/m-c. Wykupienie abonamentu jest powiązane z naszym, zarejestrowanym kontem.

Wczoraj nad tym tęgo myślałem i wpadł mi do głowy pewien bardzo prosty hack, a mianowicie chodzi o skorzystanie z tzw. maili 10-minutowych.

Mobilne Spotify tworzy konto na podstawie adresu e-mail i hasła. Po rejestracji maila nawet go nie weryfikuje poprzez wysłanie maila potwierdzającego i to jest po prostu bajka :)
W celu nieustannego korzystania ze Spotify musimy raz na 48h wyczyścić dane aplikacji z systemu i zarejestrować się ponownie poprzez maila 10-minutowego. W ten oto sposób zyskujemy bezpłatny, mobilny dostęp do wszelkich zasobów Spotify :-)

Słuchać i nie umierać :)

PS Mini poradnik napisany w celach edukacyjnych. Łamanie prawa jest złe. 7 przykazanie to nie kradnij. Jeśli chcesz to płać 2 dychy miesięcznie. Nie publikowałem tego nigdzie indziej, bo nie chcę, aby developerzy Spotify, prędzej czy później, ukrócili mi tą samowolkę.

PPS To strasznie głupie, że taka korporacja nie przewidziała tak łatwego triku :-) f.


Edit. Tego nie przewidziałem. Zaskakują mnie coraz bardziej :-D Nie potrzeba żadnego maila 10-minutowego. Apka nawet nie weryfikuje istnienia adresu e-mail. Oznacza to, że przy rejestracji wystarczy wklepać cokolwiek@cokolwiek.cokolwiek... BAJKA.
Ostatnio zmieniony 2013-09-09, 23:59 przez frodo666, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Kurt
'jeszcze jeden stopien i...'
'jeszcze jeden stopien i...'
Posty: 902
Rejestracja: 2007-04-14, 09:09

Re: Android

Post autor: Kurt » 2013-09-07, 09:13

Frodo największy cwaniak na forum :P

Awatar użytkownika
mentor93
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1201
Rejestracja: 2012-02-12, 15:20

Re: Android

Post autor: mentor93 » 2013-09-07, 11:30

A nie lepiej wejść sobie w Youtube'a i posłuchać muzyki tam? :) Zainstalowałem kiedyś to Spotify i szybko też apkę usunąłem, bo nie miała nic, czym byłbym zainteresowany.
Obrazek
PSX | PS2 | PS3 | PS4 | Gamecube

frodo666
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1386
Rejestracja: 2011-03-03, 15:01

Re: Android

Post autor: frodo666 » 2013-09-07, 13:02

Nie lepiej. Przecież YT nie działa przy wygaszonym ekranie...
Obrazek

Awatar użytkownika
mentor93
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1201
Rejestracja: 2012-02-12, 15:20

Re: Android

Post autor: mentor93 » 2013-09-07, 13:04

Niby racja, chociaż mi to nie bardzo przeszkadza.
Obrazek
PSX | PS2 | PS3 | PS4 | Gamecube

frodo666
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1386
Rejestracja: 2011-03-03, 15:01

Re: Android

Post autor: frodo666 » 2013-09-07, 13:17

Faktycznie. To mało przeszkadzające, że ekran smartfona cały czas się świeci gdzieś tam w kieszeni, drainuje baterię i co chwilę trzeba sobie wyszukiwać nową piosenkę.
Obrazek

frodo666
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1386
Rejestracja: 2011-03-03, 15:01

Re: Android

Post autor: frodo666 » 2013-09-10, 00:00

Mały update w związku ze Spotify.
Obrazek

Awatar użytkownika
Storms
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1433
Rejestracja: 2007-06-23, 08:42
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Android

Post autor: Storms » 2013-09-12, 21:41

Jest jakiś spis najpożyteczniejszych aplikacji na Androida? Albo inaczej. Co polecacie sobie zainstalować?

MrRzepa
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 156
Rejestracja: 2013-07-24, 16:21
Lokalizacja: Warszawa

Re: Android

Post autor: MrRzepa » 2013-09-12, 21:53

Na dobry początek polecam Google Chrome i jakiś wskaźnik baterii :) Appka Allegro też nie jest najgorsza. I nie zapomnij czegoś co czyta kody QR, na przykład in-nigma
For the king, for the land, for the mountains,
For the green valleys where dragons fly,
For the glory the power to win the black lord,
I will search for the emerald sword!

Zapraszam: http://www.jrkrpg.pl

frodo666
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1386
Rejestracja: 2011-03-03, 15:01

Re: Android

Post autor: frodo666 » 2013-09-12, 22:08

Służę radą ;)

1. Launcher: polecam darmowy Apex Launcher - bardzo ładny, funkcjonalny i szybki.
2. Aplikacje od Google: Mapy, Gmail, Dysk Google, Tłumacz.
3. Internet: ja jako przeglądarki używam Chrome'a, ale potrzebuje on mocnego smartfona do płynnego działania. Dla starszych bądź słabszych androidów najlepsza jest Opera Classic. Taptalk bardzo ułatwia surfowanie po forach. Do obsługi Wikipedii najlepsza jest appka Wapedia. Do torrentów aDownloader (niebieski jest nowszy od zielonego).
4. Narzędzia: ES File Explorer, AirDroid (łączenie się przez wifi z PC w celu wymiany plików), Screen Filter (nocą ekran nie wali po gałach), Mouse Lite (smartfon jako touchpad), Latarka, klawiatura SwiftKey (dla mnie nr 1), QuickMark (kody QR), AnTuTu benchamrk jeśli chcesz sprawdzić wydajnośc, Sleep as Android (inteligentny budzik), ColorNote (szybkie notatki), Retro Clock jako widżet zegara na pulpicie.
5. Multimedia: w/w Spotify :>, Poweramp (klasyczny odtwarzacz muzy), YouTube, OpenFM, MX Player (odtworzy każde wideo), Filmweb, Shazam i SoundHound (identyfikacja muzyki)
6. Lokalizacja: w/w Mapy Google, Yanosik (darmowa nawi), Jakdojade, OtoDojazd
7. Biuro: Adobe Reader, Kingsoft Office, Office Mobile
8. Zakupy: Allegro, Tablica, Gumtree

Tak mniej więcej wygląda mój must have.
Ostatnio zmieniony 2013-09-12, 22:25 przez frodo666, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

ramzes64
Redaktor
Redaktor
Posty: 4174
Rejestracja: 2006-02-26, 01:50
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Android

Post autor: ramzes64 » 2013-09-12, 22:19

jakis notes / np ColorNote, do filmów MX Player, może też menadżer plików jakis
https://play.google.com/store/apps/deta ... t.fm&hl=pl / tu podałem link, bo nazwa niewiele mogła mówić. Po prostu można w katalogach bez problemu pogrzebać

Viber
Dropbox
Professional N I N T E N D O Game Tester - od 1998r.

Awatar użytkownika
mentor93
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1201
Rejestracja: 2012-02-12, 15:20

Re: Android

Post autor: mentor93 » 2013-09-12, 22:24

YouTube chyba jest wbudowany od razu, ja przynajmniej tak miałem. Co do pytania, zainstaluj sobie jakiegoś Pasjansa :) Sam mam Solitaire na iOS-ie, ale na Androida nazwa gry będzie pewnie taka sama.

Apka Allegro uratowała mnie przed przegraniem jednej aukcji, ale jej przydatność w dużej mierze zależy od prędkości Internetu. Chyba że chciałbyś tylko poprzeglądać interesujące Cię aukcje, kiedy czekasz na przystanku - wtedy jest w sam raz :)

Mam aplikację do odczytywania kodów QR i skorzystałem z niej dosłownie raz w celu jej wypróbowania. Naprawdę nie widzę sensu trzymania takiej rzeczy na telefonie i marnowania pamięci (nawet jeśli to nie więcej niż 1MB).

Dla mnie obowiązkowy był budzik. Mam jakiś "Darmowy Budzik Xtreme" czy jakoś tak, służy mi bardzo dobrze.

Całkiem fajną rzeczą jest aplikacja Augmented Reality, która pokazuje Ci np. informacje o zabytku albo innych ciekawych miejscach blisko Ciebie. Tylko za Chiny nie mogę sobie przypomnieć nazwy, a nie mam jej teraz zainstalowanej. Może ktoś kojarzy ten program?
Obrazek
PSX | PS2 | PS3 | PS4 | Gamecube

Ukukuki
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 3400
Rejestracja: 2008-01-25, 19:20
Lokalizacja: okolice Mielca

Re: Android

Post autor: Ukukuki » 2014-01-31, 19:07

Ma ktoś Sony Xperia SP? Kończy mi się umowa i między innymi mogę wybrać ten telefon, z tego co słyszałem całkiem nieźle się spisuje do grania.
Famicom!

Tanker
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 74
Rejestracja: 2016-02-13, 12:30

Re: Android

Post autor: Tanker » 2016-03-24, 21:29

Polecam Stick Man and Gun. Jest to taka jakby naparzanka z elementami RPG. Mamy do wyboru 3 postacie (potem możemy wykupić pozostałe obie, ale nadal gramy jedną): Gunner, Archer i Wizard. Dostajemy 16 kampanii, a w każdej z nich 10-20 fal przeciwników. Do wyboru w każdej postaci mamy co najmniej 10 broni (najwięcej ma Gunner około 30). Żeby wymaksować postać pod względem umiejętności jak zwiększone HP czy szybsza regeneracja itp. musimy każdą postać wbić na 116 lvl, dodatkowo bronie też posiadają skille takie jak zasięg, pojemność magazynka, obrażenia. W czasie zabijania stworków wypada z nich kasa albo paczuszki, które możemy otworzyć i wypadają z nich przedmioty takie jak różne czapki, buty, dodatkowe akcesoria do broni. Dodatkowo niektóre przedmioty też dają coś od siebie jak dodatkowe życie, szybkość, obrażenia i też możemy je maksować do 9lvl, ale często jest tak, że podczas dobijania do 9 albo z 6 mamy 5 level albo 6 zostaje 6, a najbardziej chamskie jest jak jest to na 8 i spada na 0 ;_; (trafimy ten przedmiot, mimo że wywaliliśmy n pieniążków). Fajna ścieżka dźwiękowa, szczególnie w co piątym świecie jak lecą bossy. Grafika 2D, ale mega wciąga.
[b]I'm awake I'm alive
Now I know what I believe inside
Now it's my time
I'll do what I want cause this is my life[/b]

Ukukuki
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 3400
Rejestracja: 2008-01-25, 19:20
Lokalizacja: okolice Mielca

Re: Android

Post autor: Ukukuki » 2016-09-06, 15:16

https://www.humblebundle.com/mobile/mobile-bundle-20

Bundle na androida w pierwszym progu za dolara między innymi Tomb Raider 1 i 2. Ludzie polecają jeszcze tego Last Horizon z pierwszego progu.
Famicom!

ODPOWIEDZ